Doodlebug

Krátkometrážny / Fantasy / Mysteriózny
Veľká Británia, 1997, 3 min

Krátky 3 minútový film o chlapíkovi, ktorý sa topánkou pokúša zabiť svoju vlastnú zmenšeninu... (ethos)

boshke

Pořádně asi nechápu, co tím básník chtěl říci, leč ta spousta tísně a psychoatmosféry narvaných do tří minut a originální pointa mne nutí jít takto vysoko; navíc, Nolan je můj zřejmě jediný oblíbený režisér... 90% ()

swamp

Ve třech minutách rozehrát psycho příběh s depresivní pointou? Nolanovi se to skvěle podařilo ve své krátkometrážní prvotině. ()

Slarque

Nevím, jestli to má být vizualizace šílenství nebo jen filmová hříčka, ale Nolanovi evidentně stačí tři minuty a jediný herec. A vystačí si jen s obrazem a zvukem, tedy bez dialogů. Inu, talent! ()

Rocky62

Je to svým způsobem tak ujeté, až je to zábavné. Tak přímočaré, až je to geniální a tak prapodivné, že jsem celé tři minuty měl dojem, jako by se Doodlebugu chopil David Lynch, což je důvod, proč s hodnocením nemohu jít výš. ()

mcb

Už zde je vidět, že Nolan má smysl pro nervydrásající atmosféru a dobrou pointu. Pro mě osobně ohromný inspirační zdroj. ()

heyda

Bohužel pointu jsem tak trochu vytušil a to zpracování taky žádná sláva. To nic ale nemění na tom, že Christopher Nolan se řadí v současnosti mezi nejoriginálnější a nejzajímavější režiséry na světě, což dokazuje i fakt: co jeho film - to umístění v TOP 200. Taky by mě zajímalo, jak dlouho ho míní Americká filmová akademie ignorovat. Už měl mít doma na poličce minimálně 2 Oskary. ()

Stanislaus

Už v (P/p)očátcích vykazoval Christopher Nolan neuvěřitelný režisérský styl, a právě tento depresivní kraťas je toho důkazem. Nápadité a slušně vypointované. ()

Janek

Hezká práce s atmosférou, taková kafkárna - chlápek poskakuje po místnosti a chytá zmenšeninu sama sebe, aby posléze byl také chycen. ()