Posledná zima

(festivalový názov)
  • USA The Last Winter (viac)

Americká ropná společnost KIC Corporation, hledající nové energetické zdroje, prozkoumává oblast Northern Artic National. Po dohodě s vládou mají společně s týmem vedeným tvrdým Ed Pollackem, pracovat dva nezávislí ochránci životního prostředí, jejichž úkolem je dohlížet na společnost. Jednoho dne je nalezen jeden z členů týmu mrtvý a nahý ve sněhu mimo základnu. Jeden z ochránců životního prostředí James Hoffman má podezření, že nějaké látky (nebo virus) neznámého původu, které se ze zamrzlé země uvolňují do atmosféry způsobují halucinace a změny v chování. I přesto, že se stále více členů posádky začíná chovat podivně, velitel základny Ed Hoffmana neposlouchá a o evakuaci základny nechce ani slyšet... (Siriuss)

iXtr3m3

Slabučkejšie tri hviezdy jednak za náznak atmosféry ako od Carpentera v Thingu, jednak za účasť Rona Perlmana a jednak za o niečo lepšie technické spracovanie ako Blutgletscher. Ale inak maximálne zabudnutia hodný film, ktorý som od prvého zhliadnutia pred štrnástimi rokmi nemal potrebu ani chuť pozrieť znovu. ()

matias32

Čakáte horor? Nedočkáte sa. Čakáte psychologický thriller? Ostanete sklamaný. Hrozne dlho som nevidel film s podobne pozoruhodným námetom, no zároveň s tak premrhaním potenciálom. ()

Disease

Pomalu a důkladne budovaná atmosféra je žel ve finále zlikvidována. Příště raději více naznačovat a méně digitalizovat... ()

bobstock odpad!

Tady to scénáristi asi napálili na další variantu psycho Věci vs. ekologického poselství, zaplatili hvězdu Rona Perlmana, který to měl celé rozhýbat a ono to na place vybouchlo v neuvěřitelně táhlou nudu. Za odměnu dostanete v 5 sekundách lacině vypadající cosi, co vylezlo z hlubin Aljašky zabíjet nepohodlné zaměstnance ropné společnosti. Tato zoufalost jde především za režisérem, scénáristou, produkčním Fessendenem..10% ()

krusty2

Pre mna bol a je The Thing kultovou vecou.Aj ked tento film sa na to podoba nie je to vobec kopia,ale velmi kvalitny psychologicky horor.Obsadenie je vynikajuce ,hudba kvalitna a vobec by som sa nenahneval keby bolo pokracovanie. ()

jarvis

další z filmů, na které jsem se nechala nalákat úchvatně sestříhaným trailerem. ale ve filmu samotném skutek utek:( těch výjevů v něm by se nebála ani moje babička (a ta se bojí žab...) ()

mourinho

Pokud budeme srovnávat s VĚCÍ, nemá THE LAST WINTER samozřejmě šanci. Ale nedosáhnout úrovně Carpenterova majstrštyku ještě neznaméná odsouzeníhodnost. Atmosféra výborná, havárie letadla dechberoucí, trochu zdlouhavý začátek, odhalení sice není vyzuálně moc povedené, ale bezmocný závěr nakonec uspokojil. ()

Rikky007

Tak trochu mi to kvalitativně připomnělo Pavučinu snů. První půle napínavá stupňující se atmosféra. A dál, asi proto, že autor začal mít nutkání s něčím přijít, tak přišel.... a zabrousil tím skoro do žánru fantasy... Atmosféra se začala rozpadat společně s psychickým zdravím hlavních protagonistů a závěr tudíž vyzněl celkem prázdně. Tenhle film by se s klidem obešel bez jakýchkoliv rádoby úchvatných CGI efektů - když na něco nemám, tak proč to tam za každou cenu cpát. Trochu film připomínal práci Shyamalana, zvlášt ze začátku a koneckonců i pointa je á la Happening. Co rozhodně stálo za to byla kamera a zvukové efekty. Na tom film prakticky stál, protože to jediné tam fungovalo perfektně. Z herců mě nejvíce zaujal asi Ron Perlman, což samo o sobě neznačí bůhvijakou kvalitu obsazení. S tím se to vše bohužel smazávalo do průměru. Příště to holt chce větší peněženku nebo propracovanější scénář..... ()

sonoluca

Nejvíce to připomíná Carpenterovu Věc zkříženou s Sladeovou 30 dní dlouhou nocí (vznikla pozdeji). V tomhle případě se ovšem díky scénáři a podprůměrný režii rozhodně nebudete bát (atmosféra nulová - nemůžu si pomoct) a navíc velmi pravděpodobně umřete nudou. Další zimu už bych nezvlád, díky bohu že je poslední. 30% ()

Euchrid

Podhodnocené b-čko. Atmosféra šlape, ať už je zbytek jakýkoli. Což neznamená, že tomu chybí filmová řemeslnost. Spíš mám pocit, že by to mohlo někomu (jinému) připadat chvílema nudné. Ale arktické prostředí přece v kombinaci s bubákama funguje. To se ví už dávno. Agitační rozměry mě vetšinou míjejí (óóó, já vyvolený), a nevadily ani tady. ()

DavidWebb

Medzi účinkujúcimi som zbadal meno Rona Perlmana čo ma spolu s atraktívnym prostredím zasneženej Aljašky primälo film pozrieť. Tvorcovia vťahujú diváka do ponurej ale zaujímavej nálady vzdialenej stanice, v ktorej sa zamestnanci energetickej firmy snažia nájsť nové cesty pre dodávky ropy (ak som tomu dobre rozumel). No a na takto málo známy film sa im to podarilo celkom slušne. Malo to sľubný príbeh, dobrú réžiu, niekoľko pamätihodných scén, len... Len ten koniec sa im akosi vyšmykol. Hlavne preto boli možnosti tohto snímku ďaleko väčšie, ako sa autorom z toho podarilo získať. Napadá mi "nedopečený chleba" ako prirovnanie. Nemám rád slovo "potenciál", pretože sa tu často používa, ale z tohto diela mi zostal pocit, že sa s tým niekto náhlil, akoby chcel chytiť vlnu alebo čo, a tým stratili viac než museli. SPOILER! Absolútne nevysvetlená biela búdka, to malo byť čo? Prečo zmizlo telo toho mladého? Ako sa Connie Britton dostala do nemocnice a prečo to prežila iba ona? KONIEC SPOILERA. Škoda. Ešte väčšia škoda, že to nie je určite posledný krát, kedy sa dobrý námet pochoval impotenciou scenáristu alebo celého filmového ansáblu. ()

mikhail

Strašne som sa sklamal.Tvorcovia boli ovplyvnení klasikou The Thing, pričom mohla vzniknúť kultová hororová séria (vid. 28 days later). Síce podľa otvoreného záveru môžu prípadné pokračovania zdvihnúť kvalitu série, ale rozhodne sa bude musieť zlepšiť takmer všetko (režisér, scenár, herci a hlavne VÝPRAVA). Btw. Pocit navodenia strachu a beznádeje zasneženej tundre je dosť slabý (až na pár podarených scén). A samotné zobrazenie zla na záver? Čo to malo byť? ()

petrik11 odpad!

Mám rád Rona Perlmana, ale niekedy hrá v takých blbostiach až to bolí. Toto bola jedna z nich. Inak filmy - horory, kde je večný sneh a ľad mám rád, no toto bola hlúposť na entú. ()

Pitryx odpad!

Jedna z nejpitomějších a nejhorších variací na film „The Thing“. Rozhodně si divák užije více keců, než že by se měl na co dívat. Tvůrci natočili jakýsi psycho horor, který je tak nudný, že si okoušete nehty i na nohou. Dobrá, první půlhodinu se okecat musí, ale proč dál? Sice tam občas nějaký náznak je, ale na tu stopáž prostě k ničemu. No a pár sekund digi efektů nemá smysl komentovat. Takže nový nápad, spojení duch – zvíře, vyšel zcela vniveč, a zůstal zahrabán tam někde ve hromadách sněhu. ()

oliveros

Ekologická kampaň po svojom. Pochvalyhodný motív Fessenden pretavuje do nezáživného, kvázi psychologického horroru. Nefungujúca atmosféra, tiahlý dej a urputná snaha zanechať silné posolstvo. A keď ku koncu dochádza k zoznámeniu diváka s prítomným "zlom", zmysel tohto filmu ma absolútne obchádza. ()

djbarrel

Velmi zajímavý námět, dobré zpracování, skvěle ponurá hudba, tísnivá tajemná atmosféra, dobré herecké výkony ... Vlastně filmu není moc co vytknout, snad jen ke konci ty gigantičtí masožraví losi nebo co to bylo, bylo trošku divné, nějak to moc nekorespondovalo s tím co jsem viděl po většinu filmu, ale dalo se to, rozhodně lepší než kdyby vylezla nějaká příšera. 85 % ()

gpx

Film Poslední Zima, podobně jako Kateřina Žáková, apeluje na vaše eko cítení. Přináší jasné argumenty proč se chovat k naší planetě lépe a k tomu dostanete jako bonus i jedno velké varování: Nechoďte v mrazu nahatý venku nebo vám vrána uklovne pindíka. To se logicky vztahuje pouze na kluky, takže holky hambatý do mrazu můžou. Navíc se dozvíte co to znamená "běžet jako by vám za patama hořelo". Chááááááá. Ehm. No nic. Dvě * za atmosféru. ()