Josef Tkaloun (Zdeněk Svěrák) je šesťdesiatpäťročný učiteľ češtiny na gymnáziu. Po tom, čo školu opustí, nevydrží len tak nečinne sedieť a stane sa rýchlym poslom na bicykli. Po krkolomnom páde sa však rozhodne nájsť si bezpečnejšie zamestnanie - vo výkup fliaš. Od svojho okienka má o všetkom prehľad, môže sa porozprávať s ľuďmi i zľahka zasiahnuť do ich osudov... (STV)

Taarg

Velmi jemný snímek, ve kterém ale plno humorných scének dělají reálie. Když divák sleduje polovinu Divadla Járy Cimrmanna, které hraje skupinku starých dědků, tak bez znalosti toho, že pánové již spolupracují 40 let a jsou na tom "přibližně" stejně, humor nedosahuje takových výšin. Škoda scény, ve které je Svěrák sražený autem, působí velmi cize. Film, který potěší, ale nedosahuje kvality jiných děl od J. Svěráka. ()

mokrasek

Film z naší produkce, který mohu vidět po čase i vícekrát. Je dobré vědět, že pro českého diváka nemusí být klasikou jen Kameňák, Babovřesky a další legrační pecky, ale i třeba tento poctivě provedený, melancholicky ladění a přesto citlivý film Vratné lahve. ()

Flamik

Baví mě pořád víc a víc. Možná tím, že stárnu :D, Jedna z nejvtipnějších komedií co znám, navíc ještě postavená na muži, který rekapituluje svůj život a nechce se smířit s tím, že se přehoupává do poslední fáze. ()

ludovit14

FILM:Vratné lahve som asi pred 6 rokmi nedopozeral,kedže ma nedokázal zaujať.Teraz som sa opäť dostal k tomu filmu,lebo ma veľmi zaujímalo prečo je tak vysoko ohodnotení.Priznám sa neprišiel som nato.Kedže som sa opäť nudil(hlavne prvá hodina ma uspávala) potom sa to už,ako tak dalo.HOD:53%.Čo ma najviac zaujalo-boli herecké výkony,ktoré boli veľmi slušné.PS:vôbec ma tento film nijako nenadchol. ()

kacer4

Scenáristicky to bolo trocha slabé ale beztak slušné. Niekedy ma to nebavilo, inokedy som sa nevedel vynadívať. Celkovo krásny príbeh. Dúfam, že aj ja budem na dôchodku tak vymýšľať. ()

mrsin

Když tak přemýšlím nad českými filmy posledních 10 let, napadá mě, co bychom si bez takového Svěráka, Trojana či Stracha počali... Vratné lahve patří nepochybně k tomu lepšímu, co se zde za poslední roky natočilo a na co se bez problému podíváte víckrát než jednou. Celkový dojem u mě nejvýrazněji kazily hlavně ty snové scény. 75 % ()

Mejdzula

Bylo to skutečně velmi pěkné! Zdeněk Svěrák byl samozřejmě upe nejvíc, škoda jen, že s jeho Cimrmanovskými partnery proběhly pouze dvě scény, mohlo tam toho býti klidně víc. Jinak to bylo chvílemi smutné, více chvílemi veselé a zábavné, především s tím malým stvořením byla zábava. Co dalšího bylo pro mě velmi potěšující, tak to byly vláčky pod okny. D8le mne překvapilo, že někteří mě mně nesympatičtí čeští herci zde vystupovali velmi sympaticky, a tím myslím především pány Budaře'n'Macháčka (vlastně už nikoho jiného). Výsledný dojem je za 5*, byl to vynikající ! :) ()

LeePriest

Po nějaké době film, u kterého mi byli sympatické prakticky zcela všechny postavy. Ačkoliv to byli vesměs obyčejní lidé (učitel, servírka...) bylo velmi fajn sledovat jejich osudy. A to u všech. Jediné, k čemu mám vyloženě výhradu, byla ta série snů ve vlaku. Poprvé beru, podruhé budiž. Když už jsem ale potřetí viděl, jak se Svěrákovi zdá, že sedí v kupé naproti ženám, které opět začnou zcela stejnou větou "Stýskalo se nám", už to začalo být trochu nezáživné. Zbytek ale fajn. ()

Aidina

Lidské a hřejivé, plné laskavého humoru - jako např. žehlící scéna. Taky nesnáším žehlení a pak jsem ochotna při této nekreativní domácí činnosti koukat prakticky na cokoliv:-). Po celoživotní kantorské praxi nachází čerstvý důchodce Tkaloun naprosté štěstí jako skladník u výkupu lahví. ()

SZYslak

Jak jinak, opět laskavá "Svěrákovina". Osobně mě to už trošku sere, pan Svěrák by konečně mohl napsat a zahrát nejakého úchylného vraha, tedy alespoň z principu. Když i pan Vlasák, "bvífka fe k bvífce naklání", mohl hrát v Hostelu. No ale protože je svět zlý, tak trochu toho naivního dobra neuškodí. Akorát bych vynechal Vilhelmovou, Tichánkovou, Landovského, Jurčovou a trapnou skvadru z Divadla Járy Cimrmana. Potěšil jak jinak Budař, Boudová, sprostá hysterka, nestoudná, vulgární, sexuální smršť Kloubková (mám slabost pro pěkné sestřičky), hustá Alena Vránová - neříkej mi ty vole, mimo jiné v korzetu, Jim Walsh Vlasák a pan doktor z Ulice. Objeví se i několik životních mouder, ze kterých my mladší můžeme čerpat. ()

ProfiDivak

Zdeněk Svěrák fantáziu veru ešte nestráca, skôr naopak, stále hlbšie načiera aj do životných skúseností. Snové "erotické" scény sú urobené s vtipom, nadhľadom a ľahko horkou príchuťou a podľa mňa sú pre film a to, čo chce povedať, dôležité. O nejaké porovnávanie alebo "meranie kvality" by tu nemalo ísť, je to opäť a ešte stále (duo:) Svěrák. ()

easer07

Takový pěkný film, z mojim oblíbencem - Svěrákem. Tento film beru za průměrný až nadprůměrný, docela mě zaujal, jen mi tam nesedla Kolářová. ()

ekzorcist

Ospravedlňujem sa fanúšikom filmu, ale jediná ústredná téma, čo mi z tohoto filmu aj po rokoch od zhliadnutia utkvela v pamäti, bola snaha Svěrákovcov vyrovnať sa s dôchodkovým vekom či už z pohľadu nadbytočnosti v práci alebo odchádzajúcej chuti sa páriť so svojou dlhoročnou družkou. Radšej tu o 40 rokov nechem byť, ak nemám mať v tom veku už konečne trocha rozumu... Odkedy v TESCO STORES zaviedli samoobslužné pokladne, čakám na dvojku "Vratné Lahve : The Reckoning" :) ()

Masai

Nevím zda je úplně v pořádku, že v tomto snímku naprosto jednoznačně fandím chlapovi :o) Když ale ona postava paní Kolářové je tak otravná s tím věčným napomínáním co by člověk jistého věku měl či neměl dělat!! Je mi velmi sympatické, že se pan Tkaloun nechce zavřít doma, obout bačkory a přečíst vše co ještě nestih. Jeho chuť být mezi lidma je nejen sympatická, ale i obdivuhodná, vzhledem k tomu, že ze školství odcházel s nervovým tikem :o) Skvělé postavy Macháčka, Landovského a Budaře. ()

Tuty

Lepší než Po strništi bos. Otec a syn Svěrákovi jsou nějde jinde a jejich spojení dunguje zejména v momentě, kdy stojí za scénářem Zdenek. Na druhou stranu, jejich filmy na mě koncepcí působí stejným dojmem, jako spojení role učitele ve filmu a moderní techniky, lidsky, pochopitelně, ale naivně. A výsledkem výše uvedeného jsou i Vratné lahve, v životě to tak nefunguje. ()

buchannon

Vždycky mě zajímalo, co se stane, když na dlažbu spadne láhev od piva. Rozbije se, nebo se vytvoří časoprostorová trhlina vedoucí do jiné dimenze? Odpověď mi kdokoliv může napsat na rozbita.lahev@jina.dimenze.gov. Opravdu by mě to zajímalo. Já jen abych se zbytečně neobával. Občas se Tkaloun během snu skutečně dostával do jiné dimenze, což moc dobře znám. :) Obsazení filmu celkem dobré, potěšili mě Macháček a Vilhelmová. A Mluvka a Úlisný v menších rolích. Film vypráví o podzimu života, kdy se skutečně může ze života vytratit láska, ale že by byl Tkaloun v tomto věku ještě takový proutník, tomu se mi nechce věřit. ()

Trinculo

Kouzlo se vytratilo. V podstatě na jednu stranu dobře zachycené stárnutí v dnešní rychlé době a v celé nemilosrdnosti dnešní doby, která odhazuje lidi, když už nejsou využitelní. Ale celkově až příliš upatlané vzdychání starého erotika, který už prostě nemůže. ()

kritkMd

Asi nejlepší svěrákův film, i když svěráka nesnáším, tento film se mi velice líbí. Kromě klasického příběhu upozorňuje i na sociální problémy. ()

mnaucz

Ze začátku je to skvělé, ale postupně to upadá, a pak zase stoupá, ale jinak super. Hlavně se mi líbí Kunderwasser. Ale fakt je to jako na kolotoči. Ze začátku mě to dost baví, ale časem to jede dolů a občas se to vyhoupne zase nahoru. Ale jinak dobrý a doporučuji. ()

LencaN

Nečučím já někomu přímo do kuchyně? Je to nějaké skutečné. Jojo, tak jsem si přišla celý film. Velice civilní, na nic si to nehraje. Krásně vidíme strasti učitele v důchodu, který se ještě necítí na staré železo, Rád okukuje krásné ženy, rád něco podniká a hlavně se chce pořád cítit užitečný, jako každý v důchodovém věku, komu děti vylétly už dávno z hnízda a oni nemají do čeho píchnout. Čeká nás to všechny, takže to vůbec nemyslím nijak jízlivě, ale naopak soucitně. Vratné lahve jsou natočené citlivě. Zpestřují to roztomilé vtípky a úžasná herecká sestava. ()

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

Eric Serra zakoncertuje na SOUNDTRACKU Poděbrady

18.07.2018

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady 2018 navazuje na úspěch předchozího ročníku, který navštívilo přes třicet tisíc fanoušků nejen filmové hudby. Ti měli možnost… (viac)

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

Na Anděla Páně 2 už přišel milion diváků

12.01.2017

Na prvního Anděla Páně vyrazilo do kin 188 138 diváků, takže Jiří Strach rozhodně nečekal, že jeho pokračování rychle zaútočí na milion. Právě tahle cifra ale padla v šestém týdnu promítání, čímž se… (viac)

Polští orli

Polští orli

11.05.2016

Do sekce Ocenění přibyli Polští orli. Ocenění našich severních sousedů má za sebou teprve krátkou historii. Uděluje se od roku 1999 a momentálně oceňuje filmy a seriály v devatenácti kategoriích.… (viac)

Věra Tichánková 1920 - 2014

Věra Tichánková 1920 - 2014

09.01.2014

Ve věku 93 let zemřela herečka Věra Tichánková. Manželka herce Jana Skopečka a dlouholetá členka Divadla S. K. Neumanna v Praze (1951 - 1982) studovala vysokou školu chemicko-technologickou, následně… (viac)