Na konci 19. storočia do Dánska prichádza loď so švédskymi imigrantmi, medzi ktorými je i Lasse a jeho syn Pelle, ktorí dúfajú, že v novej krajine ich čaká lepší život. Nájdu si prácu na veľkom hospodárstve, namiesto vytúženej slobody a nezávislosti ich však čaká opovrhnutie a neúcta. Lasse sa však nevzdáva svojho sna o lepšom živote. (STV)

Rozjimatel

Poriadne drsná historická dráma, ktorá nenudí ani chvíľu, keďže sa v nej ustavične niečo zaujímavé deje a je plná farbistých postáv. V centre diania je krásne vykreslený vzťah prestarnutého otca (skvelý Max von Sydow s nomináciou na Oscara) a jeho malého syna (výborný Pelle Hvenegaard). Otec je slaboch, ale s obrovským srdcom, syn neustále chová nádeje na lepší život. Rovnako dobre sú ale vykreslené aj ostatné postavy a vzťahy medzi nimi, vlastne každá postava má svoju zaujímavú dejovú linku. ()

ursinko

Tento film som videl v Tv 24.2.1999 a odvtedy sa ho márne snažím zohnať. Unikát. Veľmi ma vtedy zasiahol, náhodou som naň vtedy natrafil pri prepínaní programov a nemohol som sa až do rána od tohto skvostu odtrhnúť. Budem zháňať ďalej. ()

Mlle

Depresivní? Tak takový dojem jsem neměla vůbec. Každá doba přináší své starosti, kterými se pak různí lidé na různých místech trápí v různé míře, tak jak odpovídá obvykle jejich sociálnímu statutu, případně části světa, které je zrovna přáno či nikoli. Jako sociálně-historická freska celkem slušné, ale bez výkonu Maxe von Sydowa by film ztratil polovinu své hodnoty. Skvělý byl i Björn Granath. Povedený realismus je skvělým způsobem, jak diváka bez remcání usadit do křesla na několik hodin, aniž by si jich všiml. ()

Gortyna

To byl druhý film v krátké době, kde mě uchvátilo dítě hereckým výkonem. Ten první byl Pokoj (Room) z roku 2015. Tam byl ten chlapeček ještě mladší. ()

babka

Film byl uveden ve Filmovém klubu Alfa Sokolov v sezoně 1991/92. O tom se nedá napsat jedna věta, to je opravdu biják, který kladu hned vedle Balady o Narajamě, takže se k tomuto komentáři musím ještě vrátit. ()

90125

Pieseň imigrantov. Sny ľudí, ktorí v túžbe mať sa lepšie, hľadajú nové miesto pre život. Nenaplnené ilúzie, xenofobia s počiatkami fašizmu, triedne rozdiely, nevzdelanosť a hlavne chudoba. Tento film to je tvrdá realita, život ako je (resp. bol). Sú to ale iba útržky, čriepky zo života nevzdelanej chudiny. Fragmenty, ktoré na seba naväzujú len minimálne a žiaden celistvejší príbeh neponúkajú. Postavy sa len tak mihnú a už sú zase preč. Pelle, dobyvateľ je pekný film a som rád, že som ho videl, ale mne v ňom chýba akási ucelenejšia príbehová línia, s troškou možno aj prvoplánovo dramatickejšie pojatými situáciami. 65 % ()

Soldier_666

Příběh malého chlapce jež se s tátou přistěhoval do Dánska koncem 19. století, kde jsou jakožto Švédi vnímáni jako "póvl". Musí tvrdě dřít na farmě, jediný jeho "kamarád" je stejně starý chlapec s odpudivým vzezřením a otec není s to zastat se ho když je potřeba. Vůbec by nevadila stopáž o hodinu delší k lepšímu "vykreslení" charakterů některých postav. Závěr filmu mi přišel uspěchaný. Silných 5 a top 10... ()

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

Na Febiofestu uvidíte oscarové snímky

19.03.2019

26. ročník Mezinárodního filmového festivalu – Febiofest přiveze do Prahy francouzského herce a režiséra Louise Garrela, který 25. března osobně uvede svůj nejnovější film Věrní nevěrní. Komediální… (viac)