X-Men: Posledný vzdor

• Česko X-Men: Poslední vzdor (viac)

Vývoj svetových dejín môže ovplyvniť "liek", ktorý dokáže premeniť mutantov na obyčajných ľudí. Mutanti majú po prvý raz možnosť zvoliť si svoju budúcnosť - buď si zachovajú svoju výnimočnosť, ktorá je však príčinou ich izolácie a odcudzenia od ostatných, alebo sa svojich schopností vzdajú a stanú sa normálnymi ľuďmi. Protichodné názory vodcov, mutantov Charlesa Xaviera, hlásajúceho toleranciu, a Magneta, podľa ktorého prežijú len tí najsilnejší – sú podrobené poslednej skúške – a rozpútajú totálnu vojnu, ktorá má všetky doterajšie bitky definitívne ukončiť. (TV JOJ)

Incogn1to

Sice nedosahuje kvalit prvního a druhého dílu, ale i tak je to kus poctivé sci-fi filmařiny. Bohužel nic co by uvízlo v paměti na delší dobu (vím o čem mluvím, komentář píšu po třech letech od prvního shlédnutí), narozdíl od památného úvodu dvojky, a neuvěřitelně drsného a charismatického Wolverina v jedničce. ()

josmart

První polovina jakžtakž šla, tu druhou uz jsem vydržel jen s krajním sebezapřením. Béčkový film za áčkové peníze, příběh o ničem. O tom, co předvedli herci, radši ani psát nebudu. Jsem zvědav, jak budou vypadat další pokračování, když si nechali vyvraždit skoro všechny hlavní hrdiny. Že by návrat ve stylu Bobbyho Ewinga? ()

R-2

X-Men1,2 a 3 - jedna z nejlepších komicsových adaptací vůbec. Komu není téma komicsových hrdinů cizí, si zde užije svělé výkony herců, precizní práci trykařů, zajímavou kameru, ale hlavně výborný příběh. ()

Naby

Myslím, že kvalitou se to dostalo dál než druhý díl. Patrick Stewart je opravdu dobrý herec a určitě na tom má nemalý podíl. ()

HMTD

Závěr X-menské trilogie, skalní fanoušek hned pozná že tenhle film je čímsi jiný, než předchozí dva, ono se není čemu divit když ho natočil jiný režisér, víc akce, méně zaměření na charakter postav. Já to nevidím jako špatný krok, pro někoho je tento díl dokonce tím nejlepším a pro mě je to právě to co jsem od zakončení trilogie očekával, je to monstrózní a není to takoví ten konec kterým stejně nic nekončí, vždyť zemře několik hlavních postav a zejména ty záporné(záleží na úhlu pohledu) zůstali dosti oslabeny, takhle si já představuji konec a jsem s výsledkem spokojen. Mohlo to být jiné, ale takhle je to dobré. PS:moment kdy magneto na konci pohne figurkou na šachovnici jsem si musel pustit asi tak 8* za sebou, je v tom ohromná myšlenka, muž který ztratil vše pro co žil, má opět naději, úplně si představuji jak malými krůčky opět dobývá vše zpět. ()

kondomxxl

Mne sa Ratnerove filmy nikdy nepáčili, tu ho jedine drží nad vodou fakt, že má po ruke hercov z predchádzajúcich častí. Ale to je asi tak všetko. Plus skvelý Grammer (Frasier). ()

SONYAGENT

Nejlepší z trojice. Dokonalé dílo, které Raner převzal a vylepšil.. Můj názor. Efekty jsou opravdu radostí filmu a herecké výkony se dokonale přidávají.. ()

Tomulka

X men jsou pro mně srdcovka odpustím vše co se odpustit dá, ale nádhernou bytost Dark Phoenix trošku tvůrci nezvládli šlo dost poznat, že její neuvěřitelný potenciál byl hodně uměle kontrolován. A také proti jedničce a dvojce je příběh bohůžel hůře podán. ()

RoyBatty444

Úchvatné efekty, ktoré ale nie sú samoúčelné a silné city. To je tretí X-menovský príbeh na veľkom plátne a tým aj ostane. Úchvatné vyvrcholenie prvých dvoch dielov. Neide do hĺbky každej postavy ani sa nesnaží nasýtiť nás reáliami. Napriek tomu divák dobre masírovaný aby bol film svižný a ako som už spomenul na konci gigantický. ()

Pavlo

Po skvelej jednotke a výbornej dvojke prišla trojka. A tá priniesla sklamanie. To čo bolo super na predošlých dieloch tu nie je. Ostala len dobre zvládnutá a nakrútená akcia so super efektmi a to je tak všetko. Oproti predošlým dielam je to veľmi nevyvážený film, ktorý má svoj potenciál premrhaný. Postavy sa správajú divne až tupo, prišli nové a zväčša dementné (hlavne tie záporné). Akcia je hlavne samoúčelná ako aj ostatné prvky vo filme. Celkový pocit z filmu je taký, že radšej nemusel vzniknúť vôbec. ()

clemo

Mozna mam trochu zkresleny pohled, protoze pred timhle filmem jsem mel smulu na par opravdu blbych filmu, kazdopadne muj osobni zazitek z tretiho dilu X-menu je nadprumerny. Jak se tedy divat na Posledni vzdor a uzit si to? Pro zacatek je potreba o nekolik urovni zvysit svoji schopnost nadhledu a promijeni, protoze vsechno, co vime o mutaci (tzn. vychyleni geneticke informace, ktera je uchovana v kazde bunce identicky), tady jde stranou. Dovidame se, ze mutaci lze zvratit jako nemoc a to dokonce pouhou injekcnou aplikaci jakesi latky. Ale ruku na srdce, vzdyt jsme vsichni stejne uz davno prijali poznatek od ninja zelv, ze zmutovat muze i cely vyvinuty mnohobunecny jedinec a ne jenom pohlavni bunka nebo zarodek. Tak proc by to nemohlo fungovat i obracene? Nebo jako pan ministr, zustane mutant, jenom jedna ruka se mu demutaci zmeni na lidskou. To taky projde, jen musi zahodit vsechno, co nas naucil "Byl jednou jeden zivot" a telo ji prjme. Stejne jsou tady horsi chyby. Treba kdyz mi muj sef naridi nepoustet nikoho do domu, tak pri prvnim pokusu protivnika ho v zapalu rvacky prohodim oknem dovnitr. Pres to vsechno me pribeh zaujal / akce a verbalni prestrelky pobavily /profesorova smrt dojala /presun Golden gate uchvatil a celkove mam z toho jisty zazitek, ktery mi nedovoli dat jenom prumerne tri hvezdy. ()

Pythonator

Tento film je zajímavý paradox. Singer ho odmítl točit a dal přednost svému Superman se vrací. Změna režiséra možná sesunula trojku X-Menů o něco níž (i když jak se to vezme). Přesto je tento film ze všech tří nejakčnější a pořád je mnohem lepší než Singerův pitomý Superman. Otázkou zůstává, jestli nakonec není přece jen dobře, že to točil Brett Ratner. Ono by to taky mohlo dopadnout v Singerově režii podobně jako ten Superman. To už se ale nikdy nedozvíme. Jedno ale musím filmu nechat. Famke Janssen je jeden z nejrajcovnějších a nejděsivějších záporáků v dějinách filmu. Prostě dokonalá vražedná krása. A vůbec... Stejně je trojka nejlepší. Má svižnější režii díky které tempo filmu lépe odsýpá a nikde Singerovsky nedrhne. Jako akční blockbuster je trojka jednoznačně nejbombastičtější a hledat na podobných filmech nějaké jiné kvality je snad zbytečné. ()

D||X

Na třetím dílu je ze třech úvodních dílů nejpatrnější problém krátké stopáže a příliš velkého množství postav. Člověk se jednoduše nedokáže sžít s jednotlivými postavami a děj rychle začne, rychle vygraduje a ještě rychleji skončí. Snímek sám o sobě se dle mého vyrovná kvalitě prvního dílu. 4* ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)