Skupina tínedžerov zo San Francisca objaví hniezdo monštier sídliacich pod mostom Golden Gate. Snažia sa informovať úrady, ale nikto im neverí. Natália, ktorá jediná prežila útok monštier, sa aj spolu s dvoma priateľmi rozhodne záhadné tvory poraziť. (helljahve)

Hunter2222

Ako som už niekoľko krát spomínal, tak hororové komédie nemám rád. Ale toto mi celkom sadlo. Efekty sú na tú dobu celkom dobré a vytvárajú pravú trashovú atmosféru tohoto snímku. Bohužiaľ vyskytol sa tu ďalší prvok, ktorý v hororoch nemusím a to deti, no prežil som. Výber postáv je celkom zaujímavý, no herecké výkony sú podľa mňa už o niečom inom. Celkový dojem z filmu je celkom dobrý mierne nadpriemerný. ()

Bloody13

Teardown má recht. Jak výborně začaly, tak blbě skončily. Neon Maniacs se během úvodních dvaceti minut postarají o nevídaně vysoký bodycount, kdy během chvilky rozsekají celou bandu mladých mrduchtivců. Jenže... déšť se s deštěm sešel, a tahle sebranka výstředních šílenců si na svou další příležitost musí ještě dlouho počkat. Když už divákovi dojde, že tohle se do závěru nezlepší, a maniaci své počáteční reputaci nedostojí, začne se modlit k tomu, aby ta blonďatá kočička alespoň strhla plavky a ukázala ze sebe víc, než jen úsměv. A jak to dopadlo? Modlitby bohužel vyslyšeny nebyly, k závěrečnému masakru taky nedošlo, ale úplně blbá zábava to přesto nebyla. ()

Kusko.t2

Správne trashovitá hororová komédia nezaťažujúca diváka ani niektorými základnými vysvetleniami, ktoré by objasnili vznik, existenciu a účel pekelnej zombie armády tzv. neon-maniakov – krvilačných beštii prežívajúcich v San Franciscu pod mostom Golden Gate ako bezdomovci. Proste tu sú, či sa to niekomu páči alebo nie. Prepracované charaktery neon-maniakov – každý z nich má inú smrtiacu schopnosť a kostým podobne ako komixový super hrdinovia, sa v príbuzných lacných béčkach pre zábavu len tak nevidia. Preto mi príde dosť pravdepodobné, že autor scenára k filmu Mark Patrick Carducci sa musel ohľadne neon-maniakov silne inšpirovať práve komixami a podobnou literatúrou, ktorú spojil s trashovou komédiou THE TOXIC AVENGER (1985) Lloyda Kaufmana. Pestrá horda nočných zabijakov terorizujúca sanfranciskú mládež pozostáva z postáv ako napríklad – Samuraj, Jastrabí šíp, Opičí muž, Sekera, Indián, Hrdlorez, Patológ, Žoldnier, Motorkár, Elektro, Popravca, ...a iných slizkých parchantov, na ktorých tradičné postupy eliminácie proste neplatia. Mladá študentka Natalie užívajúca si zábavy so svojimi priateľmi v parku neďaleko mosta Golden Gate pochopí, že ak chce prežiť, nepostačí jej spoliehať sa na miestnu nečinnú políciu. Odvrátenie noc čo noc neutíchajúcej hrozby preto leží na pleciach Natalie a jej kamarátov. ### “Neon Maniaci“ Josepha Mangineho sa distribuovali na Filipínach pod anglickým alternatívnym názvom “Evil Dead Warriors“ čím sa sledovalo žánrovo nadviazať na horor Sama Raimiho THE EVIL DEAD (1981). Tieto tituly nemajú prakticky ale nič spoločné. ()

pornogrind

Tak tohle bylo béčko jako kráva. Neon Maniacs si mě nezískali. Bez atmosféry a téměř bez akce a tudíž téměř bez krve. Komedie ? Asi jo, ale hodně špatná. Ten zelenej jednookej mutant byl vyloženě trapnej. Ostatní masky, ale na rok vzniku celkem ušly. To je asi taky jediný pozitivum filmu. Což je zatraceně málo. Kdo chce vidět povedenou práci maskérů a rozhodně lepší příběh doporučuju film " Nightbreed ". ()

LION-MR.T

Já prý dávám každému béčku z 80.let pět hvězdiček. Není divu. Tohle je pecka s opravdu kvalitními efekty a maskamy,které určitě nebyly nejlevnější. Pokud si tenhle film budeš pouštět musíš vyhodit všechny z bytu,ozvučit si byt a mít velký pláno a nic neřešit. Kromě prvních dvou plakátů jsem zbytek dodal já a galerii jsem dělal taky. ()

Campbell

Celkem bizarní pokus o horor alá 80 odlehčený léta. Jediné co prakticky funguje jsou masky, které jsou více než povedené, ale zase jsou málo využité. Neustále vidíme šéfa hajzlů a nějakého chlupatého týpka. Na ostaní se moc prostor nedal. Humor zde nefunguje vůbec, gore či vraždy téměř nijaké. Nejvíce mě ale naštvalo(jak zmínil Kusko.t2) naprosto žádné vysvětlení odkad jsou ty maniaci. Dobře máme tu nějaké úvodní slovo hned na začátku, ale to je všechno? Filmu dávám 3*, a to díky tomu feelingu 80 let, a prostě takové dobré béčkové zábavě. Ale je to opravdu jen jednorázovka, víckrát bych si to rohodně nepustil. ()

Karamanlis

Postavy neónových maniakov sú vskutku výborné a niektoré z nich mi pripomenuli neľútostných Cenobitov z kultového Hellraisera či obludárium bosoráka Kreona zo Spookies (1987). Pestrý potenciál maniakov však bol ako-tak využitý jedine v prvej polovici filmu, kde im bol poskytnutý aspoň čiastočný priestor na realizáciu ich nevšedných schopností a vražedných zručností. V druhej časti sa neoňáci s výnimkou zakrádania sa, nemohúceho postávania a všakovakých grimás nezmôžu už takmer na nič, navyše na pľaci dostávajú priestor menej zaujímavé typy ako Neandertálec, Mohawk či Vojak, kým skutočné esá z ich radov zostávajú trochu v ústraní. Celý tento prístup je na škodu veci, lebo keby tvorcovia Neon Maniacs udržali počiatočné dobré tempo a v závere trochu pritlačili na pílu, tak z toho mohol byť mazec, aký sa len tak nevidí... ()

corpsy

S filmu sála tá pravá osemdesiatková atmosféra, atmosféra vtedajších bizarných teeneagerských hororov, je to akási jemnejšia a menej uletenejšia verzia tromovských potrhlých snímkov. Ale keďže Troma bavila svojou kúzelnou trápnosťou a gore, tu máme popri tom gore ( ktoré je mimochodom nie až tak vydarené, resp. ´´husté´´ ) iba kopec nudy. ()

Han22

No pěkně mě ten hororový rok 1986 začíná. Neon Maniac se nedají upřít slušné masky. Ale jinak je to neskutečná hovadina. Mutanti, kteří vypadají jako příšerky ze Star Warsů nebudí strach, jejich vraždy jsou mizerně natočené a nastříhané (aby nebylo nic vidět?) a platí na ně obyčejná voda?! Odkud se vzaly a jaktože si jich nikdo v takovém velkoměstě jako San Francisco nevšiml? Režisér navíc sází jednu WTF scénu za druhou a u finále, kde banda policajtů jde na zátah "ozbrojená" stříkacími pistolkami jsem už jen nevěřícně kroutil hlavou. ()

Corpsegrinder

Béčko který se může pochlubit hlavně množstvím kvalitních masek neboť hlavní parta je opravdu rozmanitá. Nic víc bych v tom filmu ale nehledal, největší zklamání pro mě byl celkem nezajímavej soundtrack, kterej by si takovej film zasloužil vážně lepší. Osmdesátkovej průměr. ()

TERRORDROME

Pošahaný zmutovaný magori vyliezajú v noci spod mosta a vraždia ľudí. Dáky samuraj, opičiak ( Homo Chlpatus ), vyžratý krokodýl, šialený chirurg či policajt ktorý ako by z oka vypadol Maniac Copovi. Asi by to chcelo byť zábavným béčkom, ale prdlajz, jednoducho sa nedarí a nedarí. Je to fakt nuda ktorá sa ťahá ako roztavený syr a akcia tomu nepomôže lebo je strašne kŕčovitá a strnulá. Tvorcovia naozaj dokážu všetko strašne naťahovať, napr. finále na plese sa nie a nie rozbehnúť a dlhé minúty musíme sledovať nekonečne pomaly sa zliezajúcich mutantov kombinovaných so zábermi na súboj debilných školských kapiel. Keď potom k súboju konečne dôjde, nie je to žiadne terno a očakávaný masaker sa zvrhne len na zmätené pobehovanie vydesených školákov a kropenie mutantov požiarnou hadicou ( neznášajú totiž vodu ). A súboj s posledným mutantom tiež vyzerá asi tak že... nevyzerá nijako lebo naši hrdinovia sa pred ním ukryjú za stolom kde sa následne pomilujú a mutanta to asi prestane baviť lebo zmizne do riti. Jedna hviezda je za pár zábavných gore efektov ktoré sú síce umelohmotné jak plastiková sviňa, ale tým pádom aspoň srandovné čo je paradoxne plus. Že je to blbé ako papundeklová morská uhorka mi nijako nevadí, ale keď je to nuda nemám zľutovanie! ()

Teardown

První půlka perfektní. Má to nápad, je to svižný a se zábovou není absolutně žádný problém. Zlom nastává až v druhé etapě, kdy vše jakoby ulehlo k zimnímu spánku a kreativita prvních minut jednoduše anihilovala. Neóňákům došel zřejmě dech nebo přišly o koule, protože jinak by to štípaly hlava nehlava. Člověk si říkal, že zřejmě půjde o klid před bouří, ale ani velké finále v nedohlednu. Celý závěr tedy pokračoval v nudné frekvenci minut předešlých a jediné co mě překvapilo, byly závěrečné titulky. Obrovská škoda, protože brutální a krvavá jízda démonů na študentském karnevalu se nabízela jako nadržená nymfomanka po týdenním půstu. ()

Raziel_cz

Béčko jako řemen, které sice poznamenaly tahanice o peníze, čímž pádem nikdy nedošlo k natočení dost klíčových míst scénáře, ale tvůrci z toho, co stihli, stejně zvládli slepit pekelně zábavný film. Dává smysl? Bez zapojení představivosti ani ne, ale obsazení je tak sympatické, maniaci tak skvěle nadesignovaní a úvodní killing spree má takové tempo, že i když už nepřijde nic lepšího, nemůžete si to neužít. Jo, chtěl bych vědět, co záporáci na té Natalii viděli, odkud se vzali, jakou mají motivaci, proč by měli být neonoví, když žádnými neony omotaní nejsou, co znamenají ty pohlednice na začátku... Ale víte co? I bez toho jsem si to užil. A konec mi oproti konsenzu přijde dost super. ()

Blazkowicz

Přesně jak píše TERRORDROME a já taky nebudu mít slitování. Začátek je docela povedený a masky jsou moc pěkné. Toť vše. Potom už je to jen velká nuda. Banda mutantů je složená ze všeho možného, ale kromě toho jsou nevyužití, chodí pomalu a poradí si s nimi obyčejná voda. Takže vlastně skoro neškodní. Hlavní hrdinka je vcelku pěkná, ale neumí vůbec hrát. Po krku jí jdou vraždící mutanti a ona je ledově klidná. Ještě si to stačí s jedním klukem rozdat. Zase jsem se celý večer nudil. 2* ()

djbarrel

Celkem nesmyslná blbost, na komedii bylo málo vtipu a na horor zase málo hrůzy. Přes to , že filmy z osmdesátých let mám rád, tenhle mě ničím neoslovil. Naštěstí jsem se ani nenudil a film se ubíral ve svižném tempu, takže můžu dát alespoň dvě hvězdy. 40 % ()

Pan.Antonin

"When the world is ruled by violence, and the soul of mankind fades, the children's path shall be darkened by the shadows of the Neon Maniacs." Docela zklamání, čekal jsem mnohem větší porci humoru a zábavy, protože od hororové komedie nemůžete čekat nějaké větší strašení. Tady jdou pochválit hlavně masky a některé nápadité smrti obětí neonových maniaků. "What's his or her name?" "Dog." You named your dog 'Dog' ? " "See, I thought about 'Cat', but." ()

MaxBodycount

Príbeh zbehlíkov z filmov ako Hellraiser alebo House prežívajúcich na adrenalínových nájazdoch na lokálnu mládež počas ktorých skrížia cestu nesprávnym deckám je pevne usadený v B kategórii - logika tu už smrdí rozkladom, rozpočet nedovolí poriadne jatky - svojou naprostou sebaistotou, zaujímavou réžiou/kamerou, sympatickými hercami a vtipnými dialógmi však hravo prekonáva relevantnú konkurenciu a zaraďuje sa tak medzi skvosty amerického osemdesiatkového trashu aby potešil nielen hľadačov popkultúrnych odkazov. ()