V jednom kalifornském zábavním parku vykolejí horská dráha a neštěstí si vyžádá řadu obětí. Vyšetřováním je pověřen inspektor Harry Calder, který předpokládá, že katastrofa byla způsobena technickou závadou, přestože shodou okolností sám před časem stav dráhy kontroloval. Jenže krátce nato vypukne požár v jiném zábavním parku. Harry zjistí, že to má na svědomí maniak, který vydírá majitele a chce milion dolarů, jinak dojde k dalším neštěstím. Požaduje, aby peníze předal sám Harry. Ten, ač nerad, přijímá. S kufrem plným peněz se Calder, pečlivě sledován agenty FBI, vydává na místo předání. (Nova Cinema)

majo25

Ničnehovoriaci názov, ale napriek tomu ide o poctivú filmárčinu zo 70. rokov, ktorá má silný trilerový nádych a v ktorom nechýba napätie, na tú dobu high-tech odpaľovacie a komunikačné hračičky a zaujímavé postavy. A až na záporáka aj dobre obsadené. Škoda, že Fonda sa mihol iba párkrát na začiatku, ešte aj malá Helen Huntová dostáva viac priestoru. Na pár sekúnd sa tu objavila aj neskoršia hviezda Policajných akadémií - Steve Guttenberg. Musím pochváliť spracovanie, napr. dynamické zábery z horskej dráhy či jej havária by spĺňali nároky aj dnes. A napätie sa pekne kúskuje. Americké lunaparky vedeli pre ľudí vytvárať výbornú zábavu už v tej dobe - silno pochybujem, že sa u nás po 43 rokoch sa nich chytáme. ()

Mol

YOU REMIND ME OF THE MAN I WORK FOR! I DON'T LIKE HIM EITHER! Parádní film, který si udržel mou pozornost od začátku až do konce. Mistr Widmark jako naprostý profesionál FBI mě bavil a Harry spolu s vyděračem byly skvěle obsazené role. Už jsem si i říkal, že ten film je dokonalý, ale závěrečný zvrat vše pokazil. Kolem pachatele stojí celý houf agentů, Harry ho dokonce postřelí a on jim s nádherným náskokem uniká, aby vběhl zpátky k Harrymu a ještě se nechá zvalchovat vozíkem. Tohle je prostě špatně. ()

JohnSmith

Hodně slušný thriller s fajnovým Segalem. Sice je to poněkud reklama na americký zábavní parky,ale bylo to fajn pokoukání. Příjemně pobavila scéna v odvykačce na cigarety ()

keoma26

Od tvůrců seriálu Columbo, s lehce hitchcockovskou inspirací, atmosféra mísí thriller s kriminální, akční i katastrofickou substancí. Katastrofy nepůsobí žádný přírodní živel, ani lidská pýcha konstruktérů, ale vyšinutá ctižádost zneuznané mysli. Pomalé tempo dává vyniknout milým detailům (např. hláška během návštěvy bývalé ženy a při pohledu na jejího nového přítele a své děti: doufám, že jste se v noci zamkli - to jsem s tebou nemusela). Využití pouťové zábavy jako zdroje smrtelného nebezpečí je každopádně příjemně perverzení (s odkazem třeba i na Raye Bradburyho). ()

Pavlík

22. 02. 2009 (58.); napínavý – i toto může být terorismus, Harry Calder to vyřešil a jeho dcera Tracy je dnes již dospělá žena ()

Han22

Naprosto klasicky vystavený thriler s psychopatem, který odpaluje horské dráhy a žádá výkupné. Na druhé straně barikády jsou nejen agenti FBI, ale i inspektor zábavních parků, se kterým psychopat hraje hru na kočku a myš. Je tu jedna havárka horské dráhy a pár dalších záběrů které mě přesvědčily, že bych na něco podobného nikdy nevlezl :). Slušný Segal s pár komickými hláškami a stejně slušný Bottoms, ve vedlejších rolích Widmark, Fonda a pár debutantů - dceru hrdiny hraje malá Helen Huntová a jako poslíček se mihne Steve Guttenberg. Nijak zvlášť strhující film, ale ani jsem se příliš nenudil nebo nebyl ničím otrávený. Čistý průměr na 3*. ()

koniklecka

Celkem jsem trnula u těch záběrů jízdy na horské dráze s hororovou hudbou. Nevím, jestli to není tím, že mám chřipku, ale podle mě dobře natočené. Teď, když začla Matějská pouť, tak se asi budu bát na něco vlézt:)) Ale ten závěr už tak povedený nebyl. ()

MickeyStuma

V 70. letech vzniklo bezpočet katastrofických či různých teroristických filmů a téměř všechna slavila ohromný úspěch. Doba jim zkrátka přála. Tento snímek patří právě mezi ty úspěšné, který jakoby nechtěl stárnout. Čím to je? Na veledílo si nehraje, avšak nic se neponechává náhodě. Honba za šílencem odpalující výbušniny na horské dráze je neuspěchaná, což přidává na atraktivitě a patřičné atmosféře, která je navíc skvěle podporovaná ryze hitchcockovskou hudbou, což nelze považovat za špatný nápad. Není ale zase použít tak často. Ve velké míře si snímek vystačí v rámci dramatizace a napětí i bez toho. Je třeba pozvednout i herecké výkony všech zúčastněných. Všichni odvedli skvělou práci. Na svou dobu je vykolejení soupravy a následný pád mezi lidi hodně povedený a tím stále šokující. Snímek se řadí mezi klasiku a do regálu mezi ty dobré. ()

BeranSon

Efektivní hon na teroristu, který si věčně vodí někoho za nos. Celkem zvláštní pojetí filmu si vybral pan James Goldstone. Docela se mu totiž vyplatilo diváka napínat v určitých pasážích, ovšem no napínání není nikdy úplné a kdyby bylo jako dnes, tak by tím pádem postrádal Rollercoaster hlubší smysl. Výtek moc nemám, ale 100% ní pocit to taktéž není. Prostředí a navodění atmosféry funguje, ale nemohu brát nic absolutně vážně. - 5/10 - ()

kocourMour

Velice solidní thriller, který díky dějovému spádu nestačí nudit. Permanentní očekávání katastrofy na samo o sobě tak nervydrásající atrakci, jakou horská dráha je, opravdu udrží divákovo napětí. V mezihrách mezi akcí zase dokáží pozornost utáhnout výborné herecké výkony, zejména George Segala v roli bezpečnostního dozorce nad zábavními parky. Film všem doporučuji, jde o poctivou filmařinu ze staré školy, která ale v tomto případě nezestárla. ()

tranquill

Kvalitní thriller s výbornou atmosférou navozenou skvělou doprovodnou hudbou, připomínalo mi to mistra Hitchcocka. A úvodní katastrofická scéna byla nadmíru povedená! ()

mirra66

Neurazí, nenadchne, ale může narušit zisk provozovatelů horských drah (netýká se ČR, neboť u nás není horská dráha ani v roce 2017 k dispozici, mimo mini kopcovitou dráhu v Praze). 50%. ()

John80

Dráma o maniakovi, ktorý sa snaží vydierať majiteľa lunaparku o milión dolárov , inak spôsobí nešťastie na horskej dráhe, vyšetrovanie a patranie po šialenom maniakovi 3* ()

Zemřel herec George Segal

Zemřel herec George Segal

24.03.2021

Ve věku 87 let zemřel v kalifornské Santa Rose americký herec George Segal. Zprávu médiím oznámila jeho manželka Sonia s informací, že příčinou úmrtí byly komplikace po operaci srdce. Držitel dvou… (viac)