Špičkový morský záchranár Ben Randall (Kevin Costner) stratil počas záchrannej akcie v zúrivej búrke celý svoj tím. Jeho nadriadení sa obávajú, že po tomto tragickom incidente už nebude schopný náročnú prácu vykonávať, a tak ho napriek jeho vôli preradia na miesto inštruktora vo výcvikovej škole pre mladých adeptov. Ben sa vrhne do učenia jediným spôsobom, ktorý mu je vlastný, a svojimi nekonvenčnými metódami obráti celý výcvikový program naruby. Vie však veľmi presne, čo je v stávke – trúfalí nováčikovia, ktorí sú zatiaľ plní humoru, budú musieť jedného dňa prijímať mučivé rozhodnutia, koho zachrániť a koho nechať zomrieť v rozbúrených vodách. Keď narazí na egoistického plaveckého šampióna Jakea Fischera (Ashton Kutcher), rozpozná v ňom človeka, ktorý má potenciál stať sa najlepším z najlepších. To však len v prípade, že dokáže svoj talent skombinovať s odhodlaním, ktoré táto práca vyžaduje, a vyhnúť sa chybám, ktoré urobil sám Ben. Jake vyráža na svoju prvú misiu do divokých vôd Beringovho mora a po prvý raz spoznáva, aké je to riskovať život svoj i životy ostatných. Popri tom musí zužitkovať všetko, čo sa od Bena počas výcviku naučil, aby sa jeho prvá záchranná akcia nestala zároveň aj poslednou. (TV JOJ)

terunka003

Akademicke, vycvikove, napinave, klasicke. Neni to nejhorsi snimek, na sobotni vecer to ujde. Kevina sice moc nemusim a Ashton tu je takovy moc nadrzeny do toho zachranovani a plavani v mori, ale spolecne docela ladi. Proste prumerny snimek, ktery zaujme a pobavi. ..jako clovek co ma strach z vody a plavani ve vode hlubsi, fakticky zboznuju zabery rozborene tmave vody.. ()

Jolinar

Skvělý film, který neprávem zapadl. Klasické vyprávěcí schéma ozvlášťnuje výtečný scénář, neotřelý námět a příjmné obsazení. Akorát to mohlo být o 20 minut kratší... ()

JohnSmith

Celkem slušný thriller. Filmy z vody mě sice moc neberou,ale Davis je záruka solidní nenáročný zábavy,což i tentokrát splnil. Costner taky nebyl špatnej a konečně jsem viděl Kutchera s krátkejma vlasama. ()

zdenny

Určitě mám rád filmy rozdělené na dvě části ve smyslu: 1) výcvik, 2) ostrá akce. Z čehož mám radši část první. Film je svou stavbou dost podobný filmu "Top Gun". Podobné filmy, ale syrovější, jsou "Heartbreak Ridge" a "Full Metal Jacket". Jinak výcvik v tomto filmu byl opravdu dost náročný a nevím, jak dlouho bych vydržel, ale protože jsem spíš podprůměrný plavec, zřejmě bych letěl už první den. A to nemluvím o otužujících bazénech. Velmi se mi líbila scéna v mariňáckem baru. Vzhledem k tomu, že se mi tento druh filmů líbí a samotný tento byl opravdu kvalitně zpracován, pod čtyři hvězdy nepůjdu. PS: Kevin Costner měl fakt charisma. ()

VanTom

Takže Hollywoodu padla do oka další dobrodružná, elitní profese, které se rozhodl složit chlapskou poctu (anebo medvědí službu? ;)) – řada přišla na záchranáře z Pobřežní stráže U.S. Pak už stačilo rutinně vyplnit šablonku. Náročný polovojenský výcvik zabírá většinu stopáže (50 % žadatelů neprojde!); nesmlouvavý charizmatický instruktor Kevin Costner to táhne, plavecký rekordman Ashton Kutcher neškodí. První společné nasazení v terénu se vydaří, další už musí čerstvý absolvent zvládnout sám – a najednou směřuje k necitlivě naroubovanému "obětavému" konci plnému hodnot. Top Gun či Oheň splývají neohroženi v dálce. ()

cross

Přestože je možné mít k The Guardian plnou bednu výtek, nakonec není možné než mu přiznat velmi příjemnou notu dobrodružné filmu (nejen) z výcvykového prostředí. Chce to ale notnou dávku diváckých ústupků a to ne zrovna malých - od nepříliš povedených digi-vodních triků, přes naprosto otřesně nezapadnutého Kutchera až po zbytečné a téměř titanikovské gesto v přepáleném závěru... Ale jinak - skvělá a zábavná podívaná, Kevin Costner v povedeném obsazení, s dobrou hudbou a slušně standardním scénářem. Velmi silné ***1/2! ()

Kosmik 1

Docela zajímavý film, který mě bavil. Na konci přišlo menší zklamání, jelikož mi těch cca 15 posledních minut přišlo malinko přehnaných. Ikdyž tohle téma už je hodně přeprané (výcvik, vztah učitel-žák atd), tak i přesto se na to dalo koukat. Dobré scény s mariňáky v baru. :) Nebýt toho přehnaného konce, možná bych dal i pět. 75% ()

jenik71

Stát se špičkovým záchranářem u pobřežní stráže není asi nic jednoduchého. Špičkovým ale není ani tento film. Ne že bych se nějak vyloženě nudil, ale přišlo mi to vzhledem k námětu málo strhující a závěr se dá celkem snadno vytušit. Takto podané mi to přišlo z větší části jako dokument z výcviku oddaných mladíků nebo také jako instruktážní video. Na Costnera je to průměr, i když role mu celkem sedla. ()

Smileface

WOW, takhle "velký" film jsem rozhodně nečekal, už kvůli tomu jak málo se o něm mluví. Jde vidět, že akční scény byly opravdu drahé a popravdě jsou i vyvedené. Na druhou stranu je minutáž přešvihlá a po celých 100 minut z celkových 136 je film celkem nudný a bez inovace. Prostě další škola, další dril a buzerace, tentokrát ne vojáků ale záchranářů. Naštěstí konec zvedne laťku o něco výše, takže na celý film potom vyjde hodnocení 70% ()

ZkuKol

Velmi oldschoolový příběh o "obyčejném" hrdinovi. Costner i Kutcher jsou velmi dobří (u Costnera to je příslib, že ještě nekončí a Kutchera čisté překvapení), Scény na moři jsou skvělé a vše okolo min. průměr. A ano už jsme to viděli stokrát, ale stále to baví, stále to funguje a není to ani blbé ani čistě okopírované... 75% ()

Mr.Nigga

Vcelku zajímavý film sráží na kolena celkem nepovedený závěr. Na jednu stranu se snaží dodat filmu hloubku, na druhou stranu je tak nevhodný a zbytečný, že jsem musel snížit hodnocení ze 4 na 3. ()

BMAJTZ

Klasický Costner kterému přitakává Kutcher. No a není to tak divné jak to zní, prostě záchranářská klasika z trochu jiného prostředí, ale pár zajímavých momentů se tam našlo. ()

dr.jacoby

Také americké, také hrdinské, také predvídateľné a také umelé. A navyše pozerať takýto film na televíznej obrazovke znamená zhltnúť pri tom aj porciu minimálne šiestich reklamných blokov. ()

uzzi

Ničím nepřekvapující film. Neslaný nemastný polotovar, vše co je zde bylo už i jinde a mnohokrát daleko lépe. On by to nebyl špatný film, jen by tam mělo být něco, co by ho odlišovalo, něco co by mohlo zavánět trochou originality. Trochu potěší jen poměrně dobrá technická stránka a překvapivě dobrý Costner. Těch 136 minut ale spíše myslíte na svojí zadnici a máte chuť všechny utopit a jít třeba cvrnkat kuličky. ()

Jane18CZ

Tenhle film se mi vryl do srdce. Totálně mě dostal a pohltil a na konci jsem nedokázala zadržet slzy, to prostě nešlo. S mojí nejlepší kamarádkou jsme se obě o to snažily, jelikož před sebou jsme nebyly zvyklé brečet, ale tohle se udržet nedalo... Výborný snímek o rivalství a přátelství. Jeden z mých nejoblíbenějších snímků + Ashton Kutcher a Kevin Costner - co víc si přát. 5* ()