Vrcholně poetický umělecký western? To si pište. A jaký. V případě tohoto snímku rozhodně nebyly dvě nominace na Oscara uděleny zbůhdarma. Právě naopak, film režiséra Andrewa Dominika patří mezi nejpozoruhodnější snímky tohoto žánru za posledních deset let. A rozhodně nejen proto, že v něm hlavní roli největšího desperáta Divokého západu sehrála mezinárodní superhvězda Brad Pitt a ve vedlejší roli se až neskutečně blýsknul Casey Affleck, bratr staršího, zatím známějšího Bena. Jaký vlastně byl lupič Jesse James? A proč došlo k tomu, že se devatenáctiletý idealista Robert Ford, Jesseho přítel a člen jeho gangu, postavil proti muži, jehož od dětství zbožňoval? (oficiálny text distribútora)

Maki89

tento film ma osobne sklamal - velmi sa podla mna podobal na Malickov New World - dlhy roztahany film, ziadna akcia, dialogy nezazivne, vsetko podtrhnute sice vybornou hudbou, ale v tomto pripade viac nudila ako tesila... pribeh to malo inak pekny - rad by som si to pozrel v nejakej inej verzii este... herecke obsadenie imho na vybornu, ale bohuzial... nudil som sa az na par momentov skoro stale - tento styl filmov mi hold nereze - 5/10 ()

uiu

Film, který se asi nezavděčí každému svou vleklostí a skoro nulovým dějem. Pro mě ovšem nádherná biografie Jesseho Jamese. Brad Pitt opět dokazuje, že je herec a nejen pěkná tvářička z časopisů. A musím uznat, že Casey Affleck se pro roli Roberta Forda narodil. Bez jeho ulízanosti by tento film nebyl tím, čím je a právě on je pro mě hvězdou tohoto snímku. ()

dANo

Vraj sa pôvodne rozmýšľalo nad tým, že film na Slovensku pôjde do distribúcie s názvom ZABITIE JESSEHO JAMESA ZBABELCOM RÓBERTOM FICOM, ale návrh neprešiel parlamentom. :o))) ()

Mihail123

Prekrásny film. Podobný, Malickov Nový svet nemusím, ale od tohto som nevedel odtrhnúť oči. Neznámy režisér Andrew Dominik dokázal vytvoriť western s pekelne pomalým tempom, s nádhernými obrazmi a kúzelnou hudbou ktorý nadchne. Pri poslednej vete tohto skvostu som zostal ako obarený. Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom je filmová poézia. ()

Brandon

Povedeně hustá atmosféra, kde strach a smrt čpí z každého záběru. Kdo to odnese dřív? Nikdo neveří nikomu, depresemi a nemocemi ubíjený Jesse čeká kudlu v zádech i od svých nejbližších a ti naopak počítají hodiny do doby, než je jako zrádce odkráhluje. Vynikající zbabělec Aflleck a ještě lepší ponurá takřka fontánovská hudba (díky Nicku a Warrene), která ve mně evokovala oné nevyhnutelné FINISH IT, FINISH IT, FINISH IT! P.S. V žádném případě nejde o akční střílečku, ale o pomalé psychologické drama, které nabízí nesrovnatelně silnější zážitek než naposledy viděný western 3:10 Vlak do Yumy. ()

Tomesh

Nuda to sice je, ale má to zvláštní poetiku! Nikdy jsem neviděl tak nesympatickýho sráče s tak přiblbe podlým úsměvem, jako má Casey Affleck. Samotné oddělání Brada (kterému tímto přeji vše nejlepší, páč je mu dneska při psaní tohoto mizerného komentu, věřte nebo ne, už 45 let) je neskutečná hustota, poslední dobou to schytává docela solidně, viz Po přečtení spalte! ()

Jolinar

Hodně zajímavý a neotřelý snímek, vynikající především vizuálním zpracováním. Ty barvy-nebarvy, výprava a kostýmy byly prostě úžasný. Hlavní hvězda Casey Affleck jako úlisný loser Bob Ford bere dech. Přesto se příběh moc vleče a některé scény byly příliš dlouhé. Poslední půl hodina nejlepší. ()

sskrblik

Brad Pitt alias Jesse James, chladnokrevný zabiják a psanec, který neměl slitování pro nikoho. Střílel i ve vlastních řadách, nesměl ho nikdo zklamat a hrůzu naháněl každému koho potkal. Herecky zvládl tuto práci Pitt na výbornou, role zbabělce Roberta Ford je rovněž skvělě ztvárněna. Nutno dodat výborné scény a kameru, která zvláště ze začátku filmu přidává na kvalitě filmu. Když se do filmu ponoříte a pochopíte jeho hlubší smysl a záměr budete se královsky bavit. Není to western plný přestřelek, spíše je to o důvěře v bandě Jesseho Jamese, o tom, že nikdo nikomu nevěří. Na konci mě překvapilo, že se dobrovolně nechal zastřelit, protože věděl, že líp už nedopadne, když po něm šli všichni i jeho přátelé. Přesto jim Jesse dával kapky do posledního dechu. Skvělá práce, výborně zahráno! Další z důvodů proč si Brad Pitt zaslouží uznání. Nejenom, že má charisma a je to idol žen, ale umí i hrát! Důkazem toho je už několik snímků s ním, které stojí za povšimnutí a tohle je jeden z nich. ()

kubikzeme

Po skončení filmu mě napadají pouze tato slova: Genialita, vrchol umění, nadfilm, nádhera, úžas. Úplně jiný film, než jste zvyklí z westernového žánru. Barvité verše, skvělé a vkusné útržky poezie, nádherná výprava, vyumělkované až do posledního kousíčku, promyšlené až na kost, úžasný Brad Pitt a ta hudba! ta hudba, která vám vykouzlí na tváři úsměv. Sice to je dlouhé, jak na to tady všichni nadávají, ale myslím, že kdyby stopáž měla jen tak hodinu a půl, nikdy by jste nepoznali pocity všech postav. Jejich motivy jednání se kterými naprosto soucítíte. A to v tomto filmu hlavně jde! Vžít se do rolí postav. Tento film hlavně díky svojí délce neosloví každého, ale své fanoušky si určitě najde. ()

Eleanor05

Já bych ty tři hvězdičky dala už jenom kvůli "zamilované fanynce" Caseymu Affleckovi, který tu hraje jasně nejlíp a dokonce líp, než v Místu u moře, za něž získal Oscara. Taky hudba je tu hezká a hodně výrazná. Nechybí pár pěkných záběrů a asi dvě dobře vystavěné scény, ale bohužel je jinak film strašně po-ma-lý! Chtělo by to vystříhat prostřední část asi o tři čtvrtě hodiny, aby to mělo spád, proto prostě tři hvězdičky dát nemůžu. ()

SamVimes

Místy vyloženě magická filmařina podtržená vynikajícím soundtrackem od Cavea a Ellise. Místy neuvěřitelně šťavnaté a napínavé dialogy. A místy zase ani jedno z toho, jinak bych šel až k maximálnímu hodnocení. ()

Pupidyk

Kvalitně natočená, obrazově bezchybná, hudebně omračující, avšak natahovaná fréza, s koncerty Rockwella, Afflecka (my chytří jsme si ho však všimli už v Oceans Eleven) a Pitta (který je překvapivě z trojice nejslabší). Celý film jsem přemýšlel, kdo dělal hudbu, a mělo mě to napadnout - mistrovská práce Nicka Cavea, který si na konci vystřihne i menší roli. Pokud se budete v osmdesáté minutě nudit, nelekejte se. Pozornost bude kolísat, ale tak to má být. Uvidíte sami ()

homerr

1.Skvělá hudba, kvůli které dávám o hvězdičku navíc 2. škoda, že film není o cca 15-20 minut kratší 3. pěkné pomalé záběry, které jsou bohužel až moc pomalé a skoro až nudné... 4.na druhou stranu, v té pomalosti záběrů nikdy nevíte co se vzápětí přihodí 70% ()

blackJag

Demýtizace legendy Jesseho Jamese na poměrně velké ploše v bezchybném podání Brada Pitta a Caseyho Afflecka v hutné antiwesternové atmosvéře. Díky těmto dvěma film skvěle funguje, postava Forda si navzdory vražedné nevypočitatelnosti Jesseho Jamese nedokáže urvat ani minimum diváckého pochopení nebo soucitu a hlavně film ani sekundu nenudí. Evokoval-li tento snímek vzpomínky na jiná díla (jsem velmi rád, že se mi podařilo zajít na něj do kina), tak určitě Malickův NOVÝ SVĚT a trochu i BARRYho LYNDONa (barvou hlasu komentátora i komentářem samotným). Jednoznačně vyzdvihuji kameru, hudbu a povedený výstup Nicka Cavea. 100% ()

zigíš

bezchybný pitt, affleck neprekvapil v podstate hrá to samé film od filmu ...dominik nie je malick, snaha o poéziu tu je ale evidentne minula ciel (asi o meter, čo zas nie je tak zlé:) ()

Ichabod

Osobně mám westerny na žebříčku oblíbených žánrů snad ještě pod romantickými komediemi. Pomalé filmy bez akce většinou dříve či později duchem opouštím a přestávám sledovat. Výjimkou byl snad jen Nový svět od Malicka, který mi tak nějak sednul. AoJJbtCR je bohužel právě pro mne hůře stravitelný už samotnou osnovou a prakticky stejným tempem vyprávění. Film nemá myšlenku, jen nepříjemnou atmosféru a absolutně dokonalé herecké výkony. Casey Affleck hraje svoji roli snad až příliš dokonale, asi nejzabělejší sketa, která má za idol Jesseho ve člověku opravdu sympatie nevzbudí, ale zahrané je to opravdu fenomenálně. Brad Pitt jako lehce sociopatický a těžce nevypočitatelný zabiják s větší než malou hromadou duševních poruch a defektů nehraje o nic hůře. Ačkoliv se ze začátku jeví Jesse jako sympaťák (navzdory svému řemeslu) postupem času začnou vyplouvat jeho démoni na povrch a na diváka se skoro přenáší pocit nejistoty a opravdu v druhé polovině nevíte, jestli na konci libovolného rozhovoru Jesseho a členů jeho party nezkončí někdo mrtvý. Největší slabinou filmu je opravdu délka a pomalé tempo. Je to právě to dokonalé vykreslování charakterů, které neúprosně diváka nutí sledovat i nejménší detaily. Na druhou stranu ke konci film začne gradovat a zúročovat pečlivé vyprávění a tím se posouvá do úplně jiné kvalitativní kategorie (a označit tento film jen jako nudný by bylo hodně zavádějící). ()

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

Brad Pitt versus lupiči a gangsteři

04.11.2010

Vypadá to, jako by se Brad Pitt pokoušel na vlastní pěst natočit Dannyho parťáky 4. V kriminálce Cogan´s Trade si zahraje titulního Jackieho Cogana, drsného mafiánského bijce, který dostane za úkol… (viac)

Oscaroví nominanti na vzestupu

Oscaroví nominanti na vzestupu

21.02.2010

Nic vám tak nenakopne kariéru jako nominace na Oscara. Jeremy Renner a Christoph Waltz by mohli vyprávět. A oni vyprávějí. Renner prozradil, že si zahraje po boku Ewana McGregora v dobovém thrilleru… (viac)

Brad Pitt opět sahá po koltu

Brad Pitt opět sahá po koltu

07.02.2010

Je totiž hlavním kandidátem na ústřední roli v celovečerním filmu inspirovaném slavným westernovým seriálem Gunsmoke. Pokud nabídku přijme, na rozdíl od psance v Zabití Jesseho Jamese atd. si zahraje… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008