Pí a jeho život

• Česko Pí a jeho život (viac)

Dospelý Pí Patel, ktorý sa rád označuje za katolíckeho hinduistu, rozpráva v Montreali mladému spisovateľovi svoj príbeh. Vyrástol v Indii, kde jeho rodičia vlastnili zoologickú záhradu. Pri sťahovaní do nového domova v Kanade v roku 1977 loď stroskotala a na záchrannom člne prežil iba 17-ročný Pí s niekoľkými zvieratmi, ktoré onedlho zožral bengálsky tiger Richard Parker. Stroskotanec Pí musel nájsť spôsob polužitia s nebezpečnou šelmou v malom záchrannom člne, aby veľmi rýchlo sám neprišiel o život. Oporu v najťažších chvíľach mu poskytovala jeho viera a spomienky na detstvo. Plavba trvala 227 dní. 17-ročný chlapec na svojej životnej výprave napokon rýchlo dospel v muža a prežil úžasný príbeh, v ktorom mu boli oporou hlboká viera, úcta k prírode, láska k životu a poznanie významu obyčajných vecí okolo seba. (TV JOJ)

RobbieM@N

Vizuální stránka filmu je jedním slovem fenomenální. Je na tom vidět, že to Ang Lee piplal hodně dlouho a perfekcionisticky přistupoval ke každému aspektu, to ale nezmění ten fakt, že je to relativně zdlouhavé a hlavní motiv až moc naivní. Film dělaný spíše asi pro děti, kterým "přílišně" líbivý děj nebude vadit a pobaví je to. Určitě stojí za to vidět, už jen pro ty scény na moři. ()

jafuska

Na tento film jsem se těšila, ale jaksi se mi nedostalo to co jsem očekávala, dobře, film jako takový celkem dobrý, délka už ne, pohrání si s kamerou a krásně udělané a nafilmované prostředí super, hlavní hrdina mě nebyl moc sympatický, a celkově na mě tento film působí ta nějak divně, pro mě určitě velké zklamání, ale ocenuji, že si režisér dal takovou práci a natočil tento zvláštní ač pro někoho unikátní film, u mě se žádné emoce nedostavily a to obvykle býví pravidlem pokud je film natočený emotivně a přesvědčivě, ale tady se prostě něco nepovedlo a neumím to přesně popsat, velká škoda. ()

Blalle

Pi a jeho život jsem navštívil v kině a byl to můj první 3D film. Film jsem si následně koupil a viděl jsem ho s přáteli zatím čtyřikrát. Po obsahové stránce jsem vlastně docela rozpačitý nad jeho vyzněním. Podobně jako synkretismus hlavního hrdiny nedává film jednoznačnou odpověď na otázku po Bohu. Spíš klade otázky a nabízí spoustu pohledů. A kloní se k fulghumovu názoru, že mýtus je silnější než historie. Zároveň je z něj poznat, že respektuje názor lidí, kteří se do mýtu ponořit nechtějí. To je sympatické. Po formální stránce jsem byl ještě rozpačitější - na jednu stranu volné, až vleklé vypravování, ve kterém dobrou třetinu filmu divák moc nechápe, o co vlastně půjde. Na druhé straně neobyčejně působivé vizuální efekty. K těm bych poznamenal, že 3D mě u filmu spíše ruší, ale zde kvůli dvěma třem scénám opravdu stálo za to plavat přímo v obraze. Celkově film pozdvihuje mezi pětihvězdičkové hlavně pointa filmu, kvůli které se vyplatí film vidět opakovaně. ()

lucky.loo

Dějově poměrně jednoduchoučký, ale přesto zážitkově impozantní kousek, Ang Lee je zde muž na pravém místě. Jedním slovem bravo. Hodnocení: 80% ()

applestar

Film mě ohromil. Hlavně tím, že neskončí u titulek ale člověk nad ním přemýšlí dál a přehrává si všechny situace ve filmu. Ale neukončíte to trápení v hlavě. Film Pí a jeho život je film, který si musíte domyslet samy. Film má velmi hluboký smysl a vytáhne z Vás všechny emoce. Nezapomenutelný zážitek! Méně jak 5 ani dát nejde. ()

Dzegr

"Opustil jsem už tolik věcí... Celý život je nakonec jen série opouštění, ale vždy nejvíce zabolí, když se nerozloučíte." ()

Tashi

Pojetí filmu je sice trochu jiné, než u knihy, ale film naprosto splnil moje očekávání. (pozor SPOILER): Snad jediná věc, která mi na filmu trochu vadila, byl konec - v knize byl závěr mnohem více otevřený: bylo spíše na čtenáři, jakou ze dvou odvyprávěných verzí si vybere, zatímco ve filmu konec dával divákům dojem, že s žádným tygrem na člunu necestoval a pravdivá je pouze druhá verze. ()

Johniii

Sice 4, ale opravdu slabší. Náboženský úvod je chytrý, ale prapodivně namixovaný, vizuál celkově je krásný, ale zároveň kýčovitý a závěr je dojímavý, ale okatě oscaro-ambiciózní. ()

RigorMortis

Film na mňa v scénach, kde Pí už ako dospelák rozprával svoj príbeh, pôsobil veľmi nevtieravo a ľahko. V "retrospektívnej časti" sa mi spočiatku zdal nemastný-neslaný, no potom ma chytil za srdce. Bolo zaujímavé sledovať premenu Pího z chapca na zodpovedného muža a budovanie jeho vzťahu s nepriateľom, z ktorého sa nakoniec stal nerozlučný parťák. Aj preto ma trocha rozosmutnila nečakaná "rozlúčka" s Richardom. Ale bol to sympaťák. ()

MirkaP

Krásné a ještě krásnější obrázky vcelku úspěšně zahnaly otázku >proč vzal Depardieu takovej štěk< a ten konec mi pak jistý náznak odpovědi dal, přesto nemám pocit, že si to myslím dobře. Vzít hvězdu, byť poněkud omšelou, a během pěti minut jí utopit, to není často k vidění. ()

Moiseiwitsch

Konečně film bez cákající krve přes celou obrazovku... Po vizuální stránce velice kvalitní, oceňuji také mistrovsky udělaný soundtrack. Zajímavý scénář. Prostě film na večer... ()

XXXXXXXX

Dospělý muž Pí, vypráví svůj příběh jednomu novináři. Obsahem je mládí Píe, jeho život před ztroskotáním lodi, ztroskotání lodi, plavbu oceánem ve společnosti tygra, sem tam se nám atmosfericky změní počasí no a závěr. No a kdyby se Vám to snad zdálo málo, ke slovu se dostane i otázka náboženství. ()

Guran

Opět oscarový film, který získal tyto ceny právě proto, že je to kravina. Od Anga Leeho jsem zatím viděl jediný nadprůměrný film a tím je Zkrocená hora. Jeho filmografie není moc dobrá. Doufal jsem, že tento film se mi bude líbit. Chtěl jsem si ho pustit ne proto, že je to oceněné oscary, ale proto, aby mě na chvilku odreagoval od akčňáků či thrillerů, zkrátka podobný zážitek na způsob Against the sun či Cast away. Snímek má hodně dlouhý úvod (úvodní titulky trvají přes tři minuty). Po nicvh film získane krásnou atmosféru. Seznámí nás s herci, s příběhem, poukáže nám krajinu, zkrátka atmosféra byla na pohodu, ale ikdyž jsem od úvodních titulcích tušil, že film bude mít co dělat, aby se dostal nad průměr, doufal jsem, že mě zaveze až do svého konce, bohužel jsem tak doufal zbytečně. Od chvíle, kdy Pí s pár zvířaty ztroskotá se zvířaty film začal ztrácet. Udivilo mě, jak scénu, kde opice praští do hlavy tu hyjenu, načž Pí se raduje, jak kdyby padl vítězný gól ve finále Mistrovství světa mohli filmaři vůbec přijmout. Dále scéna s étajícími rybami mě naprosto šokovala svou demencí. Možná jsem blbej já, nebo filmaři, ale já o lítajících rybách ještě neslyšel. Kniha, jejíž obsah byl právě o tom, jak přežít na moři mě taktéž dostala. Z Pího se stala Noe a jeho člun byl Archa. Co se týče efektů, tak ty bych oznámkoval na průměr. Jsou scény, kde stojí za pochvalu, ale bohužel jsou tu i scény, kde zkrátka poznáte, že se jedná o trik. Konkrétně zde mluvím o tygrovi. Myslím si, že film měl na víc. O své kvalitě mě nepřesvědčil. Snímek je taková kravinka pro děti, kteří však až budou starší, sami pochopí, jakou kravinu kdysi sledovali. ()

helrohir

Nuž, aby som nezačal negatívne, tak ocením krásny vizuál, kameru a v neposlednom rade aj hudbu. Mimo to je tu aj pár scén, ktoré zatlačia na emócie, či už v kladnom alebo zápornom zmysle, ale film ako celok mi pripadá príliš gýčovito. Posolstvá, ktoré sa film snaží predkladať (náboženská tematika, vegetariánstvo,..) sú zobrazené snáď až veľmi plytko a bez nejakého doslovného vysvetlenia "prečo by to tak malo byť"! Obsadenie zväčša neznámych hercov bol relatívne dobrý ťah, ale priznám sa, že hlavný hrdina mi v niektorých chvíľach prišiel dosť nesympatický. Použitie CGI zvierat nie je nikdy také uveriteľné ako pri živých, ale na tigra som si behom filmu zvykol. Záverečné nabádanie na subjektívny výklad príbehu je trošku alibistickým rozhodnutím tvorcov, ale aspoň niečo vo mne po skočení filmu zostalo. 60%. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

29.04.2020

Disney zavřelo první divizi Foxů

Disney zavřelo první divizi Foxů

22.03.2019

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

Tak o čem bude tajuplný Tomorrowland?

28.08.2013

Epické sci-fi Tomorrowland, jehož první klapka padla v pondělí ve Vancouveru, je dalším filmem Brada Birda, kterým se pokusí zopakovat famózní úspěch Mission: Impossible – Ghost Protocol, případně… (viac)