Kat (Milla Jovovichová) je nádherná, ale skazená žena. Jej hlad po nebezpečenstve ju stiahol až na samé dno.  Po tom, čo ju priateľ Veľký Al (Angus Macfadyen), inak  nebezpečný drogový díler, zo žiarlivosti takmer zabije, pokúsi sa Kat vziať svoj život do vlastných rúk. Neváha využiť pomoc priateľov aj svoju sexuálnu príťažlivosť, aby uskutočnila dokonalý plán pomsty. (TV JOJ)

Caelos

Tak jako jo, nebylo to špatné, jen je škoda, že obal předpovídá trochu jiný film. Pár scén je protivných, pár trapných, no a ve zbytku se mlátí, kecá a hlavně, hlavně šoustá. O tom to je, všichni chtějí ojet Millu Mimindžovič, ona je všechny ojede, a nakonec s nima vyjebe. 4/10 ()

ProjectAlice

Príbeh nieje vôbec na zahodenie. Mňa to nenudilo ani sekundu. Milla Jovovich ma presvedčila o tom, že mi môže byť nesmierne ľúto aj takej postavy, akú hrala v tomto filme. Tú bitku som teda poriadne prežíval. Naozaj skvele zahraná postava Kat. Film som videl v originálnom znení a Mille som hltal každé slovo, úvodný preslov nemá chybu. Agnus Macfadyen bol v tomto filme taktiež skvelý. Vyhovuje mi aj koniec. ()

Ridick odpad!

jedna velka konverzacna nuda. snaziac sa nam predostriet problemy domaceho nasilia a inych problemov predmestia autori zabudli na jednotu stylizacie a nepomoze ani slovo "fuck" obsiahnute vo vsetkych dialogoch... 10% ()

Vyrida

Dle mě až přehnaně moc vulgární film, kterému chybí hlavně snesitelně koukatelný scénář. Každý tam po sobě jen řve, mlátí se, šoustá a to bez prakticky nějaké pointy. Když si k tomu ještě připočitám vetšinou trapný černý humor a strašně otravné střihy na zpovědi nějakých lidí, kteří jen celý ten maras natahují, dělá se mi špatně ještě teď. Dvě hvězdy ať nežeru a možná snad první role Milly, ve které mi připadala sexy. ()

blackrain odpad!

Velká nuda od začátku do konce a velké zklamání. Promluvy do kamery, které slouží jako předěl jednotlivých scén taky stojí za kulový a působí jako rušivý element. ()

kaylin

Mila Jovovich je určitě zajímavá herečka a v případě snímku "Ráže .45 dokazuje, že rozhodně něco zahrát umí. Problém je ten, že to v tomhle snímku chce dokázat pouze ona. Trochu mi to připomnělo film "Čtvrtý druh". Mila se hodně snaží a dost tlačí na pilu, ale v konečném důsledku je to stejně jedno, protože ten film za to nestojí. "Ráže .45" je přesně takovým filmem. Zajímavé zpracování, které by místy mohlo být i nápadité, ale prostě to není film, který si zaslouží ovace. Celkem drsné drama, které vypráví příběh o postavách, na kterých vám absolutně nebude záležet. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/raze-45-2006-20.html ()

fmash

Paradoxně největší problém, který s tímto filmem mám, je ČSFD. Respektive jeho pětihvězdičkový systém hodnocení. Ráže .45 krutě postrádá invenci - hraje si sice na akčně pojatou sociologickou sondu do prostředí života amerického nižšího podsvětí (čti obyčejných grázlů, kteří si vytvořili určitou imunitu proti bezzubému vymáhání práva) a prokládá to banálním příběhem týrané ženy, která se dovede vzepřít a za velice komplikovaných okolností se vymaní z područí svého „milého“. Scénář však diváka doslova za ručičku dovede všemi složitostmi až k zamýšlenému konci, přičemž mu to poněkud komplikuje místy matoucí střih. Rádoby dokumentární vyprávěcí vložky rodinných příslušníků a známých hlavních hrdinů působí naroubovaně a nepřesvědčivě, neřku-li trapně. Poněkud nečekaně je nejzajímavější postavou Big Al, machistický partner hlavní hrdinky. Nevzbuzuje sice sympatie (ostatně tak jako je nevzbuzuje žádný z protagonistů, snad vyjma vypočítavé lesbické kamarádky Vic, byť i to je sporné), ale jeho postava docela odpovídá reálné představě podobných do sebe zahleděných gaunerů, kteří za jedinou pravdu považují tu svou a vše co dělají oni sami, považují za spravedlivé. Suma sumárum, další příběh z podsvětí, který v nepřipraveném divákovi snad dovede navodit pocit určitého uspokojení, když se běžný kriminálníček (zde Milla Jovovich) může dál nerušeně věnovat své bohulibé zločinné kariéře, aby se měl líp než blbci, co chodí denně do práce. Po pravdě řečeno, film je to spíš jednoduchý, než úplně debilní a na dvě hvězdičky bych to neviděl. Jenže co dělat, když 55% hodnocení by žádalo 3 hvězdy, zatímco je spousta dalších mnohem lepších filmů, jež si nezaslouží čtyřku, ale trojku bohatě? ()

dr.fish

Já se naopak musím postavit na druhý břeh hodnocení, film sice není ničím nový, oplývá spoustou klišé, ale základní kostra drží pohromadě a herci hrající hlavní postavy splnili svůj úkol dobře. Milla mne překvapila, že není jen modelka, ale svou roli zvládla velmi slušně. Angus Macfadyen hrál dokonalé hovado. Závěr je snad zbytečně překombinovaný, ale myslím, že tu přece jen šlo hlavně o to domácí násilí...už je asi normální, že se s obecným verdiktem zde na Databázi opět neshoduji...70% ()

Radiq

Film o hovadu, ktery si řiká chlap a o typce, která ho žere. Aspoň do určité chvíle... ale než ta chvíle přijde, tak mi to aspoň ještě dávalo jakž takž smysl. Do té doby se ten párek k sobě aji docela hodil a podle mě jim to aji celkem klapalo. Ale pak najednou obrat a film nabere uplně jinej směr - vubec to není o obchodování se zbraněma, jak to ze začátku vypadalo, ale o domácím násilí. Milla Jovovich tam ze sebe udělala docela solidní štětku, která (kromě velkejch čuráků) šuká asi s každým, kdo se jí připlete do cesty. Angus Macfadyen to zahrál dobře, tomu není co vytknout. Ale s blbým dějem se holt už nic dělat nedá. Prostě to pak začne extrémně nudit, až dokud to neskončí celkem libovou hláškou "Život je jako sex - když to chcete pořádně, musíte si to udělat sami.". Jinak na hlášky se to snaží hrát si celej film. Postavy tam ze sebe sypou rádoby zapamatování-hodné hlášky, ale nějak to nefunguje, prostě mi to tam nesedí a tuna sprostejch slov to nevylepší. A ty "dokumentární" vložky, kdy se postavy svěřují kameře a vyprávěj o tom, jaký je odjakživa Al zhovadily prase a hajzl, to bylo taky takovy divny. ()

TO

Kterak jeden drsňák doplatil na svou žárlivost. Prostý film plný násilí, sprostých slov a sexu, ve kterém postavy často mluví do kamery a Milla v krátkých okamžicích odhaluje své intimní partie. ()

Cushing

Zpackanost. Nápad zabalit horké téma domácího násilí do podoby drsného thrilleru z okraje (velkomětské) společnosti, nakonec proč ne, ale to by se to muselo umět. Dvě hvězdičky aspoň za tu klopotnou snahu. Verze, co jsem viděl, asi byla podivně vystříhaná -- o jakémsi zmrzačení onoho Protorikánce, co pálil za Millou (já ovšem nechápu, co na ní viděl), se tam akorát mluví, ale co mu provedli, to už tam není. A zabít toho, co mu to udělal, a hodit to na domácího násilníka Velkého Ala... kostrbaté až hanba. Mimochodem -- herec této role si počínal vcelku dobře, a přesto byl špatně obsazen, vždyť měl tak milý a rozumný pohled! Tohle a násilník? Zlatý voči, takovej milej méďa. A Milla Jovovich sice zdálky vypadá jako modelka, ale ruku na srdce -- jsou modelky krásné? A sexy...? I doubt it. (Tady ke všemu měla ve scénách "s poprsím" body double, to mi nikdo nevymluví. Vydržet se ten film dá -- se zaťatýma zubama a lahví alkoholu po ruce. ()

hroubek

Osobně jsem si myslel, že tenhle film nebude nic moc ale to jsem zpletl.Film svoje kvality ukaže až v půlce filmu, když se začne teprve něco dít jinak do té doby je celek obyčejná představovačka hrdinů.ze začátku se fiolm tváří, že je to příběh o Velkým Alovy což se ukáže v půlce filmu, že to zjištění bylo chybné.Co se na začátku zdálo banalní tak se vkonci ukazuje úplně jinak.Díky Mille Jovovitch jsem měl chut to dokoukat. ()