Ondrej Rigo - najväčší sériový vrah na Slovensku. Jeho obeťami boli zväčša osamelo žijúce ženy. V rokoch 1990 - 1992 v Nemecku, Holandsku a na Slovensku zavraždil osem žien a chlapca. (RTVS)

Wacoslav1

Sériový vrah který ze zapsal nejen do análů Československé, ale i Evropské kriminalistiky to je Ondřej Rigo. Patrně největší omyl celé té slavné amnestie i když třeba narozdíl od Slováka neseděl za vraždu, ale jen za majetkové trestné činy. Každopádně po propuštění a dvou vraždách v zahraničí se stal vraždícím přízrakem noční Bratislavy počátku devadesátých let. Musím říct, že bych teda nechtěl aby se mi v baráku ukryl takovejhle trpělivej a cílevědomej magor kterej si v klidu počká než usnu aby mě mohl zabít okrást a zneužít ano přesně v tomhle pořadí. I když naštěstí nejsem slabá ženská ani důchodce, protože na nikoho jinýho si tenhle zbabělej sráč netroufnul a pokud ano tak to v jednom případě nedopadlo a obět se mu ubránila. Co jsem však nepochopil proč byl krátce před poslední vraždou zadržen vyslechnut a propuštěn a až po dalším mordu prý vyšetřovatelé teprve definitivně nabili jistotu, že on je ten pachatel. Vážně té poslední vraždě nešlo zabránit? No to už se dnes nedozvíme každopádně jeden z top dílů se strhující atmosférou a opět perfektním komentářem Maštalíře kterej jsem po shlédnutí musel trochu rozdejchat a pak pro jistotu zkontrolovat barák za hluboké noci jestli jsem v něm opravdu sám.100% ()

Arkanoid

Z vizuálu nerozumiem nadmernému využívaniu technických zdatností, ako obraz rozdelený na 2 časti, kde je Anton Heretik vo farbe a v druhom priblížená časť jeho tváre v čiernobielom obraze. Fakt, že Jana B. Ondreja Riga schmatla za rozkrok, sa už v jej sebaobrane v dokumente nespomína. Najbrutálnejším vrahom ostáva rozparovač Štefan Svitek, spracovaný v seriáli v E11, aj keď Ondrej Rigo strašil Slovensko dlhšie. Dobre spracovaná epizóda. Dominik Dán tému spracoval dobre v knihe Beštia, ku brutalite si navyše vymyslel ďalší motív. ()

MM_Ramone

V roku 2006 bol vyprodukovaný titul "Najväčšie kriminálne prípady Slovenska". Je to dokument, ktorý podáva svedectvo o tých najbrutálnejších zločinoch, čo sa odohrali v našej republike. Je to výborne spracovaná televízna rekonštrukcia beštiálnych kriminálnych činov. Táto dokumentárna séria obsahuje tridsať šesť častí. V poradí tretia epizóda nesie názov "Nočný vrah". Mapuje vražednú púť najväčšieho slovenského sériového vraha Ondreja Riga. Vďaka Havlovej amnestii bol tento nebezpečný recidivista v roku 1989 prepustený z väzenia. Takmer okamžite začal zabíjať nevinné obete. Vyberal si predovšetkým staršie, osamelé a bezbranné ženy. Počas noci sa vkrádal do ich príbytkov, kde ich v spánku napadol, surovo zavraždil a následne vykonal s ich mŕtvolami súlož. V priebehu dvoch rokov stihol o život pripraviť deväť ľudí. Ondrej Rigo sa nikdy ku týmto zvráteným, chladnokrvným vraždám nepriznal, bol však usvedčený a odsúdený na doživotný trest odňatia slobody. ***** ()

FeriusParfax

Zatím nejlepší díl. Zmíněnému vrahovi chyběly koule, takže nešlo jinak… musel vraždit spící, nebránící se, ženy. Jakmile se jedna bránila, tak vzal nohy na ramena. Tyhle špíny mě fakt nikdy nepřestanou udivovat. Záběry byly opět brutální. Asi tak, jak bylo brutální řádění vraha. Přesně z těchto důvodů jsem měla v létě vždy okno zavřené, i když jsem se smažila horkem. Takoví lidé by se měli zkrátka hned zabíjet. ()

SOLOM.

Největší a nejbrutálnější sériový vrah Slovenska, aneb další psychopat mohl opět řádit díky Havlově amnestii. Ondrej Rigo - romský sériový vrah a nekrofil, který rád ubíjel bezmocné ženy ve spánku, ocelovou tyčí, násadou od motyky nebo jen kusem betonu a po jejich smrti je ještě zneužil. Většina žen byla starších ročníků, ale troufl si i na mladší (jedna přežila), dokonce řádil i v Německu a Holandsku. Uměl vyčkávat na vhodnou příležitost, neprojevoval žádné emoce, nikdy se ke svým činům i přes řadu důkazů nepřiznal a zaslouženě dostal doživotí. ()

• Svojim obetiam páchateľ zakryl tvár a sexuálne ich zneužil. (Patrik200s)
  • Jednej žene sa útok viacnásobného vraha podarilo prežiť. Šťastím v nešťastí pre ňu bolo, že po prvom údere sa páchateľovi zlomilo porisko, ktoré malo slúžiť ako vražedná zbraň. (Patrik200s)
  • 9-násobný vrah Ondrej Rigo bol odsúdený na doživotie. V čase vzniku seriálu o najbrutálnejšieho sériového vraha Slovenska a vraha s najväčším počtom obetí. V roku 2018 po 25 rokoch za mrežami podal žiadosť o podmienečné prepustenie na slobodu, no v krátkej dobe svoju žiadosť stiahol. (Raccoon.city)