Iluzionista Cris Johnsson sa narodil so zvláštnou schopnosťou vidieť dve minúty do budúcnosti a aj určovať správny tok budúceho času. Cris svoju schopnosť využíva a živí sa účinkovaním v kúzelníckej šou alebo hraním po kasínach. A práve v jednom kasíne príde k incidentu, keď zabráni zastreleniu dvoch návštevníkov, hoci lupič ešte ani nevytiahol zbraň. Cris sa tak ocitne v hľadáčiku agentky FBI Callie Ferrisovej, ktorá o jeho schopnosti vie a chce ju využiť na záchranu sveta, keď teroristi ukradnú ruskú atómovku a chcú ju použiť. Kým sa ho FBI chystá chytiť, stretne sa so svojou „vyvolenou", mladou ženou Liz, ktorú už dlho vídava vo svojich snoch. Ich osudy sa však rozdelia v konfrontácii medzi nim, FBI a teroristami. Ak Cris spasí ľudstvo, príde o svoju lásku. možno však existuje ešte ďalšia možnosť... (TV JOJ)

Amplifier

Flm mě zklamal. Děj byl velmi rozháraný i když to měl být asi účel nedávalo to vůbec smysl..... a scéna s namnoženým Cagem byla hodně ulítlá ... už jsem se moc tešil na konec ale jak jsem viděl že se děj vrátil zase do motelu u dálnice už jsem myslel že se ho nedočkám.. :) ()

bosseth

Z K. Dicka si filmári opäť vzali len to atraktívne na prvý pohľad. Pracuje sa tu s viacerými časovými rovinami, ich prekrývaním a striedaním, čím film nadobúda esenciu magickosti. Divák jednoducho okamžite prestáva vedieť, koľká bije. Túto výrazovú kvalitu ešte väčšmi umocňuje strih a časté opakovanie určitých fragmentov situácií a koniec koncov, aj vizuálna stránka prechodov medzi jednotlivými časovými dimenziami. V niektorých momentoch je však akýkoľvek pozitívny dojem narušený, ak nie doslova zničený logickými nezrovnalosťami, ktoré od začiatku nastavuje samotný film. Najzásadnejším momentom, ktorý fakt nesedí, je porušovanie časového limitu dvoch minút, čo je možné interpretovať ako prirodzený dôsledok nájdenia pravej lásky. To by však bolo snáď už prisilné klišé aj na Next. Oveľa banálnejším, a o to viac markantným negatívom sú nepresvedčivé herecké výkony jednotlivých predstaviteľov, najmä však Nicolasa Cagea. Jeho toporný výkon občas pôsobí, akoby bol dôsledkom čudnej vlasovej kreácie, v ktorej filmom pobieha. Po „debilkovskej“ frizúre a podobnej úrovni herectva v Ghost Riderovi je teda Next z Cageovej strany druhým zlým kusom v relatívne krátkom časovom intervale. Julliane Moore sťa agentka FBI, snažiaca sa zachrániť svet a obrovské množstvo ľudských životov pred nukleárnym útokom teroristov, tiež neoplýva zvlášť vysokou mierou hereckej virtuozity. V prípade Jessicy Biel stvárňujúcej Crisovu vysnívanú ženu je možné konštatovať len toľko, že od čias účinkovania v seriáli V siedmom nebi urobila istý krok dopredu. Next by som označil za akčný film, ak sa za akciu dá považovať niekoľko prestreliek. Pri pokuse zachovať akú - takú korektnosť musím však dodať, že scény bez zbraní, ktoré by mali túto jeho črtu potvrdzovať, sa väčšinou vyznačujú nie príliš vydarenými a umelo pôsobiacimi efektmi. Hádam raz niekomu dôjde, že sfilmovať K. Dicka nie je len tak. Chceme ďalších Blade Runnerov, nie toto. ()

Prolog

Ale tak joo dá se na to koukat. A na nudný nedělní odpoledne se hodí víc než dobře. Jen jsem fakt nepochopil ty počítačový triky. Znáte starý adventruní hry od Crya??? Třeba Atlantis 2 nebo Faus??? Hodně zajímavý hry, poiužívali takovej zvláštní engine. A nevím proč, ale počítačový triky v tomhle filmu se fakt museli dělat v něm. Většina starších her na Playstation 2 vypadá mnohem líp. U filmu s tímhle rozpočtem fakt nechápu... ()

Puol

Rouzhodne som sa nenudil, i námet je viac ako slušný. Romantická linka je zaujímavá kvôli Jessice Biel, nájde sa aj zopár efektných záberov a koniec tiež nie zrovna z tých očakávaných. Takže až taká tragédia sa nekoná. Bohužial treba konštatovať, že Nicolas Cage až kope ligu v B-produkciach, i keď táto produkcia sa tvári ako blokbaster sezóny. ()

Radek.SCH

Tamahorimu jako by se nechtělo natočit dobrý film, a tak si řekl, že to odbude, ať má ve své filmografii další film. A to samé platí pro triky (padající stromy působily obzvlášť nerealisticky) a herecké výkony (herci si pravděpodobně řekli, že je to jenom letní blockbuster, tak o co jde). ()

mala_kea

Skvělý kousek, nenašel jsem zde žádnou chybu, Nicolas se zde opravdu předvedl, a není to ani taková kravina, jak tu věršina uvádí. Divák v tom musí najít porozumění. A navíc, existuje nějaký lepší film se stejnou, popřípadě podobnou tématikou ? ()

Pr4d3d

Kdyz srovnám poslední filmy ve kterých hrál Cage tek je rozhodně nejlepší. To ale neznamená že by byl nějak světoborný, Cage si opravdu vybral herecké umění ve Skále a v Obchodníkovy se smrtí, teď už jede jenom z kopce. Dobrý nápad, špatně zpracovaný a podaný. ()

hazaba

Pocit, že si Cage poslední dobou vybírá špatné filmy a typově podobné, mě po shlédnutí tohoto snímku neopustil. Tak rozvláčný film se slabým scénářem jsem už dlouho neviděla. Přitom původní myšlenka má potenciál. ()

Olík

Nicolas Cage zřejmě nemá schopnosti Crise Johnstona – jinak by s v tom poslední dobou tak neplácal! Next je dalším z jeho nepříliš povedených filmových pokusů, jejíž poznávacím znamením je vítězství kvantity nad kvalitou. Knižní předloha Golden Man od sci-fi legendy P.K. Dicka nabízí mnohem víc než se z ní podařilo Lee Tamahorimu dostat. Nemluvě o dokola se opakujícím mizerným herectvím Nicolas Cage, kterému nepřidá ani nulová chemie mezi ním a Jessicou Biel. ()

MikeeTheory

Pro mě nejlepší film s Nicolasem Cagem. Už jen myšlenka, že bych mohl vidět do budoucnosti, kterou bych tím pádem mohl ovlivnit, je lákavá a koukat na tento film mi přijde skoro stejné, jako si to vyzkoušet. Navíc vše je dokonale přehledné, takže nehrozí, že by se v tom někdo ztratil. ()

BeranSon

Nápad typu "vidění do budoucnosti" v malých intervalech utáhne i větší film, ale to by musel někdo zkušenější nahrávat Nicolasi Cageovi. Právě slušnější nahrávka chyběla, žádný z dalších herců nedokázal plynule využít nápaditosti filmu a trošku svou postavu rozvíjet. Lee Tamahori v režii žádnou díru neudělá, což se projevilo v některých dost slabých pasážích. Konec už je totálně zpackaný. -4/10- ()

Fujara777

ÁNO: Vidieť dve minúty dopredu, než sa to stane. Ale pozor, tvorcovia sa s nami hrajú. Už len odlišná myšlienka môže budúcnosť zmeniť. Z toho pramenia rôzne zaujímavé situácie, ktoré sa vám ako divákovi predostierajú. Obzvlášť sa mi páčilo riešenie, keď v jednom okamihu vidieť všetky možné varianty budúcnosti (napríklad pri hľadaní Jessicy Biel v budove). Akcia skôr priemerná, ale neurazí. NIE: Téma zaujímavá, no nejako to nevyšlo. Nie je nič na tom, občas si pri rozprávaní príbehu pomôcť vnútorným monológom. Pokojne rozprávačom môže byť aj hlavná postava. Len by to potom mohlo byť dávkované decentnejšie. A bez prihlúplej nadnesenosti obsahového "posolstva". A ten záver... To nie je otvorený koniec, to je nedokončené. ()

HH

Neslané, nemastné, místy nelogické. Herecké výkony překvapivě prkenné, dialogy prázdné jak pšeničné klasy po vymlácení...s přimhouřením obou očí za dvě hvězdy ()

burton

Zdá se, že když budu umět vidět svou a nejbližších, okolo mě se pohybujících lidí, budoucnost dopředu dvě minuty, mám vystaráno. Ale ouha, to by se do toho mého VIDĚNÍ nesmělo přimontovat pár drobností, jako například: ukradená atomovka (vzducholoď by samozřejmě byla o moc lepčí), FBI, nebo CIA, jedna nablblá, leč hezká?, TOTÁLNĚ BEZBRANNÁ, blond dlouhovláska. ()

MickeyStuma

Kouzelník vystupující v Las Vegas oplývající viděním do budoucnosti, i když jen pár minut, je sledován agenty FBI, kteří chtějí využít jeho schopnosti k zabránění jaderného teroristického útoku. Námět jak z dob 50. let minulého století, kdy se studená válka brala setsakramentsky vážně a takové snahy, byť se to zdá dnes podivné, skutečně byly. Příběh je na základě povídky spisovatele Philipa K. Dicka vydané ve sbírce povídek z let 1953 - 1974 v roce 1980 pod názvem ´Zlatý muž´, takže vliv událostí zmíněné doby jistojistě byl. Ve snímku je však doba datována do současnosti a natočena v ryze popkornovém kabátě. Vážně se tu tedy nebere vůbec nic. Jedná se o prostý sci-fi thriller bez vědeckých okázalostí a odpovědí na otázky, kterých tu vzniká více než dost. Akcí je tu však také hodně a v nich Nicolas Cage, který tu ve své roli je, při dnešním komiksovém vidění, něco jako superhrdina z výjimečnou schopností. Avšak v poněkud jiném vizuálním pojetí. Charakterem něco jako ošuntělý, unavený a lehce poblázněný vyvrhel využívající svou schopnost a mající intenzivní emoce v rámci daného dění. Povedená scéna na začátku snímku z přeplněného kasina, jak se vlivem své předpovědi úžasně vyhýbá strážcům, je asi vrcholem jeho umění na celém snímku. Povídka je povídka a film je film. Něco takového přepracovat do plnohodnotného scénáře je stejná fuška, jako přepracovat román. Příběh je jednoduchý, dostatečně akční za použití skvělých vizuálních efektů a má netáhnoucí tempo. Vyhledávanou klasikou se to sice nestane, ale k diváckému  rozptýlení s jediným cílem pobavit bohatě stačí. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut

23.02.2006

Představitelka rebelující dcery kazatele v kdysi nezdravě populárním seriálu 7th Heaven, herečka Jessica Biel, doplní Nicolase Cage a Julliane Moore v hvězdném obsazení sci-fi thrilleru NEXT.… (viac)