Strážce duší

Krimi / Mysteriózny
Česko, (2005–2009), 11 h 51 min (Minutáž: 52–76 min)

Kamera:

Peter Beňa

Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ladislav Frej st., Jan Šťastný, Markéta Hrubešová, Ilja Racek, Adrian Jastraban, Jana Hubinská, Luděk Randár, Pavel Zedníček (viac)

Série tajuplných příběhů se Zuzanou Norisovou a Lukášem Vaculíkem v hlavních rolích. Žánrově se seriál pohybuje na pomezí detektivky a napínavého thrilleru s prvky tajemna, ale i jemného humoru. Sympatická dvojice, spisovatel Armín a studentka Katka, v něm pátrá po záhadách minulosti i současnosti. Do nečekaných souvislostí se v nich dostávají záhady z dávné minulosti s příběhy zcela současnými. (Česká televize)

Skeevee

Prvni dil byl vyborny, zbytek nebyl spatny, bylo i par vylozene slabych dilu, ale stejne patrilo k tem lepsim, co v posledni letech bylo vyprodukovano. Navic, alespon trochu originalni tema... ()

lisma

Zhovadilost, které je nadmíru trapná s ústřední dvojící Vaculík - Norisová, které bych jejich duší nejrači zbavil já sám. Záhady, napětí, mysteriózno se zde rozhodně nekoná. Opravdu velmi špatný pokus o vtip. ()

pegg

na první díly se ještě dalo dívat, ale co to je teď? přijde mi že jeden hodinový díl natáčeli dvacet minut...včetně desetiminutové přestávky na kafe... 30% a to jen díky dílům ze začátku ()

W_Parmalee

Ty nové díly jsou snad ještě horší než ty staré! Bukáš je tragickej, Slovena si šlape na jazyk a scénář je idiockej! Ostatní hrajou celkem dobře - 35% ()

rekurseman

Nebylo to vůbec špatné, předloha čerpá z knihy od Arnošta Vašíčka, kdo ji četl, nebyl překvapen, spíše naopak. Škoda jen, že seriál obsahoval mnoho počítačových triků, někdy to bylo až přespříliš. ()

gorerated

Takový příjemný seriál na nedělní devátou hodinu. Když to nedávno dávali v repríze tak jsem se rád podíval. Je to sice plné chyb ale ty já klidně přehlédnu- Škoda jen, že se více nepracovalo s českými záhadami a pověrami, ještě by se mohla Norisová svléknout a bylo by to za pět! ()

blekekeke

Akta X po Česku ... Jako tajemno tam je. Záhada taky vždycky dorazí na scénu. Má to své kouzlo v místním prostředí. Vaculík je Vaculík ... a myslím, že i když je to takové průměrné, tak se na to dá s klidem koukat. ()

Teron

Trojka s odřenýma ušima kvůli obsazení a sympatičnosti postav. Největším problémem, který se začíná projevovat zhruba od Madonina daru, je absence rozuzlení jednotlivých epizod. Divák sice tak nějak tuší, co se asi stalo, ale vyznění jde pro postavy hrozně do autu. Suchařípa se postupně objevuje stále míň a proč vlastně? ()

Scaevola

Je obtížné hodnotit televizní počin, který na jednu stranu odvážně zabrouzdal do ne tak úplně mainstreamových vod s náměty, které budou asi většině národa k smíchu, na straně druhé si počíná nejapně a hloupě, co se řemesla týče. Druhé shlédnutí celého seriálu mne utvrdilo v dávném pocitu, že sice premisa je nosná, avšak tvrdohlavě ploché herecké výkony, nahodilostí přetékající zápletky a až na některé díly nudná režie pouze zdůrazňují hrozivě nedotažený scénář. Ostatně A. Vašíček možná přináší neobvyklé vidění světa, ale jako scénárista nestojí s prominutím za nic a většina dílů je jen nezáživnou ilustrací jeho odvážných myšlenek se záplavou oslích můstků, pročež mi není jasné, kdože mu vůbec scénáře svěřil. Nicméně musím dodat, že několik dílů se povedlo (čarodějnicko-ufologický "Pozdní návrat"; výjimečně dobře natočená "Brána andělů" a s přihmouřením všech očí "Jeskyně běsů"), ostatní včetně nadpočetné druhé řady zachraňuje jen nucená chemie mezi po většinu času zbytečnou hlavní hrdinkou a nabubřelým alter-egem autorovým. ()

huriccan odpad!

docela jsem se na Strážce těšil, nadšení ale rychle vyprchalo hned s prvním dílem, plánované Akta X po česku se nekonaly. Nepříliš zdatní scénaristi zabili celej film a mě iluze, že se u nás na podobné téma dá natočit slušnej seriál. Nic tady nefunguje, kdyby se vzala jedna filmařská profese vedle druhé a hodnotila tak jak my hodnotíme filmy, byl by to pořád odpad, odpad, sem tam jedna hvězdička /možná u Vaculíka/ atd. Je to asi kruté, postavit tenhle seriál např. vedle Santa Barbary, ale to zklamání je fakt silnější než já. ()

R.Drson

Pokud chtěla ČT udělat opravdu kvalitní mysteriózní seriál, tak do něj měla investovat více peněz. Naštěstí jsem neviděl filmy, které Vaculíka proslavily, takže jeho neustálé přehrávání skousnu. Jsem zase rád, že v seriálu je jasně vytyčeno, že se jedná o české záhady a ne o ty světové (tzn. v Americe je záhada = světová záhada = Amerika si vystačí jako celý svět). Studio Ostrava a Brno se snaží o kvalitní pořady, ale s takto malým rozpočtem budou jejich práci hodnotit zdejší uživatelé jako amatérský film (jde vidět, že se o to nikdy nepokoušeli). ()

Agent008

Hvězdička za hezkou Zuzanu Norisovou ale jinak tomu úplně chybělo napětí, akce a vše co se čeká od krimi formátu. Škoda, je to spíše nepovededá parodie na Akta X. ()

saaaky

Dle mého názoru pěkně provedený čs. seriál. I když na něj přihlížím spíš z hlediska detailnosti provedení jednotlivých příběhů a faktů o nich, v čemž je seriál opravdu velmi kvalitním, myslím si, že dvojice Vaculík - Norisová se do pozicí velmi dobře hodili a postava samotného strážce duší, coby pana Matonohy také velmi sedla! Nelíbí se mi klišé, kterých je v celém seriálu dosti a dosti. Místy přiliš očividně přehrávané scény a nepříliš působivé herecké výkony. I pan Klein si mohl více vyhrát. Škoda ... ()

B.e.r.n.y

Těžko mohu přesně ohodnotit. Tak půl na půl. Některé díly byly velmi povedené, jiné naprosto zbytečné. Ale díval jsem se na to docela rád a pravidelně. ()

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (viac)