Posledná zima

(festivalový názov)
  • USA The Last Winter (viac)

Americká ropná společnost KIC Corporation, hledající nové energetické zdroje, prozkoumává oblast Northern Artic National. Po dohodě s vládou mají společně s týmem vedeným tvrdým Ed Pollackem, pracovat dva nezávislí ochránci životního prostředí, jejichž úkolem je dohlížet na společnost. Jednoho dne je nalezen jeden z členů týmu mrtvý a nahý ve sněhu mimo základnu. Jeden z ochránců životního prostředí James Hoffman má podezření, že nějaké látky (nebo virus) neznámého původu, které se ze zamrzlé země uvolňují do atmosféry způsobují halucinace a změny v chování. I přesto, že se stále více členů posádky začíná chovat podivně, velitel základny Ed Hoffmana neposlouchá a o evakuaci základny nechce ani slyšet... (Siriuss)

Freemind

Tak tohle mne bohužel minulo. Atmosféra byla skvělá, kamera, zvuk a hlavně hudba byly do čtyřhvězdičkového filmu. Bohužel mi to ale přišlo myšlenkově prázdné - co z toho, že režisér vytasil nekonvenční téma, když je nedokázal dotáhnout ani ne dokonce, ale tak do první čtvrtiny? Už žádní falešní sobi. ()

Desperado

Fessenden dokázal vybudovať veľmi solídnu atmosféru, ktorá mi silne evokovala Andersonov Session 9. Nehľadal by som v tom Vec iba preto, že sa to odohráva na zasnežených, opustených miestach, pretože s tým filmom toho moc spoločné, okrem uvádzaného, nemá. Dej graduje veľmi pozvoľne, postavy sú napísané taktiež dobre, ich vzťahy sú prekreslené určitou tajomnosťou, čo mysterióznosti filmu len prospieva. Jediné, ale o to váčšie sklamanie prišlo až so záverom, ktorý sľubne budovaný mysteriózno-dramatický thriller premenil na kvázi ekologický blábol s nudným posolstvom, a ešte k tomu s mizernými trikmi, ktoré však zhruba priamo zodpovedajú rozpočtu. ()

Jino

Výborný horor, tak trošku podobající se Carpenterově věci. Last Winter má výbornou, stupňující atmosféru. Jen mě trošinku mrzel ten konec, mohlo být trošku větší finále. Jinak nevím co bych vytknul, na pět hvězd mi chybělo víc akce, ale ta atmosféra to vynahradí. ()

bourec

Těšil sem se na horor,na film ze země ledu,ale dostal sem psychologickou ptákovinu,bez sebemenší pointy,a jestli tady někdo spojuje tudle nudnou blbost s Věcí,což je jeden z mejch oblíbenejch kousků,tak se zbláznil.Tohle naráželo na životní prostředí,změny klimatu,ale tak nějak z toho vylezlo tohle nic.To si radši pustim Aljašku v plamenech.20% ()

TomikZlesa

Film je často srovnáván s The Thing, omyl je ale to, že až na sníh to s Věcí nemá nic společného a důvod srovnávání mi uníká. Film má být zřejmě jakýmsi poslestvím z kterého si opět klasicky nikdo příklad nevezme :). Pěkně postavený začátek graduje v hodně tajemný a napínavý střed a film končí pro někoho slabým a pro jiné naopak velmi silným koncem. Sníh, tma a ticho opět vytváří zajímavou atmosferu. ()

dubinak

Tak krásně se na to koukalo! Zpočátku krapet nuda, ale v polovině docela strhující drámo z Kanady se velmi rychle ukvapilo a zkazilo, co mohlo. Kdyby měli producenti víc rozumu, vůbec nic by neujasňovali a všem by tím prospěli. Krásný kontrast mezi drsným životem a okolím Aljašky byl přišperkován uchvacujícími herci a jejich smutnými osudy. Jednu scénu z TLW považuji za jednu z nejlepších zatím za tento rok. Naopak onu pointu za jednu z nejhorších. Jsem na velkých rozpacích, jestli si The Last Winter tři hvězdy opravdu zaslouží. ()

Wormboy

Film ma velmi dobre budovanu atmosferu a to uz od jeho zaciatku, co je popri krasnej prirode jeho navacsim kladom. Sice v sebe nesie ake take posolstvo, zaverecna 15minutovka a samoucelne "vyvrcholenie" je z mojho pohladu zbytocne a naproti prijemnemu soku som len krutil hlavu. Pre mna priemer.Slabsie 3* ()

Koly

Myslím, že našemu prezidentovi, Václavu Klausovi, by se tento film vůbec nelíbil. A rozhodně bych THE LAST WINTER nesrovnával s Carpenterovým milníkem v horrovém žánru - THE THING. Jediné, co snad mají tyto dva filmy spolu společné, je všudypřítomný sníh (jak už napsal Mordenroth). Ale jinak? Herci, atmosféra, hudba, efekty??? Pche... ()

Radiq

Globální oteplování způsobuje velké tání na Aljašce. A jak se země, zmražená tisíce let, rozmrazuje, vypouští do vzduchu něco, asi plyn, kterej způsobuje, že lidi jsou šílení. A navíc se v okolí kromě všežravých havranů pohybuje taky něco jiného, mystického (těžba ropy je jak vykrádání hrobů - akorát fosilních). Vůbec ne špatnej filmek, kde zaujmou hlavně dva hlavní představitelé - Ron Perlman a James LeGros. Oběma to v zimní krajině sekne a pžíběhu dodávají dobrou atmosféru jejich ksichty a chování. Pžíběh sám o sobě je celkem originální a myslím, že nebudu spoliovat, když řeknu, že tam někdo chcípne. Smrti jsou řemeslně moc pěkně propracované a přitom si to nezahrává s absurditou a nesmyslností. Je to dobrej začátek dne před zimní koulovačkou. ()

Cedr

Víte jaký je rozdíl mezi Last Winter a s přihmouřenýma očima podobnou The Thing? ----- Asi tak čtyři hvězdičky. ()

Castrator

Po 50 minutách nudy si vyjde jeden z partičky vědců na procházku do sněžné vánice, a to bez oblečení. Při tom pochopitelně zařve. Své noční radovánky s vločkami si natáčí na kameru, aby si mohli ostatní z party pustit záznam a divák se leknout. Pak následuje opět nuda prokládaná podivnými úmrtími a sem tam akcí a to je vše. Horor se spíš nekoná, Věc se vůbec nekoná, ale koná se aspoň hodně sněhu. Oceníme v létě ve čtyřicetistupňových vedrech podávané s ledem a limetkou. A ještě více oceníme, když se takové podprůměrné kravinky hrající si na něco, co nejsou (horor, thriller), nebudou vůbec točit. Lepší než Smrtící parazit. ()

Guzo

Nebýt dvou scén, které přišly s blížícím se koncem a zkazily celý dojem, byl bych mile překvapen. Ponurá atmosféra sněhových plání je už od The Thing skvělou volbou pro podobný film, bohužel kvalit tohoto známého snímku Last Winter tak jako tak zdaleka nedosahuje. ()

MiGi87

Nemám tak trochu slov, protože jsem to právě dokoukal a ještě nevím, co si o tom mám myslet. Možná to ráno bude lepší a ukáže se, že to byla buďto totální blbost, nebo geniální věc. Momentálně je to někde na půli cesty - první dvě třetiny to graduje, počasí zabíjí, lidi zabíjí, vrány papají. Pak přijdou "divnosobí duchové" a na konci jasně chybí poslední záběr na svět poté, co se probudí Connie Britton ve špitále, vyjde ven, na zemi voda ale jinak nic - záběr na postapokalyptický svět by zřejmě stál víc, než celý zbytek filmu. Mimochodem za obsazení á la Friday Night Lights (Britton a Gilford) dávám něco málo navíc. Každopádně film graduje, pak přijde hodně divný konec a nic víc. Fakt nevím, co si o takovýchhle filmech myslet, někdy mi to přijde, že režisér seděl se střihačem a nemohli přijít na to, co s natočeným materiálem udělat, aby to dávalo smysl; prostě bych chtěl do ruky dostat původní scénář. Pokud to ráno ještě nepřehodnotím, zůstanu na třech hvězdičkách. ()

klima777

Chce se mi říci něco břitkého, ale zároveň mě mrzí, že Poslední zima (ze sebe? ze mě? země???) nevymačká čtyři hvězdné mrazivé krystaly (ach, ta zvukomalba...).------- Tak já si jdu pro vegetariánský burger (alias "kotouč"), jo? ;) ()

Soweek

Zajímavý film, který má nudný začátek, výborný prostředek a jakžtakž ucházející konec. Nemůžuse ale zbavit pocitu, že sem tuto problematiku již někde viděl, akorát to byl doopravdy únik plynu co zapřičinilo bláznění u lidí, zde neví sám jak si to vysvětlit. Čekal jsem od toho víc. ()

Smileface

Neuvěřitelně nezáživná environmentalistická agitka, která svou hloupostí a nudností není dobrá ani jako ekologický film, ani jako horror. ()

Forsberg11

Pomerne opomínaný "malý horor" odohrávajúci sa niekde na konci sveta, kde okolo seba nevidíte nič iné, len ľad a sneh. Všetko je krásne, biele a mrazivé. Rovnako ako tento film, ktorý, aj keď na môj vkus s dosť chaotickým scenárom a niektorými výraznými logickými trhlinami, mal v určitých krátkych pasážach veľmi nepríjemný "feeling" a chvíľami sa atmosféra dala krájať. Skupina výskumníkov odrezaná od sveta v bielej pustine, prebývajúca len v plechových kontajneroch, to nie je vôbec zlý nápad, aj keď samozrejme, že nie je najnovší. Áno, začiatok filmu môže nejedného diváka naozaj dosť nudiť, veď ja som pri ňom skoro zaspal, ale keď sa "show" po pár prezývaných scénach konečne rozbehne, celkom to aj stojí za to. Film celú dobu graduje s vyvrcholením v záverečnej scéne so skúpou kamerou a lišiackym prenechaním iniciatívy na fantáziu diváka. Za mňa dobré... 65 %! ()