Farscape: Mierová operácia

(TV film)
  • Česko Farscape: Mírová operace (viac)

Odporné impérium Skerenů zahájilo rozsáhlou válku a Mírové alianci zbývá poslední naděje: poprosit o pomoc astronauta Johna Crichtona z planety Země, který byl při plnění svých povinností vcucnut do galaxie velkou červí dírou. Jeho úkolem je stvořit důležitou zbraň a přivést mírovou rasu do bezpečí dřív, než poslední válka přivodí konec vesmíru. Film vznikl za pomoci nejmodernějších vizuálních efektů a byly pro něj vytvořeny desítky unikátních masek a originálních kostýmů. (oficiálny text distribútora)

sl4necek

Pět hvězdiček kvůli seriálu, objektivně slabší čtyři. Kiksy v ději a v chování postav, několik patetických scének. Líbil se mi návrat několika postav. Technické zpracování je na vysoké úrovni, což mi vlastně i vadilo. Rygel byl jako loutka lepší. ()

axiom

Tento film vlastně jakýmsi způsobem doplňuje seriál Farscape, který u nás není příliš znám, nebo se odehrává ve světě v něm vytvořeném. Viděl jsem jej bez shlédntí byť jediné epizody uvedeného seriálu a těžce jsem se ztrácel v děj, postavách a návaznostech na základní premisy. Poté jsem měl na scifi conu možnost vidět několik epizod z úvodu této série a celkem se mi vyjasnilo. Film má poměrně dobré trikové sekvence, místy je sice trochu překombinovaný, ale dá se shlédnout. Chce to ale asi mít alespoň základní povědomí o zde zobrazeném světě nebo vesmíru. ()

artas

Tak toto bol nášup. Ako som už poznamenal skôr, v celej sérii a aj vo filme záverečnom mi vadili niektoré detaily a nelogickosti, napriek tomu hlavne posledná séria a záverečný film stoja za plný počet bodov. Smútim že už je koniec. ()

sirien

Výborné a čestné zakončení seriálu. Je bohužel místy dost cítit, že to je "zkrácená" verze původně zamýšlené páté série, ale ti z nás, co Farscape zkoukli, to odpustí (naopak je hezké vidět náznaky věcí, co v té sérii měly být rozvedené - a bohužel nebyly). Ti, co seriál neviděli - popravdě, vůbec nemají důvod na tenhle film koukat (narozdíl od Serenity není točený tak, aby dokázal stát sám o sobě, vůbec nic nevysvětluje a prostě předpokládá, že víte a vůbec na nic neláká a prostě předpokládá, že ho vidět chcete) ()

sadlokan

Neznaje seriálu začal se mi pot na čele po chvíli měnit na jelení lůj a stal jsem se jelenem,čímž jsem ještě rozšířil VELMI rozsáhlou galerii vesmírných ras zde předvedenou.A kvůli ní se na to stojí podívat.Protože jinak je to blábol typu zlo/dobro proti dobru/zlu,mezi nimiž plápolají hlavní diplomati filmu.Proplétající se rádoby komická linka s kníratým nosičem dítěte to nezachrání. ()

Hapretor

Konec očekávaný a nudný. Ale jak se říká: "Konec dobrý, všechno dobré". Viděl jsem všechny předchozí díly, některé byly totálně nudné, úplně o ničem, některé byly vtipné a bylo na co se dívat. Teď suma sumárum, mi nepříjde, že je potřeba vidět vše. Tento finální dodatek se s trochou nadhledu a důvtipu dá shlédnout i samostatně. A neznudí tak, jako některé díly v sériích. Osobně se divím hercům, že vydrželi tak dlouho. Hodněkrát se opakovalo to samé schéma - něco se na lodi posere - co se dá dělat - aha - musíme tam a tam - musíme udělat to a to - už jen na potřetí to bylo k smrti otravné - a během těch 4 sérií na to divák narazí mnohokrát. Jinak nemůžu říct, že to bylo špatné, líbilo se. Jen vyloženě nechytlo. Např. FireFly jsem si užil ještě více. A to je podobná směska divnosti a blbosti. ()

Shrekito

Rozhodně horší než samotný seriál to určitě(rozhodně to nemá na vynikající 3.řadu), jenže ono taky narvat tolik děje do tří hodin asi ani líp nešlo.Konec dobrý, ale !!!SPOILER!!! že mi tvůrci zabili D´Arga jim neodpustím. !!!SPOILER!!! ()

Aildrin

Jen malá poznámka: Ten kdo odsouhlasil přeložení The Peacekeeper Wars jako Mírová operace, musel mít v hlavě piliny. Peacekeeper jsou v překladu Dozorci. Dozorci jsou mocnost, né žádný Červený kříž = Nelogické. Správný překlad měl být přibližně Farscape: Válka Dozorců/s Dozorci. Je vidět, že to přeložil a schválil někdo, kdo o seriálu nevěděl ani zbla. ()

Blazkowicz

Aby mi seriál po první sérii neskončil otevřený, tak jsem si řekl, že si dám aspoň závěrečný film. Nějakou rekapitulaci děje jsem si přečetl, ale nepomohlo to. Nechápal jsem vůbec co se děje. Nevypadalo to sice úplně špatně, jenže bez znalosti seriálu se nelze obejít. Takže ohodnotím aspoň jako seriál. 2+* ()

TomasB

Naprosto uzasne zakonceni 4. serii serialu. Skvela akce, melo to hlavu a patu, dojemny konec pri ktere nemohlo jedine oko zatvrzeleho fanouska zustat suche. 5 hvezdicek pro fanouska, tak 3 hvezdicky pro ty, kteri nevideli cely serial. Akorat jsem si tak nejak pral jeste videt dosednout Rygela na trun, skoda:-( To bych pak dal, kdyby to slo i, 6 hvezdicek a vynasel bych Farscape do nebes, kudy bych jen chodil:o) Viva tvurcum. ()

psynoxious

Za prvé mi pripadal dej trochu nahustený (chystaná 5. séria v jednom filme). Za druhé mi chýbal záverečný dialóg Scorpiusa s Johnom, ten s Harveym mi bohužial nestačil. Za tretie som vyronil slzu za absenciu Zotoh Zhaan a nedokončenie jej línie so Starkom.. Tak či tak je to za 5 hviezdičiek ! ()

Ace.A.T.L.

Tam kde seriál na vrcholu končil, tak film na vrcholu začíná. Rozhodně je vidět, že je to celovečerák a triky jsou lepší. Ale to jen podporuje ten zážitek z toho, už tak skvělýho fenoménu. Důležitý věci zůstaly a to je hlavní. Rozhodně i tohle dílo jsem hltal. Klidně si dám celej komplet znova od začátku. Je to hodně sci-fi, stejně jako seriál, ale rozhodně to neni nic, co by nepotěšilo. Za mě zasloužených 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Libb

Naprosto skvělá podívaná a až na úplně záverečnou scénu důstojné zakončení jednoho z nejlepších sci-fi seriálů ()

numan

K seriálu je možné mít výhrady - ostatně který seriál nemá žádná slabá místa, že.... Ovšem původně pátá závěrečná série Farscape vydestilovaná do tří hodin je nessssskutečná jízda. Žádné dlouhé hovory o ničem, žádné zdržovačky, prostě mazec. Mám dojem, že zhuštění děje hodně prospělo věci, protože i v jednom z nejlepších seriálů všech dob byly díly, které si říkaly o nůžky. Tady taková není ani minuta. Všechno perfektní, vylepšený vizuál, neskutečné scény (porod říznutý svatbou v kašně pod soustředěnou palbou :o)) a nezapomenutelný závěr. Pro mě stoprocentní dokonalost. ()

Ponocnej

No jedna z nejvetsich blbosti jake jsem kdy videl a prave za to az jaka je to blbost tak za to davam 3* protoze je to kolikrat docela vtipny vlasnte nechapu ze to ve vyctu zanru chybi komedie, nicmene se pul filmu toci kolem tehotenstvi a haranta takze za to zase musim neco strhnout navic to byla fakt blbost ()

Dosty85

Mno.... abych pravdu řekl, tak dvě hvězdy dávám jen kvůli tomu, že seriál mám fakt rád. Jinak je to asi nejhorší "díl" z celého seriálu. :-( Nejvíc mě do dostala scéna, kdy se naši hrdinové prostřílejí z pasti... no mazec! ()

FlashFXP

Tento film a jeho vznik je taký malý zázrak. Nikto vlastne neveril, že sa môže natočiť. Po prekvapujúcom zrušení natáčania seriálu Farscape po jeho 4. sezóne a neuzavretom konci príbehovej línie sa medzi fanúšikmi na celom svete strhla hotová hystéria za jeho záchranu a návrat na obrazovky. Táto kampaň nemá vo svete obdobu a len dokumentuje neskutočnú vernosť fanúšikov tohto seriálu. Tí založili web stránky a spoločne bombardovali sci-fi channel a producentov celé mesiace žiadosťami o záchranu seriálu. Celá kampaň bola profesionálne riadená a fanúšikovia si dokonca za nemalé prostriedky zakúpili reklamný čas v TV. Po 15 mesiacoch sa splnil sen mnohých a namiesto 5. série sa natočila aspoň táto 2. dielna miniséria, ktorá začína presne na mieste, kde skončila v 4. sérii. To taktiež znamená, že ten kto nevidel celý seriál, nemá šancu pochopiť dej. Scenár bol pôvodne napísaný pre 5. sériu, ktorá mala mať 22 dielov a tento scénar bol mnohokrát prepracovaný do finálnej podoby tejto minisérie. Pre fanúšikov Farscape je to lahôdka v každom smere. Producenti si dali záležať aj na technickom spracovaní a herecké výkony sú tradične fantastické a odzrkadlilo sa na nich nefalšované nadšenie predstaviteľov pre tento seriál a taktiež skvelá, priam rodinná atmosféra, ktorá medzi nimi vládla v zákulisí. V každom ohľade je to hlavne víťazstvo fanúšikov a mne ostáva len dúfať, že to ešte nebolo všetko a niekedy sa snáď dočkáme nejakého pokračovania tohto sci-fi skvostu. Každému odporúčam vidieť, ale až po prezretí celého seriálu. Určite nebudete sklamaní. ()