Dvadsaťročný zelenáč Anthony chcel iba pokračovať v rodinnej vojenskej tradícii a netušil, že táto túžba ho privedie až do Iraku, kde musí čeliť vražednej horúčave a nepriateľským vojakom. Odrazu sa spolu so svojimi spolubojovníkmi ocitne vo vojne uprostred krajiny, ktorej nerozumie, proti nepriateľovi, ktorého nevidí a z dôvodov, ktoré nechápe. (STV)

Konev

Kdyby to byl dokument o mariňácích, tak dám 3*, ale že to je film, který se rozjel na konci a hned skončil, tak to za ty víc jak 2 hodiny času vážně nestálo! ()

burg

První půlka fajn, ale pak se to začalo táhnout jak dým ze zapálený ropný plošiny. Prostě to bylo všude a nešlo se toho zbavit. Mendesovo filmy mi prostě k srdci nepřirostou. ()

lupulus111

125 MINUT, no to jsem si k na prokrastinaci mohl najít i lepší bíják. Mě by upřímně na to, čeho chtěl docílit režisér u díváka stačilo i o hodinu míň. V téhle paralele doufám, že nebude režírovat dokument o holocaustu, protože v tom případě u filmu bude k navození atmosféry podávat čpavek a doporučí se i trochu napít pro autentické křeče. ()

Hanysek

Nechtěl bych být takovým vojákem! Ukousal bych se k smrti nudou a neskutečně by mě sraly uřvaný monology nadřízených důstojníků. A to je taky všechno, co si z tohohle snímku odnáším. Více či méně dvě hodiny nudy, vykreslující atmosféru v americké armádě uprostřed pouště, kde pořád čekáte, kdy se něco stane. Ale ono se vlastně nic nestane. A nejspíš přesně tohle taky bylo záměrem tvůrců. Asi je to udělaný autenticky, ale nebavilo mě to! Takže na víc, než hodně slabé 3* to nebude. ()

Kopy17

Téměř žádná akce, minimum výstřelů a parta kluků, co chtěla jen bojovat za vlast, což jim ale není umožněno. Zajímavý pohled do života jednotky vojáků v pusté írácké poušti. Vtipné, autentické, neobvyklé. I tak se dá natočit válečné drama, bez x tisíc mrtvých a nepřetržitého boje. +mě Jake znovu překvapil a podal skvělý výkon. 85% ()

peproch

Ve válečnickém světě, jehož absurdita je předvedena již v první řvavé scéně, režisér ukázal a prožil s Anthonym statečnost, hrdinství a sebepoznání, aniž by si ti vojáci vystřelili, i když se na to tak tak tak moc jako ostřelovači těšili. Poetismus, a intimní hrdinství lze zaznamenat a zakusit i v světě neuvěřitelně srdce otupujícím, světě nudy, nekonečného čekání a spálených těl a zhulákanosti. Vzácný, výborný obohacující film. ()

honza.g

Mírně nadhodnocený střípkovitý film o životě v americké armádě. Zjevná je snaha použít různorodé situace, které mohly nastat během přípravy a  průběhu skutečné operace Pouštní bouře, jako mozaika poskytující obecnou strukturu a principy současné vojenské síly. Mám z toho pocit objektivity, ale to mi nebrání vidět filmařské slabiny: chudý scénář, vlastně skoro žádný příběh, minimum myšlenek. Zaujala mne metoda likvidace odpadu z kadibudek. Není mi jasné, kdo tu činnost prováděl pravidelně a jak, když ve filmu je použita jako trest srovnatelný s mnohadenní samotkou v pouštním vedru. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz