Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

jenik71

Hodně zvláštní film. První polovina mi přišla zbytečně zdlouhavá. Když však potom hlavní hrdina zůstane na vlnách oceánu v malé loďce, je to už o něčem jiném. Nevšední je hlavně způsob vyprávění tohoto příběhu a to oceňuji. Tvůrci se evidentně snažili přijít s něčím zcela novým a to se jim povedlo. Vyprávění tak povýšili na zcela jinou úroveň a film se vlastně nedá srovnat s něčím podobným. Když k tomu přičtu nádhernou výtvarnou stránku, která opravdu lahodí oku, tak si tento příběh čtyři hvězdičky právem zaslouží. ()

Wbcko

Ač už mi není deset a jsem dost velký na to, abych pochopil, že je to všecko jen jako, pořád mi nedělá dobře koukat se jak někdo na plátně trápí zvířata. Možná proto nemůžu dát plné hodnocení. Jinak je film na pohled vážně úchvatný a Richard Parker jako živý. I styl jakým Pi vypráví se mi líbil. Jen mi někdy bylo toho tygra fakt až moc líto :)) ()

Heraldika

Opravdu kvalitnímu zpracování mé nejoblíbenější knihy nemohu dát nižší hodnocení a ze stejného důvodu to nemůže být ani počet nejvyšší. Strašně jsem se těšila a stejně moc se bála, dopadlo to velmi dobře, ale zážitek z knihy sebelepší film nemůže prostě překonat. Richard Parker je ovšem naprosto dokonalý! ()

danca044

Musím se přiznat, že po poutavé upoutávce na film jsem čekala něco víc. Bohužel mi ve filmu chyběl cit a Suraj Sharma se mi v hlavní roli moc nelíbil. Zaujaly mě ale roztomilé surikaty a bengálský tygr, jenž byl společníkem osamělého kluka. Šťastný konec byl také zajímavý a film celkově nebyl špatný. ()

LexBarker

Vizuálně úchvatné dílo,kde nechybí akce a ani trochu filozofie.Je tak akorát originální,jak má kvalitní film být.Rozhodně doporučuji návštěvu solidního kina,domácí projekce filmu nesvědčí. ()

skinny

Taková One-man Show. Dojemný, melancholický, dobrodružný příběh o nevšedním sbližování chlapce a tygra, doplněno o úžasnou vizuální atmosféru. Pro milovníky zvířat a ubrečených konců povinnost vidět :) i přes ten ukecaný začátek ()

Babous

Překrásné na pohled, krásný vztah mezi chlapcem a tygrem (mám slabost pro roztomilá zvířátka), ale děj téměř nulový. Škoda. Na konci to ve mně cosi vyvolalo, ale mohlo to být silnější. ()

Firebug

Knihu jsem nečetl a k filmu mě přilákal až jeho nedávný oscarový úspěch. Vizuálně to je zvládnuté bravurně, ale přepálenou stylizací se to blíží spíše k pohádkám a několikrát jsem si i v souvislosti s tím, že je téměr celý film někým vyprávěn, vzpomněl na můj oblíbený The Fall. Tady ovšem ty prostřihy k vypravěčovi a naslouchajícímu nemájí žádné opodstatnění, tedy kromě toho, že se nasouchající vždycky ujišťuje: "A teď přijde ta část, po které začnu věřit v boha?" No a tak sledujete pěkné pohádkové vypravování a čekáte až se stane NĚCO, co vlastně nikdy nenastane. Tedy nečekal jsem, že by ze mě film učinil veřícího, ale když se to do vás snaží nacpat horem dolem... Nu, čekal jsem více. 2,7* ()

h0n24

Aštar šeranovo extrémně kýčovité a levné digitálno. Všechno svítí, jako potápějící se Tsimtsum. A hladový tygr kouká. Možná někde uvnitř. V něčí duši. ░ Pandora reálného světa. Je to výmysl? Zní to tak uvěřitelně! Welcome to Pi's Arc. ░ Je důležitější neztratit naději, nebo se poddat? Jako v kouzelné scéně, kdy vegetarián jí rybí maso? Nebo ke kořenu uvazujíc dárek své milé? ░ Je těžké to pochopit. Pokud se to stalo, stalo se. Proč by to mělo celé něco znamenat? ░ Tak či tak, jakýkoli příběh může mít více verzí. I těch pravdivých. ░ Perfektní po všech filmových stránkách. Herci však oskaroví nejsou. ()

Maynard.

Další oskarovej kousek za mnou a další příjemně prožitý chvilky u filmu... Začátek mě teda nachnul nejvíc, připomínalo mi to Amélii - krásnými obrázky a podmanivou muzikou, v který se i mihla harmonika. A dějem mi začátek připomínal Forresta, hezký vyprávění o chlapci, který nechtěl, aby se mu říkalo pičín, nýbrž PÍ!!! :o). Od chvíle, kdy se Pí dostane na záchtraný člun se mi tempo filmu krapet vytratilo, na místo toho, aby to jako gradovalo. Taky mi přišlo divný, že si toho, že má na palubě záchranýho člunu tigra, všimnul až celkem za dlouho. (podívat se pod tu poloplachtu by bylo asi první co bych udělal). No, ale i to se dalo skousknout. Dál rejža ukazuje, jakej je to vizuální požitkář. Sice teda v prá momentech doslova vyčóroval barvy a atmošku z noční Pandory, ale i to se odpouští. Abych řekl pravdu, tak sem čekal od filmu, hlavně teda od příběhu malinko víc, ale i tak je to krásnej kousek, kterej pohladí na srdci i na duši v temných to dobách končící zimy :o)) ()

OughJay

Kdysi mě svým metaforickým vyprávěním uchvátil ve Velké rybě Tim Burton, nyní se to povedlo Ang Leemu. Life of Pi oplývá zřejmě nejkrásnějším příběhem, jaký se za poslední léta v Hollywoodu urodil, a pokud bychom hodnotili vizuální stránku, určitě by se rovněž umístil na předních příčkách. Teplé barvy navodily příjemnou atmosféru, která i přes několik smutnějších momentů vydržela po celý film. A propos, zřejmě jsem si zamiloval inidický přízvuk angličtiny, neboť se mi snad poprvé v životě stalo, že jsem rozuměl snad každému slovu... :) Pi Patel (11): "Thank you Vishnu, for introducing me to Christ." ()

BMAJTZ

Připouštím, že jsem od tohoto filmu neočekával nic jiného než hloupou snahu o jakýsi artově zaměřený film, jsem straně rád, že jsem se nemohl mýlit víc. Tohle je přesně ten druh filmů, který se mi líbí od začátku do konce, jasně jde z toho cítit snaha vytřískat z námětu a provedení nejaký ten Oscar, nebo alespoň jakoukoli jinou filmovou cenu, ale to jde dnes říct skoro u každého filmu. Trošku se zde moralizuje, trošku se zde fantazíruje a trošku se zde rozebírají životní moudra. Většinou mi to vadí, ale ani to mi zde moc otravné nepřišlo. Provedení samotného filmu je víc než fajn a herecké obsazení je docela překvapením. Jediné co nechápu, je obsazení Gérarda Depardieu. Je napsán v titulkách, ale ve filmu má víceméně jenom několikasekundovou poměrně nevýznamnou roli. To mě přimělo k vyšlence, že tomuto filmu vlastní tvůrci moc nevěřili, že potřebovali aspoň trochu známou osobu napsat do titulků. Závěrem snad jenom podotku, že jsem si film užil i když jsem to vůbec nečekal, a konečné rozuzlení v nemocnici mě nijak nenaštvalo, i když to dávalo asi docela dobrý smysl a dalo se to nějak očekávat. ()

Lukoboss

Pohádkovej příběh, kterej staví zejména na vizuálu, bež něhož by to celý bylo poloviční. Samozřejmě zapojit do příběhu zvířata je prvek zaručující úspěch, protože kdo by neměl zvířátka rád, ať už jde o tygra nebo surikaty?! Úvod jako by k celku ani nepatřil, ale už tam to nastolilo barevnost v takové míře, až skoro oči přecházely. A tak se to táhlo dál až ke konci, kde je položená řečnická otázka: "Kterýmu příběhu věříte víc?" No každej na to má ve výsledku jinej pohled... ()

LuciusWlk

Vynikající a dechberoucí. Netradiční a promyšlené. Vizuálně skvostné, i přes CGI animaci zvířat, která byla občas až moc neukočírována. Přesto jde o krásně vypiplaný film, který jen tak nezapadá do tuctových šuplíku. ()

Sdoom

Audiovizuální stránka je asi největší devízou tohohle filmu, však zlatý sošky za kameru hudbu a vizuální efekty jsou za rok 2012 ve správných rukou. 3Dčko parádní, i když čekal jsem ještě více parádních efektů. Co se týče obsahu samotného, je to takové klidné, přemýšlivé, nábožensky laděné dílo, které však není kdovíjakým filozofickým traktátem o Bohu, bytí a nebytí, to vůbec ne. Naopak, dokáže být i zábavné a vtipné, když to situace nabízí, a po zhlédnutí zanechá v člověku takové pozitivní rozpoložení. (3D, orig.) ()

sedm.1

Pí a jeho život je další z filmů, u kterých mi absolutně hlava nedokáže pobrat důvody jeho celosvětového úspěchu, a to dokonce jak u odborné, tak komerční divácké obce. Nechápu, nerozumím a jsem se svým filmovým vkusem asi fakt někde jinde. Jako už jenom se protrápit úvodní zhruba půlhodinkou pro mě bylo vážně nadlidským výkonem, a i když po ztroskotání lodi a následném „soužití“ mezi tygrem a chlapcem na otevřeném moři dokázal film již nabídnout poutavější podívanou, pořád to byla fakt nevýrazná nuda, která mě neoslovila a nebavila. Ke konci se to pak navíc změnilo ve vážně podivnou fantasmagorii a úplná pointa, zpochybňující vše doposud viděné, tomu pak už jen nasadila korunu. Hvězdou filmu je každopádně tygr, ze kterého jde vážně respekt, v pohodě je ale i představitel chlapce, co se ale vizuálních efektů týče, za které jen tak mimochodem dostal Pí Oscara, tak to je další z fórů, kdy se musím ptát, „A to bylo prosím za co?“, filmu jinak ale chyběla i fungující atmosféra, napětí, přesvědčivé emoce, takže musím zkrátka jen zopakovat, krom tygra mě tu nezaujalo nic, a za mě se tak jedná jen o silně přeceňovaný snímek, který jsem si vážně neužil. A nebo jsem to vnímal prostě jen jinýma očima, než bylo potřeba. ()

Teree_

Plochý vizuální skvost, který postrádá hloubku. Dobrodružná část snímku, kdy se Pí plaví po moři, je ohromná. Neustálé soupeření mladého Inda s obrovským tygrem udržuje diváka ve střehu a napínavou podívanou ještě umocňují povedené 3D efekty. Úvodní část a závěr ale výrazně pokulhávají. Herci jsou strnulí a jejich výkony zabíjí i otřesný dabing. Skvělou myšlenku příběhu zase příliš sráží natažený a dětsky polopatický závěr. Tohle bohužel nezachrání ani těch několik dechberoucích scén, úžasná hudba či dokonalý digitální tygr Richard Parker. ()

Wicky

Katastrofa. Je lepší u toho usnout nebo řvát jak je to trapné a skoro přijít o nervy?. Všem radím aby zvolily raději první variantu. Režisér Ang Lee nám připravil nudně trapnou, nedávajíc smysl tupou kravinu. Celá ta záležitost s bohem je úplně mimo mísu a nevím proč to tam tvůrci vůbec cpaly. První hodinka je snesitelně čistě průměrná, ale potom je to jedna velká trapná nuda která střídá absolutní WTF momenty ( Plakání nad mrtvou rybou ). Hlavní postava alias Pubertácký Ind mi lezl totálně na nervy až jsem myslel že chrstnu do svých úst velkou dávku antidepresiv. Všem radím aby se téhle "dobrodružné parádě" vyhnuly velkým obloukem. A poslední odpadová půlhodinka už je jen poukázka na vlastní sebevraždu. Pičín a jeho život. 20% ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)