Mladý Thajec Kam se vydává na cestu do Austrálie, aby získal nazpět svého ukradeného slona. S pomocí vychytralého policejního detektiva brzy zjišťuje, že pachatelem je tajemná žena vlastnící obchod pojmenovaný Tom Yum Goong. V nerovném měření sil s mnoha protivníky se Kamovi hodí jeho vynikající bojové schopnosti. (oficiálny text distribútora)

Sunwheel

Nečakal som, že tento film bude nejaká inovatívna vec na poli príbehu. Ale kým prvý Ong Bak bol ultimátnym zážitkom pre fanúšika muay thai, tak tu už sa to prehnalo do nebies. Je určite sympatické, že tieto pre boj nereálne akrobacie si dokáže Tony urobiť sám. Ale keď už polhodinu zlikviduje tancom sto ľudí, prestáva ma to akosi baviť. Príbeh je tupší ako predtým, no miestami vyznieva ako sebaparódia. Transka v úlohe šéfa zločineckého syndikátu je čisto thajský námet a neviem si predstaviť inde, kde by to slávilo úspech. Na druhú stranu nedopadne ako afroameričan v západnom horore. Určite aj hľadanie slona v Austrálii naráža sem-tam na zdvihnuté obočie. Tých pár akčných scén ale stojí za to. Aby si človek užil čo je vlastne možné natočiť bez použitia efektov. A za to mi stále príde nefér tomu dať 2 hviezdičky. Aj keď mimo scén ako bitka v hoteli by si to zaslúžilo aj jednu. ()

zaack

"Ong-bak" měl jednoduchý příběh a skvělé akční scény. "Tom Yum Goong" má nicotný příběh a fantastické akční scény. Jestli to takhle pujde dál, tak zhruba pátý film, ve kterém bude hrát Tony Jaa, bude jen série nadpozemských artistických vystoupení. ()

Wroclav

Film jsem videl v Laoske vesnici, kam draty jeste nedorazily a naftovy generator u hospody nejbohatsiho vesnicana zivil elektrinou jedinou Tv, na ktere bezel zrovna Tom yum goong. Kolem se slezla cela dedina a atmosfera byla jak na fotbale. Film jsem tudiz videl pouze v originalnim zneni, ale nemyslim, ze by to zas moc vadilo. Dej je roztomile priblbly, akcni sceny vyborne, hlavne to ale byl zazitek tezko srovnatelny s jakymkoliv jinym. Kam se hrabou thajska a malajska kina :) ()

mess

Začnem asi negatívami. Tak stupidný príbeh som už dávno nevidel. O neskutočne rozvláčnych pseudo emocionálnych pasážach so slonmi nehovoriac. Režisér ktorý dokázal natočiť niečo tak neskutočne podpriemerné a aj napriek tomu som to vydržal pozerať bez prestávky sa len tak často nevidí. Jedniné čo tento film robí pozeratelným sú neuveriteľne úžasné bojové scény, ktoré posunuli bojové filmy na ďalšiu úroveň. Tony Jaa je jednoducho neskutočný aj napriek tomu že jeho herecké výkony nestoja za veľa. Aj napriek tomuto som sa pri každom kope a údere bavil a neprestal diviť ako niečo také dokázali natočiť. 4* za akciu ktorej tam bolo viac než dosť. ()

TimStar

Perfektní rvačky, lámání kostí apod. Ten závěr jak tam bojuje s tima opravdovýma bojovníkama je perfektní, Tony Jaa to umí rozbalit ;-) A taky mě pobavilo to pár sekundový vystoupení Jackieho Chana :-D ()

mansonn

Milne povazovany za Ong Bak 2, co ale nieje - ten film vysiel do kin iba prednedavnom a prave natacaju treti diel.Co sa tyka tohoto Protectora, no nudny film co viacej dodat.Celkovo dost nepresvedcivy a narychlo zlatany.Moje odporucanie pockajte si na ong bak 2 , to je poriadny narez ()

Tomulka

Děj jen jako spojka perfektně propracovaných bojových scén. Tony by si zasloužil lepší scénář, ale na Tonyho (teda jeho boj) koukám rád v čemkoliv. ()

MGTka

Ani tenhle film nepopírá, že jednička bývá vždycky lepší. Na tomhle filmu jsou bitky to nejhezčí a děj je ještě slabší než u prvního dílu. Bitev byla velká spousta, až možná moc, ale je nádhera se na to dívat. ()

zurivymlok

Akce opět velmi podobné jak u Jackieho Chana, ale jestli jsem u jedničky tvrdil, že ještě nedosahují úrovně Jackieho, a to tvrdím pořád, i když oba jsou to magoři. :-) Stále také platí, že si myslím, že se Tony Jaa bere až příliš vážně. Ale jsem rád, že se konečně našel někdo, kdo dokáže naplánovat zajímavé souboje podobně jako Chan. Jen mi stále chybí v mnoha soubojích ta dynamika a rychlost. Je zde obsažena hlavně v těch garážích kdy bojuje proti těm na kolečkových bruslích a kolech. To je akce dle mého gusta. Další akce jsou dost často prošpikované zbytečnými spomalovačkami a to moc rád nemám. Příběh a další věci nemá smysl hodnotit, protože ten je fakt ujetej. Režie a prakticky všechno z filmařského řemesla je tu silně podprůměrné. Rozhodl jsem se ohodnotit především bojové scény. 70 % /// P.S. To s těma šlachama, to teda bylo poznání. :-)))))) ()

KiJi

Předtím hledal sošku, teď zase slona. Námět je to trochu absurdní, ale i vám bude líto malého slůněte a spolu s Tonnym byste padouchy řezali hlava nehlava . . . avšak ne tak kvalitně jako on. Opět předvádí to nejlepší ze svého umění, možná více láme kosti. Slabinou je vážně příběh, fakt je to blbost. Je to film pro fajnšmekry bojových umění. ()

MamoulianX

Spoilerwarning ! Nebudu komentovat demenci českého distributora a naprosto zavádějící název filmu (nejedná se o Ong Bak 2 !) a hned přejdu k věci. Souboje v první části filmu ujdou (bitka směrem restaurace co trvá přes čtyři minuty a je natočena v jednom záběru, capoerista Lateef, wushu s šavlí a obr Nathan Jones). Jinak je to čistokrevná zelená agitka proti pojídání vzácných druhů zvířat a únosech slonů z Thajska do Sydney. Závěr zklamal hlavně díky repetetivnosti lámaní nohou, rukou i jiných částí těla a scénář byl ještě o fous horší než v Ong Baku 1. ()

Big Daddy

Druhý díl se snaží příliš tlačit na pilu až z toho bolí oči. Tony Jaa je jedinečný a film zvedá ze dna, ale bez něj by po filmu těžko někdo sáhl. Fanoušci úžasných kaskadérských/bojových kousků však nebudou zklamáni. ()

pavont

Dalo by sa povedat ze dalsi film s tupym dejom a jasnym koncom. Co ma prekvapilo bolo okrem uzasneho Mui-thai hlavneho hrdiny reznuteho break danceom. Skvela praca kameramana, ktory robi z akcnych scen hotove galapredstavenie. Scena na schodisti bez jedineho strihu dala vzpomenut na Johna Woo a jeho Hard Boiled. Pokia sa toto duo bude drzat pokope, moze vytvorit este nejeden uzasnDaloy film, aj ked bez duchaplneho pribehu. ()

Vital

Prostě musim dát 5*,příběh je jednoduchej,což je u většiny bojových filmů,ale co mě fakt dokázalo posadit na prdel byla choreografie Tony Jaa,samozřejmě je jasné že takovéto nakládačky by nikdo dlouho neustál,ale co na tom?! Tohle je prostě přehlídka bojových umění a pružnosti v celé své kráse,nikdy bych neřekl,kolika způsoby se dají zlámat kosti v těle :-),a tohle je pro mě skvost.. ()

michalkop

Neuvěřitelná změť honiček, mlátiček a pronásledování. A to vše jen pro záchranu dvou ukradených slonů. Z Thajska až do Austrálie. Filmaři mají ode mě jednu hvězdu extra za to, že něco takto střeleného jsem ještě neviděl. To vytahuje Ong-Bak 2 z šedého nevýrazného průměru. Bojové scénky zábavně pojaté a mafie zkarikovaná. Film je točen ve stylu mlátiček s Jackie Chanem - Ong-Baku to neškodí, ale prospívá. ()

montel

Thajec Kham (Tony Jaa) vyrůstal od mala v džungli mezi slony, které se svou rodinou velmi uctívá. Když jde jednoho dne se svým otcem a dvěma milovanými slony na prohlídku svých zvířat, je Khamův otec zastřelen obchodníky se zvířaty a sloni v kontejnerech odvezeny až do daleké Austrálie. Kham tudíž neváhá a vydává se daleko od domova do neznámého velkoměsta, aby pomocí svých bojových technik získal své slony zpět...Tak pro začátek opravdu se nejedná o pokračování filmu Ong bak, to si jen distributor opět pohrál s českým divákem, který mu skočil na špek. Co se týče příběhu, tak se ale nejedná o nic moc jiného. Tony akorát nehlevá hlavu sochy, ale pro změnu živá zvířata a opět vytasí své ruce, nohy, lokty, kolena a další části těla, kterými se dá bezpodmínečně a co nejefektivněji vyřídit protivník. Poslední půlhodina to už se nedá o nějakém příběhu ani mluvit, je to jen nonstop akce podpořená Tonyho bojovým uměním. Už to ale není taková zábava, filmu chybí zásadní příběh a výrazný záporák. Shrnul bych to asi takhle, akce je vyníkající, příběh bohužel hrozný. Doporučuji vrátit se k původnímu Ong Baku, lepší film Tony Jaa zatím nenatočil. 40% ()

Bohdy67

O dost lepsi nez prvni dil... Rychlejsi, drsnejsi a zaverecna bitka ve ktere chybel do party snad jen The Rock byla super :) Hlavne bylo i par sekvenci ktere pobavili. Uz zacinam chapat kult okolo Tonyho Jaa, ikdyz je to nesympatickej sikmoocko (ale tak od oci bych mu nerekl :D ), ty jeho kousky sou super...Osobne mam radeji Iko Uwaise z Raid, Tony Jaa je opravdu vyborny :) ()

Tony Jaa sa vracia

Tony Jaa sa vracia

05.08.2005

V thajskom akčnom filme Ong-Bak sa dovtedy neznámy borec Tony Jaa predviedol v plnej sile, film sa stal veľkým hitom vo viacerých kútoch sveta (a dotiahol to dokonca aj do našich kín) a Tonyho začali… (viac)