Volajú ma Earl

• Česko Jmenuju se Earl (viac)
USA, (2005–2009), 35 h 18 min (Minutáž: 21–25 min)

Jason Lee, Ethan Suplee, Jaime Pressly, Eddie Steeples, Nadine Velazquez, Dale Dickey, Timothy Stack, Giovanni Ribisi, Beau Bridges, Nancy Lenehan, Gigi Goff (viac)

Ak vyhráte stotisíc dolárov a stratíte tiket, máte zlú karmu! Ako ju napraviť? Nič nie je stratené, musíte len rýchle odčiniť všetky svoje životné hriechy, spáchané do dnešného dna. To je teória, ktorou sa riadi aj nešťastník Jason Lee ako Earl Hickey, ktorý kamsi zapatrošil vzácny výherný tiket na sumu, ktorá by ho zaručene vytrhla z biedy. Podarí sa mu udobriť s vlastným osudom tak, aby mu osvietil cestu k ukrytému tiketu ešte do uzávierky vyplácania výhier súťaže? (oficiálny text distribútora)

Tumbik

Je to naprosto úžasný seriál, který mě neskutečně pobavil. Neviděl jsem ho sice celý, ale viděl jsem dost dílů na to, abych to mohl hodnotit, rád se někdy podívám, pokud běží zrovna v telce. :-) ()

Kekik

Před x lety mě jedno sobotní ráno budila každých cca 20 minut znělka: Jmenuju se Earl. Poté mi bratr při (extra krátké) cestě výtahem v rychlosti řekl, o čem  seriál  je. Nezaujalo mě to. O pár dní později jsem ve chvíli  nudy jukla na první díl  a už jsem byla lapena.  I když je smysl každého dílu úplně stejný,  je to prostě jeden z nejoriginálnějších "sitcomů". Chybějící  smích je velkým plusem. Jediným mínusem je úplně  poslední díl.  Do dneška  nevím, kdo je otec, a fakt jsem z toho smutná.  Jinak doporučuji všemi deseti. ()

peta91k

Legendární seriál, který v sobě skrývá nejen slušnou dávku humoru, ale i jakousi více či méně skrytou parodii na americký styl života, jejich názory a předsudky. Ani po několikátém zhlédnutí neomrzí a dobré tempo si seriál drží po celé 4 série. 95 % ()

maco19

Celkom podarený sitkom, bolo tam pár slabších časti ako napr. prípad záhadného zmiznutia v meste alebo hráli sme v seriáli. Ale ako celok to bolo super. ()

Thalin

Málo kdy seriál funguje dobře, když je hlavní postava tak trošku buran a navíc nemá inteligence zrovna na rozdávání. Teda pokud se nejedná o stupidní sitcom točící se kolem nějaké americké rodinky. Pak je takový materiál přímo žádán. Ale tady to docela funguje. Prosťáček, který přijde k penězům, ale pořád ho honí karma a tak se snaží vše napravit. Bohužel, vzorec je prakticky pokaždé stejný, dost se to prostě opakuje s každou postavou, které se jde Earl nějak omluvit a odčinit, co provedl. Ale když tohle přehlédnu, tak je to docela vtipný seriál, který tak nějak balancuje na té hranici jednoduchého humoru, většina postav ujde a flashbacky to celkem udržují svěží. Přijde mi, že si to často utahuje z různých amerických klišé, ale tady je to docela vkusně a vtipně udělané. ()

redsparrow

Seriál jsem byl de facto donucen sledovat kdysi po večerech na ubytovně s týpkem, který se mohl koukat jen na komedie a to dabované a něco se místo televize pustit muselo. Některé díly se docela daly, zbylé jsem zvládnul jen díky velkému množství alkoholu v krvi. Na tisíc fórů připadal jeden, kterému se dalo s trochou přemáhání zasmát. Když to srovnám třeba s Big Bang Theory, tak mám na sebe vztek, že jsem nenašel dost odvahy abych při sledování vstal a zatloukl do spolubydlova notebooku stovku hřebík. Fekální, imbecilní a hlavně zoufale nevtipné. ()

marocco

Výborné obsadenie skvele napísaných postáv, hlavne Jaime Pressly som si v tomto seriále zamiloval. Spolu s HIMYM najlepší sitcom za posledné roky z USA pre mňa. ()

FrankMarx

Po opětovném shlédnutí musím konstatovat, že první série byla dokonalá. Druhá se snažila moralizovat a začala mě nudit. Ve třetí už scénáristé nevěděli co by...a čtvrtou jsem viděl asi půlku a už to prostě není ono. ()

Dispa

Jeden z mála seriálů, který mě opravdu připoutal a hrozně jsem pokaždé těšil, co Earl bude napravovat v dalších epizodách. Ale od té hrozné stávky jsem ho ještě neviděl, takže nevím jak se vyvíjí a doufám, že hodnocení nebudu muset měnit. ()

Eluery

Parádní záležitost, hlavně ze začátku, s nápadem, vtipem, úžasnou hudbou a pointami. Nejlepší je v originálním znění! ()

STATIC_X

Předvídatelný, trochu připitomělý humor, který je zaměřený na lidi s IQ tak cca o 50 bodů nižším než Big Bang Theory. Jinak scénář je naprosto nenápaditý a myšlenka karmy začně brzo hrozně nudit. ()

branchillon

Absolutně nic mi na tomto seriálu (zatím) nevadí, proto moje nadšené "plné" hodnocení. Postava Earla je sympatická i přes jeho karmickou výpravu, tvůrci si hrají s dějem (např. díl, kde se vystřídají všechny hlavní postavy se svým "Jmenuju se xy"). I když jde o seriál z prostředí americké bílé špíny (mají pro tuhle skupinu lidí pojem "white trash"), tak to na mě nepůsobí nijak nepříjemně, možná i pro to, že si scénáristi rozhodně neberou servítky. A přes hlavní nit a motivaci hlavního hrdiny to vůbec nepůsobí nepříjemně moralisticky... což je pro mě hlavní plus a největší důvod velmi nadprůměrného hodnocení. Postavy jsou fajn a dokonce i nevěrnice, flákačka, kriminálnice, lhářka a sem tam agresivní Joy je mi sympatická. Earl je prostě něco jako Superman, Ježíš nebo Batman. ()

shadower

Seriál plný pokřivených charakterů, kterému morálka zas až tolik neříká. Ano Earl se snaží dělat dobro, ale dělá to svým jedinečným způsobem. A ty flashbacky do zločinecké minulosti a manželství s Joy jsou boží. :D ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006