Tentokrát Herkules putuje do říše mrtvých, musí zachránit vesnici, kde puká země a otvírá se jícen podsvětí. Vydává se na cestu a netuší, že bohyně Héra sleduje každý jeho krok a ohrožuje všechno, co je mu drahé. Hrdina však odhalí každou lest... (oficiálny text distribútora)

tron

Týmto to celé Raimi nakopol. A to na úrovni, ktorá v roku 1994 nemala na televíznej obrazovke obdoby (ani konkurenciu). Kevin Sorbo ako legendárny Herakles stráca rodinu a za pomoci Anthonyho Quinna ako svojho otca Dia nachádza samého seba ako tolerantného a každému pomáhajúceho hrdinu. To boli časy. 80% za nostalgiu, lebo som si to prežil na vlastnej koži. K zvyšným štyrom celovečerákom (a z nich vyplývajúcemu seriálu a k spin-offu Xena) už taký tolerantný nie som. ()

lykan9

Po tolika letech už Herkules v podsvětí vyznívá trochu přihlouple, ale na druhou stranu tenkrát to v rámci TV tvorby patřilo k tomu nejlepšímu. Nostalgie je sviňa a jako člověku, který na těchto filmech vyrůstal, to i dnes přijde fajn. Jinak s odstupem musím konstatovat, že začátek je trochu nudnější, ale scény s Kerberem nezestárly. Herkules v podsvětí však ani kdysi nepatřil k mým nejoblíbenějším z pětice TV filmů o Herkulovi. ()

giovanni3

Seriál Herkules jsem v mládí zbožňoval, ale filmy mne unikly. Tudíž tento film hodnotím z dnešního hlediska a musím říci zklamání. Herkules v seriálu prostě řešil boje s různými potvorami, bohy atd... A v tomto filmu? Řeší svoji ženu a děti, maká v kovárně atd... A zvrat? Jakási nurijská coura a hle žárlivost opravdu do vstupu do podsvětí to je nejhorší co jsem doposud s Herkulesem viděl a ani souboj s tím obrem nebyl nějak zázračný. O Diovi a jeho působení v tomto filmu se raději ani nezmiňuji, protože to je potupa pro vládce bohů. A podsvětí? Hádes tu je vyobrazen místo jako Boha podsvětí, smrti, mučení atd.. Jako jakýsi blázen u kterého se vesměs má každý dobře a sám vypadá jako Apollon či nějaký mírumilovný bůh v bílém hadříku = taky potupa. Kerberos? Pobíhá a stále pobíhá a to jak je přemožen to je hnus. Ale největší pecka je jak již mrtví zlouni umírají podruhé jen dumám jak lze umřít v podsvětí/pekle a kam se pak jako jde.... Slátanina nehodná jména Herkules. Z úcty dávám 1z5. ()

Sancty

Štvrtý film o Herkulesovi so Sorbom. Na vtedajšie pomery stále parádne spracované. Jasné, hovorí zo mňa nostalgia ako sviňa. Samozrejme je to scenáristický hnoj, CGI hnusné ako sa na 90' roky patrí, brakové kulisy, divné handry, srandovné bitky. Zo všetkých tých Legendary Journeys má toto ku gréckej mytológii najbližšie. Takže pre tentokrát Herakles. ()

kajas

Po solidním "Ohnivém kruhu" mě mile překvapil i tento film, ke čtyřem hvězdičkám jsem neměla daleko. Hercules se jako vzorný manžel a otec tří dětí vydává do podsvětí, takže se dočkáme i Chárona a Háda (jeho zobrazení mě ale dost zklamalo, čekala jsem někoho hrůzostrašnějšího, asi jako v disneyovce). Rozhodně nejlepší díl. ()