Doktor Wynnyczuk, na Petrovo přání, vyřeší tajemství Hagenovy štoly, ale sám v ní umírá. Vyjde najevo, že Sandra Fikarová odešla z domova dobrovolně, protože pracuje pro kriminalistu Felixe jako tajný agent nasazený na případ pašeráků starožitností. Hlavou celého podniku je Kozelka, Petrův bývalý soupeř v hledání pokladů. Kozelka nemohl zapomenout Petrovi vítězství, které považoval za podraz z jeho strany, a chtěl se mu pomstít jako Sorrow. Do chvíle pomsty se skrýval na zámku Kunberk, kde shromažďoval starožitnosti z loupeží, aby je dopravil za hranice. Cennosti byly vyváženy mikrobusem, kterým penzion Olga vozil své seniory na zájezdy. Tom, dlouholetý přítel Petrovy matky, byl v celém podniku namočený. Lampera, který tipoval a kradl starožitnosti, odstranil sám Kozelka a mrtvého nechal shořet v autě místo sebe. Ve finálním střetu s Kozelkou Petr zvítězí. Poklad Němky Huttnerové, který našel sám Kozelka za falešným oknem, je zachráněn spolu s celým nákladem starožitností. Petr se díky Wynnyczukově oběti smíří se svým svědomím ohledně smrti Jany.

Třídílný seriál Agentura Puzzle je vyroben a vysílán ve formátu Dolby Surround. Zážitek z prostorového zvuku si mohou vychutnat majitelé domácích kin, kteří přijímají signál ze stereofonního vysílače a použijí dekodér ProLogic. (oficiálny text distribútora)

honajz

Poslední díl, v němž by divák čekal, že se věci rozmotají, mne poněkud zklamal - všechna ta komunistická vysvětlení u seriálu z roku 2004 působí anachronicky a zastarale, navíc hodně věcí vysvětleno nebylo (Kdo zavraždil nového majitele claimu a dolu? Kdo v noci vložil fotky do deníku v Hagenově štole, když Kozelka sledoval Sandru?). A i jinak mi přišlo, že se lidé mezi různými místy pohybují jednu chvíli hrozně rychle, posléze moc pomalu. A jinak opět tupý scénář, tupé charaktery, postavy jednající jak idioti. Snad jediný, kdo mě v tomto seriálu zaujal, byl herec Karel Pospíšil a jeho role odpadlého kněze s parapsychologickými schopnostmi, i když i zde šlo věci dohrát daleko lépe a podrobněji, více do hloubky. Jinak mi to přišlo celkově zmatené a zmateně podané, nad logikou raději nepřemýšlet, bez dořečených linií, a napětí se ne a nedaří přes veškerou snahu hudby a výpravy vykřesat. ()

Tom_Lachtan

Závěr paranormálně detektivní série, který trpí stejnými neduhy, jako díly předchozí, také jinak obsazení je zcela mimo, protagonisté hlavních rolí své party nezvládají, nejsou tam zádné rozkošné veverky s růžovým tupé a scénář je impozantně jalový. A takhle by se mohlo pokračovat dál a dál, tohle má v sobě jednoduše všechny neduhy tv produkce, které měla čt okolo roku 2000, ale nejhorší je vážně ten scénář, který vkládá už tak toporným hercům dialogy naprosto ďěshrůzné, A přestože se o to tvůrci nejspíš snažili, tak výsledný stupeň děsivosti je nula. ()

Peabody odpad!

nechápu v jakém pominutí smyslů napsal autor jako V Šulc tak hrozné dialogy a kdo přiměl docela slušné herce je tak idiotsky recitovat. Plus přidali pejsek s kočičkou trochu dementní pseudomystiky a není opomenuta ani špetka let padesátých, Skoro bych řekl, že takže nějak se asi před 40 lety vyvažovalo pro schvalovací komise, dneska se takto odvažuje očekávaný úspěch u diváků nebo granbtových komisí. Ach jo. ()

• Scénář od Viktorína Šulce byl v roce 2004 vydán nakladatelstvím Epocha jako detektivní román pod názvem Agentura Puzzle. (navabaca)