O Kubovi a Stázině

Animovaný / Rozprávka
Československo, 1988, 1 h 47 min (Minutáž: 7–9 min)

Pohádkové vyprávění o jičínském ševcovském tovaryši Kubovi, který musel na vojnu až do Vídně, domýšlivém knížecím správci Kolomajzníkovi, vodnících, samotném císaři pánovi a Stázině, které tolik slušela červená sukně. (Magic Box)

Zagros

Další z řady výborných českých a československých večerníčků. Pro mě je Kuba se Stázinou vůbec jedním z nejlepších. Důvodů je celá řada... Například krásná animace, která se mi jako dítěti velmi líbila a líbí se mi dodnes. Dále skvělý dabing všech postav s vypravěčem Václavem Postráneckým. Významnou roli hraje také zajímavý a napínavý příběh (zejména pro děti), což není úplně obvyklé. Dodnes si pamatuji, že jsem se nemohl dočkat dalších dílů, jak jsem byl zvědavý. Hmm teď při psaní komentáře jsem se začal těšit až se na to někdy znovu mrknu se svými dětmi. ()

Karlos80

Kuba jeho nastávající nevěsta Stázina, švec Kocmar, vodník Čepeček a Česílko, víla Andulka, nebo zlý vodník Kebule, to byli IMHO-LOL postavy mého mládí:-)) Podle mého názoru je tento večerníčkový seriál přeci jen o kapánek horší než později slavná celovečerní zfilmovaná verze ale každému podle jeho gusta.. ()

3DD!3

Na tomhle jsem vyrůstal a zanechalo to na mě trvalé následky. Pořád chci věřit tomu, že když budete čestný a fér tak to s vámi nakonec dobře dopadne. V reálném světě s tím mám samozřejmě problémy. ()

berg.12

Až na vyzrazení konce v každém s dílů, patřil tenhle večerníček k mým oblíbeným, už jen tím, že se jako jeden z mála držel jednoho příběhu. Kdybych před tím neznal knížku, kterou jsem četl snad dvacetkrát, hodnotil bych určitě výše. I když s trochu pozměněnou animací, zachovalo filmové zpracování hodně z jejího kouzla. ()

Davies182

Spousty večerníčků se mi líbilo o hodně víc. Tenkrát jsem si ještě na kritika nehrál :-), ale hádám, že mi asi moc nesedla animace... ()

Hrabka

Pěkně udělaný Večerníček pro dětičky na dobrou noc. Mně osobně se velmi líbil. Poutavý příběh a zajímavé postavičky (vodníci). Nezapomenutelná je především "bitva" na kopci. ()

špaček421

Rozstříhanej film Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni do seriálu, kde než se během 5 minut něco stihne stát, přijde Postránecký se svým "Ale každá voda nakonec stejně steče dolů a Stázina se Kubovi dostane za ženu" a je konec. Jako dítě jsem to nenáviděl. ()

duklak2

Víte co se mi nedávno přihodilo? Ptám se mladé, dospívající holky. "Znáš Kubu a Stázinu?" Víte co mi odpověděla? "O čem to mluvíš?":) Proto doporučuji televizním stanicím, aby začaly tento skvělý, pohádkový seriál reprízovat, aby se pokochaly i malé děti, včetně jejich starších sourozenců:) ()

Morloth

"Každá voda nakonec steče dolů a Stázina se..." Snad nic z večerníčkové produkce mne tak moc neprudilo... :) Oslovily mne jiné kousky. ()