Iluzionista Cris Johnsson sa narodil so zvláštnou schopnosťou vidieť dve minúty do budúcnosti a aj určovať správny tok budúceho času. Cris svoju schopnosť využíva a živí sa účinkovaním v kúzelníckej šou alebo hraním po kasínach. A práve v jednom kasíne príde k incidentu, keď zabráni zastreleniu dvoch návštevníkov, hoci lupič ešte ani nevytiahol zbraň. Cris sa tak ocitne v hľadáčiku agentky FBI Callie Ferrisovej, ktorá o jeho schopnosti vie a chce ju využiť na záchranu sveta, keď teroristi ukradnú ruskú atómovku a chcú ju použiť. Kým sa ho FBI chystá chytiť, stretne sa so svojou „vyvolenou", mladou ženou Liz, ktorú už dlho vídava vo svojich snoch. Ich osudy sa však rozdelia v konfrontácii medzi nim, FBI a teroristami. Ak Cris spasí ľudstvo, príde o svoju lásku. možno však existuje ešte ďalšia možnosť... (TV JOJ)

Skleni

Ach jaj. Povieme si určite: "Prečo to ten Nici len berie tak otrasné role v ešte horších filmoch?" No lenže podla mňa Next tam nepatrí. Zoberme to od začiatku. film má skvelý dej. ten sa nemôže vytknúť vzhľadom na knižnú predlohu. Má úžasný scenár začo vďačíme Gary Goldmanovy (Minority Report) a Jonathanovi Hensleightovi ( Die Hard 3). Po audio - vizuálnej stránke som spokojný a niet čo vytknúť. Herecké výkony boli priemerné až samozrejme na Jessicu Biel, ale tak čo už no (Keď ju chcel niekto prerezať bola aspoň zaujímavé dúfať, že sa tak aj stane) Následne tu máme prijateľné efekty, výprava bola fajn, a koniec perfektný. Neviem prečo teda tento film si zniesol tak silnú kritiku. Hmm.. divné. 86% ()

Hovado

No teda to byl zase film. Dlouho jsem ho oddaloval až jsem si řekl, že se podívám. A nevím jestli jsem se ve dvou minutách co jsem se rozhodoval jestli se na Next kouknu jít třeba podruhé na Simpsonovi. Ale osud je osud a šel jsem na Next. Při titulkách jsem viděl jméno režiséra. Joo super to bude akční filmek, přece rejža Bonda nebude neakční. Prásk Cage sestřihnutej jako Langdon a jeho lidská podoba Hanks. Fuuj, Cageovi to tak nesluší, ale co se dá dělat. Další rána. Julianne Moore jako super drsňačka. To je jako kdyby Kocour v botách ze Shreka měl hrát Hannibala. A vůbec Julianne to víc slušelo jako Clerice Stárlingové. A snad nejvěhší facka z filmu jsou tuctový efekty jako z nějakýho filmu, který šel rovnou na dvd a ne jako letní bloockbuster. Příběh a námět ušel do té doby než se připletli teroristi alá 24 hodin. Julianne by mohla vystřídat Jacka Bauera pač ji stačí na zničení teroristů bezmála 15 minut a ne 24 hodin. Terosristi jsou podle mě kýč nad kýč. Scénárista vymyslel kvalitní příběh. Ale jak z toho udělat mega film? Samotný děj filmu s teráčema je dost blběj a kdyby bylo vymyšlené něco lepšího, nějaká jiná zápletka s vizí do budoucnosti nebyl by to takový kýč. I přesto dávám 3* pač něco mě v tom filmu zaujalo a nedokážu to popsat. ()

Márduk33

Dílko se zajímavou myšlenkou, bohužel ne tak kvalitně zpracované. Film obsahuje několik dobrých scén a okamžiků (útěk z casina, vyhnutí se kulce). Ale jinak zpracování příběhu mi tak dobré nepřišlo. Takové trochu předvídatelné a ne tolik originální. Líto je mi i konce, který mohl být více rozveden. Slabší nadprůměr. ()

Břeťa

Film mě až neuvěřitelně zaujal. Je to možná kvůli oblíbeným hercům Nicolasi Cageovi a krásné Jessice Biel, ale i tak je to velmi povedené a zajímavé dílko. Už samotná myšlenka, že obyčejný muž vidí sice málo, ale přece, do budoucnosti je fascinující a diváka zaujme, co z toho vyleze. Nejvíce se mi líbila z mnoha skvělých scén ta, když Cris chce navázat kontakt s Liz v restauraci a neví jak ji oslovit, tak nám tvůrci postupně ukazují možnosti, které ale končí neúspěchem. Nakonec vyhraje možnost poslední, kdy ze sebe udělá Cris blbce, nechá si rozbít hubu a tím si získá její obdiv a přátelství a potom i něco víc. Což pro nás pánové znamená, že holky mají stále rádi hrdiny a blbce zároveň, takže když chcete nějakou holku sbalit, tak ji musíte začít bránit a pak si nechat dát do držky, aby se o vás daná holčina začala zajímat. Stejně jako Cris, teda aspoň podle filmařů :) Celkově je film velmi dobrý a téměř se u něj nenudíte, protože čekáte, jak Cris z určité situace vybruslí. ()

Merggie

Zo začiatku dobré, nadupané, malo to myšlienku, tak prečo taký hlúpy koniec? Možno kvôli stupídnemu scenáru (to sa takto končí aj predloha?). Ten film skončil skôr, ako sa vôbec poriadne rozbehol. Škoda. Ten záver mi nedá...Stále mám pocit, akoby sa v dnešných filmoch snažili tvorcovia niečím nasilu zaujať. V Next to mal byť zrejme super koniec, po ktorom všetci padneme na zadok. Mal to byť záver, aký sa v bežnom filme len tak nevidí. Bohužiaľ, predstavenie sa nekoná. Ten koniec vyznel, akoby film nechceli a nevedeli dokončiť. Alebo sa minuli peniaze. Alebo už neviem... ()

Blaogranas

Celej děj je tak trochu divnej a víceméně to nemá žádnej konec, ale je to celkem napínavej film, kterej si člověk může docela vychutnat. Nick Cage je jako vždy přesvědčivej a Jessice vedlejší role taky docela sedí, i když ten jejich vztah nebyl zrovna uvěřitelnej. Dávám 3* s malinkatým pluskem. ()

Barak

Na první pohled mi přijde, že mi to mohl být nabušená podívaná, a navíc s Cagem - druhý pohled už je však jiný. Lee Tamahori a jeho brutálně digitální závislost, která nevypadá vůbec líbivě (akorát na začátku k té honičce nic nemám - jak z nějakého traileru na Need for Speed ;) ) a film tím dost trpí. Cage podává slušný výkon (stejně tak Julianne Moore), ale ty jeho vlasy jsou, včetně těch Hanksových (Šifra mistra Leonarda), odstrašujícím případem pro všechny, kteří by chtěli tento nový trend zakusit. To několikanásobné přehrávání situace na jiný způsob je zajímavé a překvapující, ale nemá v sobě kapku napětí, protože víte, že nakonec to skončí tak, jak je zrovna potřeba k tomu, aby se děj posunul. Jinak je to celkem hodně akční, svižné, (spoiler) má to hezkou závěrečnou přestřelku, kdy Cage jenom chodí a říká ostatním, kam mají střílet - celkem úsměvné ;) No ale pak je tu ještě ten debilní, pitomí, hloupý a špatný závěr, ze kterého jsem byl hodně mimo - utnout film v půlce děje, to se zkrátka nedělá.... (6.5/10) ()

Filmárik

Ktokoľvek sa chytí Dickovej poviedky má istotu minimálne vo skvelom námete a záleží už jedine od zručnosti režiséra čím to obalí. Lee Tamahori obalil vynikajúci príbeh Next slušnými hercami, príjemnou stopážou ale hlavne istou atraktivitou ktorá dokáže diváka prikovať k obrazovke až do konca.No aj keď vynechám Cageov zostrih film má tak či onak mnoho nedostatkov. Od filmu z roku 2007 by som v prvom rade očakával minimálne lepšie efekty ako boli napr. v takom Cloverfield za tretinový rozpočet. A aj keď sa herci snažia ako chcú, deravý scenár nepustí a tak si ku konci môžte pozrieť chaotický live Counter-strike pričom FBI hrá s cheatom umožňujúci im vidieť za roh a k slovu sa dostane aj náznak Raya Bradburyho. ()

asfalt

Akcia je akčná, efekty sú efektné a Jessica Biel je sexy... Kto za tým nehľadá nič hlboké, tak ho čaká "příjemná podívaná" (sorry, no žiaden slovenský a hlavne výstižnejší ekvivalent tohto spojenia mi na um neprišiel) ()

Xatrix

Nicolas Cage s patkou, které může konkurovat jen Tom Hanks. Příběh o člověku, který dokáže vidět svou budoucnost dvě minuty dopředu je praštěná až to bolí. Cageovi to čas od času sekne, zvlášť když kouři a nemluví, ale ve spojení s Jessicou Biel se jedná o smrtelnou kombinaci. Konec filmu pak naservíruje otřesné CGI triky a fakt, že příběh se vlastně vůbec nerozjel a to co tvůrci považují za zakončení je pro normálního diváka očekávání závěrečného aktu. 4/10 ()

savage3303

Samotná myšlienka filmu je super, ale režisér nám to nepodal veľmi dobre. Počas celého filmu som sa vôbec nenudil a bol som v akom si napätí čo sa bude diať ďalej. Jednotlivé scény neboli niak prepracované a bolo vidiet ich slabú kvalitu. Určite som čakal aspon zaujimavý koniec ale ten sa nekonal. Tento film sa stal pre mňa iba slabší priemer. 3*. ()

Ziggy Zagg

Až teď jsem se tu dozvěděl, že film je podle povídky Philipa K. Dicka. Sice mě to napadlo při sledování, ale hned jsem to zavrhnul a spíš to přičítal na vrub nějkého zhuleného scénáristy. I žánr sci-fi by měl mít určitou logiku. V tomto dílku však splácali budoucí čas, rozdvojení osoby v témže čase a ve finále i návrat o několik dní zpět. Musím přiznat, že ke konci jsem se už v křesle dost ošíval, a s každým záběrem na Nicolase Cage a na jeho nastřelený příčesek se to rapidně zhoršovalo. Myslím si že zfilmovanou povídku Minority Report od P.K. Dicka už jen těžko někdo předčí. ()

deepspace101

Příběh filmu je postaven na slibném a lákavém základu – Cris Johnson dokáže vidět budoucnost a tuto svou schopnost se neostýchá kdykoli využít. Podobná témata mě vždycky zajímala, pročež jsem se odhodlala zhlédnout snímek, v němž hlavní roli ztvárnil Nicolas Cage. Jeho herectví je kapitola sama pro sebe (při jeho "zamilovaném" výrazu jsem se smíchy neudržela), navíc mu tady sekunduje Jessica Biel, která působí nevýrazně a jejíž herecké schopnosti ve mně nebudí přílišnou důvěru. Zbývá tedy už jen jediná postava, jíž je věnován trošku větší prostor, a tou je agentka FBI, jež do našeho hlavního hrdiny vkládá nemalé naděje. Výkon Julianne Moore mě sice přesvědčil, ale celkový dojem se mu zachránit nepodařilo. Scénáři chybí nápaditost, z daného tématu se dalo vytěžit mnohem, mnohem víc. 92 minut uteče jako voda, přesto divák nemá pocit, že by se za tu dobu na obrazovce něco zásadního událo. Ovšem nemohu tvůrcům upřít, že se jim povedlo vyhnout některým klišé. Cris Johnson si dá poměrně načas, než se připojí k FBI, teroristé se nenechají snadno odprásknout, aniž by svým protivníkům předtím nezatopili, je však škoda, že se o nich prakticky nic nedozvíme. Next nezaujme ani nevábným vizuálem, ať už se jedná o použití vyloženě hnusných filtrů nebo o nepřesvědčivě vypadající digitální triky, jejichž umělost příliš bije do očí. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut

23.02.2006

Představitelka rebelující dcery kazatele v kdysi nezdravě populárním seriálu 7th Heaven, herečka Jessica Biel, doplní Nicolase Cage a Julliane Moore v hvězdném obsazení sci-fi thrilleru NEXT.… (viac)