Bolo – nebolo. Nie tak dávno, sotva pred 20-tisíc rokmi, v prehistorickom svete, keď mrzne až praští, začína sa príbeh o mi-mi-migrácii. Ako sa dá poznať, že ide o Dobu ľadovú a nie trebárs o Mrazivé časy alebo Veľký chlad? No, tak sa na našich hrdinov pozrite. Tváre majú vyložene ľadové. A s tým presunom je naháňačka, najmä keď zvierací tím – mamut Mannny, tiger Diego a leňochod Sid – nájdu ľudské mláďa, milučkého človiečika a rozhodnú sa, že drobčeka vrátia rodičom. Počas dobrodružnej cesty majú zvieratá kopu starostí ako sa uživiť. Mamut si musí dávať pozor, aby mu večne niekto nešliapal na chobot. A musí hájiť svoju zavalitosť. Nie je predsa tučný, to iba tie chlpy robia, že tak vyzerá. Tiger zase potrebuje uchovať si tigriu vážnosť. A ešte musí vyriešiť more problémov so vzťahmi. A čo to je za poriadok, keď leňochod strieda partnerky ako ponožky? To mamut, ten je verný. Chcelo by to nejakú zmenu. Čo tak „globálne oteplenie“? A to nesmieme zabudnúť na šabľozubú veveričku, ktorá sa ustavične naháňa za žaluďom... (TV JOJ)

ostre_pero

kultová rozprávka. dokonale vykreslené (doslova) charaktery hlavných hrdinov, množstvo humorných dialógov, citlivá hudba, ale aj nezabudnuteľná veverička robia z doby ľadovej 81 minút čarovnej rozprávky, ktorú som si schuti pozrel aj desiatykrát. ()

kikinozka

Přišlo mi to hodně podobné se Shrekem, některé scény byly takřka totožné. Přesto se mi tento příběh tří cestovatelů za záchranou dítěte líbil víc než populární zelený smraďoch a to i přesto, že je tento film více zaměřený na děti. Tři postavy, co mají za úkol vrátit dítě lidem, jsou výborně namixované, Sid, Diego i Manfréd jsou si navzájem dokonalými protiklady a během jejich cesty tak dochází k mnoha zajímavým a velmi zábavným situací. Děj je samozřejmě velmi jednoduchý, ale o to tady snad ani v nejmenším nejde. Naopak, motiv putování dává prostor k mnoha vtipným scénám. Na druhou stranu jsou zde scény, které vás chytnou za srdce, jako například Manfrédovy vzpomínky při jeskyních kresbách a následné chycení dítěte, kde se zprvu zdá, že se mu chystá ublížit, nebo Diegovo závěrečné objevení, které se sice dalo očekávat, ale přesto dokázalo zapůsobit. Jako koření a oživení se dá označit působení sympatické veverky snažící se ukrýt si svůj oříšek. A to je ve filmu jen část jejího příběhu, na dvd bonusu je další pokračování, které opravdu stojí za to. ()

drozd

Výborná veverka, výborný šavlozubák, výborní blbouni. Dokonce i sentimentální mamut Manfred může být výborný. Nechci srovnávat se žádným filmem. Není to soutěž, chci se bavit a film mě bavil královsky. ()

saaaky

Zábavná podíváná, při které jsem se nikdy nenudil a prakticky celý příběh " prožíval " spolu s hrdiny. Pěkně napsané a pro děti se hodící. Příjemné. ()

Tomulka

Velmi vtipně pojatý příběh několika různorodých kamarádů. Nejen, že humorné scény velmi pobaví, ale děti v něm mohou nalézt i spoustu poučení nejen o správném přátelství. ()

Naby

Výborně vymyšlené postavičky, každá má něco do sebe. Parádní zpracování a super CZ dabing i v porovnání s originálem. Asi muj nejoblibenejsi animovany film. Záběry s veverkou 5*. ()

LuckaW

Putování zvířat k lidem ,aby dostali domů malého človíčka je skvělé a pak kdo by odolal veverce, která se snaží v době ledové přežít a uchránít svůj oříšek. ()

D||X

Jednička je jednoznačně dokonalým ztvárněním animovaného filmu, který má obrovskou spoustu vtipu a nemele z vody. (Sid nakreslil na zeď lenochoda.) Diego: Co to děláš? Sid: Snažím se proslavit lenochody. Manfred: Tak buď trochu realista a namaluj ho v leže. Diego: A vypasenějšího. (Diego drží Sida za krk.) Manfred: Diego vyplivni to. Bůhví, kde se to válelo! Legendární :) ()

Mc.Flurry

Icq Age? nejlepsi kreslena pohadka co tu kdy byla...predcila v poho i Hleda se nemo coz si myslim ze byl taky trhak na hodne dlouhou dobu. Pribeh je uzasna propracovanej neni co romu vytykat. ()

Chlo0opek

Vtipné, roztomilé, originální, pojednávající o mém oblíbeném pravěku. Trošku horší 5*, ale nakonec plnej počet dávám. Bavil jsem se. ()

mrGhostly

Před lety to byl jeden z mých nejoblíbenějších animáků. No od té doby zažívá tento žánr zlatou éru, takže už mám jiné favority. Přesto však si ho rád pustím a vždy se bavím. Rozhodně stále patří ke špičce. Pěkná animace, skvělý český dabing. S postupem času se vám ale Doba ledová bude více a více vzdalovat, protože je zaměřena spíše na mladší část publika. ()

Antonymi

Hezký road trip povýšený nad hranici průměru 3D animací, scénářem se sympatickými postavami a humorem, který je příjemně dospělý. A panebože, ono už to bude 10 let... ()

Filatov

Velmi pěkný animák, který rozhodně zaujal. Animace je na velmi dobré úrovni, snad jenom animace lidí byla podle mě trochu horší. Příběhově se nejedná ostatně jako u všech animáků o nějakou velkou vědu, ale vždyť jde přeci hlavně o děti a tak s jednoduchým příběhem stopovačky lidí za účelem vrátit dítě nemám problém. Kvalitu filmu táhnou hodně nahoru charaktery tří hrdinů. Jak nevrlej Manny, tak věčnej "fackovací pytel Sid jsou fajnový, jak do sebe pořád rejou a i zvláštní Diegova charakterová změna v průběhu filmu do konceptu zapadla. Hláškuje se taky víc než dost, takže musím chválit. :-) A jako dodatek - českej dabing na jedničku s hvězdičkou. ()

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (viac)

Hugo Cabret není Harry Potter

Hugo Cabret není Harry Potter

10.05.2008

Ačkoli to je to první, co vás napadne, když se dočtete o adaptaci dalšího dětského fantasy bestselleru o dvanáctiletém chlapci, který se připlete do věcí magických. Stačí ale dodat, že o režii se… (viac)

Po Době ledové přijde Obleva

Po Době ledové přijde Obleva

24.10.2005

Studio Fox si prvním dílem Doby ledové přišlo na vcelku slušný peníz. Práce na jejím pokračování jsou v plném proudu, i když nad celým projektem bdí pouze polovina původní režisérské dvojice Carlos… (viac)