Pretože sme všetci vyrastali so včielkou Majou, vieme o tomto sympatickom a pichľavom hmyze svoje. Zďaleka nie ale všetko, o čom nás presvedčí Barry B. Benson, ktorý, pokiaľ sa neposednosti týka, vopchá Maju do vrecka aj s Vilkom. Nekorunovaný kráľ animovaných rozprávok, štúdio Dream Works, sa spojilo so slávnym komikom Jerry Seinfeldom a spoločne vás zavedú do veselého sveta, v ktorom to hučí ako v úli. Včelie spoločenstvo funguje už dobrých 27 miliónov rokov v zabehaných koľajach. Včela sa narodí, ide do školy, potom do továrne na výrobu medu a tam usilovne ako včielka drie až do svojho posledného dňa. Čerstvému absolventovi včelej univerzity Barrymu takáto predstava ale vôbec nevonia aj keď má skvelú perspektívu, že po svojom otcovi prevezme prestížnu funkciu vrchného miešača. Barry totiž túži po inej profesii. Chcel by sa stať súčasťou Peľových frajerov, elitnej včelej skupiny, ktorá opeľuje kvety, zbiera nektár a hlavne má ako jediná výsostné právo vyletieť von z úľa. Tomuto cieľavedomému trúdovi sa to skutočne podarí. Netušil však, že svet tam vonku je až taký nebezpečný. Na poslednú chvíľu je zachránený včelou Vanessou. Ako ich vzťah kvitne, dozvedajú sa, prečo vlastne ľudia potrebujú med a rozhodnú sa ich zažalovať... (TV Markíza)

viperblade

No já nevím, ale zase půjdu proti proudu. Mě se tahle černožlutá podívaná hodně líbila, byly tam dobré hlášky a spousta narážek. Solidní zábava nejen pro děti.. Já ale neumím létat s letadlem. -John Travolta umí létat ne? - Jo, proč? - Tak to nemůže být zas tak těžký. ()

MM_Ramone

Film vyznačujúci sa predovšetkým pestrou animáciou vo výrazných farbách. Na tomto poli dobre odvedená práca. Ale to predsa v dnešných časoch už nie je žiaden div. Pobavilo ma i niekoľko scénok. Najviac asi vtipná vsuvka Raya Liotta. Lenže stále sa nemôžem zbaviť dojmu, že sa jedná len o plytkú vykrádačku snáď všetkých doteraz úspešných 3D animákov. "Bee Movie" chýba originalita a prepracovanejší príbeh. ** ()

D.Moore

Průměrný animák s několika velmi povedenými fóry (Larry King, Sting...), jednou úžasnou scénou prvního "výletu" z úlu (fakt něco) a... A dál už s ničím extra. Nenadchne ani výtvarná stránka a kromě zjištění, že včely jsou vlastně piloti jako vystřižení z top gunu, tu chybí i pořádné nápady. Soudní zápletka mi přišla... Hmmm... Trapná. Čili, jak jsem řekl, průměr se vším všudy. Ani ten dabing se nám tentokrát moc nepovedl. ()

Spooner

Překvapivě jeden z těch kvalitiních animáků loňského roku. Příběh se od těch ostatních animáků ničím moc neliší a na závěr zase nechybí nějaká ta moralitka. Hlášky a kulturní narážky jsou ale velice fajn a opravdu jsem se u tohoto filmu nenudil (možná jenom u těch moralitek). 70% ()

Jamal

Vcelku dobré, 3D animace ani tak prvotřídní nebyla, ale o to tady ani moc nešlo. Bee movie, jako přezdívka pro béčkové filmy, B movie, má mnohem na víc. Zábava spíše pro dospělé než pro děti, alespoň z hlediska hlášek. Opravdu jsem se pobavil. ()

ajuska

Nečekaně svěží a po většinu času opravdu dobrá zábava. Vcelku dobře je využito života včel a jejich práce v úlu, vztah mezi člověkem a včelou už je trochu ujetý, ale co, čekala jsem něco mnohem horšího. ()

Big Bear

Dost mně překvapilo to nízké hodnocení. Na rozdíl od jiných animáků Pan Včelka jasně ukazuje dětem význam včel. Mohou se snadno přesvědčit, že bez jejich ,,otrocké'' dřiny by svět rychle skončil... Ano bez hmyzu by naše Země počala rychle strádat. Samozřejmě je film plný i milého humoru. Už jen zpracování úlu a výlet ,,pilových machrů'' byl k popukání. I jízda s komárem na čelním skle auta:-). Vidět to ve 3D mohl to být o třídu vyšší zážitek ! Tohle byl solidní průměr. Tři žihadla. * * * ()

Pepinec

Je to barevné, hýbe se to a bzučí. Síla je prý v jednoduchosti a mně to protentokrát stačí. Mám rád všechno, co mi aspoň na chvíli zvedne náladu, i kdyby to mělo být stokrát ohrané. Plivání včelího jedu tak přenechám jiným. (Filmfest Hurghada 2012, 3/67) ()

Boogeyman

Rozjezd je povedenej ač kopíruje Mravence Z, jenže jakmile se zasedne k soudu, zmizí veškerá zábava a scénáristická krize dosáhne absolutního vrcholu. ()

playboxguest

Here Comes the Sun - Sheryl Crow... No tak to mi nesedlo, až se mi z toho zatly pěsti. Ale jinak solidní podívaná o slušné animaci (Ray Liotta a Sting rules) i fórech (konec už mě trochu nudil, ale Travolta zabral). ()

hippyman

příjemné, milé, po květinách a medu voňavé, technicky parádní, nápadově pestré, biologicky vtipné, až jsem se několikrát fakt musel smát nahlas... a i přes mírnou dějovou ujetost stavím Bee Movie o třídu výše než Mravenčí polepšovnu... 70% ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Animace 7/10/// +dobrá animace lidí, pěkná hudba, akčnější scény mají spád, roztomilí byl svět včeliček, podobný tomu našemu -pomalejší rozjezd, trochu slabší animace postav (včel), méně humorné, více vsází na příběh a moralizování/// Mě se to spíš líbilo, ale je faktem, že konkurence je velká a Pan Včelka v ní trochu zapadá. Nicméně hlavní postava je fakt pořádněj včelák se srdcem na správném místě. Děti se budou bavit a dospělé to neurazí. Prostě pohodový animák./// Celkem 69%/// ()

Payushka

Neni to nic prevratneho, ale ma to smrnc - hlavne v momentech, kdy film nebere sam sebe vazne (to mi pripomina Splachnutyho). Ovsem ve chvilich, kdy dojde na mravni poucku pro deti, zacne to skripat. Proste jsme tu uz tohle stokrat videli, akorat tato podoba je velice prijemna :) Nic vic, nic min. ()

Legas

Šel jsem na přednášku o Nepálu, nevlezl jsem se do místnosti, tak jsem skončil na Panu Včelkovi - jednoduché to moralitce o tom, že včely (respektive jejich "práce") jsou pro přírodu velice důležité. A kdybyste to nevěděli, tak včela když dá někomu žihadlo, tak hned neumře. Může jít na kapačku a místo žihadla si dát pidi-mečík na napichování jednohubek. Na jednu stranu se tedy film snaží děti poučit, na druhou stranu jim blbne hlavy. Pro dospělé je Pan Včelka poměrně nudný, nebýt několika vtípků mimo hlavní plán akce, asi bych se ani příliš nezasmál (narozdíl od filmů od Pixarů). Ale celkově bych film bral za ještě poměrně vkusnou zábavu. ()

Anderton

Pán Včielka by bol super animák, ak by bol viac vtipný. Na vine bude asi aj dabingový preklad, ale pri niektorých scénach som mal pocit, že mohli byť vtipnejšie vypointované. Taký Ray Liotta na mede je asi iba pre zasvätených. Celkom dobre sa na to pozerá, ak ste boli s deťmi v kine, tak ste sa určite nenudili a tie deti boli možno aj nadšené. Preto mi pripadá iné hodnotenie ako tri hviezdy nezmyselné. Je to škoda, pretože záver s lietadlom je fantastický (ako to najlepšie od Pixaru). To predtým je ale čistý priemer. ()

Frajer42

Malinko překvapivě musím konstatovat, že se jednalo o celkem solidní animák. Pár vtípků padlo na úrodnou půdu. Nejmileji mě překvapil příběh, který byl vážně pěkný. Snímek nabízí a zakládá svůj humor především na hledání rozdílů a paralel mezi včelím společenstvím a světem lidí. Trošku tomu možná chybí pořádná zápletka, ale to nechť vezme čert. Poselství si snímek nese. Děj má spád. A vůbec, celkově se jedná o snímek, který zřejmě ocení malí i velcí. Za mě tedy dobré. Dokonce i ten ošklivý ksichtík Renée Zellweger zde vypadal k světu. Člověk by ji tady ani nepoznal. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky tatanapope. ()

teutates

Včelia komunita bojujúca za svoje práva... výchova "včiel", toľko tzv. morálnych odkazov, ponaučení, príkladov som snaď v takom množstve ako tuna ani nevidel. Práca šľachti, no nie? "oóo môj bože", nevzalo ma to... žiaden poriadny joke tu ani nebol... symbolické prevtelenie + "konšpiračné teórie" = bee cool? 4/10 Animácia taktiež zaostáva... ()

swamp

Velmi rozporuplný animák. Čekal jsem čistý průměr - průměru se mi sice dostalo, ale o jeho jednoznačnosti by se dalo pochybovat. Vtípky, kterými Bee movie oplývá, jsou ve většině případů skvělé a velmi lituji ne anglicky mluvícího diváka, který musel s českým překladem přijít o spoustu skvělých narážek apod. Na druhou stranu jsou cílovou skupinou děti, tudíž spousta morální ponaučení a závěrečná agitka na životní prostředí chtě-nechtě musí dospělému divákovi zkazit vše, co se snažili autoři tohoto animáku budovat. Ideální volbou by pak mohlo být půjčené DVD a ovladač, kterým si přetočíte ty morální části (v případě, že jste dospělý) - v tom případě by se tento snímek bez problému vyhoupl na 4*. ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

14.01.2008

Jak již bylo řečeno, oficiální ceremoniál předávání Zlatých glóbů byl zrušen poté, co se ho rozhodli bojkovat i samotní herci, aby tak podpořili již několik týdnů se táhnoucí protestní stávku… (viac)

Nominace na Zlaté globy

Nominace na Zlaté globy

13.12.2007

Ve čtvrtek 13.12.2007 ráno byly vyhlášeny nominace na Zlaté globy. Zatímco porotu, která rozhoduje o udělování Oscarů, tvoří filmoví tvůrci, Zlaté globy udělují novináři. Mezi nominacemi na letošní… (viac)