Na zapadlé planetě Nimbus III, kde se střetávají hranice Federace, Klingonské a Romulanské říše, na planetě takzvaného galaktického míru, kde najdete vše kromě míru, se vynořuje Vulkánec Sybok a začíná stavět svou galaktickou armádu Světla, aby naplnil dávná proroctví. Na rozdíl od jiných Vulkánců využívá své telepatické schopnosti ke kontrole ostatních, kteří ho pak slepě následují. Když přímým útokem získá kontrolu nad "hlavním městem" pusté planety, zajme vyslance všech tří mocností. Kapitán Kirk je spolu s novou a dosud neseřízenou Enterprise vyslán, aby rukojmí osvobodil. Avšak Sybok pro ni připravil past, ze které není úniku... (oficiálny text distribútora)

Tomas.Abi

Slabý a plytký příběh, že jsem měl problém si vybavit, zda jsem tento film vůbec viděl. Po pár minutách trápení a dolování v šedé kůře mozkové se jsi vzpomněl, že ano a uvědomil si i to, proč si film ani nepamatuji. Kdyby nevznikl, o nic by nás neochudil, kromě času stráveného jeho sledováním. ()

bedsore

Tento film by se svým námětem a stvárněním možná hodil tak maximálně jako jedna z episod seriálu a to by ještě zapadnul někam asi do podprůměru. Utahaný a bez náboje, některé momenty jsou až směšné a těch pár pokusů o humor působí spíše nevhodně až trapně. Bohužel s dosavadní kvalitou filmů je to jak na houpačce. Škoda. ()

P/\/EL

taky mě to moc nebralo..ale gulag pěknej, masky slušný, já nevim, bylo hodně epizod o těhle rádoby božskejch bytostech, hojně v Tosce, no, ty Spockovy boty, to je pěkná kravina, ale neva, ta pára a to ovládání, no, asi myslí, takovje rádoby IronaMan, no a jinak....nevim, Kostra je fajn mrzout, Spock je fajn, jinak postavy jako Sulu, Scotty, Uhura byly vždycky děsně vedlejší a prostoru se jim fakt nedostávalo a Čechov je trošku debilně směšnej...ty Romulani teda děs, Klingoni v pohodě, heavy metal, 80ky, pozdějc v NG koněčně dotažený, ale Romulani jsou v NG taky dotaženější, jsou takový hodně disciplinovaný, proradný, úlisný....tady jsou to jen vysmátý Vulkánci.... ()

RADX1

Opět jsem za tu dobu zapomněl o čem příběh pojednával. Myslím, že to vůbec nebylo špatné. Ano. Chyběla akce, zvraty, drsný záporňák a nebezpečné situace nevypadaly zas až tak nebezpečně plus slabý humor, dokonce i efekty. Nicméně i tak pěkný příběh. Motiv boha/božstva nevadil a naštěstí zas tolik nezabředával do hloubky, takže oba tábory (ateisti a věřící) mohly být spokojeny. ()

StarFsh

Keď mi niekto povie Star Trek, automaticky si spomeniem na tento film. Zo všetkých filmov je mojím najobľúbenejším. Nechápem prečo ho ľudia, tak neznášajú a vinia za to Shatnera. Že má slabé efekty? Za to môže skôr slabá produkcia, nie režisér. Pravda je taká, že po komediálnej štvorke bol Shatner v ťažkej pozícii. Chcel spraviť film, ktorý by nadväzoval na predchádzajúci a zároveň zamieriť do vážnejšej témy. Myslím, že v tomto kontexte sa mu to podarilo a v podstate prekopal cestu Neobjavenej krajine, ktorá je čistým politickým trillerom. Hlavnou myšlienkou toho filmu nie je Boh, ako sa na prvý pohľad môže zdať, ale náboženstvo, cirkev a náboženský fanatizmus, alebo to, čo spôsobuje. Že práve vďaka nemu ľudia strácajú ozajstnú vieru v Boha, že pre obraz Boha, ktorého si vytvorili a majú ho pred očami, prehliadajú toho ozajstného. Za túto odvážnu myšlienku, ktorú si Shatner "dovolil" natočiť by si tento, bohužiaľ nepochopený film zaslúžil aj 10 hviezdičiek. Tak dávam aspoň päť. ()

SimcaJB

Pro mne nejhorší S.T. Film. Bohužel William Shatner není dobrý režisér. Dali mu to kvůli tomu, aby v tomto filmu hrál. Film má sice zapamatovatelné okamžiky, ale i nezapomenutelné triky z 60. let. ()

movie_fan

Tak po excelentnej štvorke je to pád do priepasti. Nezáživné, zdĺhavé, nepochopiteľný koniec a úplne zbytočný film. Nad vodou to drží iba Spock so svojím logickým prístupom a tryskami na nohách. Okrem tohto je to najslabší diel. ()

Sadova302b50

Co tohle mělo být, to snad nevěděl ani sám Shatner na režisérské židli. Atmosféra, napětí, hlubší příběh (nikoli plácavé filozofování) a pokročilé efekty, nic z toho tady není. Dost slabé na Star Trek. 38% ()

vrch07256732

U mňa za 3 len z povinnosti Star Trek fanúšika. Film je skutočne veľmi rozvláčny, filozofický a miestami akoby strácal dej. Najväčší dojem asi zanechá v záverečnej sekvencii Kirkova prostá otázka: Na čo potrebuje boh vesmírnu loď? Otázka však ktorú si divák (logicky) tak nejak kladie už počas filmu. Ani po trikovej stránke toho film veľa nepredviedol, čo sa koncom 90 tych rokov od scifi filmov tohto rangu očakávalo. ()

Jimclark

Myšlenka dobrá, provedení hrozné, a to mi ani nevadily Spockovy létající boty nebo tančící Uhura. Filmy Star Treku (i když- hlavně mám teď na mysli spíš seriály ST: Nová Generace, Voyager a Enterprise) byly vždycky plné tzv. technoblábolů, ale pokaždé se tvůrci snažili aby dávaly alespoň trochu smysl, a nejspíš si k tomu účelu najali i nějakého toho vědeckého poradce. Tentokrát na něj v rozpočtu nejspíš nezbyly peníze (nebo se na to vševěda Mr. Shatner prostě vysral), a podle toho to taky dopadlo. Například nechápu, jak si ještě v roce 1989 kdy tohle natočili, mohl kdokoliv při smyslech představovat, že je kolem středu naší galaxie jakási tajemná, neproniknutelná bariéra? Nebo další dobrá hláška, když tam teda letěli, že prý: "Pane Sulu, doba letu? Asi 6 a půl hodiny, pane!"... Cože CO!?? 26000 světelných let za 6 a půl hodiny, no to snad nemohl autor myslet vážně! Vždyť ani Picardova poslední, nejmodernější a nejrychlejší Enterprise "E" by to nedala za míň jak 10 let, natož za pár hodin (jenže to by se jim jaksi nehodilo do scénáře). Tímhle filmem shodili u mě všechno, co bylo před i po něm natočeno. Nebo vlastně ne, ten film pohřbil sám sebe. ()

eva1984

Nevím jestli to tak bylo zamýšleno,ale tohle je spíš taková parodie na Star Trek.Hledání boha v čele s Guru Járou alias Sybokem nebylo špatné:to co celý život hledáte a čemu fanaticky věříte,není takové jak se zdá a nakonec vás to zničí.... Scéna u táboráku a hláška:,, Jime ,nemůžeš chtít po bohovi,aby ti ukázal občanku".. ,i doják s Klingony a krásná hudba možná z filmu dělají víc než čím je. ()

Lazy_Bear

Jednoznacne najlepsi zo siestich Star Trek filmov. Nizke hodnotenie je pre mna nepochopitelne, kedze ide o "najstartrekovytejsi" zo vsetkych filmov. Pribeh je podstatne zaujimavejsi a vyspelejsi ako napriklad znacne infantilny, prvoplanovy a predvidatelny pribeh stvrteho dielu. Vlastne ked som pozeral teraz za radom vsetkych sest filmov, boli vsetky okrem 5. a 6. pre mna sklamanim. Nie, ze by boli zle, ale cakal som lepsie. V tomto ma patka velmi pozitivne prekvapila, uz ked som predpokladal nastaveny standard predoslych dielov, odrazu vyrazne zlepsenie. Vseobecne nizke hodnotenia od ostatnych prisudzujem nepochopeniu filmu alebo jeho prilisnej odlisnosti od ostatnych. ()

Caesarion

Film špatný protože nevede nikam a nemá podstatu. Graduje kamsi do pr.... Herci tady hrajou prkeně. A to na co ste byly zvyklý je jakoby naruby. Opravdu to nemá cenu na to koukat. ()

Janakin

Moc nechápu všechny ty silně odsuzující recenze a špatná hodnocení. Dobře možná je to občas trochu přitažený za vlasy, ale ve svý podstatě je to pravej Star Trek, trochu filosofujou, trochu běhaj, trochu řešej záhady a nikam při tom nespěchaj. Shatner to za mě zvládnul a i když mám o něco radši Nimoyovu Cestu Domů, tak na Nejzazší Hranici se taky ráda znovu podívám. Tenhle film mě totiž vrací hluboko do TOSky a ta je přece geniální ať chceme nebo ne. Celkově za mě nápad skvělej, originální a překvapivej konec. K tomu báječná chemie mezi Spockem, Kirkem a McCoyem. No co víc chtít. Ty čtyři hvězdy si to prostě podle mě zaslouží! ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner