Hercules se vrací do vesnice z jednoho ze svých dobrodružství a je přivítán lolausem. Ten mu sdělí, že se bude ženit a požádá ho, zda by mu nešel za svědka. Oba muži kráčejí lesem a nostalgicky vzpomínají, jak je to dlouho, co se neviděli. lolaus vypráví Herculovi a o své nastávající, která se jmenuje Ania. V tom uslyší na dívčí pláč ozývající se nedaleko obětního oltáře. Dívka jim vypráví, že monstrum zabilo jejího otce, když spolu obětovali bohyni. Hercules zkouší utišit dívku a ptá se, jak by jí mohl pomoci, ale ona se náhle přetransformuje v monstrum. Hercules mu usekne hlavu a myslí si, že je mrtvé. Společně s lolausem odchází, ale když se otočí, zjistí, že monstrum není mrtvé, ale v místě useklé hlavy mu narostly dvě nové hlavy. Toto monstrum je Hydra. (oficiálny text distribútora)

foundation

ne nie tak na toto nedam dopustit..aj ked amazonky su asi najslabsi diel co sa tyka tych piatich filmov..ale aj tak toto je jedna z veci na ktorych som vyrastal takze ani nie tak objektivne ako z nostalgie hodnotim na 70 ()

Sosak

Celovečerák podle populárního a naprosto stupidního seriálu (slova populární a stupidní se až nebezpečně často implikujou). Tenhle film byl trošku slabší, než ten předešlej, ale v hlavě mi utkvěla hodně dobře zpracovaná hydra tak za tu přidám jednu hvězdičku. Jinak nic, co by stálo za řeč - takže sem už nic víc nenapíšu :) ()

Wyrdas

Film mého mládí, tohle je pro mě ten pravý a jedinečný Herkules! A možná i díky tomu beru kladně jen takové nové příběhy s tímto Olympským polobohem, kteří mu jsou alespoň trošku podobní. A teď vážně, skvělé dílo, které mě jako malého kluka uchvátilo a do dnes ho mám vryté v paměti. Také nesmím opomenout pěkné propojení s princeznou Xenou, které to celé ještě více oživuje a okořeňuje. Z nostalgie čtyři, ale i kdybych toto opominul, méně než tři si tento kousek nezaslouží. ()

Scraffy

Najslabší diel filmového Herculesa s Kevinom Sorbom v hlavnej úlohe. Efekty tu už nie sú moc dobré a výprava oproti ostatným dielom tiež už nejako zaostáva. Veľmi škaredé 2 hviezdy. ()

sydney

První z pěti celovečerních filmů s posledním představitelem Herkula Kevinem Sorbo v hlavní roli. Příběh má s 9. úkolem bájného Hérakla společný akorát název a implantované rádoby Amazonky, které se v závěru filmů pokorně vrátí k mužům. Tento film je významný pro příznivce Xeny, Princezny bojovnice, tím, že se zde v menší roli představila její budoucí představitelka Lucy Lawless. Nicméně - koukat se na to dalo. ()

KapitanKuraz

Skôr tak na tri a pol * keďže na prvý diel nemá, ale vďaka pekným amazonkám a prvému skríženiu ciest s Lucy Lawless ešte nie tak úplne Xenou dám štyri. Ale tá zápletka, krásne amazonky chodia znásilňovať mužov do dediny a oni sa ešte sťažujú, no neviem. ()

Camel91

Můj nejoblíbenější hrdina z dětství, tento díl jsem taky příliš v lásce neměl i když tam bylo spoustu bab, víc se řečnilo ikdyž úvodní byl dost akční. Kevin Sorbo pro mě navždy zůstane jediným Herkulem kinematografie, všechna čest Rockovi. ()

Ammit

Naroubovat do Herkula poučení o mužích i ženách překvapivě dobře funguje. Čekala jsem typicky béčkový brak, ale donutilo mě to k zamyšlení. Na začátku všichni muži myslí, že žena to jest: krása, výchova dětí a kuchyň, ale s postupem času a prostřednictvím sexy Amazonek a očima Herkula začínáme vidět větší hloubku v genderových rolích (které plně podporuji). Ohledně šovinismu a sexismu: vadí mi víc balící hlášky 007 z originál Bondovek, tady je to velice umírněné. A scénka divokého nájezdu Amazonek na v řadě stojící muže s květinami se fakt povedla... ()

PORTER44

Slabota jak vizuálně tak hereckými výkony K.Sorbo a A.Quinn ještě docela dobrý ale ostatní herci zvlášť M.Hurst ten tak hrát někde pro děti nebo v pohádce s tímto hereckým výkonem. ()