Volajú ma Earl

• Česko Jmenuju se Earl (viac)
USA, (2005–2009), 35 h 18 min (Minutáž: 21–25 min)

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff (viac)

Ak vyhráte stotisíc dolárov a stratíte tiket, máte zlú karmu! Ako ju napraviť? Nič nie je stratené, musíte len rýchle odčiniť všetky svoje životné hriechy, spáchané do dnešného dna. To je teória, ktorou sa riadi aj nešťastník Jason Lee ako Earl Hickey, ktorý kamsi zapatrošil vzácny výherný tiket na sumu, ktorá by ho zaručene vytrhla z biedy. Podarí sa mu udobriť s vlastným osudom tak, aby mu osvietil cestu k ukrytému tiketu ešte do uzávierky vyplácania výhier súťaže? (oficiálny text distribútora)

Houbos

Zábavný zabiják času, skvělá kulisa. Earl Jehosaphat Hickey, napravený drobný kriminálník, postupně napravuje všechny své zlé stutky. Jeden za díl si je odškrtává ze svého nekonečného seznamu. Přítěží mu je jeho prostý bratr Randal a kousavá ex-manželka Joy provdaná za černocha Darnella, zapojeného do programu na ochranu svědků. O vtipné momenty není nouze. Díl S04E27 je poslední a končí zlostným cliffhangerem (To be continued...). Televize NBC seriál nečekaně stopnula. Tvůrci se o tom prý dozvěděli půl hodiny před tiskovým prohlášením. Nepochopitelný konec, protože sledovanost i ratingy byly velmi dobré a cena šla ještě stlačit (např. méně exteriérů). K navázání už nyní není vůle, čili nezvratný konec. Podobné: Married with Children / Ženatý se závazky ()

sidthekid

Neuvěřitelná blbost, u které brečím smíchy. Naivita celého seriálu je neuvěřitelná a skvěle to funguje. Velkým plusem je suprová hudba. ()

Kolárek

Chovejte se dobře a budete odměněni. V opačném případě dostanete do řepy. Přes to, že je nám toto samozřejmě lživé motto, vtloukáno do hlavy velmi výrazným zbůsobem v každém díle, mě to překvapivě vůbec nevadí. Důvod je jednoduchý, je to vtipný, postavy jsou sympatické a hlavně je to z prostředí ze kterého jsem ještě žádný seriál neviděl. Bohužel ve třetí sérii mě to přestalo zajímat. Zkrátka tomu podle mně vyprchala štáva. Z jednotlivých dílů se mi nejvíc líbily ty kde hrál Ribisi a ty ve kterých Joy otvírala tu svou sprostou držtičku co možná nejčastěji, protože z ní padaly neuvěřitelný perly. Nezapomenu když ji Mexičanka nadávala ve svý rodný řeči a Joy na to 'Promiň zlato ale já neumím pokojsky". ()

Radim98

Že je Earl primitivní? Je. A je v tom dobrý. Primitivní není nutně hloupý. 4 roky existence a 4 řady jsou na takovouhle zábavu tak akorát, Earl uměl odejít včas tak, aby zůstal celkem milým počinem, který si rozhodně nezaslouží hate, když už tak spíš jen nezúčastněný nezájem. Kolem nám běží spousta seriálů s vyšším hodnocením, které jsou přitom jenom hloupé. ()

Chlo0opek

Místy takový "buranský" seriál, ale osobitý humor a skvěle zahraná role Earla Jasonem (a jeho typické pokrčení rameny:), vyšvihují tento seriál ke 4*. Dobrý nápad se seznamem špatných věcí a následně jejich odčiňováním.. ()

Ma_tes1

Pro mě klasika, některé díly mám zkouknuté už několikrát a pořád mě baví. Mnohokrát mě napadlo, že by takový seznam špatností nebyl špatný nápad, ale pak jsem si řekl, že jen tehdy když mi bude pomáhat Randy, Krabák, Joy a Catalina. Bez nich by to prostě nešlo ;) ()

fandula

Viděl jsem sice jen pár dílů,ale oddychu jsem se u toho dočkal.Hrozně mě straší jak tam Jason Lee vypadá jako 60ti letej obstarožní panic (navždy panicem).Fakt sranda,ale někdy je ta sranda trapná.Já myslím že za Jasona 1* za humor 1* a za prostředí které se do seriálu strašně hodí poslední *. ()

jozz

Sice je to stale dookola o karme, ale vtipne, strucne a napadito. Kazda z hlavnych postav je svojim sposobom looser, a mozno prave pre to si ich vsetky zamilujete. Oskara pre Ethana Supleeho, alias zlahka retardovaneho Randyho. ()

tuberatanka

Z pásovo vyrábaných seriálov amerického typu kde jeden diel je navlas ako druhý a postavy sú neuveriteľne schematizované, toto je jeden z tých lepších prípadov. Možno sú štyri hviezdičky priveľa, ale toto je jeden z prípadov, kedy som závažnejšie nedostatky (schematizmus a opakovanie sa) odpustiť - humor je tu sympaticky priblblý a konfrontácie Ralpha a Randyho majú nápad. Hrané seriály ma bavia fakt iba výnimočne, ale toto je jedna z výnimiek. ()

TripleDouble

Ze začátku super, pak začnou Earlovi hodně docházet vtipy a z Randyho čím dál větší a nudnější blbec až se z toho stane obyčejnej stereotyp. Vlastně přestože je to komedie, jen párkrát jsem se zasmál, ale i tak jsem se dobře bavil. ()

J. K. Lister

Abych tenhle seriál až příliš nezatracoval, najdou se tam zajímavé vtipné momenty, jinak mne tento filmařský vzorek nijak nezaujal, třebaže jsem viděl jen několik dilů. Možná je to tím, že nemám rád imbecily, které dokáží člověka lehce přivést do zoufalé situace. ()

Anarky

Na Earla jsem narazil čirou náhodou... vlastně jsem neměl ani ponětí co to je, o čem to je a i přes to, zcela neinformován, jsem zkoul pilotní díl. A jak plynul čas (a že plynul sakra rychle), nebylo na co koukat. Flegmatický Earl s pochybnější historií se snaží napravit svou reputaci pomocí karmy, jeho bratr Randy, který neustále filozofuje a hází hlášku za hláškou. K tomu se přidávají sexy Joy s Darnellem "Krabákem" a tvoří čtveřici, která vám vážně přiroste k srdci. "Dobrou noc Earle." - "Dobrou, Randy!" ()

Alvin

Chtělo to pár dílů, abych tomuhle seriálu přišel na chuť, ale od té doby na něj nedám dopustit. Můžou za to skvěle napsané charaktery všech hlavních postav a rozhodně tu žádná není do počtu, jako v jiných seriálech. Taky by se mohlo zdát, že neustálé napravování Earlových hříchů upadne do stereotypu, ale opak je pravdou, viděl jsem všechny 4 série a i v té poslední jsou chytře napsané scénáře, vtipné pointy a hlášky, takže zůstávám u 5* hodnocení (pouze v originálním znění, protože český dabbing se moc nepovedl) ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006