Poslední část Trilogie pomsty (Sympathy for Mr. Vengeance, Old Boy). Pomstychtivá mladá žena s andělskou tváří po návratu z vězení hledá odplatu – za zločin, který nespáchala, za příkoří, které musela vytrpět, za ztracenou dcerku, kterou musela opustit. Film byl oceněn na festivalu v Benátkách 2005 Malým zlatým lvem. (oficiálny text distribútora)

Ploutev

Tak tohle byl mnou viděný druhý film z Parkovy trilogie ( už jen OldBoy ), a pro mě lepší než jeho prvotina. Oproti Boksuneun naui geot jsem se v žádné části filmu prakticky nenudil, asi proto, že to bylo perfektně odvyprávěno a že "revenge" titulní postavou byla žena...a to mě od začátku tak nějak víc rajcovalo :-)). Mno ale co mě úplně dostalo byl ten krásně zvrácený konec - krása! Hned na začátku u úvodních titulků jsem si říkal, že mi to připomíná Dextera...ale ten konec mě vyvedl z omylu. Tomuhle nesahá Dexter ani po paty :). ()

svačinka

Kdo čekal spanilou jízdu jako v prvních dvou dílech trilogie, bude, stejně jako já, obrovsky zklamán nulovým dějem a bezbřehou nudou obalenou místy do naturalisticky - a chce se mi říci i prvoplánově - natočených záběrů, které s dějem povětšinou vůbec nesouvisí...na druhou stranu, bez nich by byl film už totální usínačkou s extrémně a zbytečně natahovanou stopáží. ()

mohamedsfinger

Trilogie je uzavřena... a pro mě velmi působivě. Veškeré klady předchozích dvou filmů jsou přítomny i zde, ale člověk se musí přizpůsobit célé té rozkouskovanosti a podívat se na film vícekrát, protože jinak zbyte jen rozčarování a zmatek. A za ten nečernější humor v několika scénach bych dal ještě hvězdu navíc. ()

Maynard.

Ajajajaja, tak tohle šlo naprosto mimo mě. Ale fakt jako uplně. Přiznám se, že sem to ani neměl odvahu a chuť dokoukat, páč mě to přišlo tak strašně o ničem, že by ta hodina dokoukání byla totální ztráta drahocenýho času :o). Možná, že mě nalákalo vysoký hodnocení a to, že je to krimi thriler(aspoň podle škatulek). Kdybych to měl zaškatulkovat, tak asi tam, kam patřej dvouhodinový nudy... No, zkusím ještě pro jistotu jeden film od tohodle rejži, třeba se vokáže v lepším světle :o) ()

shebin

Tak čekal jsem od tohoto filmu hodně dle doporučení, ale po Oldboyovi přišlo obrovské zklamání... Nevím co na tom všichni obdivují. Celý film jsem se neskutečně nudil, děj byl zmatený a jediné, co bylo trošičku zajímavé, byla poslední scéna s místností, židlí a frontou venku. ()

Borec3

Vizuální dokonalost založená na řeči symbolů a gest by se mohla zcela obejít beze slov. Snad celá východní kinematografie se přesně tímto vyznačuje. Ponor do nejhlubších bolestí vizualizovaný rozmáchlým a přesto intimním štětcem. Téma je bezesporu kontroverzní a proto tolik ohromující - pomsta ano či ne úleva ano či ne. Naštěstí si ani sám nedokážu odpovědět. Nemohu se zbavit myšlenky, jak by film podobného ražení a ztvárnění natočil Čech a jak byl Čechy přijat. Pročísl by bezpochyby vody autocenzury a hřebejkovství v naší malé zemičce. ()

DavidS.

Seznámit se s jihokorejskou kinematografií (a tím nemyslím Ki-duk Kima) je jako se poprvé zamilovat. Já měl to štěstí, že mou první láskou byl závěr volné trilogie o pomstě, které předcházel Oldboy a Sympathy for Mr. Vengeance. Bylo to neskutečné, silné, formálně vytříbené a z jiného světa. Mnoho obrazů ve mně zůstalo do dneška... ()

see_sawandrew

Trilogie pomsty čeká v pořadí, závěrečný díl mě lákal ze všech nejvíce, a myslím, že bylo dobře se na něj podívat s naprosto jasnou hlavou, bez znalosti režisérova stylu. Nakonec anděl kolem neprolétl, ale bylo to jen taktak. Film je naprosto excelentní zhruba do své poloviny. Krátce za skvělou titulkovou sekvencí následuje výborný první záběr na hlavní hrdinku, který mě vtáhl do filmu bez nejmenšího zaškobrtnutí. Pohled Geum-ja Lee na diváka je perfektní využití výstupu z diegeze filmu, což odstartoval už Bergman v padesátých letech. Velmi hravá narativní struktura je potom dalším tahounem vpřed, kongeniální scény s Vivaldiho a Paganiniho hudbou jsem si musel pustit několikrát, jak mě uchvátily. Silně náboženská tematika italské houslové hudby dává filmu úplně nový přesah, mnohem větší než symbolicky zřejmé krvavé oční stíny. Vůbec by mi nevadilo, kdyby film zachoval tohle pomrkávání na diváka až do konce, což se bohužel nestalo. Nijak ucelující a tempově nevyvážený závěr zanechává katarzi poněkud odtrženou od výborně ironizující první poloviny. Film je i přesto nesmírně zajímavý a komplexní v každém záběru a rozhodně by se měl stát povinnou projekcí pro všechny lidi, co opovrhují náboženstvím a smířením, protože si těžko dokážu představit lepší ilustraci toho, že pomsta sice vypadá jako očistec, ale ve skutečnosti je spíše tunelem do pekla. 85% Edit: Po druhé projekci chápu víc a vidím anděly. Hodnocení jde na max. ()

Lukoboss

Pomalu a chladnokrevně plyne děj filmu až k samýmu závěru. Stejně tak se vypořádává hlavní hrdinka s každým svým nepřítelem, aby bez mrknutí oka a sebemenšího svědomí dosáhla svýho. ()

Torako.chan

Oprášeno po letech a na mém hodnocení se pranic nezmění. Kdybych mohla přidám i hvězdu navíc. Smála jsem se u toho, plakala, byla jsem rozčilená... jako na horské dráze emocí. Chan-wook Park příběh vypráví s takovou neuvěřitelnou lehkostí. Nemám slov, je to prostě úžasné dílo. ()

loydd

Vizualní orgie, geniální soundtrack, bezchybní herci, prvotřídní Parkova režie. Stylové dílko, kterému opět Tarantino může jen tiše závidět. Sice to musím vidět někdy ještě jednou, neboť na poprvé jsem nepochytil všechny nitky a detaily příběhu lady Geum-ja ... anděla s ďáblem v těle. A ty její úžasné nachově červené oční stíny! --- Oproti Mr. Vengeance jsem v tomto filmu neměl problém s oním 'Sympathy'. Jen kdyby to Park s tím černočerným humorem na konci tak nepřehnal, dal bych plný počet. Takto musím dát 'pouhých' 9/10... ()

wosho

Ze začátku zajímavé a hlavně napínavé, po první půlhodině čím dál tím nudnější a děsně promotané k nepochopitelnosti-až vyumělkovanosti, ale poslední půlhodina vše dokázala napravit a jedna scéna (pouštění videa dětí rodičům) totálně mě dokonale dostala. Oldboy je rozhodně lepší (po celou dobu je divák napnut jak to dopadne a konec člověka semele). Nebohá paní pomsta je příliš ambiciozní, což je škoda. Je silně nevyvážená, má pár opravdu hluchých míst-zbytečně třeba odvádi pozornost vedlejší příběhy ostatních trestankyň od hlavní dějové linie. Kdyby se Chan-wook Park pouze věnoval mateřské linii hlavní hrdinky, udělal by lépe. Nebýt silně emotivního konce, jsou to solidní ***, tak *přidám. ()

cab

Podobne jako u prvniho dilu jsem se ani u posledniho nedockal perfektniho pocinu jako v podobe dnes jiz kultovniho Old Boy. Reziser mel zustat jen u nej a nepoustet se do del, ktera na papire mohou vypadat dobre, ale ve vysledku jsou jenom odleskem toho nejlepsiho. 45% ()

kolemjdouc

z pozice pozorovatele jak se paní pomsta snaží mstít: některé detaily které se snažily podtrhnout vysvětlení proč je to místy sado maso se zdály být upachtěné.Tečka. ()

barlow

Film, v němž se vyvíjíte s hlavní postavou a neustále přemítáte nad tím, jak byste se zachovali vy. Je to na hraně, za hranou, spravedlivé nebo ne? Už v Old Boyovi se režisér zabývá pomstou, tady jde ještě o kus dál. ()

Corpsegrinder

Z Vengeance trilogie rozhodně nejslabší, ale stále nadprůměr. První část filmu bude pro běžnýho diváka hodně náročná neboť klipovitost scén, množství postav a nemilosrdný tempo vás potrestají za každou vteřinu nepozornosti, pak ale film zpomalí aby trpělivě vyobrazil titulní pomstu, která neprobíhá tak jak by si člověk asi představoval. V moment kdy člověk začíná pochybovat o tom zda hlavní postavě fandit nebo ne (obzvlášt po tom co zastřelí štěně) přichází scéna promítání vražd dětí jejich rodičům což na stejnou stránku dostane nejen je, ale i diváka. To že je davová spravedlnost vykonaná mimo záběr mi nevadilo, rodiče vstupující do místnosti s čistejma pláštěnkama a vycházející od hlavy až patě pokrytý krví a závěrečnej úklid pro představu stačí. Hodně práce zde odvede i skvělá hudba. A samozřejmě nechybí ani Parkův tradiční černej humor kdy vás donutí se i v takhle depresivním filmu nahlas zasmát. ()

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Korejská žízeň v Hollywoodu

Korejská žízeň v Hollywoodu

23.05.2009

Pamatujte: Nemá smysl se rozčilovat. Hlavně klid. Oč jde? O jihokorejské hororové drama Bakjwi (na obr.), které jen před několika dny představil v Cannes Park Chan-Wook. Film vypráví příběh kněze,… (viac)

Program FILMASIE

Program FILMASIE

20.11.2005

Hlavním bodem programu prvního ročníku festivalu asijských filmů FILMASIE, který se uskuteční ve dnech 1. 7. prosince 2005 v pražských kinech Světozor a Aero, bude Jižní Korea. Tu budou zastupovat… (viac)