Kosatka Willy sa stretáva s priateľom Jessem, ktorý pomaly dospieva a cez prázdniny pracuje na malej výskumnej lodi pri pobreží Tichého oceánu. Willyho a jeho rodinu však v tých istých vodách ohrozuje veľrybárska loď, ktorej posádka sa zaoberá nelegálnym lovom. Jesse na svoju stranu získa desaťročného veľrybárovho syna Maxa, ktorý sa musí podriaďovať tradícii rodiny. S pomocou dospelých priateľov sa chlapcom podarí lovcov usvedčiť a odovzdať do rúk polície. Max pritom nestratí rešpekt pred svojím otcom: ich rodinné puto je napodiv týmto konfliktom vzájomne posilnené. (TV Markíza)

Flynn

Tak na tohle jsem šel s malým bratránkem a v kině jsem se dost necítil, proč se tohle vůbec točí? Není divu že jim z toho ta kosatka lekla. ()

ic

Potížista Willy potřebuje neustále zachraňovat... ale neměl by to riskovat protože po 4. ho údajně už nechají osudu XD . Další z řady komerřních (odpad) jakých je spusta, ale né všude je kosatka. ()

lykan9

Nemyslím si, že je to tak hrozné, jak z hodnocení vyplývá. Už to sice není ono, ale stále je to koukatelné. Za mě určitě průměr. ()

Death odpad!

Naprosto zbytecny film s tragickym neoriginalnim a totalne nudnym scenarem. Dvojka ac totalne prosycena hutnymi klisemi a hlouposti jeste aspon tolik nenudila. Kdyby to byl prvni dil, tak si mozna 1 hvezdu vyslouzi, ale takhle. Tvurci by se uz mely probrat a zastrelit bud Willyho nebo sebe :). ()

Cejny

V dětství to byl můj oblíbený rodinný film. Přátelství s kosatkou je vskutku hodně zajímavé a netradiční téma, které zde bylo zfilmováno. Škoda dalších pokračování, která byla čím dál horší a horší. ()

iXtr3m3

Viditeľný pokles kvality, už sa varilo doslova z čistej vody. Jediné, čo stále stálo za to, tak práca s mechanickou kosatkou. ()

Paity odpad!

A zase ta kosatka! A já už myslel, že se ztratila někde v Mariánském příkopu. Bohužel jí někdo asi vytáhnul a opět ji donutil natočit film. Jestli ale za svůh výkon dostala alespoň jednoho sledě, to si nejsem jist. ()