X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

Lilloos

Svižně to odsýpalo, bylo komu fandit a dočkali jsem se parádní akce, takže já jsem spokojená. Pojďme si ale taky říct, co by šlo příště udělat lépe: 1) Dát hrdinům čas na rozhodnutí - především situace Zavřeme školu/nezavřeme? a Sorry, už nejsi jedna z nás jsme viděli jak z rychlíku. 2) Dělat věci, protože mají smysl, ne protože to hezky vypadá - scény Nevšední využití Golden Gate Bridge (btw. Který mutant má na svědomí to přepnutí dne a noci? Nebo to byl snad jen nešikovný střihač?) a Jak nejsnáze zneškodnit nejsilnějšího z mutantů by šlo vyřešit z logiky věci jednodušeji, avšak uznávám, že o poznání méně efektně a srdceryvně. Jenže to je právě přece to, co od toho všichni chceme, ne? ()

Kosťa

bacha sem tam SPOILERY. Po přečtení recenzí to vypadalo, jako by se u toho měla většina lidí, kterým se líbila jednička a dvojka nudit. Já se teda nenudil. Přístup je pravda jiný, postavy nejsou tak prokleslené a některé jsou vyloženě maso do mlýnku, ale to mi nějak nevadilo, ať žije popcornová zábava . Jako největší krpy filmu považuju hlavně sekundový přechod mezi dnem a nocí před závěrečnou bitvou, truchlení Wolverina a Storm pro profesora (hlavně Halle Berry jsem to vážně nevěřil) a Wolverinovu likvidaci strážců Magnetova ležení (ve dvojce bylo jeho běsnění mnohem lepší). Naproti tomu to co předváděla pološílená Jean Grey bralo dech. Přirovnání, že řádí jako morová rána je na ní dost slabá kávička. Před uvedením filmu pořád říkali, že to bylo koncipováno jako trilogie a tímhle filmem to končí (vždyť taky pozabíjeli nebo "depowerovali" polovinu hlavních postav), ale přesto si amíci nechali vrátka pro čtyřku otevřená: hlavní SPOILERY... Jean Grey je ze své podstaty Omega class mutanta nesmrtelná a může se vrátit jako by nic, depowerovaní mutanti asi nebudou bez moci moc dlouho (třeba jako Magneto, Mystique a Rogue) a Profesor X ... no ujistěte se, že jste opravdu viděli celý film. Takže jediný kdo se už asi nevrátí je Cyclops. Celkově se mi to líbilo a pořád je to hodně nad průměrem filmových adaptací komixů ... něco mezi 7-8 z 10ti. ()

Milwa

jednoznačně nejlepší ze všech tří X manů. Hezky jsem se pobavila. jediný film s comiksovou předlohou, který může trojce konkurovat je snad jen Sin City. Jinak určitě válcuje všechny ostatní. Jo zapomněla jsem ještě na Batmany, ti mohou taky konkurovat. Děkuji vyšší síle, že jsem si v kině zapomněla deštník, viděla jsem tak i 15 sekundové pokračování po titulcích a že je opravdu důležité!!!!! holt 4 bude zajímavá:-)) Takže vydržte na konec titulků!!! ()

Ulrich

Zamrzi... nektere sceny meli opravdu potencial, u umrti hlavnich postav (a je jich dost - at uz fyzicke, ci mutanti - vyleceni) se dalo rict ze i citovy. Presto ale pokazde, kdyz k takove scene doslo, rekl jsem si hmm, asi je fakt mrtvej... tak jedeme dal. Akcni sceny jsou takove divne... na jedne strane jsou nekdy fakt narez, ale na druhe to porad nema takovou osobitost jako akcni sceny v jednicce a dvojce. Taky jsem cekal, ze Jean Grey/Phoenix bude vyuzita vice a lepe. Celkove dost zklamani, ze to je opravdu konec, protoze jsem si predstavoval (a saga by si i zaslouzila) neco opravdu lepsiho. Ale objektivne nutno rici, ze si za to muzu sam a bez vedomosti, ze jde o X-men bych asi dal i o hvezdu vic. Problem ale je, ze o X-men jde, at se k tomu clovek stavi jakkoliv. ()

joker2

Neuvěřitelné se stalo skutkem: Filmová série bez slabého článku je na světě. Ač byli oba předchozí filmy o mutantech jedněmi z nejlepších komixových adaptací (i díky chytrému tahu neoblékat Wolverina a ostatní do pastelových barev, které se dobře vyjímají na papíře, ale na plátně působí trapně), tento poslední díl je oba předčil. Dokonalé scény s všemohoucí Joan Grey, kdy kolem ní lítá úplně všechno, včetně jí samotné. Ač mě v předchozích dílech příliš nezaujala, zde pro mě byla středobodem, kolem něhož se otáčí celý příběh - navíc její ladění se do červena (oproti ostatní šeďoušům) jí velmi sluší. Velmi slušně byly vyrobeny křídla, kterých si však příliš neužijeme. Stejně tak si neužijeme mnoho Mystique, což si chudinka nezasloužila - bez ní už to nikdy nebude ono. Jinak je vše při starém: profesor X dovádí na vozíku, bělovlasá Storm poroučí větru dešti, Magneto si pohrává s Wolverinem, jako by byl z ocele, Rogue má stále problémy s psychikou a zlí mutanti jsou tradičně v přesile. Potěší i nová postava Juggernauta (i jeho hláška "I´m Juggernaut, bitch" - což je odkaz na super video, které je možno shlédnout zde: http://www.youtube.com/watch?v=k4qdX6_9XgI). V konečném důsledku záleží jen na vás, komu budete fandit, ale musím vás varovat: ti zlí dostanou opět na prdel. ()

Pfff

no..tak je pravda,že se Singrovskými díly se to zdaleka srovnávat nedá,ale jak jsem všude kolem slyšela jak je to špatný tak jsem od toho vlastně už nic nečekala a nakonec to nebylo tak hrozný. Je to něvo mězi 3* až 4* tak se raději přikláním ke čtyřem. A to zakončení mě teda rozhodně nenchává klidnou,že by už žádný další díly v plánu nebyly i kdyby si je filmaři měli vycucat z prstu. Na druhou stranu vzhledem k tomu jaké důležité postavy odkrouhli si nedokážu představit na čem by další díl postavili. ()

aeon

Som veľký fanúšik X-Menov a preto som bola veľmi sklamaná z tejto zrejme poslednej časti série. Hlavným problémom filmu je podľa mňa krátka minutáž. Alebo radšej s toho mohli urobiť dva osobitné fimy. Jeden o lieku pre mutantov a druhý o návrate Jean Grey. Takto sa rezisér snaži ukázať veľa vecí vo veľmi krátkom čase, čo má za následok napr, málo priestoru pre niektoré postavy napr. Rogue, ktorá bola v jednotke jednou z najhlavnejších postáv. Viac rozvinutý mohol byť vzťah Rogue, Icemanom a Kitty Pryde. A podobne nedotiahnuto dopadli aj ďalšie postavy napr. Pyro, Angel, Mystigue, alebo Beast. Myslím, že tieto postavy by si zaslúžili omnoho viac priestoru. 3. diel X-Menov nie je zlý, len má smolu, že mám takých výborných predchodcov na ktorých jednoducho nestačí. ()

Gerrard8

Bolo to akčné oveľa viac ako 1 a 2, ale boli tam ine nedostatky niečo mi tam vadilo proste... asi to, že sa Singer na X-men 3 vy***.... Ale nemôžem povedať, že ma to nebavilo bolo to veľmi dobré, ale niečo mi tam proste chýbalo... ()

rgrohol

Popkornová zábava pro milovníky komiksů a filmů se superhrdiny. Divák dostává přesně to, co od filmu očekává, tedy akci, pompézní vizuální efekty a i trochu kýčovitých, barevných záběrů... Prostě další nenáročná podívaná, která baví. A o to přeci jde, ne? ()

LordBeeDoO

Stylové vyvrcholení celé série, které musí udělat radost každému milovníkovi akčních sci-fi. Film po celou dobu drží vysoké tempo doplněné propracovanými akčními scénami. Efekty jako takové je potom možno považovat za takový bonus dokreslující celkovou atmosféru. Vytknout se dá ale určitá nevyužitost některých charakterů a místy trochu otupělé dialogy. Ale i tak se film snaží proniknout blíže k postavám a jejich osobnosti a to je jedině dobře. ()

El-Barto

Je ohromná škoda, že se Singer vykašlal na svoji mutantí sérii po druhém díle a místo toho natočil podprůměrnýho Supermana. Je to jinej film než předchůdci. Scénář má zase ohromnej potenciál, válka je furt na spadnutí a každá z postav má co říct. Akce je nejnašlapanější ze všech dílů, scéna přenesení mostu je doslova famózní a stejně tak, když jde Wolverine "zachránit" Jean. Ale x-mení filmy vždycky dokázaly říct něco navíc a to Ratner očividně nedokáže. ()

Gastovski

Pan Ratner si asi byl jistej, že když do filmu šoupne několik desítek nových mutantů a digi efektů, tak lidi nebude zajímat nějakej smysluplnej děj a zhltaj mu všechno, co jim naservíruje. Bohužel (či bohudík?), já jsem ten blivajz nepozřel. Jednoznačně nejhorší film X-menovské série. Hodně slabé 2* ()

Mr.Hudson

Podle hodnocení nejhorší X-meni, ale já bych si dovolil nesouhlasit. Tento díl se mi hodně líbil, oproti nezajímavé a nudné dvojce je to rozhodně krok vpřed. Více akce a méně filozofování to si asi řekl režisér a můžeme vidět, že se to snažil nám divákům splnit. Rozhodně se mu to daří , mnoho akcí vypadá opravdu výborně a efekty nejsou nijak přehnané. Velká konečná bitva to je pouze třešinka na dortu. I přes trochu nedůstojné ukončení této série ( Wolferina a First class do toho nepočítám ) se jednalo o výborný díl plný akce a napětí až do samého konce. ()

sebo9629

Značný prepad oproti predchádzajúcim X-Menom. Zmena režiséra, filmu vôbec neprospela a je škoda, že Singer dal prednosť Supermanovi, keby zostal určite by to bol lepší film. Okrem priemerného režiséra najväčším nedostatkom je scenár a zopár logických chýb, ktorým sa dalo predísť. Celkovo je to dobrý film s dobrým dejom a zopár skvelými momentmi, ktoré stáli za to. Hodnotenie: 7.4/10 ()

rexino

Zostávam verný svojmu hodnoteniu k X-menom a dávam 4*. Táto časť nemá na predchádzajúce, no myslím si že si zachovala štandard a nepovedal by som že bola horšia, skôr trocha iná. Viac akcie, viac zvratov, menej psychológie a takýchto vecí. Ale mne to vôbec nevadí, lebo akcia bola v tejto časti naozaj veľmi dobrá. ()

Saur.us

Do třetice všeho dobrého a velkolepého. X-men se konečně dostal na úroveň megalomanských akčních scén a efektů ostatních kolegů ze studia Marvel a setsakramentsky mu to slušelo. Obrovská plejáda všemožně nadaných mutantů v řeži proti injekčním stříkačkám, mnoho netrapných a nepatosovitých smrtí stěžejních hrdinů. A ten konec, jak předtitulkový tak potitulkový, to už byly jen takové velmi chutné třešničky na závěr. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)