Na konci všetkých vojen

• Česko Na konci všech válek (viac)

Snímek Na konci všech válek vypráví příběh spojeneckých vojáků, kteří musí čelit brutálnímu zacházení v japonském zajateckém táboře. Muži jsou nuceni stavět železnici v nelidských podmínkách džungle napříč územím Barmy a Siamu. Vysílené, hladové a na smrt nemocné muže žene kupředu jen touha po pomstě, úniku a sebezáchově. Jen s nadějí a nově nabytou důstojností jsou schopni pomalu objevovat slabiny strnulého a odlidštěného režimu jejich trýznitelů. Pravdivý životní příběh o velké statečnosti a vůli přežít. Natočeno podle vzpomínek skotského kapitána Ernesta Gordona. (oficiálny text distribútora)

e(l)a

Výborný film, kterému díky silné myšlence a poselství odpustím i nějakou tu nedokonalost:-) Nějaké výhrady bych měla, ale více či méně zapadávají do stínu té ohromné lidské odhodlanosti, úcty, odpuštění, síly a víry. Ačkoli válečné filmy nejsou právě moje nejoblíbenější, takže ani nemohu příliš porovnávat, protože tento žánr většinou nevyhledávám, tenhle mě odzbrojil. Člověk si nemůže nepoložit otázku - dokázal(a) bych to taky? Vždyť my někdy nedokážeme odpustit hlouposti a obětovat se ani pro ty nejbližší v maličkostech... ()

vozralec

Občas silné momenty. Trochu jiný zajatecký tábor než pod vedením nacistů. Náboženská tématika z toho byla cítit poněkud více. ()

Knor

Kdyby celej film byl tak intenzivní a drsnej jako cca poslední 1/3 bylo by to na plnej počet. Takhle musím bohužel trochu snížit, protože spousta částí nebyla tak přesvědčující jak by na film o krutém životě v zajateckém táboře kdesi v prdeli světa měla. Rozhodně to ale stojí za to, není to žádná ztráta času. ()

Elegnor

Ať je to remake nebo ne, předlohu jsem neviděl a tohle bylo vážně zajímavý - uvěřitelný prostředí, propracovaný charaktery, příjemný zpestření večera.. ()

adakraj

Něco za sebou zanechali, byli zabíjení za manichernosti, které ani samy neudělali, ale bránili své kamarády. Umírali hlady na nemoce. To se doopravdy stalo i v mnoha jiných táborech a to je dobrý vědět. Skvělí film měl jsem i nakrajíčku. ()

Brano

Vojnový film z prostredia japonských zajateckých táborov. Príbeh zobrazuje skupinu zajatých Američanov a neľudské zaobchádzanie s nimi pri výstavbe železnice. Silný námet, ale spracovanie ma tak nezaujalo. Prostredná časť filmu bola dosť nudná, nezaujímavá a zbytočne preplnená náboženskou tematikou. Vyzdvihnem akurát výbornú hudbu a herecké výkony, najmä ten Carlyleho bol dosť presvedčivý. Ak to mám cele zhrnúť, tak je to ten typ filmu, ktorý nenadchne, ale tiež ani veľmi neurazí. ()

johnsnow

Dosť silný film, najmä záverečná 20 minútovka, je dosť veľa až som radšej pár pasáží preskákal. Sutherland fajn, Strong parádny a Carlyle v takej svojej klasickej polohe. ()

miistr

Bohužel jen lehce nadprůměrný film o životě válečných zajatců v japonském zajateckém táboře. Přes velmi solidní obsazení jsem byl lehce zklamán. Kiefer i Robert nejsou tak silní jak bych od nich čekal. Daleko více na mě působili herci hrající japonské důstojníky. Škoda mohl to být velmi solidní přínos do válečné kinematografie. ()

retrix

Je to přesně ten druh filmu , na který se člověk podívá jen jednou a časem jej zapomene. Zbytečně dlouhý, celý film je prakticky nuda, ničím mě nezaujal. A přitom z tak citlivého,bolestného a zajímavého tématu by mohl vzniknout perfektní film (hlavně chyba scénáře a režie). Spíše než japonští trýznitelé, mě v tomhle filmu iritoval anglický major, kterému kupodivu jak mezi japonci tak i mezi zajatci vše prošlo, a dokonce kvůli němu se nechali i zabít jiní zajatci, což mně připadalo obzvláště nelogické. ()

Paserak

Válečný film snažící se nést hlubší psychologické poselství. A musím říct, že úspěšně. Filmů s tematikou zajateckého tábora není málo. Na konci všech válek je jistě vysoko nad průměrem. Vzpomeňme klasiku Král krysa(ačkoliv kniha je lepší). Film má několik vyhrocení a silných momentů. Herecké výkony vtahují do děje. S napětím jsem čekal jaké finále děj přinese. Dal se čekat, jistě, ale i tak nastolilo mnoho psychologických otázek a tak to má být... Nebo by měl být název filmu spíše přeložen K ukončení všech válek? ... 4+ ()

othoson

Vyzdvihl bych hlavně scény o "ukradené" lopatě a ukřižování... Ale i celkově jde o docela zajímavý snímek s výbornými hereckými výkony... P.S.: Mark Strong konečně není záporák, ale skoro doslova Ježíš ;) ()

JARDAHONDA

Válečné drama od, kterého divák v podstatě nic moc neočekává mě hodně pozitivně překvapilo.. Děj filmu se odehrává v zajateckém táboře thajska, kde jsou američtí vojáci zajati japonskou a korejskou armádou. Tam jsou ponižováni, mučeni a zabíjeni v nelidských podmínkách.. V hrstce amerických vojáků, kteří plánůjí útěk se odehraje určité osvícení, které vede k obětování se pro druhé na úkor vlastního života.. .Skvěle a věrohodně zahrané drama s procítěnou hudbou, která zůstane dlohou dobu v mysli diváka.. Závěr filmu je excelentní.. Film má obrovskou váhu a tím pádem dávám 100 % ()