Iluzionista Cris Johnsson sa narodil so zvláštnou schopnosťou vidieť dve minúty do budúcnosti a aj určovať správny tok budúceho času. Cris svoju schopnosť využíva a živí sa účinkovaním v kúzelníckej šou alebo hraním po kasínach. A práve v jednom kasíne príde k incidentu, keď zabráni zastreleniu dvoch návštevníkov, hoci lupič ešte ani nevytiahol zbraň. Cris sa tak ocitne v hľadáčiku agentky FBI Callie Ferrisovej, ktorá o jeho schopnosti vie a chce ju využiť na záchranu sveta, keď teroristi ukradnú ruskú atómovku a chcú ju použiť. Kým sa ho FBI chystá chytiť, stretne sa so svojou „vyvolenou", mladou ženou Liz, ktorú už dlho vídava vo svojich snoch. Ich osudy sa však rozdelia v konfrontácii medzi nim, FBI a teroristami. Ak Cris spasí ľudstvo, príde o svoju lásku. možno však existuje ešte ďalšia možnosť... (TV JOJ)

cab

Za usi pritazeny, i kdyz mozna chteny, spletenec sci-fi, akce a trochy romance, kde (Nicolas Cage) se snazi se svou schopnosti nepusobit divne, ale vetsinou se mu to nedari. Zbrkla rezie, triky na urovni deset let stareho filmu a studipni zakonceni podtrhuji dalsi spatny film meho docela oblibeneho herce. (Jessica Biel) ukretne sexy koc, ale kdyz zacne hrat nebo mluvit, tak az u srdce zapicha. 40% ()

Hanys_

Zmrvený nápad za milion. Úvod v kasinu ještě dost dobrý, pak ale začne to pravé sci-fi, když vyšeptalý Cage sbalí sexy dvacátnici Jessicu Biel. Celkově tohle Tamahoriho dílko postrádá pořádnou akci a prostě když půl filmu musí člověk poslouchat zamilovaného Cage...fak ne. 4.5/10 ()

Bohemák

Na první pohled ohromný potenciál námětu, ale nakonec to z typicky akční podívané příliš nevybředlo. Děj ale pěkně odsejpá a pár skvěle natočených scén utkví v paměti. ()

Paity

Přímo se mi vaří krev, když vidím film, který vznikl na námět něčeho, co už jsem chtěl dlouho vidět na plátně, ale nakonec vidím, že se filmařům nepodařilo vymáčknout ze snímku ani 40 procent. ()

DocBrown

Film je napínavý asi jako když jsem hrál počítačové hry stylem save&load. Ale na to balení Jessicy Biel jsem to Cageovi záviděl. Za pozornost už stojí jen malá rolička osmdesátiletého Falka. A co ze to ti teroristi vlastne chteli a proc unesli Jessicu? To je jedno, jsou to prece teroristi a to americkemu publiku staci. ()

Miller

Divácky ve vhodném rozpoložení docela fajn, ale bohužel film progresivně od spojení romantické a kriminální linky upadá do těžkého průměru. Efekty nic moc, divné kostýmy a masky, překvapivě i moji oblíbenci jako Moorová nebo Cage dost prkenní, scénář poměrně ucházející, ale film jej dost pohřbívá tím, že v každé scéně Cagova schopnost vypadá a funguje úplně jinak než v předchozí, docela dost kýčovitá hudba. Rozhodně silně promarněný potenciál, P.K. Dick by si rozhodně zasloužil lepší adaptaci. Docela fajn film, když chcete vypnout, možná i usnout u béčkového scífka. Těch 64 % je docela dost výstižných, tak je film napálím taky. ()

blues

ja jsem od tohoto filmu radeji nic necekal, podival jsem se na nej hlavnekvuli N.Cageovi, ktery rozhodne nezklamal. Mam rad prolinani casovych linii (nebo casovych dimenzi?) a tenhle film me v tomto ohledu prijemne prekvapil. herecke vykony ostatnich hercu jsou take solidni, hudba je kvalitni, dej plny napeti (i kdyz s par nedomyslenymi misty). Vysledek kazdopadne nadprumerny... ()

Piggsy

Tak toto už je na mě fakt moc! Něco tak americky kýčovitého jsem snad ještě neviděl (a to už jsem toho viděl hodně). Vymyslet něco tak geniálního, jako je člověk, který vidí 2 minuty dopředu, to muselo dát americkým mozečkům hodně práce. A vymyslet to, že má tento člověk zachránit svět před atomovkou (nejspíše ruskou), tak při tom se jim už určitě kouřilo z hlavy! Tak kdy už těm idiotům konečně dojde, jak se donekonečna opakují? Kolik takových sraček ještě stihnou natočit, než si uvědomí, že jim o to nikdo nestojí? Toho se já asi nedožiju :-( No zkrátka, tento film je nulový po všech stránkách, protože: napětí - úplně chybí, o hlavní hrdiny se nemusíme bát, protože je naprosto jasné, že dobro zvítězí a zlo bude poraženo; akční scény - všechny jsou trapně vytvořeny přes počítač a působí umělým dojmem; herci - Nicholas Cage s účesem Bolka Polívky se nijak zvlášť nepředvedl, o Julianne Moore, která mi čím dál víc připomíná oživlou mrtvolu, radši ani nemluvím.. Jediným kladem filmu je úvodních 15 minut, kdy to ještě vypadalo celkem slibně. Podtrženo sečteno - stupidní film, který je spíš jakousi sbírkou amerických klišé. Odpad nedávám jen proto, že bohužel existují ještě větší sračky. A to už je co říct! :-) ()

abysser

Příběh s mnohem větším potenciálem pro scénář - nicméně naprosto nevyužito. Ze všech směrů lze cítit ohromná béčkovost ačkoliv to nekoresponduje s hereckým obsazením. ()

Haymar

Vzhledem k tomu že se jedná o další film podle předlohy klasika žánru P.K. Dicka, byl jsem na to upřímně zvědavej. Ajajaj, to sem zas přestřelil! Knižní předlohu sice neznám, proto nevím nakolik se scénář držel předlohy, ale buďto měl Dick tvůrčí krizi nebo scénář dojel na (ne)schopnosti scénáristů. Hlavní postavy bez jakéhokoli hlubší motivace či představení divákovi, zmateně pobíhají po place, jezdí bez smyslu sem a tam a dělají divné (pro diváka nepochopitelné) věci. A co se to proboha stalo s Cagem? Kdysi výborný herec se usilovně snaží, získat titul nejsračkovějšího týpka - po Rituálu, Lovců pokladů, Ghostriderovi... a nově též Next, má našlápnuto víc než dobře. Na NEXT byly dobré jen dvě věci - "destruktivní" scéna v horách a Jessica Biel... ()

ThomasL

Nejvíc se mi asi líbilo, jak rafinovaně na začátku Cage opustil casino. Místy tam ještě bylo pár zajímavých momentů, ale to je tak všechno. ()

dozana

Ach jo, zase jedna s horších vlasových kreacích Nicolase Cage, já nevim ten chlap má čím dál tím uchýlnější kreace na hlavě....jinak nápad to byl vcelku dobrý....jen mi přišlo že to scénáristi, mohli trošku víc rozvést, nevim prostě něco se mi na tomto filmu nezdálo, ale začátek (seznámení hlavních aktérů Cage a Biel, bylo dobré...kdo by nechtěl zjistit na co Vám skočí holčina, která se Vám libí :-))....konec filmu a titulky se mi líbili něco jiného než v normálním filmu.....ale na tom prostředku chtělo nějak zapracovat. ()

mirkaaa

Průměrný akčňák s poměrně dobrým Nicolasem Cagem. Film má sice svižné tempo a zajímavou zápletku, ale celkově je to zaměřené víc na romantiku než na akci. Jessica Biel je krásná, ale po herecké stránce je to už slabší a Julianne Moore se v tomto filmu také moc nepředvedla. A konec je takovej divnej. Je to zkrátka takový oddychový film na jedno podívání. ()

kobe6

Zábavné, svižné. Cage i když vypadá děsně, tak je dobrý. Jessica Biel je krásná. Všechno takový normální průměr. Film zařazuji do skupiny See Ya Never:-) ()

venom14

Poprvé jsem byl nadšen,ale podruhé už jsem se jenom nudil.Zvláště se mi moc líbila naháněčka v Casinu.A nápad také není zrovan promrhaný. ()

Prochy38

Povedený mysteriózní akčňák. N. Cage velesympatický a dvě krásky kvalitně sekundují. Myšlenka není vůbec špatná, i když kloubit nadpřirozeno s reálným světem je dost choulostivé. Proto asi průměrné hodnocení. Mně se to líbilo. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut

23.02.2006

Představitelka rebelující dcery kazatele v kdysi nezdravě populárním seriálu 7th Heaven, herečka Jessica Biel, doplní Nicolase Cage a Julliane Moore v hvězdném obsazení sci-fi thrilleru NEXT.… (viac)