Alain Delon ztělesňuje profesionálního zabijáka, který má zabít afrického politika. Vůbec se mu však do toho nechce a prchá před zadavateli úkolu. Zamiluje se na statku do Claire, kterou hraje Catherine Deneuveová, s níž prchá do Tichomoří... Po dokončení své poslední "práce" v Africe se nájemný vrah Christian Morelli vrací domů do Paříže. Ve vém bytě nachází přítele Michela, kterému oznámí, že hodlá se zabíjením skončit. Michel ho ale varuje: nebude snadné jen tak opustit zločineckou organizaci. Vzápětí se Christian rozchází se svou mladou přítelkyní Matyldou a pak si jde pro poslední peníze. Šéf organizace zvaný Koks ho ale nechce pustit: je nejlepší a on má pro něj další obchod. Christian rezolutně odmítá. Organizace ho ale pronásleduje. Brzy ho navštíví muž, který se představí jako Boro a tvrdí, že je jeho nástupce. Chce zpět peníze a hrozí, že zabije Matyldu. Christian ho zlikviduje a odjíždí na svou novu farmu, kde jsou ještě její bývalí majitelé: krásná Claire Chevalierová a její surový a neurvalý manžel Felix. Christian se Clairy zastane a záhy se stávají milenci. Pak ale na farmu vtrhne skupina teroristů, jejichž velitele Schroedera Christian kdysi na zakázku zastřelil. Jeden z nich chladnokrevně zabije Felixe. Smrt ale hrozí i Christianovi a Claire. Oběma se nakonec podaří vyváznout a odjíždějí spolu do Paříže. Tím ovšem jejich problémy zdaleka nekončí, naopak... (oficiálny text distribútora)

DAPDO

Až na pár vyjímek jsou pro mě kriminálky s Delonem koukatelný, některý i výborný. Tohle je ale zrovna jedna z vyjímek, je to takový nedomrdlý. ()

Belmondicek

Zábavné krimi, kde Alain Delon ztělesňuje nájemného vraha, který chce odejít do důchodu a opustit organizaci. Obchodní partnerka mu na venkově zakoupí krůtí farmu, kam se na čas uklidí. Tam se zakouká do bývalé majitelky a stanou se milenci, ale problémy si ho najdou i tam... Jedná se již o několikátou zfilmovanou knihu autora drsných detektivek Jeana-Patricka Manchetta. S Delonem předtím vznikly Tři muži na zabití a Kdo nastaví kůži. Drsný a nekompromisní Delon, jde opět tvrdě za svým přes mrtvoly. Chladná krása Catherine Deneuve dokonale k Delonovi pasuje! Ten hudební motiv je zajímavý. ()

Amonasr

Spíš podprůměrná delonovka - chladnokrevný zabiják oddělá každého, kdo mu zkříží cestu, stejně chladnokrevně a bezcitně využívá i své milenky a nakonec se dá dohromady se stárnoucí blondýnou, která ho miluje tím víc, čím víc lidí oddělá, ať už jako nájemný vrah pro peníze nebo v nemilosrdném souboji se sobě podobnými kumpány. Dobrodružná podívaná, která nemá žádný přidaný přesah. ()

MirkaP

Až na vzácné výjimky nemám ráda filmy, kde má Delon účast na scénáři. Tohle výjimka není, scénář je plochý, nudný, nepřekvapuje. Ani kompletně nahaté postavy na zajímavosti nepřidají. Kde se měl konat ten šok zmiňovaný v českém názvu, na to jsem nepřišla. ()

ilclassico

Další z prapodivných osmdesátkových filmů Alaina Delona. Na to, že jde o knižní přepis, je děj dost slabý a zmateční. Není to takový průser jako Slovo policajta (1985), no nemá to k tomu daleko. Příběh je tak nepochopitelný, jako název samotného filmu. Třeba se smířit s tím, že Delon v osmdesátých letech plaval v moři průměrnosti. V rámci žánru za 2,5. ()

ostravak30

Další člověk, který se do něčeho namotal, ale vystoupit z rozjetého vlaku mu zaměstnavatel nechce dovolit. To bývá časté téma hlavně současných snímků. Film z roku 82 se na věc dívá z opačného pohledu. Christian Morelli není tajný agent, ale zabiják. A i zdánlivě neřešitelné situace umí vyřešit se stoickým klidem a suchým humorem navíc. Tím se ukazuje, že se klidně mohl na pár filmů stát i Jamesem Bondem a divím se, že to jtehdy nikoho nenapadlo. K tomu oko divákovo potěší krásná Catherine Deneuve. Není to z nejlepších filmů Alaina Delona. Ten se navíc na scénáři podílel s režisérem Robinem Davisem pro nějž šlo o první takovou práci. ()

DonBraso

Bohužel průměrný film,který se snaží navázat na starou školu,kdy režisér Robin Davis natočil s Delonem i snímek Bojovník,který byl podle mě lepší.Nejvíc si zde pamatuju přebudrovanou Deneuve,rychlý K.O se všemi zločinci,se kterým si Alain pohrává až moc snadno,což vůbec nevypadá na plátně pěkně.Víceméně je to romantická tahaná,která má chvilku svoji atmosféru,aby vzápětí opět upadla do průměru a těžko se z toho hrabe.Hudba je zde kromě jednoho motivu špatná,sice klasická francouzská,ale zde do záběrů až nevyhovující.Šéf organizace ňouma,se kterým to vlastně mohlo dopadnout špatně už během pěti minut,ale režisér musel nafouknout příběh,který bohužel se silně zadrhával.Není tu bohužel žádná scéna,kterou by si člověk pamatoval,jen je tu naprosto stejný a dobrý Delon,takže fanoušky sice uspokojí,bohužel tomu chybí určitý rytmus a tempo. ()

ALchemik

Příjemný film se dvěma velkými hvězdami. Při jejich seznamování na krůtí farmě byl Delon velmi zábavný - tím svým delonovským způsobem, jak ho mám rád. A navíc všechno dobře dopadlo... ()

Delmondo

Žádnej šok to pro mě nebyl protože Alain je zde ve svý klasický a nejlepší roli profíka na zabíjení. Chladnokrevněj a přesnej žádný city, ty jdou u zabíjení stranou. Jenže se seznámí s Catherine Deneuve a citečky jsou na pochodu ale to bude asi tím že se jedná právě o Catherine Deneuve a ne o jinou ženskou, do tý se musí zabouchnout každej chlap kterej má koule na správným místě. Delon byl vždycky frajer, občas solidně zahláškuje a překvapivě i přežije což u něj nebývá moc zvykem. ()

jablonec

Krůty, krůty. Kukuřice, bažiny. Whiskey, pivo. Kdo to viděl pochopí. Jinak vcelku obstojná oldscool gangsterka s chladným a přesným Delonem a působivou hudbou. A nakonec něco pro dámy, v jedné scéně je chvíli vidět skoro celý nahý ve sprše. ()

PTuranyi

Celkom dobrý avšak nie veľmi originály príbeh. Úlohu nájomného vraha snažiaceho sa zavesiť svoju kariéru na klinec si už Alain Delon zahral vo filme Tony Arzenta. Tentokrát je však scenár obohatený o romantickú linku. Produkcia je na štandardnej úrovni francúzskych filmov konca 70-tych rokov. Celé to ťahá dvojica Catherine Deneuve a Alain Delon, ktorá však v niektorých momentoch boduje viac svojim šarmom ako hereckým umením. 70% ()

Johgas

Jsou organizace, ze kterých se nedá jen tak odejít. Kdy to hlavnímu hrdinovi dojde? Na mě film působil chladně, odtažitě a nevěrohodně. Přestože na plátně byli samí výborní herci. Jak se říká- "chemie nefungovala". Prostě jsem neuvěřila, že krásná Catherine vyměnila bez mrknutí oka farmářského muže za zabijáka jen proto, a proč vlasně? Žádný důvod tam nebyl. Ne. film nefunguje. ()

gizi

Příjemná podívaná, která nenudí ani neurazí, ale moc nad průměr zase nesahá a nijak zvlášť nevyniká. 65%, 15.3.2016. ()

revere

Vysvětlí mi někdo, proč se to jmenuje Šok? Pokud ne, nic jste nepochopili. jako já. Příběh vrahouna, který se stane přes noc klaďasem a prostřílí se zástupem gaunerů, kteří se klaďasy ke své smůle nestali, až ke šťastným zítřkům s kufrem peněz a milující ženou po boku jakžtakž zachrání charisma Alaina Delona. Toho začínám podezřívat, že jej v podobných filmech podobné postavy hrát možná trochu bavilo. ()

Sa.sa

Slušný film pro oddech a odpočinek... Ten konec byl fajn... Njn odejít na odpočinek není tak lehké pro zabijáka... Mimochodem opravdu hodně mrtvých to se musí nechat ()

charles3

Solidní, u nás málo známá delonovka, se kterou jsme se mohli seznámit teprve po 14 letech v televizi (dabing pro TV Nova je z roku 1996). Režisérem je Robin Davis, u nás známý a zavedený díky své Válce policajtů (Jobertová-Rich-Braseur) a později díky další opožděně uvedené delonovce Bojovník, zatímco jeho následující (převážně televizní) tvorba je u nás neznámá. Filmu dominuje málomluvný Alain, jemuž dělá poněkud překvapivě partnerku královna francouzského filmu C.Deneuveová. Nechybějí další známé tváře - Audranová, Léotard, Perrot a v téměř kuriózní dvouvteřinové miniroli také blonďatý zabiják, známý z dalších delonovek a belmondovek (jeho jméno musím ještě dohledat). Pochválím i Sardeho hudební doprovod, pár nečekaných zvratů a několik vedlejších postav. ()

Drslw

Silou-mocou chceli ukazovať Delona, najlepšie ako strieľa. Tak k nemu rýchlo pridumali voľajaké okolnosti, potom ho ukazovali, ako strieľa, a keď dosýta doukazovali, zaspali. ()