Mladý farmářský chlapec Jacquou vyrůstal spokojeně se svou rodinou, dokud přičiněním zlého hraběte de Nansaca neskončil v sirotčinci. Po čase se dostal k místnímu knězi, s jehož pomocí přetavil svou osobní pomstu do vzbouření všech venkovanů utlačovaných hrabětem de Nansacem. (oficiálny text distribútora)

Pavlunka

Přišlo mi to strašně moc dlouhý.Nebylo to špatné,ale nebylo to také super. Začátek,když je ještě hlavní hrnina malý je dobrý už i ovšem tam sem se setkala s dlouhými nudnými záběry...druhou polovinu už sem jen sledovala čas kdy už bude konec. 3* a to sem ještě hodná. ()

Pochtli

Po dlouhé době zas jedna francouzská lahůdka. V první třetině je film syrovější, ve zbytku napínavý, romantičtější nádech.. Hudba zajímavá, hlavní herečky nádherné (Judith Davis, Bojana Panic), de Nansac jako typický šlechtic.. S filmem jsem byl spokojený, kritizovaná délka mi nepřišla tak hrozná, za celou dobu jsem se nenudil.. ps: komentář lochetmy mě fakt pobavil:o) ()

Pitryx

A proč tak zdlouhavě? Proč tak sáhodlouze? Jinak možná dobrý film s velmi dobrou výpravou a kostýmy zazdívá pomalý děj se situacemi bez pointy. Jak a kdy se stal hlavní hrdina „náčelníkem“ obecného lidu je naprosto vynecháno. Zpočátku jsem se díval nadšeně, ale protože se pak přestalo cokoli dít, nevěnoval jsem již snímku velkou pozornost. V některých okamžicích film ztrácí souvislosti, děj se stává zmateným a tím je kontinuita příběhu naprosto pryč. Ke konci filmu se už začínají vršit hověziny a tak, z nachystaných čtyřiceti bodů tyto maličkosti opět bodíky zbytečně ukrajují. Co zbylo nakonec vidíte v mém hodnocení. A to je těch dvacet vesměs za kostýmy a výpravu. ()

cinema_cz

Propracovanější scénář by snímek vzhledem ke stopáži dokázal povýšit na zajímavou historickou fresku. (Kristýna Pleskotová, Ci 05/2008) ()

johnsnow

Prvá polka je vynikajúca, potom čo však hrdina vyrastie čakáte masaker a ten nie a nie prísť a keď príde je to odfláknuté jak sviň. A záverečný súboj je slabota. 3* z toho 2 idú za prvú polku. ()

Lierre

Zkáza zámku Herm? No to je opět "povedený" název do české distribuce, bez komentáře. Ale co se týče filmu samotného, skutečně by neuškodilo trochu zkrátit. Ovšem co na filmu vyniká, je především kamera, hudba a střih. Gaspard Ulliel působí neotřele a přesvědčivě. Režisér Laurent Boutonnat si opět vybral správně: oku lahodící záběry kamery skombinované s chytlavou hudební linkou. Škoda jen, že je to jeho pouze druhý celovečerní film, což lze ovšem po prvotním neúspěchu debutu Giorgino pochopit. Snad nejsem natolik ovlivněn tvorbou Mylene Farmer, abych mohl bez většího zaujetí zhodnotit, že mne film mile překvapil a bavil. ()

lochetma

spousta žánrů-začátek drama- konec romantika-dohromady historický film, ale to sekání tou kosou uprostřed neposečené louky byl horor :-) on tu trávu vraždil!!!!!!!!!! ()

paniColombova

Tři hvězdičky za atmosféru. Kdyby změnili děj a vymysleli něco lepšího a ne tak trapnou druhou polovinu filmu, byl by to povedený film. Kdybyste věděli, jaký bude konec filmu, nepouštěli byste si ho. ()

djcremo

Vizuálne krásny film, ale vďaka zbytočne dlhej stopáži, miestami dosť nudí. Zo začiatku drsná dráma, ale potom začala strácať na dychu, tak sa to režisér asi snažil poriešiť na konci dvoma líniami. Drámou a romantikou, čo mu v tomto prípade nevyšlo. ()

moorks

Film mě doslova nadchl. Režisér nás nádherně vtáhl do prostředí venkova, obyčejných lidí, přírody a těžkého života chudiny. Navíc je film doslova skvostně obsazený, co jméno, to pojem. Trochu nedoceněné dílo, ale krásné! ()

Hanik83

První část filmu, kdy je hlavní hrdina ještě malým klukem, je vizuálně i dějově zajímavá. Avšak druhá část je zbytečně natahovaná, navíc je dějově vcelku předvídatelná. Podobné scény jsem už viděla i v jiných filmech. Jako nejlepší bych hodnotila hudbu. Takže celkově - některé části (např. putování malého Jacquoua a to, jak se dostává ke kaplanovi) se mi líbily, avšak film jako celek na mě hlubší dojem nezanechal. ()

Liya

Zkáza zámku Herm je krásný film (nechápu zdejší nízké procentuální hodnocení). Je nejen dobře natočený a obsazený (musím vyzdvihnout hlavně skvělého Léo Legranda v roli malého Jacquoua), ale hlavně diváka pohltí a vtáhne do děje, takže ty necelé dvě a půl hodinky uběhnou ani nevíte jak. Poutavý, místy velmi dojemný, vizuálně nádherný, hudebně velmi zdařilý, sympatickými herci dobře zahraný film. Já nemohu dát méně než 5*... ()

chococolate

Pekný film, zaujímavé scény, ale príde mi to trochu otrepané a celkovo ma to nezaujalo. Ale za prostredie a atmosféru si to vyslúžilo tri hviezdičky. ()

Nefarie

Taka pomala zkaza hocicoho sa len tak nevidi. Je to natocene v krasnom prostredi, ozvucene a nasnimane,ale priiserne nudne, taha sa to ako sopel, az som si skoro nechty obhryzala a to som nerobila uz roky. Maly hlavny hrdina so smutnym osudom je utajeny predchodca emo a uz ked vyrastie...a zacina to byt zaujimave, akoby film stratil dych ..a ja s nim ked som zaspala v kresle. Esteze to pre mna zachranuje zachmureny ( ale velmi charizmaticky :-) a vseschopny bad ass- knieza Nansac. Zo vsetkeho najviac ma dostal pes beziaci cez obilne pole ( WTF??) a chvila lasky pri horiacom zamku :). Dve hviezdy su mozno malo pri zaujimavom namete a peknej formalnej stranke, ale toto ma fakt neoslovilo. ()

facehugger

Než jsem začal psát svoje hodnocení, přečetl jsem všechny komentáře. Trošku mě děsí neinformovanost kolegů. Ani jeden nezmínil (neví?!), že film byl natočen podle cca sto let starého románu Eugéna Le Roye "Konec zámku Herm". Česky knížka vyšla v Odeonu r. 1977. A byl natočen velmi dobře! Stará verze z přelomu 60. a 70. let se k nám nedostala. Opět se potvrdilo smutné pravidlo, čím méně znalostí, tím více rádobychytrých kritik toho a onoho. Znalec předlohy ocení dobře zvládnutou změnu děje oproti románu - v knize Jacquova milá Lina zemře, ve filmu přežije. Snímek pochopitelně nemůže obsáhnout Jacquovu dětskou odysseu, kdy hladovy putuje krajem, žebrá, až se ho ujme vlídný kněz. Ani postava chlapcova druhého vychovatele, starého rytíře, není filmařsky postižitelná, což nevadí. Gró myšlenkového poselství románu i filmu je v odhalení, že despotický Nansac pravým šlechticem není, jeho předek byl finančním podvodníkem a titul si koupil. Výborně zpracovaný příběh o lásce a nenávisti, cti a zradě. Zajímavý komentář: Liya ()