Veronika (M. Kudláčková) je veselá, živá holčička s velkým osobním kouzlem, jemuž jen málokdo dokáže odolat. Milovnice zvířat, nadaná výřečností, s níž dokáže každou svou nezbednost svést na staršího bratra, má doma i ve škole „zelenou“. V jejím příběhu, který plyne lehce a v humorné poloze, dochází pojednou k dramatickému zlomu. To ve chvíli, kdy Veronika uteče v noci z domova, aby se setkala s neznámým mužem (K. Augusta), který jí slíbil malé štěně… (Česká televize)

Tominecek

Scénář Jaromíra Kolárová. Hlavní cena v kategorii televizní hry pro děti, Cena za nejlepší dětskou roli M. Kudláčkové - festival televizních her Plovdiv 1981. ()

adelina8

Souhlas s uživateli honajz a slunicko2. Hlavní postava je šíleně ukřičená, brácha to vždycky nespravedlivě slízne, otec otravný a konec? Nejsem si jistá, jestli došlo k nějakému uvědomění, co bylo špatně. ()

Bozvav

Docela hezký televizní počin, hlavně poučný a to tvůrci netušili, jak moc aktuální se časem stane. Dnes aby každé malé dítě mělo venku osobní ochranku. Za mne 55%. ()

chrispe

Náhodně viděno v televizi. Nečekala jsem od toho nic a dostala celkem koukatelnou podívanou. Potěšili mě přirození dětští herci (Tomáš Šimek se mi zdál místy slabší), to se dneska už prostě nevidí. Karel Augusta zahrál roli pedofila skvěle, musím říct, že vždy když sáhnul Michaele Kudláčkové, alias Veronice na ten její blonďatý culík, tak mi bylo nevolno. ()

Mik_e

Prvních čtyřicet minut taková socialistická groteska, a na závěr jde docela do tuhého..Velká role pro Michaelu Kudláčkovou, která na sebe později upozornila v seriálu My všichni školou povinni. Karel Augusta jako vždy luxusní šmejd. ()

vandalka

Možná je to úplně hrozný film, kdo ví, ale na mě v dětsví hluboce zapůsobil a na rozdíl od většiny filmů, které člověk přes třicet let neviděl a úplně na ně zapomněl, mi stále straší v hlavě. Karel Augusta pro mě už nikdy nemohl představovat kladnou postavu. Ba ani neutrální :) ()

zla.ovce

Film, ve kterém neposedné děvčátko Veronika (prostě Nika) miluje zvířata a zlobí svého staršího bratra. Díky její roztomilosti jí všechno prochází až do chvíle, kdy se její životní cesta skoro až osudově protne s místním pedofilem. Věřím, že poslední čtvrthodina musí vyděsit nejedno dítě. To byl asi i záměr tvůrců - varovat příliš důvěřivé děti před zlem. První filmová role mé oblíbené dětské hvězdy Michaely Kudláčkové. ()

ostravak30

Upištěný hlas M. Kudláčkové mi už po chvíli leze na nervy, zvláště když její roli projde prakticky cokoli, zatímco její bratr je stále z něčeho obviňován. Ostatně, některé momenty z tohoto pohledu jsou docela nelogické. Závěr pak částečně napravuje reputaci dramatem, ale opravdu jen částečně, protože zase takové drama to není a protože to, co se nepovedlo během celých šedesáti minut, pět posledních minut vážně nespraví. Dejme tomu, že by ještě ušel scénář a trošičku i hudba, ale děj je po chvíli trochu opakovaný a tím pádem začíná být nudný. Je to film, který má po právu nízké hodnocení a měl by jít ještě níž, k čemuž mu dopomáhám dvěma hvězdami. ()

Pitryx

Tak nevím, zda mi více lezla na nervy ta malá nebo ten její brácha. Asi oba stejně. I když je to film o zvířatech, kteréžto mám rád, celkově se dle mého soudu nepovedl. Je určen sice dětem, ale mám pocit, že je to nijak bavit nebude. Varovný podtext byl sice použit dobře, ale celkově se mně to dobré nezdá. ()