Hrdinou fantastického příběhu je Al Simmons, špičkový zabiják ve službách vládní agentury A-6, který se rozhodl odejít do výslužby, protože už měl dost zabíjení. Jeho šéf Jason Wynn, který se hodlá stát nejbohatším mužem světa pomocí smrtelně nebezpečného viru Heat-16, však má jiné plány. Při poslední akci ho zákeřně postřelí a upálí v troskách továrny na biologické zbraně, kterou měl Al vyhodit do vzduchu. Ocitne se v pekle, kde v zoufalství přistoupí na návrh pekelníka Malebolgii, že se postaví do čela jeho armády v boji proti nebeským silám. To mu umožní, aby se po pěti letech opět vrátil na Zemi i když ne jako člověk, nýbrž děsivé popálené monstrum. Na Zemi ho čeká zklamání, protože jeho žena mu nezůstala věrná, ale provdala se za jeho nejlepšího přítele Terryho, a také další pekelníkův přisluhovač - Violator, vystupující v podobě nechutného a tlustého klauna. Právě on má na starosti všechny pozemské operace Malebogliova plánu a je to také on, komu slouží Jason Wynn. Spawn se chce pomstít Wynnovi, ale postupně si uvědomuje, že zlo se ukrývá úplně někde jinde. Spojí se s tajemným Cogliostrem, který už pět set let bojuje proti pekelným silám. Ten naučí Spawna zacházet s jeho zázračným krunýřem a také ho varuje před podrazy Violatora a jeho pekelného pána. Společně se pokusí zbavit svět nebezpečí Heat 16 a nakonec se postavit samotnému peklu v boji o život lidské rasy. (oficiálny text distribútora)

MkSallam

Přepálené béčko, pro hráče Prototype lahůdka. Zkuste si neužít film kde má hlavní hrdina "oblek", který umí na co pomyslí a efekty s ním spojené vypadají skvěle. Čtyři hvězdy za GP zážitek nakonec nebudou kvůli úletu v podobě pekelného finále... a to doslova, přechod efektů na úroveň prvního Dooma krutě sux..... ()

Mikino00

Nízkorozpočtový brak s neuvěřitelně směšným scénářem, příšernými efekty, herci, kostýmy, když na to nemám peníze, tak to tam za každou cenu necpu, jenom si udělám ostudu, aneb takhle asi tvůrci neuvažovali. Celý příběh to podtrhuje svou jednoduchostí a přílišnou strohostí, ať už hlavní linky či konceptu Spawna. ()

Aldanar

Na jedno podívání ucházející, lepší než 100x vyždímaná a obnovená serie. Co je na filmu příšerné, jsou triky - vizuální stránka by chtěla dotáhnout. Charaktery byly dost dobře ujeté - např. fekální klaun. ()

waits

O co je lepší jakýkoliv béčkový horror, poskládaný na koleně partou nadšenců než tahle odfláknutá rutina, kde zúčastněným chybí vztah k předloze, talent a nakonec i ty peníze. Nuda k uzoufání. ()

Standic1

Ať si říká kdo chce co chce, pro mě je Spawn naprostá srdcovka. Vím, že po trikové stránce je to někdy veliká bída (a neomlouvá ho ani to, že je z roku 1997), ale některé schopnosti spawna (plášť a proměna v kus zdi) a způsob jakým se prezentuje je naprosto stylová. John Leguizamo ve vedlejších rolích všeobecně exceluje a tady to jen potvrzuje. Rozhodně není pro každého, ale já se na něj kdykoliv rád podívám a nikdy mě neomrzí. ()

Antaeus

Príjemne temná atmosféra, citlivý zabijak, desivo zábavný šašo. Tiež nedotiahnutý príbeh, rozporuplné efekty a priepastný rozdiel medzi silnými a slabými stránkami. Asi najviac udrú do očí animácie samotného satana, ktorý pripomína skôr odratého zajaca s "čírom" a mizernou dentálnou hygienou, než vládcu pekiel. Celkovo animácie boli slabšie aj s prihliadnutím na rok výroby. Totiž z rovnakého roku sú napríklad Muži v čiernom, Piaty element či Vesmírna pechota, takže áno, šlo to urobiť aj lepšie. Peniažky z rozpočtu sa ale očividne minuli inde. Napríklad na kostým samotného splodenca (z anglického "spawn" preložil Antaeus). Ten bol jednoducho famózny. Zelené plápolajúce oči a reťaze a plášť a tááák.. Paráda. Všetko, po čom uhrami posiate srdce chlapca piští. No nech bol splodenec v režime "nasraný" akokoľvek chrumkavý, na svojho pekelného kolegu s wallace-ovským mejkapom sa proste nechytal. Ten klaun bol nechutne zábavný a zábavne nechutný. V "civile" aj v režime "nasraný". Čo veta to hláška. Nie ako splodenec, ktorý sa jednu polovicu filmu ľutuje a druhú polovicu sa tvári, ako by mu horelo pod zadkom. Označenie "mládeži neprístupné" je dnes diskutabilné, ale rozhodne patrí Splodenec medzi tie temnejšie komiksy. Snáď sa dočkám slušného remejku, keď je to teraz tak v móde, to vykopávanie a oživovanie filmových pochovancov.. Na záver si neodpustím hlášku, ktorá ma (ako ateistu) náramne pobavila://"PREČO VŠETCI, ČO ZA NIEČO STOJA, VERIA V BOHA A NÁM OSTÁVAJÚ IBA TAKÝTO DEBILI?"// ()

JohnFarst

Spawn rozhodne nepatrí k mainstreamovým komiksovkám typu Spider-man alebo 300 ale je o to zaujímavejší a neopozeraný. Je škoda, že v 90. rokoch ľudia ešte neboli pripravení na takýto komiksový náter a film komerčne prepadol, pretože už len vďaka svojej temnej a upršanej atmosfére by sa dnes určite stal hitom. Antihrdinovia ako Spawn sú v dnešnom Hollywoode vďačnou témou a len si zoberme, že tomuto desaťročiu vládnu hlavne komiksy. Ako som spomínal, Spawn sa môže píšiť hlavne svojou atmosférou. Čo sa hercov týka sú viac menej nevýrazní možno až na Sheena a Whitea. Zaujímavou postavou je hlavne klaun Violator, ktorý dokázal spojiť nechutnosť a komickosť v jedno svieže herectvo. Príbeh o pomste a zrade je ale otrepaný, akoby 100x videný. Na ´97 rok sú tu dosť dobré efekty a celkovo je Spawn pohodová oddychovka s prehnaným finále, ktoré dosť kazí celkový dojem filmu. Predčia ho však pekné akčne-komiksové scény plné temného humoru a mŕtvol. Mohli by natočiť solídne pokračovanie, určite by sa im to vyplatilo. Mám Spawna rád. ()

Petrus1

Nevím, kdo byl vlastně škaredší – zplozenec pekla, škvarek Spawn nebo ten tlustej skřetovitej klaun, kterej se živí pizzou s červama z popelnice a žížalama se sádlem nebo to asi bude burákový máslo, když jsme v Americe nebo nějaká jiná kejda a kterej, když se fakt nasere, tak se promění v přerostlý stvoření, který mi připomínalo přerostlý příšerky z vesmíru – Critters. Ze začátku mě to docela bavilo, ale pak jsem se začala nudit. Já bych se na to asi ani nedívala, ale když kamarád o tom furt tak básnil a rád používá zejména jednu hlášku z tohoto filmu, tak jsem myslela, že to bude dobrý. Normálně bych dala asi jenom jednu hvězdu, ale přidám jednu za hudbu (hlavně Manson potěšil) a teda ještě jednu za toho nechutnýho klauna: „Ooopss - Mokráááč! Doufám, že mi nechytly spodky. Ha, podívej čokoláda!“ ()

Snake.Charmer

Devadesátkové ultrabéčko, které je naprosto ultimátně zábavné. Spawn cedí jednu rádoby drsnou průpovídku za druhou, ale filmu doopravdy kraluje odpudivý klaun, který pálí naprosto neuvěřitelné hlášky s kadencí kulometu. Když přidáte CGI z roku 1996, je zaděláno na guilty pleasure jako hovado! ()

Bozvav

Fakt děsná sračka, jedna hvězda z milosti. Přitom nápad úplně marný nebyl, leč provedení děsné, hlavní hrdina neherec, jakého snad ani peklo nevidělo. ()

Israha

Ryze devadesátkové vyprávění, ve kterém jde protagonistovi pouze o pomstu a záporákům o další banální ovládnutí světa, bych Spawnovi odpustil. S 25letým odstupem mám chuť být i benevolentnější vůči mizerným CGI efektům (do doby, než si uvědomím, jak v té době vypadaly některé jiné trikové kinofilmy), ale generický scénář a zoufale rutinérská režie, která nenabídne jednu jedinou stylovější akční či napínavou scénu, přebíjejí veškerou nostalgickou shovívavost k dobovému produktu mého dětství. Tenhle film zkrátka není zas tak zábavný a místy je na něm až bolestně patrné, jak by mu slušel tvrdší rating, než je PG-13, v jehož mantinelech to celé občas bolestně skřípe. Toporný a necharismatický M.J. White v hlavní roli rovněž nepomáhá. Za pár dní bude jediným výrazněji pozitivním aspektem, který si na Spawnovi budu pamatovat, požitkářsky perverzní kreace Johna Leguizama v roli Violatora. ()

Hrosko

Skoda ze som tento film nevidel ako 12 rocny, dal by som mu mozno aj 4 hviezdy. Slaba grafika,slaby scenar a vela nezazivnych veci mi z filmu spravili "peklo". 2 * som dak kvoli spawnovmu obleku a par vtipnym hlaskam klauna. Ako komixovy fanusik som sa na film tesil, o to vacsie bolo moje sklamanie. najhorsi komixovy film. este aj ghost rider sa mi pacil viac. ()

hosta

Jeden z prvních komiksových filmů, který jsem jako mladý klučina viděl. Komiksy jsem naprosto neznal, ale o to víc jsem byl z tohoto filmu nadšen. Kam se hrabe superhrdina superman. Nikdo přeci nění takový dobrák :) Vzpomněl jsem si na tento béčkový film zrovna když jsem koukal na Vina Diesela a Černočernou tmu. Nevím čím to je, ale tyhle filmy mají pro mě své zvláštní kouzlo... ()

Hapretor

Tohle je vážně shit. Ty triky ?! - Pár dobrejch, ale jinak je to hovadina na entou. Z obrovské nudy, jen na zabití času. Jinak radši ani koutkem oka. ()

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Comicsový tvůrce Todd McFarlane opravdu natočí reboot Spawna. Jeho brutální antihrdina se podíval do kin už v roce 1997, teď ho ale čeká velký comeback, v němž si zahraje Jamie Foxx. Jak možná víte,… (viac)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (viac)