Fullmetal Alchemist

• Česko Fullmetal Alchemist - hledání kamene mudrců (viac)
Japonsko, (2003–2004), 21 h 15 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Hiromu Arakawa (komiks)

Rie Kugimija, Romi Paku, Hóko Kuwašima, Džun'iči Suwabe, Nana Mizuki, Fumiko Orikasa, Hidejuki Tanaka, Kazuko Sugijama, Kotono Micuiši, Takehito Kojasu (viac)

Bratři Edward a Alphonse použijí alchymii, aby oživili svou matku, ale spustí tím chemickou reakci, která roztrhá jejich těla. (Netflix)

Recenzie používateľa Scanerior k tomuto seriálu (2)

Fullmetal Alchemist (2003)

Fullmetal Alchemist je úžasný "výpravný" příběh dvou bratrů, kteří mají jasný cíl a řídí si svůj vlastní osud - nebo jsou snad jen loutky v cizí velkolepé hře?! Následující část obsahuje spoilery: Zpočátku klasický příběh, který měl sympatické postavy a zajímavý prvek alchymie s jasně daným pravidlem o rovnosti výměny se stane něčím opravdu epickým! Prvních několik epizod působí tak, že se jedná o fajn seriál, jak pro děti, tak i pro starší, ovšem v 7. epizodě se stane něco, co jsem ani v nejmenším nečekal a my dostáváme jednu z nejemotivnějších epizod vůbec, v ten moment si také člověk uvědomí, že tento seriál není jen klasickým dětským dobrodružným seriálem, ale že tu může čekat cokoliv, což potvrdí hned následující epizody. Putování bratrů - jejich cesta k alchymii a hrdinské činy v různých oblastech jsou fajn kapitola, ale už tady se opět buduje část velké zápletky a objevují se postavy, které ještě sehrají nemalou roli. Následují kapitola se Scarem je opět pozoruhodná, avšak následuje podle mě jediná slabší kapitola s učitelkou. Ještě než se vydám dále tak si neodpustím nezmínit další zásadní emotivní scénu, tentokrát s Hughesem, který mi při prvním setkání přišel trochu otravný a protivný, ale brzy se ukázal jako fantastický charakter, který příběhu dával (i spolu s Mustangem) tu správnou jiskru. Nicméně následovala povedená kapitola s dalším putováním, která nás donesla až do středu velké bitvy, kde se skutečně objevil kámen mudrců, o kterém jsme tak slýchali. Startuje finále a je potřeba dořešit všechny otázky, a tak se startuje rychlý běh událostí, které přinesou pozoruhodné momenty a chvíle překvapení. Samotné finále je pak vcelku povedené, jen mě trochu štve, že Al vše zapomene - navíc bych možná osobně příběh ukončil klidně i po oživení Eda a nechal fanoušky truchlit nad Alovou smrtí, ale i tak je tenhle konec dosti smutný, kyž po všech těch "letech" "rozdělí" to bratrské pouto. V celém příběhu je spousta zajímavých postav s jasně zapamatovatelnými charaktery - osobně bych vyzdvihl Eda, Ala, Hughese, Roye, Scara, Lust, Armstronga a Winri - jako vždy jsou totiž postavy klíčem k úspěchu děje. Zároveň má z mého pohledu Fullmetal Alchemist jeden z nejpropracovanějších dějů (snad druhý nejpropracovanější po Attack on Titan). Když konečně dojdu k recenzi nějakého takové seriálu jako je právě Fullmetal Alchemist, tak vlastně ani pořádně nedokážu vyjádřit všechny emoce a pořádně popsat proč jsem tak nadšený, ale Fullmetal je jednoduše jeden z těch seriálů, ze kterých je člověk na konci absolutně "rozbitý" (v dobrém smyslu slova). 🔯⚡❤ ()

Noc plačící chiméry (2003) (E07)

Tahle epizoda mi zatajila dech, absolutně jsem nečekal, že se v tomto seriálu dočkám až tak emočně silného a smutného zážitku. Do tohoto dílu jsem si myslel, že seriál je laděn i pro děti (ačkoliv kvality příběhu jsou i pro starší), od této epizody jsem si uvědomil, že může přijít cokoliv... ()