Ordinace v růžové zahradě

• Česko Ordinace v růžové zahradě 2
Ukážka z filmu
Rodinný / Dráma
Česko, (2005–2024)

Linda Rybová, Roman Zach, David Prachař, Dana Syslová, Ladislav Potměšil, Otakar Brousek st., Tomáš Krejčíř, Pavel Nový, Daniela Šinkorová (viac)

Den co den balancují na hranici možného. Nikdy nevzdávají boj za pacienta i své vlastní štěstí.  Nové díly seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 slibují další dramatické příběhy kamenických lékařů – chirurgů, pediatrů a gynekologů. Jsou opět vyprávěny s energií, empatií, emoce střídá humor a překvapení. Naši chirurgové zažívají drama téměř každodenně, den co den balancují na hranici možného. Každý po svém, ale všichni bravurně, dobře znají cenu života. Nedají se, nevzdávají se v boji za pacienta i své vlastní štěstí... (TV Nova)

Recenzie používateľa otík k tomuto seriálu (59)

Nemocnice to jsem já (2020) (S16E19)

Nově se podařilo do svého letitého opusu přivést už spoustu zajímavých tváří do cameo rolí, ale dostat do seriálu takovou medicínskou kapacitu jako je profesor Jan Pirk z IKEMu, tak to stojí za tu jednu hvězdu. Jinak je to velmi slabí díl, kdy krimi linka s Mázlem se nikam neposunula a zbytek je stará vata bez posunu dál. ()

Vzpomeň si (2020) (S16E21)

Další dráma na obzoru - šikana na škole, chlapec, co dostal nakladačku, leží potlučený v nemocnici, agresor Lukáš Bursík ničeho nelituje, což se mu ke konci dílu stane osudným. Mázl to přežene a doputuje do vazby díky svým činům. Takový z těch lepších dílů. ()

Klid, paní Šillerová (2020) (S16E22)

Darek se stává čím dál víc oplzlejším ve smyslu vraždil jsem, ale klidně se nabídnu s pomocí Mázlovic rodině, když je Mázl ve vazbě. Paní Šilerová má jít po týdnu odložené operace konečně pod kudlu, ale mladý Mára bude mít před sebou jiný velmi těžký případ. Mladý Mázl musí zvládnout postarat se o děti, ale vysvětlit dětem, co se děje se starým Mázlem, to už je nad jeho síly. Další z řady průměrných dílů. ()

Pomsta (2020) (S16E23)

Nebýt drsného konce s postřelením Táni, byl by to klasický díl - řeší se mladý Buršík, který jako agresor sám byl napaden jiným agresorem, probíhají další minipříběhy, závěr to však všechno převrší - manžel zemřelé paní Šilerové přijde do nemocnice, shání se po mladém Márovi, když se s ním setká, vytáhne zbraň a ohrožuje je. Shodou náhod však postřelí Táňu. ()

Nemůžu tě ztratit! (2020) (S16E24)

V první polovině řešíme operaci Táni, Mára starší je však borec a na hraně sebezhroucení ji spole s Valšíkem zachrání. Mladý Mára se zhroutí, ale nakonec se postaví panovačné matce a udělá aspoň lidské gesto a jde Táňu po operaci navštívit. Pak už je to klasika - řeší se vazba Mázla, jeho (ne)vztah s Alenou, Vojta zase řeší (ne)vztah s Táňou i novou doktorkou. Především silná první polovina dala tomuto dílu svou nevšednost. PS: po dlouhé době byl v dílu Vlastimil Zavřel a překvapilo, jak zestárl. ()

Na útěku (2020) (S16E26) odpad!

Tak už tu řešíme i případ, že někomu stojí péro po požití pár prášků. Ubohost. ()

Dýchej (2021) (S16E43)

Tak Bibi nám sjede s autem do rybníka, naštěstí poblíž je bývalý ředitel nemocnice Patrik, který si zahraje na vodníka a neskutečně rychle slečinku zachrání. Je zaděláno na novou lásku? Mázl básní při možná "poslední" nocí doma před soudem a možným vězením. Mazec, zase něco pro dámičky. Uf. A to jsem zapomněl na zaláskovaného Jaškowa s bývalkou exředitele. Masakr. ()

Byl jsi to ty! (2021) (S16E44)

Darek je odhalen, tak už může Ordinace skončit? Ne, roztáčí se nové příběhy s novými postavami. Už to propána ukončete, vraťte Mázla milované rodince, najděte milou Vojtovi a pro Bibi nějakého solidního chlapa. Uf. ()

Stíny minulosti (2021) (S16E45) odpad!

Stále sledujeme naprosto nesmyslný případ fotbalisty a jeho manažera, který se sám zraní v nemocnici, Vágnerová má dost ze svého manžela vraha a těžko to zvládá, Mára operuje holku, která má v sobě pytlíky s kokainem, Mázl chce jet s rodinou do Amsterdamu. No prostě parádní příběhy. ()

Záhadná diagnóza (2021) (S16E48)

Příběhy nic moc, ale scénka roku - rómský kolega vysvětluje Radce, o čem je fotbal. Tak to jsem se fakt zasmál. Jinak tradiční díl s problémy, které většině národa nic neříkají. ()

Chci být s tebou (2021) (S16E55) odpad!

Pomalu jdeme do finále, ale stále se nechce nic uzavřít. To bude ke konci asi pěkný fičák. ()

Táňo! (2021) (S16E56) odpad!

Mára šlohne policejní auto, Přemek Forejt pomáhá zachraňovat restauraci, Táňa zdrhne mafiánovi Křížovi těsně před popravou a Bobo se nabízí za primaře. Mára si pak hraje na kovboje, odnese to jeho přihlouplý syn, který se v mafiánově stodole motá jak motovidlo. A moje žena je z toho všeho pěkně nervózní. Tož to je aspoň díl! ()

Druhá šance (2021) (S16E57) odpad!

Dojat nedojat, scénárista je vůl a bezmozkový mozkožrout. Ať se na mne nikdo nezlobí, ale takový salát, jakým byl "poslední" díl seriálu, to nelze vymyslet při zdravém rozumu. Díl je kvapíkem, vše se musí pořádně vyřešit, divák má zatlačit slzu a dojatý se má na konci dozvědět, že tak dlouho dopředu avizovaný poslední díl není posledním dílem, ale že Ordinace (asi) 3 přejde jako vlajková loď do portfolia placené televize Voyo. Budiž, to bych ještě možná zkousl. Ale že Leoš si zahraje na akčního hrdinu a nůžkami zapichne mafiána Kříže, že starý Mázl dorazí na promoci svého syna v kraťasích a nátělníku, že se svatbou Rosiče to nakonec dopadne jak z červené knihovny a že Bibi si vezme mladého Máru, tak to opravdu nehodlám rozchodit. Scénáristovi v tomto díle věřím tak možná výjezdy a příjezdy sanitek, jinak ani zblo. Navíc některé nájezdy a úhly kamer mi přišly strašně zvláštní, většina postav je neskutečně zploštilá a uzavření většiny osudů je tragikomické, ne však reálnému životu aspoň trochu blízké. Kapitolou samou pro sebe je „live“ vystoupení Žbirky a jeho kolegyně a hlavně naprosto ulítlé cameo mnohých herců z dřívějších dílů. Je až nedůstojné, s jakou rychlostí jsou zabíráni, závěrečný celkový záběr je dokonce rozmazaný, prostě takový závěr si ti herci nezasloužili. Proč to, propána, scénárista nerozdělil na dva díly, proč nemohl dřívějším hercům věnovat aspoň 10 minut záběrů (diváci by se jistě pobavili a se slzou v oku zavzpomínali na své oblíbené hrdiny), proč to bylo vše tak uspěchané a nedůstojné? Ne, v tomto díle je vše špatně a vše dobré, co bylo v novém pojetí seriálu zavedeno, bylo tady porušeno a nenávratně zrušeno. Zůstane jen pachuť a pocit, že scénáristé to krutě nezvládli. Škoda. ()

Pořád tě miluju (2022) (S17E20) odpad!

Nejdebilnější díl od konce Ordinace v televizi. Darek chce zastřelit Lucii, přitom jen a jen kecá, výstřel nikde, pak posraný až za ušima vystřelí na Čestmíra, do střely však skočí Brabec a zachrání ho, přitom utrpí jen lehké postřelení. Největší trapárna století a když se vám při tak vážné scéně směje i manželka, tak na tom asi něco trapného bude. Ovšem největší z trapasů si autoři nechali na závěr, kdy nechali drogovým kartelem zastřelit Čestmíra v Mexiku. Tohle nevymyslí ani ten největší retard, ale autoři Ordinace to zvládli. Samozřejmě nemohli Darka nechat natvrdo zabít Čestmíra, protože ten se určitě v xtém díle objeví s průstřelem hlavy a vymazanou pamětí, aby dalších 500 dílů čuměl z obrazovky s akutní retardací. Mama mia, tohle není možné. Tragédie větší než by napsal Shakespeare. Už to ukončete, pošlete do Kamenice ruskou raketu a všechny nechte odpočívat v pokoji. Nebo tam brzy bude váš divák! ()

Byl to jen sen (2022) (S18E01) odpad!

Pro fanoušky ordinace to začíná dobře - Mázl se v první minutě filmu objeví v ložnici u spící Aleny a vede s ní dialog o tom, že neumřel. Jenže ani reminiscence na oživení dallaského Bobbyho Ewinga neuspokojí tradičního diváka, protože Mázl po chvilce mizí z obrazovky (nadobro?). A rozjíždí se tradiční trapný koktejl vztahů počínaje fingovanou sebevraždou Boba Švarce (Heluš zatím v seriálu skončila, Martina Randová odešla do seriálu Ulice), pokračuje návratem Vilíka, svatbou Radky s Vojtěchem a vrcholí telefonátem, kdy se Vilík dozví, že jeho žena Květa se kdesi v Německu zamilovala a rozchází se s ním. Tradiční koktejl už trochu vyšumělé zábavy. ()

Jde o život (2023) (S20E22) odpad!

"Nová doba, syn vyhazuje otce" - hláška Čestmíra Mázla je naprostou ukázkou, jak nové a nové díly Ordinace jsou parodií sama na sebe. Jinak v poslední době ožralec Mázl musí operovat svou nevěrnou manželku. Masakr jak v Hebronu. Neskutečné. Díl číslo 1109. !!! ()

Neodkladný případ (2023) (S21E17) odpad!

Morávková s maskou hallowenského strašidla suše oznámí Čenskému, že má milenku, ovšem ten zatlouká a zatlouká. Brožová v dešti stojí celá zbrocená slzami s nabitou zbraní a .... závěrečné titulky. Prostě dráma jak prase. ()

Ostuda (2023) (S21E18) odpad!

Paulové už několik dílů motá život jakýsi fousatý kostnatý dědula, v tomto díle se konečně ukáže, co je to za charakter. Je to takový vysavač, který umí vysát ženským konto a ještě je zastrašovat. Jinak dál už vše stejná písnička, pobaví Bibi s tou mladicou, jak se téměř pobily a pištěly na sebe jak slepice bez kohouta. No prostě zase veledílo! ()

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

Zemřel zpěvák a skladatel Miro Žbirka

10.11.2021

Dnes přišla velmi smutná zpráva pro českou a slovenskou hudební sféru, ve věku 69 let nás totiž opustil populární zpěvák a skladatel, bratislavský rodák a držitel Zlatého slavíka, Miro Žbirka. Zprávu… (viac)

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (viac)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj