Plukovník Charles Chappy Sinclair (Louis Gossett Jr.) sa nudí v zapadnutom leteckom múzeu, kam ho preradili. Nečakane ho však povýšia a prevelia na prísne tajnú leteckú základňu v Izraeli. Až tu sa dozvie, že má veliť spoločnému tímu amerických a ruských pilotov, ktorých úlohou je zničiť medzikontinentálne balistické strely, ukryté v neďalekých skalách, ktoré majú naraz odpáliť na husto obývané miesta v USA a v Sovietskom zväze. Chappy musí čeliť nielen rozporom medzi oboma skupinami pilotov, ale aj zrade vlastných nadriadených. Ak nemá prísť k najhoršiemu, musí konať proti rozkazom... (oficiálny text distribútora)

zdeny99

Železný orel 2 je stále dokonalý akční film ze světa bojových stíhaček jako tomu bylo u předchozího dílu, který byl doslova excelentní. Pouze tu hapruje, až to do očí bije, ta myšlenka o spojení amerických a sovětských bitevních pilotů v době studené války. Zatímco sovětští piloti jsou kompaktní tým, americký tým je seskládaný z chlapů, co nikdy nebudou spolupracovat, a to jen aby se akce nepovedla. Ale tak co by to bylo za nesmyslné béčko, ačkoliv dobře natočené, aby se to nepovedlo.... A natočené je skutečně parádně. Těch vzdušných soubojů a záběrů na stíhačky F-16 a ruské Migy je ve filmu požehnaně. Opravdu krásný akční film. [730. hodnocení, 30. komentář, 41%] ()

Cheeker odpad!

Je to nekoukatelný. Jednička ještě docela šla, ale když už se mi podruhý snaží nakecat, že MiG je ve skutečnosti letadlo americké výroby a ještě ho polepí, aby vypadalo trochu komunisticky. A když vidím hodnocení u dalších dvou dílů, tak si říkám, že přeci nejsem masochista. ()

haffen

Problém nastáva už na začiatku keď F-4D zamenia za Migy. Nehovoriac o tom, že Phantomy boli bombardéry a v boji by mali malú šancu proti oveľa obratnejším F-16. No, to len tak na margo viacerých blbostí ktoré sa objavia vo filme. Tento film som mal ako dieťa rád, ale dnes to už je na hranici pozerateľnosti. 1* P.S. SPOILER: To tam nestačilo, aby prišiel bombardér a celé to vykobercoval? :D ()

Dinsberg

Jediný zajímavý úsek je ten, kdy znepřátelení piloti odtrhávají ze svých uniforem a zahazují své vlajky. Zbytek? Škoda mluvit. ()

+sfinx+ odpad!

Jak jsem vděčný za Žhavé výstřely, že takovéto kousky posílají tam, kam patří. Armáda USA - zcela bez morálky, jeden ulízaný hnusák, co trpí záští ke svému spojenci a dělá si co chce, stejně jako ten špekoun. Ještě do toho přimíchali něco romantického a tím to už dorazili úplně. ()

bizon.99

Film o příkladném americko-sovětském přátelství,který je mnohem akčnější(tedy i zábavnější),než první díl.Při uvedení v kinech to dotáhl až na 3.místo v návštěvnosti,ale na panenku Chuckie tehdy nestačil.30%. ()