Wasabi

• Francúzsko Wasabi (viac)

Hubert je policajt so zlatým srdcom a oceľovými päsťami. Práve svojou spravodlivou päsťou jednej noci inzultuje v nočnom klube nevychovaného výrastka. Všetko by bolo v poriadku, keby nešlo o synáčika Hubertovho najvyššieho šéfa. Celá vec sa musí zmiesť pod stôl a preto Hubertovi doporučia dlhšiu dovolenku. Na tej bol naposledy keď stretol svoju životnú lásku, Japonku Miko, ktorá ho pred 20 rokmi záhadne opustila. Hubert by chcel začať vnímať svet okolo seba konečne ako človek a nielen ako policajt. Jedného dňa zazvoní telefón až z ďalekého Japonska. Právny zástupca ho informuje, že Miko pred niekoľkými dňami zomrela. Ešte pred tým, než naveky odišla spísala závet. V ňom mu odkazuje jej najväčší majetok. Je to niečo veľmi špeciálne. Je to viac než dedičstvo, viac než dar a tiež viac než obrovský problém. Mohla by to byť skutočná bomba (oficiálny text distribútora)

wosho

Scénář složený z několika nápadů (Jean Reno je populární v Japonsku, tak se to bude odehrávat v Japonsku, atd) je přímo ukázkovým výplodem mysli a továrny Luca Bessona. Režie je rutinní, nikterak nevybočující z průměru Europy. Jediným opravdovým kladem je Jean Reno, tento pan herec dokáže opravdu zahrát cokoliv (a ani absebce scénáře se smyslplnými dialogy mu v tom nepřekáží). Kdyby se místo něj v této sračce bez chuti patlal někdo jiný, šel bych i o * míň. ()

Sancty

Slovenský dabing robí tento film nepozerateľným, hlavne Halčáková neuveriteľne sprznila postavu pojašenej Yumi. Našťastie som videl Wasabi aj v originále a tak ho môžem s kľudným svedomím zaradiť medzi ľahký nadpriemer. Samozrejme vo svojom žánri. ()

tom.nosek

Určitě to není nějak extrémně promyšlený film, ale je to perfektní akční komedie, na kterou se dá dívat vícekrát, třeba když zrovna není nálada na nic nového. Obsazení bylo výtečné, Jean Reno hraje svůj standard, Rjóko Hirosue (Yumi) je sice taková uřvaná, ale překvapivě mi tam tak nějak sedí, no a třešničkou na dortu je nechápavý a lehkovážný Michel Muller (Momo). Škoda méně výrazného záporáka, ale jde tu spíš o tu komedii než o dějovou linii. ()

kolemjdouc

filmu jsem věřila do té doby než nastoupila japonská dcera.Kdo nikdy neviděl žábu jak brečí u vyschlého pramene tak přesně tak vypadala to holka když brečela.Reno si zasloužil jiný mančaft ()

Petr.Kocfeld

Wasabi je akcni jizda.Hlavne je zde dobry Jean Reno.Jeho dcera a byvala zena je Japonka.On se vypravi do Japonska kvuli zaveti.Pote zjisti,ze ma dceru Japonku.Ani komicke chvile zde nechybi.Davam 3/5 hvezd.Reno je zde drsnym policajtem.Hubert (Reno)a plno akcnich scen davaji teto akcni komedii tempo. ()

F.W.Colqhoun

Jasná volba pro každého, komu se zasteskne po prostoduché VHS legraci v duchu 90. let (než tuto kategorii skoro úplně zaplevelily komiksové adaptace). Wasabi je temná strana Leona s Jeanem Reno a protivnou Asiatkou v roli roztomilé Natalie Portman, potřeštěnosti místo melancholické osudovosti a exotických procházek (not exactly) Alone in Kyoto za Big Apple. Leccos bohužel zůstalo ztraceno v překladu Bessonova stylu z pera jeho vlastního taxikáře, byť idiotská verze francouzského a prostě japonského humoru vykazují pozoruhodné shody; snad že je pitomost srozumitelná univerzálně. Přestože film nenadchne, nepřekvapí a nepovznese v naprosto žádném okamžiku (nepočítaje v to krátké entrée zralé verze tajemného objektu Bondovy touhy Carole Bouquet a zajímavých voleb v hudebním doprovodu), jako peprné koření nudného diváckého života poslouží. ()

Radim

Dobrá akční komedie, u které jsem se fakt bavil. Jean Reno je pro mě synonymem sympaťáka. Čtyři hvězdičky jako vyšité. ()

Haymar

Tehle film má jediný klad - Jeana Rena! Obsazení strašný (zejména Renův retardovaný parťák a ta malá otravná japonka), fóry trapný, děj zmatený, zápletka prozrazena příliš brzy. Na druhou stranu, Reno je naštěstí dost velký tahoun na to, aby i takovouhle frašku jakžtakž ukočíroval. A když už jsme u něj, vážně má herec jeho formátu zapotřebí hrát v takový ptákovině?! ()

Hanes88

Nevím, mi se tahle akční komedie hodně líbila. Jean Reno se svou japonskou dcerou :-) byli opravdu skvělí a co se týče Michela Mullera, tak jako on neumí s prominutím "debila" zahrát nikdo jiný :-). Děj byl taky supr, hlášky parádní a ta scéna právě s Wasabi, neměla chybu. Jednoznačně 80%. ()

peetriss

Ultrajednoduchý scénář, na to jsme ostatně u Bessona zvyklí. Také však jsme zvyklí, že často z těchto scénářů dokáže uplácat svěží, nenáročnou zábavu a to platí i pro Wasabi, kde režii svěřil akčně poměrně schopnému Krawczykovi. Vznikla tak trochu ulítlá oddychovka, která stojí na charismatu Jeana Rena a sladce bláznivé puberťačce Ryoko Hirosue. Nejúsměvnější scénou je Renova likvidace protivníků v obchodním centru za doprovodu dceřina nákupního šílenstí a hudby od Prodigy. ()

orkadimenza

Když mi kdysi dávno bratránek doporučoval dva filmy s Jeanem Renem, tak vyjmenoval Drž Hubu! a Wasabi. Zatímco Drž Hubu je výtečná komedie, které se nemůžu nabažit a stále si ji pouštím, tak u sledování Wasabi se ve mně probudily rozpolcené reakce. Jean se podle mě do japonského prostředí a celého příběhu vůbec nehodil, i přesto, že role crime postav (ať dobrých, či zlých, ale popravdě spíš těch zlých) mu sedí dokonale, takže můžeme sledovat obyčejnou, prakticky nic nenabízející záležitost, která mě nechala naprosto chladným, a z toho důvodu zde vnímám ten propastný rozdíl od Drž Hubu. Wasabi mi stačilo jednou, a víckrát už dobrovolně ne. ()

Paldiny

Typický Besson v ére, kedy mu to šlapalo. Zápletka z detektívnych knižiek pre 15 ročných neurazí, dej má spád a akcia je dávkovaná v malých dúškoch zato zábavným spôsobom. Finále s ňou by som si síce vedel predstaviť peprnejšie, lenže v momentoch kedy Jean Reno vypočúva, spomína na večer v disco klube, je na nákupoch či golfovom ihrisku, mi úsmev z tváre prakticky nezmizol. Jeho Hubert je sympatický policajt - samotár čo by päsťou skolil koňa, má kolegu z akého je smiešne len sa na neho pozriete a dcéru čo otravuje iba zo začiatku. Postupom času si človek na ňu zvykne a v poslednej scéne nemá ďaleko od toho, aby zostal na mäkko. A to nie je pri tomto druhu filmu zas tak častý jav. ()

Skalda

Reno je prostě dobrej "hráč" - jen ten scénář - scénář - ale i když - záleží na něm u komedie? U francouzské komedie? ()

Marys

Jedna mimoriadne vydarená francúzska akčná komédia zasadená do mnou obľúbeného japonského prostredia. Jean Reno - perfektný, tá japonská dievčinka akoby vytrhnutá z Final fantasy. Videl som to už zopárkrát a rozhodne si to pozriem veľmi rád zas. ()

fastum

Málokterá taková blbůstka mě dokáže udržet u obrazovky. Tahle to zvládla hlavně díky Jeanu Renovi a jeho francouzskému humoru. - "Už od rána nás sledujou ňácí pitomci v brejlích." ()

spiritus

Jean Reno, zvedá tento jinak docela průměrný snímek, na vyšší úroveň. Bohužel jsem se po celou dobu filmu nemohl zbavit pocitu nudy, která film provází. Několi scén je sice povedených, ale bohužel jimi film nepřetéká. Co se ale určitě autorům povedlo, je kvalitní hudební doprovod, zejména v podání legendárních Prodigy. ()

katchi

Spíš než komedie mi to přišlo jako parodie na ty všechny akční americké filmy..možná to měli tvůrci v plánu:) kdo ví. Film nebyl špatný, byl dobrý, místama i vtipný. Jean Reno se mi na tuto roli uplně hodil:) Jediné co mi vadilo byla ta nesnesitelná japonka. Nevím kolik* tomu mám dát. Jestli 3nebo 4..ale asi zůstanu u třech, jelikož na Drž hubu to nemá ani náhodou. ()