X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

Hird

Bavil jsem se tak skvěle že klidně odpustím pár kiksů jako že se den z ničehož nic promění v noc.... Takhle si představuji pořádný popkornový akčnák.... ()

Vlado_B

Keby som bol absolútne skalným fanúšikom prvých dvoch X-Menov a spôsobu, akým boli spracované, tak by ma tento film asi poriadne naštval. Ale pre mňa boli X-Meni 1 a 2 len pekné filmové verzie komiksu, ktoré sa síce celkom úspešne snažili byť viac než bezduchou akciou, ale zase tej akcie, ktorá bola ozaj spektakulárna bolo málo. Preto hodnotím tretie pokračovanie rovnako ako prvé dva diely. Posledný vzdor je scenáristicky a režijne o dosť odfláknutejší než prvé dva filmy, ale trikovo a celkovo vizuálne je najlepší. Čo už, ... opakujem, keby som bol veľkým fanúšikom, predpokladám, že by som to videl inak. Takto len ďalší príjemne efektný komerčný film - absurdné efektné kúsky superhrdinov a Powellova buch-buch hudba. Pre mňa možno aj na viac ako jedno pozretie. 75% ()

emilkac

dobrá trilogia aj s dobrým ukončenim. bohužial v trojke nás čaká vyvrcholení viac ako sa do jedneho filmu zmesti a to na úkor iných dobrých postáv ktorým sa dostane len minimum priestoru. Napríklad taký Juggernaut bol super ale zaslúžil si lepšiu prezentáciu! ()

Ygor20

Každopádne to bol jeden z ďalších filmov dokazujúcich neobmedzené možnosti špeciálnych efektov. A čo ďalej...mutanti? Bolo ich dostatok a hlavne rôznej sorty. Príbeh? Pútavý len nie pútavo spracovaný a v tom vidím hlavný problém celého filmu. Krátky a zároveň v niektorých pasážach neuveriteľne nudne dlhý snímok. No, ale aj napriek tomu, že Singer sa na to vybodol, je to nadpriemerný film, pri ktorom sa zasmejete, zamyslíte, ale hlavne zabavíte na niektorých kúskoch mutantov. Chudák Magneto:( ()

marivet

Nechápu a hlavně mě to hlava nebere, jak může někdo napsat bída. Velkolepě pojatý film, trikový nářez, jen škoda že série končí. Mutanti byli a jsou bezvadní. Film má mé sympatie od začátku do konce. Paráda. ()

Dvorik

Neskutečný nářez! Série X-men je pro mě ze všech komiksů tím nejlepším, nejúžasnějším, bezchybným zážitkem. Po každém shlédnutí jsem úplně vyčerpán a nevěřícně zírám, že se tak něco skvělého objevilo na plátně. ()

Tra_banT

bezesporu nejakčnější díl série. Film ve kterém se přestalo hledět na realistiku a pracovalo se spíše na akci. Mě osobně tento krok sedí. Je to přesně to co mi u X-menů chybělo. Ale jsem rád, že tím série končí. ()

damdamh

Díky Brette, že si zase jednou něco úplně pos.... No nic, po dvou vynikajících komiksových filmech přichází akční slátanina bez ladu a skladu, která celou sérii dokonale pohřbila. P.S.: A díky Briane, že si točil toho blbýho Supermana a nechal tohle dílo dokončit někoho tak neschopnýho. ()

Akyno

Obrovské sklamanie. Veľmi smutné ukončenie trilógie. Efekty ujdú, no príbeh je plytký a nevýrazný. Rozhodne mi pokazili celú sériu. Snáď to zachráni aspoň chystaný X-Men Origins: Wolverine. ()

Rieux

Kazdy zaber doslova krici ze Singer je prec. Skoda... Akurat sa mi to zacalo pacit. Heslo, ktorym by sa tvorcovia komiksov mali riadit je: Nech je to co najkomornejsie, nech sa nikdy neriesia celosvetove problemy, lebo to stroskota! Ratner neposluchol a toto je vysledok. Nie je to velmi zle, ale posobi to az prilis prekombinovane a miestami aj prvoplanovo / napr. postava Angel je tam uplne zbytocne. Za velke plus povazujem ze sa to pokusili ukoncit. V podstate je to dobra seria, ale keby ostal Singer, stopro by to dopadlo lepsie... ()

david666

Důstojné zakončení nadprůměrné komiksové série, které podle mého vévodí démonická F.Janssen. Dobré triky zajímaví originální mutanti. ()

E.T.Martin

Neznám předchozí dva díly, a ani mě nikdy nelákaly ke shlédnutí, tenhle jsem viděl jen náhodou v sobotu večer v televizi. A překvapivě dobře se na to dívalo, Ian McKellen v roli záporáka byl skvělý, ještě nesympatičtější ale byl ten floutek, co házel kolem sebe oheň. Skončilo to masivní vyvražďovačkou civilistů a druhořadých mutantů, nakonec celkem dobrý zážitek. Lepší tři hvězdičky. ()

Callie

Bála jsem se klasicky sestupné tendence navařovaných pokračování- jak je zvykem u dvojek , trojek atd... Speciálně u Harryho Pottera je to tragedie. Ale dobrý, bavila jsem se , známé postavy mě nezklamaly, některé bláboly ráda odpouštím. Nenudila jsem se - a to komiksy moc nemusím. V každém případě pro mě nejlepší komiksová série na plátně. / no jestli to nebude tím Jackmanem ? / ()

ironivan

Změna režiséra se na kvalitě filmu hodně podepsala už ani efekty nejsou tak dobré, zdálo se mi že se Brett Ratner spokojil s huře odvedenou prací hercu. ()

HollyMolly

Hrůza! Všechno, co jsme na minulých dílech milovali, je nanávratně pryč. Nejen profesor Xavier, ale i veškerý humor, akce a napětí. Hlavní hrdinové už nejsou hlavními hrdiny, příběh je převrácený naruby a křečovitě veden do "dramatických" mezních situací. Změna režiséra holt filmu neprospěla.... Scénář jakoby někdo narychlo naškrábal na kolenu bez jakéhokoliv ohledu na to, jak bude příběh pokračovat. Jean, která v prvním filmu sama řekla, že nikdy nebude mít takovou moc, jako profesor, se záhy stala tou nejmocnější ze všech. Zklamání, zaklamání, zklamání, zklamání! ()

cubiczech

Minimálně jedna kulervoucí scéna (ta v domě, samozřejmě). Jinak plné spousty nepřesností a nelogičností, K čemu tam Fenix byla, když na konci nic defakto nedělala? Všechno oddřel Magneto a nižší mutanti.... taky to řazení mutantů do levelů je dost stupidní, pokud to mělo poukázat na to, jak je Fenix uber, tak to nebylo vůbec potřeba aneb činy mluví za vše. Stejně je to asi můj nejoblíbenější X-men film. ()

wray

Last Stand som videl az po X Men Origins, ale - vobec to tomu nevadilo. Mozno mi to dokonca celkom vyhovovalo takto chronologicky... Opat k tomu nemam velmi co napisat - fajn x menovina. Plati to iste co som pisal pri wolverine - pekne zabery, pekna akcia, superschopnosti, par vybornych "wow" momentov, koniec potesi - ja som sa bavil. Nepamatam si teda ani velmi ze ci to bolo herecky ok, ci ten pribeh bol uveritelny, aky bol soundtrack - mne sa to pacilo :) Sice, teraz ked tak nad tym premyslam Wolverine bol mozno o trosicku lepsi (Last Stand mal pre mna par wtf momentov) ale aj tak - nechavam 3* ako pri wolverine. Ak ste nevideli, pozrite si, nic nepokazite. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)