Deň, keď sa zastavila Zem

• Česko Den, kdy se zastavila Země (viac)

V histórii je veľa príkladov stretov civilizácií, po ktorých tie menej vyspelejšie zanikli alebo boli zotročené. Teraz je tým menej vyspelým ľudstvo. Mimozemšťan Klaatu (Keanu Reeves) pricestuje na Zem s jedinou úlohou – zabrániť ľudstvu v jeho organizovanej sebadeštrukcii aj za cenu najväčších obetí. Ľudstvo totiž svojimi vojnami ohrozuje mier v celom vesmíre. Klaatu chce ľudstvu pomôcť, otázkou však je, či o to vlastne stojíme. Ak sa vojny neukončia, musí Klaatu pristúpiť k najtvrdšiemu opatreniu – planétu Zem vymazať z mapy vesmíru. Kým on chce rokovať so svetovými mocnosťami, naším jediným záujmom je zavrieť ho do laboratória a vedecky ho preskúmať... Na úteku z laboratória ho sprevádza astrobiologička Helen Bensonová (Jennifer Connelyová), ktorá spolu so svojím nevlastným synom uviazne v Klaatuovom poslaní... (TV JOJ)

tom88

Privysoké očakávania v tomto prípade neboli na mieste a trailer obsahoval všetko to, na čo som sa tak tešil. Skvelý rozjazd v prvej asi pol hodine, neskôr šlo všetko dolu vodou a ani záver sa príliš nepodaril. Dej bol priemerný, herci taktiež, akcie bolo veľmi málo. Scény s armádou mali veľký potenciál, no nakoniec boli nemastné neslané. Vizuálne efekty boli celkom dobré. Nič výnimočné sa v tomto prípade nekonalo. Keanu naznačoval dobrý výkon, ale nakoniec ani on ani Jennifer Connelly neprekvapili. Mladý Jaden Smith bol ďalší mínus filmu ani Kethy Bates ako ministerka obrany nič moc. Atmosféra sa vytrácala plynule, ale isto. Predlohu som zatiaľ nevidel, no film nie je na 4*. 65% ()

tomeek

Místo "Nea" (taky vidíte, že v každém filmu vypadá úplně stejně?) tam mohli postavit jeho fotku v životní velikosti vyřezanou z kartónu. Jeho postava se nijak nepředvedla, byl jsem z toho docela zklamaný. Robertovi "T-Bag" Knepperovi klaďasa nevěřím a nevěřím :) ()

otík

Příjemná sci-fi, která staví zásadní otázku: Opravdu bychom dostali druhou šanci od daleko vyspělejší civilizace? Opravdu by nám emzáci věřili, že se dokážeme polepšit. Opravdu by jim bylo líto nás zahubit? Tak nějak se mi všude ukazuje odpověď ne. Budu ale společně se scénáristou věřit tomu lepšímu konci. Jinak co se týká filmu, je to opravdu dobrý, zajímavý a líbivý film, který nenásilnou formou ukazuje, jak se člověk na té naší matičce zemi nicotný. Hudba: Tyler Bates ()

sator

Já neskákal nadšením ani z filmu z roku 1951... Měli bysme je zabít, pro jistotu... úžasný chlapeček... Nicméně zásadní myšlenka bohužel je reálná... Naše planeta není naše a hodiny začaly odbijet půlnoc . ..😶 ()

eJacques

Rozhodně nezklamal, jak tady všichni píšou... Možná někoho nenadchne dějově, ale neznám lepší, polemizovat se dá jen se zpracováním, dalo se to udělat lépe, děj nabízel víc, film byl krátký... Co se týče toho, že nenadchne technicky, tak nesouhlasím, bylo to akční jako blázen, filmové triky stojí zato... Zvedám to 4*... ()

trojtmberk

Digitální pohádka o mimozemšťanech, která má svoje zápory i klady, rozhodně příjemně zkrátí dlouhej večer. Klady by byly právě ty celkem povedený triky a asi i Jennifer Connelly. A zápory SPOILER: přerostlej černej robocop a hlavně pointa filmu, že až bude lidstvo v tý nejhorší krizi, tak se dokáže změnit a chovat se tak, aby Zemi zachránilo.... kdo tomuhle věří, měl by si pomalu zamlouvat pěknej vypolstrovanej jednolůžák v Bohnicích. ()

Kjůkíí

Dnes jsem chytil kritickou slinu a nejradši bych tenhle snímek roztrhal do nejmenšího kousíčku:D Přál bych si být hodný a napsat, že to ušlo, ale dnes ne, dnes to nejde. Čekal jsem něco skvostného. Ale film je nezáživný, myšlenkou zajímavý, ale nedodělaný, nedomyšlený. Efekty při rozebrání stadionů jsou jistě nákladné a pěkné, ale snímek už by nezachránila ani armáda oscarových herců. Snímek se snaží upozornit na globální problémy, globální oteplování, tání ledovců, vymírání druhů a tak dále, s čímž tak nesouhlasí Prof. Ing. Václav Klaus, CSc., Dr. h. c.:D Asi je dobře, že se něco takového objevuje, ale mělo by to mít dokumentární charakter a ne snaha o vědecké sci-fi cosi. Již koncepce je prostě špatná. A US ARMY se všemi těmi udělátky a raketami, zajímalo by mě, kolik to zapůjčení té techniky stálo. Protože to byly vyhozené peníze do vzduchu. Jo kdyby místo točení kravin raději investovali do nějaké čističky vzduchu, to by byla záslužná a bohulibá činnost. ()

drexik

Škoda přeškoda, tenhle film není bohužel nic jiného než mizerný remake. Byl jsem bez nějakého většího očekávání a i tak se dostavilo zklamání. Celou dobu čekáte na něco, co na konec nepřijde a jste v podstatě rádi, že film skončil. ()

Triple H

Vzhľadom na námet dosť o hovne spracovanie. Scenár z nápadu vyťažil veľmi málo a je strašne klišovitý. Celé mi to prišlo príliš málo sofistikované vzhľadom na to, že sa jedná o remake sci-fi klasiky. Postavy sa chovajú dosť dementne, napätie v podstate neexistuje a emócie film tiež nevybudí žiadne, pretože je skratkovitý a šablonovitý. Nuda a šeď a nepomáha tomu ani pomerne zvláštne obsadenie. I keď Reeves je na rolu celkom adekvátny. Efekty fajn, až na robota, ktorý vyzeral sakra lacno a očividne naňho nezostali peniaze. Premrhaný potenciál zaujímavej látky, ktorá bola prerobená do konzumnej podoby pre priemerne inteligentnú 12-14 ročnú mládež. ()

ing.Frosty

Malý otravný děti do hollywoodských fláků ku*va nepaří! Kdy už to někdo pochopí?! Jsou jenom na přesdržku! Musel sem to ze sebe dostat. Jinak průměrná ničím neurážející sci-fi, avšak s mizerným finále. ()

Skuby47

Průměrný sci-fi s ekologickým podtextem mne příliš nenadchnul, čekala jsem víc. Protože se jedná o poměrně nový film, budu kritičtější. Na toto téma už byly natočeny mnohem kvalitnější snímky. Myslím, že dnešní digitální a trikové možnosti zůstaly nevyužity. Zmatené cestování ústřední trojice působilo chaoticky a Golemovi podobný Gort mne nepřesvědčil i kdybyby sebevíc chtěl, že by dokázal zničit planetu. Dorazila to naivní myšlenka, že se lidstvo pod tlakem nepříznivých okolností polepší. ()

filmmovier

Musím říct, že mě tenhle film trochu zklamal. Sice jsem neviděl původní verui, takže nemůžu srovnávat, ale osobně si myslím, že z podobného namětu se jistě dalo vytěžit víc. A přitom to všechno začalo tak zajímavě... Ovšem po chvíli se kvalita začala silně vytrácet, aby se vrátila do opravdu bombastického a velkolepého závěru, který stál za to. Reeves v tomhle filmu nepřekonatelný, své úlohy se zhostil dokonale. Jaden Smith je taky talent. Ovšem nejlepší byl ten "golem", kdyby dostal více prostoru, filmu by to prospělo. A technické stránce se nedá vytknout vůbec nic. Klasická sci - fi, která neurazí, ale ani nepotěší. 63%. ()

SG_ever

Film, na který jsem se těšil a odcházel zklamán. Až do poloviny filmu jsem očekával nějaký rozjezd. Bohužel se nedostavil. Chybí především děj, což je u sci-fi hrubý nedostatek. Oproti tomuto snímku je VÁLKÁ SVĚTŮ skvost. Dávám dvě hvězdičky - první za kvalitní výkon Keanu Reevese a druhou za solidní efekty. (40%) ()

baruss

Čo vytknúť tejto moralizačnej dráme, hrajúcej sa na ťažký sentimentálny film... Príde mi to ako príliš lacný americký brak... Výprava: Keď už máme helikoptéru, za ktorú sme zaplatili ťažké doláče, dajme ju do každého záberu (prenájom stvebného žeriavu stojí na Slovensku 4000Sk/hod tak čo taká helikoptéra v USA)... Herecké výkony: ujdú, celkom pozerateľné - bez výhrad... Scenár, dialógy: Príliš vecné, stále k téme, slovíčkárčenie, príliš umelé a moralizujúce... Pár trefných hlášok, ale tie sme už videli v traileri či čítali v upútavkách... Scenár, dej: Wide-End, toľko som sa toho dozvedel, že očakám nominaciu na zlatú malinu. Na Zem prišiel mimozemšťan a to je všetko.. Ale to som vedel už z traileru.. podobne je to s hláškami... čiže v tom filme sa prakticky nič nestane... Réžia: "Akčné" scény fungujú... pekne urobené, bohužiaľ do tohoto dramatu mi akosi nejdú... Megolománske zábery na rôzne veľkomestá, či významné stavby aby sa zdôraznila megalománskosť projektu a globálneho problému, ktorý rieši... Príliš lacná globálna katastrofickosť,,, snaha vytvoriť hustú atmosféru... niektoré zábery si mohol Scott vážne odpustiť...Osobná nespokojnosť: POZOR OBSAHUJE SPOILER: hm, milujem film Armageddon, kto ma pozná - vie.. a vďaka tomuto filmu som si vypestoval vzťah ku katastrofickým filmom... Prosím kohokoľvek, kto videl katastrofický film, ktorý neskončí happyendom, ale kolapsom planéty, alebo aspoň zánikom ľudstva, nech mi napíše poštu,,, vopred veľká vďaka.. ()

pytlák

Pro mě jako neznalce původního filmu to je hodně originální a vizuálně přitalivá "scifárna" která tu už hezkejch pár let nebyla. 80% P.S. Pana režiséra Derricksona si zařazuji do škatulky...."Mladí a talentovaní". ;) ()

filip.novak

„Den, kdy se zastavila země” působí nekompaktně a každá scéna jako kdyby byla z jiného filmu. Nesourodost je ještě umocněna kolísavou kvalitou jednotlivých scén, kdy po jedné kulervoucí přijde půlhodinová zívačka. Problém celého filmu je, že neví, čím chce být – chytrou komorní sci-fi nebo klasickým trikovým výplachem, přičemž osobně jsem doufal v první možnost, ale chytré sci-fi se mi nedostalo ani z půlky. Stěží budovaná atmosféra „chytré komorní sci-fi” se režisérovi hroutí pod prsty a to jen díky scénám, které by se možná vyjímali v nejnovějším Bayově filmu, ale tady je nikdo nečekal. Nehledě na to, že ve výsledku ony efektní a übercool scény působí zcela zbytečně – citlivě skloubit inteligentně působící dialogy a hezký vizuál dá práci a v tomto směru Derrickson selhal na plné čáře. Ve výsledku totiž film není prošpikován inteligentně působícími dialogy, ani nás neoslní hezký vizuál – film se snaží vzít od všeho trošku, ale ani jedno nedotáhne do zdárného konce. Je to škoda, dobrá sci-fárna tu nebyla hodně dlouho, sám jsem tomuto projektu fandil, ale … stalo se ;). ()

Mrkvič

Takové komorní drama zabalené do několika milionových triků. Triky samotné vypadají chvílemi úchvatně, ale v drtivé většině to jsou spíš jen zajímavé čmouhy. Rodiné drama vdovy a nevlastního syna by mi ve scifi filmu vůbec nevadilo, kdyby nebla postava malýho černouška tak trapně zneužívaná pro dějovou linii. Jediné, co se tedy na filmu dá vyzdvihnout, je myšlenka. Ta zrovna ale není originální, takže mi to přijde, jako celkem zbytečný film. A nakonec ještě Klaatu. Bude to znít hodně blbě, ale od poloviny filmu ho mohl hrát Arnold. Bytost, co obývá lidské tělo a poznává naše vlastnosti, mu šla lépe. Arnold k tomu má ale lepší předpoklady než Reeves :) ()

adams89

Od tohoto snímku jsem neočekával nic jiného než výborné zakončení roku, stejně jako v případě loňska u I Am Legend. Daný vědecko-fantastický děj mi totiž opět přesně kápnul do not, a tak pro mě byla povinnost, zajímat se blíže o film. Zázrak se ovšem nekonal. Kdo se domníval, že Scott Derrickson ze slibného námětu něco pořádného vytluče, se asi trochu spálil. Výsledek je totiž v mnoha ohledech i srovnatelný se Dnem nezávislosti, na dnešní poměry tedy žádný šlágr. Neříkám, že bych snad litoval peněz za lístek v kině, ale pár věcí mi na filmu dost vadí. Především je to fakt, že se mimozemšťan Klaatu rozhodl zachránit Zemi před zničením jenom na základě toho, že ho dokázala přesvědčit jediná žena s dítětem. Dále jsem zde hodně postrádal jakékoliv informace o té údajné mimozemské rase, které prý nesaháme ani po kotníky. Z toho happyendu v závěru jsem také nebyl extra odvázaný. Film mě ve finále nějak neurazil, třeba ze začátku si drží solidní tempo a po vizuální stránce vůbec není nač si stěžovat, ta očekávání byla ale velká. Po lehkém zklamání se tak otevírá cesta ke zhlédnutí původní filmové verze z roku 1951.60% ()

Honzíno

Nepoznamenanému originálem mi tane na mysli jedna idea. Je v dnešní společnosti místo pro solidní, skrytě myšlenkovou, klasickou sci-fi? Bez přistávání na asteroidu, bez laser bitek? ()

Goliáš bude hodovat v pekle

Goliáš bude hodovat v pekle

23.01.2011

„Ve stylu 300“ je už poněkud ošoupaná formulka, ale Hollywood s ní pořád operuje. Několikrát jsme něco takového opravdu viděli, hlavně v seriálu Spartakus: Krev a písek či v aktuálním mixu westernu a… (viac)

Den, kdy se zastavil Hyperion

Den, kdy se zastavil Hyperion

02.02.2009

Dvoudílný román Dana Simmonse Hyperion Cantos (v češtině pod názvy Hyperion a Pád Hyperionu) patří k nejdůležitějším sci-fi knihám uplynulých... inu, vlastně patří k nejdůležitějším a nejlepším vůbec… (viac)

Tak už se rozhodni, Keanu!

Tak už se rozhodni, Keanu!

17.01.2009

Keanu Reeves toho během propagačních rozhovorů ke Dni, kdy se zastavila Země, navyprávěl o své budoucnosti opravdu hodně. Ve kterém z filmů jej tedy uvidíme? V „šéfkuchařském filmu“ Davida Finchera,… (viac)

Samuraj Keanu

Samuraj Keanu

10.12.2008

Marketingová kampaň k remaku scifárny Den, kdy se zastavila Země stojí především na konceptu „zdůrazněme divákům, že hlavní roli hraje kdysi tak hvězdný a milovaný Keanu Reeves“. Na internetu to… (viac)