Hrdinou fantastického příběhu je Al Simmons, špičkový zabiják ve službách vládní agentury A-6, který se rozhodl odejít do výslužby, protože už měl dost zabíjení. Jeho šéf Jason Wynn, který se hodlá stát nejbohatším mužem světa pomocí smrtelně nebezpečného viru Heat-16, však má jiné plány. Při poslední akci ho zákeřně postřelí a upálí v troskách továrny na biologické zbraně, kterou měl Al vyhodit do vzduchu. Ocitne se v pekle, kde v zoufalství přistoupí na návrh pekelníka Malebolgii, že se postaví do čela jeho armády v boji proti nebeským silám. To mu umožní, aby se po pěti letech opět vrátil na Zemi i když ne jako člověk, nýbrž děsivé popálené monstrum. Na Zemi ho čeká zklamání, protože jeho žena mu nezůstala věrná, ale provdala se za jeho nejlepšího přítele Terryho, a také další pekelníkův přisluhovač - Violator, vystupující v podobě nechutného a tlustého klauna. Právě on má na starosti všechny pozemské operace Malebogliova plánu a je to také on, komu slouží Jason Wynn. Spawn se chce pomstít Wynnovi, ale postupně si uvědomuje, že zlo se ukrývá úplně někde jinde. Spojí se s tajemným Cogliostrem, který už pět set let bojuje proti pekelným silám. Ten naučí Spawna zacházet s jeho zázračným krunýřem a také ho varuje před podrazy Violatora a jeho pekelného pána. Společně se pokusí zbavit svět nebezpečí Heat 16 a nakonec se postavit samotnému peklu v boji o život lidské rasy. (oficiálny text distribútora)

Likan7

Podceňovaná komiksovka, která si to ale vůbec nezaslouží. Spawn není nějaké veledílo, ale právě díky očividné odlišnosti s ostatními komiksy bychom si Spawna měli více vážit. Je o poznání temnější a odrostlejší. Triky jsou na svou dobu fajn a v klidu to je koukatelné i dnes. Michael Jai White byl tehdy v top formě a jeho oblek byl nejcoolovější oblek, co jsem viděl. Film sice ztrácí tam, kde by měl být nejjistější, v akci, ale přiznávám, že jsem na Spawnovi vyrostl, takže v pohodě za 3. ()

ER

U mně kultovní film se sebestředným "klaunem", který si uprdne do slipů a pronese..."ups,čokoládka". Už se těším na remake a pokud se opět povede "klaun", tak tu pátou hvězdičku (snad) přidám. ()

BC

Béčko? Ne, tohle je horší. Mohl to být temný napínavý thriller se zajímavou myšlenkou - kde jinde je hlavní hrdina zombík? -, ale je to slátanina, u které vydržíte do konce jen proto, že ji berete jako parodii na Deadpoola říznutou Hellgate: London. A že vám přijde neslušné vůči tvůrcům film nedokoukat. I když, pokud je někdo ochotný s tímhle jít na trh... Jedna hvězda za myšlenku, byť ne zcela využitou, a odporného, kouzelně šíleného klauna. ()

Pavel82

Jsou typy filmů, které si rád pustím kdykoliv a mám je spíš jako kulisu, než abych jim věnoval pozornost. Nevím ani proč to některé z nich jsou... A Spawn je zkrátka jedním z nich. Je to taková blbá komiksárna, s rádoby cool temným "hrdinou", u které nemusíte přemýšlet a lehce tu pro mě funguje i nostalgie. Protože za našich mladých let žádní Avengers nebyli. ()

Nix

Mrzí mne, že tohle je zatím jediný zpracování Spawna. Přitom je to tak geniální komiksová postava a to tajemno a ten svět kolem ní, to je prostě porno. Jenže tohle není ani příjemný, ani nijak uspokojivý. Michael není herec a tohle je prostě průšvih. A ty efekty, bože proč. A hlavně, že se dělají remaky a kdo ví co všechno na filmy, které to nepotřebují a ty co ano, tak na ty se zapomíná. Snad se někdy dočkám. ()

KdG

Asi nejhorší, adaptace komiksu jakou jsem kdy viděl. Je to slátanina, pro děti. Na komiks se dá alespoň dívat. ()

danielwanderer

Vie šplhať po stenách ako Spider-man, lieta so svojím úžastným plášťom snáď efektnejšie ako Superman, jeho telo prevalcuje na plnej čiare adamtiovú kostru Wolverina, má jeden z najfajnovejších hrdinských oblekoch, na ktorý len tak niekto nemá, pre svoju rodinu prežije peklo ešte reálnejšie ako Punisher, jeho výzor ho samého vystaší viac ako The Thinga z Fantastickej štvorky a predsa na sebe nemá označenie Marvel alebo DC... Jeho meno je Spawn a jeho nevýraznosť spôsobila snáď len asi nie najvhodnejšia doba jeho zažiarenia. Najskôr tu bol Al Simmons, ktorého jeho pestrý, vražedný život dostal do pekla, kdej e poverený úlohou, ktorú bez rozmýšľania vezme, ale časom si začne uvedomovať, čo spôsobil a čo musí teraz napraviť. Veľmi milé prekvapenie. ()

xladojx

Spawn není vyloženě na odpis, hlavně díky hlavní postavě (tím nemýslím herce, ten za moc nestojí) a Johnu Leguizamovi, ale po jeho zhlédnutí jsem byl skutečně nasrán. Z takto geniálního námětu dle komiksu, mohl vzniknout stejně geniální film a ne toto... ()

Dantte..

Solidně natočený béčkový komiks, který pobaví ale nijak výrazně neutkví v mysli. Rozhodně to šlo zpracovat lépe, hlavně co se plynulosti děje týče, v určitých chvílích se měl dojem, že filmu chybí nějaké nedotočené scény, které zbytečně trhají děj na jakési epizody. Také hlavní zaporná postava v podobě klauna mohla být mnohem pestřejší a zajímavější, někdy to s tím humorem dost přeháněla, což sráželo v některých chvílích film až k úplné parodii. 65 % ()

e.Boďo

spawn ako fantazijny hrdina super...-drsnácky kostým može byť,,no ten dej je uplne nudny a filmove triky s ´97 nestoja vôbec za nič+trápny klaun čo sa hrá na Jokera:)..NUDA ()

Myrddin odpad!

Chtěl sem tomu dát jednu *, ale nevěděl sem, za co a ani po chvíli přemýšlení mě nic nenapadlo, nechutný efekty, idiotskej příběh, a ty titulky, nehcápu k čemu vůbec sou, když se stejně nedaj přečíst... no, Batman & Robin už prostě nejsou jednoznačně nejhorší komiksovej film... ()

Pakr

Moc dobré "Béčko", které nenudilo, takový jednodušší Hellboy. Nevím jak s českým dabingem, ale v originalu klaun opravdu moc dobře hláškoval, takže za něj určitě taky palec nahoru. 70%. ()

n42

Nádherně ujetý film, jehož průměrný, ale drsný děj ničím zajímavým nepřekvapí. Nicméně schopnosti hlavního hrdiny a vysoká četnost kvalitních hlášek vyzdvihuje film o řád výš, než je průměr. "Pěkná výzbroj. Co s ní budeš dělat?" "Uspořádám někomu párty na rozloučenou." ()

Hisnuklusi

Vlastně opravdu nechápu místní hodnocení. Pro mě vlastně asi nejlepší komiksovej film minimálně té doby. že triky špatny? kde? dyt je to dvacet let starý pomalu a na tu dobu to byla absolutní pecka. Dobrá akce, fajn hlášky který pobaví, ne jak dneska, kdy se vás kdejakej trotl snaží pobavit za každou cenu. Docela dobrej příběh a to sakra joo. Propracovaná věc. nemá to díry, nemá to slepý místa. Tak kde je problém jako? Ps: A Malebodža je naprosto krutopřísnej. A taky ojedinělej d. ()

Yoshik

Violator patří mezi nejlepší horrorové klauny historie, krade většinu filmu pro sebe a přidává minimálně jednu hvězdu. Trochu nestandardní komiksárna, která, pokud by vznikla v dnešní době, by byla absolutně nekoukatelná. Ale devadesátky měly svůj rukopis a tahle podivnost nemá silný příběh, má příšerné digitální efekty i na svou dobu (ve smyslu "opravdu špatné") a notnou dávku nadhledu. Pro komiksového fandu tento film patří ke vzdělání a český dabing klauna je prostě vynikající. ()

Tominni

Žádnou velkou podívanou Spawn bohužel nenabídne. Opravdu velmi jednoduchý příběh by tolik nevadil, u komiksu se to dá někdy prominout, ale nepříliš povedené triky, chybějící napětí.......zkrátka jeden ze slabších filmových provedení komiksových příběhů. Alespoň 2* zachraňuje soundtrack a provedení titulku, ale na film to je trochu málo...... ()

maoc

Tento film byl pro mne začátkem "komixové filmové éry", i když samozřejmě i před ním vzniklo hodně filmů podle komixu, ale to jsem ještě tahal kačera. Tenhle však odstartoval boom, který trvá dosud (psáno 2009). Má mnohé klady: velmi konceptuální a odvážný, i když trochu utahaný soundtrack, který jsem si pořídil hned, co film vyšel. Dále skvělý klaun a poměrně slušné triky (dobré je vše okolo Spawna, hlavně plášť, slabší je peklo), masky a kostýmy. Bohužel to celé degraduje ubohá režie a slabý střih. Nedotažených, nevysvětlených a nelogických míst je ve filmu pohříchu přespříliš, logická konstrukce světa je chatrná a šablonovitá (vládní agentura na špinavou práci vedená maniakem, hrdina lpí na své milé, atp.), nelogičnost pekla a přesouvání hrdinů z místa na místo, ubohé vykreslení postav, atd. Celý film je tak na 2 hvězdy. Tu třetí přidávám za geniální píseň od Sneaker Pimps, kteří dovedně udrezůrovali Marilyna Mansona a společně dali světu Long Hard Road Out of Hell. A klip k ní. Sežeňte si, stojí za vidění. ()

Nový Spawn v roce 2025

Nový Spawn v roce 2025

02.10.2023

Jedna z nejskloňovanějších komiksových postav vůbec, Spawn Todda McFarlanea, se dodnes kupodivu dočkala pouze jedné hrané adaptace s Michaelem Jai Whitem z roku 1997 a jednoho animovaného seriálu z… (viac)

Jamie Foxx si zahraje Spawna

Jamie Foxx si zahraje Spawna

30.05.2018

Comicsový tvůrce Todd McFarlane opravdu natočí reboot Spawna. Jeho brutální antihrdina se podíval do kin už v roce 1997, teď ho ale čeká velký comeback, v němž si zahraje Jamie Foxx. Jak možná víte,… (viac)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (viac)