Hviezdna loď Galactica

• Česko Battlestar Galactica (viac)
USA / Veľká Británia, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (viac)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

Stelletta

Jeden z nejlépe natočených a napsaný sci-fi seriálů všech dob. Ačkoliv jsem neviděla původní sérii, tak mi to naprosto nevadí, protože tohle je opravdu skvost. Technická stránka natočení seriálů na jedničku. Jednotlivé postavy jsou napsány tak, že na ně během seriálů x-krát změníte názor (nejlepším příkladem je Gaius Balthar). Už samotný 3 hodinový pilot je vybroušený diamant. Ačkoliv je silně vidět, že seriál je z produkce USA (přísaha prezidentky Roslinové na palubě vesmírné lodi - která se ještě pak přejmenuje na Colonial One - je jasný odkaz na přísahu L. B. Johnsona po zavraždění JFK), tak to nijak nebije do očí. Jednotlivé série přinášejí tolik zvratů, že pokaždé, když má divák nějakou teorii, tak se mu v několika dalších dílech sesype jako domeček z karet. Scénáristi se nebáli jít proti vůli fanoušků a nechali jednotlivé postavy postupně sáhnout až na úplné dno. Nikdy si nemůžete být jisti co přijde. Střihy mezi flotilou a Capricou (umocněné ještě použitím jiných filtrů světla pro dané světy) či jinými světy, kde se zrovna nacházejí jednotliví hrdinové přinášejí další rozměr dokonalosti. Mnoho lidí může mít problém s tím, že velkou roli v celém seriálu hraje náboženství a víra, cože pro průměrného bezvěrce z centrální Evropy může být nepochopitelné. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak hudba, která je přesně tam kde má být a ještě umocnuje celkový zážitek ze sledování. Suma sumárum 100 % bez mrknutí oka. Oblíbené postavy: Apollo, Starbuck, Helo, Boomer (Athena). Nenáviděné postavy: "PRESIDENTKA" ROSLINOVÁ ()

ondrejduchon

Tento seriál má opravdu perfektní příběh, který vás nutí se dívat na další a další díl. Nepostrádá super atmosféru ani akci. Doporučuji ale shlédnout v originálním znění! ()

Desmi

Ve světle tohoto seriálu nechápu neúspěch Startgate Universe, která mě do děje vtáhla mnohem více, než toto. Děj se odehrává z 90% jen na lodích, se starými technologiemi a vcelku nudně, jediným zpestřením jsou aktivity cylonů, kterých není zase tolik, abyste seriál sledovali s napětím od začátku do konce. Pro mě jde o lehce nadprůměrné sci-fi.. ()

jjjerry

Pilot suprový, první serie drží laťku relativně vysoko. Druhá serie pro mě nuda a přestal jsem sledovat. Jsem fanošek sci-fi, tale této serii bohužel něco chybí. Nenašel jsem si hrdinu, postavy jsou občas nudné, nevíte komu fandit. ()

Isobel

Minimalistická sci-fi s biblickým podtextem, morálními dilematy, filozofickými otázkami, sympatickýma postavama, napětím a umělejma lidma. Jedna z nejlepších věcí, co kdy vznikla. ()

meda2016

Asi bych měl dát 80% za některé nudné díly, ...ale co! Prásk! Pět hvězd! Nenechte si před tímto seriálem ujít PILOTNÍ FILM (2 epizody, 2003), který je zvládnutý možná pro přímočarost děje poměrně dobře.. Vesmírná sága, boj o holé přežití, všechny světlé i stinné stránky lidských povah i androidích duší (fakt!). Kolísavá úroveň, jak se daří udržet pozornost diváka, ale jako celek super. Některé charaktery opravdu musíte vidět sami. A některé herečky ...oojojoooj. Překvapivé nápady jak scifistické, tak charakterové. Výběr herců téměř stoprocentní. Triková stránka velmi uvěřitelná, akční scény jakbysmet. Jasně - pokud nejste fanoušek tohoto žánru, kouzlu nepropadnete. Vyústění je také skvělé a proto hlavně nepřeskakovat a nekoukat na konec!!! Nesledovat před tímto novější Battlestary ani Capricu!!! Tohle za tu délku 2+63 epizod stojí. ()

jackalsc

Hodnocení seriálu jsem nechal hodně dlouhou dobu uležet, a pokud se podívám na něho zpětně, zaslouží si toto hodnocení. Pilot seriálu byl otřesný a skoro mě unudil k smrti, ale dal jsem seriálu další šanci a on se chytl. V seriálu jsou epizody velice dobré a divácky štavnaté, ale jsou tu epizody i slabší a někdy opravdu nudné. Další věc je velká nepřehlednost v tom jak byl seriál točen a jak by měl být divácky sledován, a tím myslím obravdu totální bordel. Jestli toto někdy budete sledovat, určitě si najděte nějaký návod na netu jak to udělat správně, protože to obsahuje tunu Webizod, flashbacku, doplňkových filmů vložených třeba přímo doprostřed sezóny atd... Takový bordel jsem ještě u seriálu asi neviděl. Při začátku sledováni seriálu je nutno vědět do čeho divák jde. Jak tu někdo píše, je to prostě Space Opera s obrovským množstvím obsahu a seriál je určen převážně jako odpočinková záležitost, kde si třeba uděláte kávu a vydechnete, v tom je opravdu dobrý a své si plní. Nakonec jsem nenašel sílu dodívat poslední přídavek Caprica. Seriál neurazí, ale zároveň moc nepřekvapí. Splňuje to co slibuje a lehce nadprůměrně. ()

QuarkCZ

Jedno z nejlepších sci-fi dnešní doby. Začátkem 3. série (do dneška bylo dovysíláno 13. dílu 3. série) se celý seriál zlepšil o 100% a vždy netrpělivě čekám, až ve státech odvysílají další díl. Mé doporučení je "překousnout" ne vždy povedené díly první a druhé série a nechat se mile překvapit sérií třetí... ()

Blitzkrieg odpad!

Jako fanouška sci-fi mě tento seriál doslova uráží. Kromě umění toho, jak lze udělat z úplně dementní hlášky "They have a plan!" logo seriálu, které fanoušci opakují do zblbnutí, není na tomto seriálu nic zajmavého. Věc která sráží seriál do kolen je počet postav, okolo kterých probíhá děj. Kdyby polovinu postav vystříleli Cyloní ještě než stačili utéct z planety, tak by scénárista ušetřil inkoust a divák by se možná orientoval v ději. No a věc která celý seriál doráží je kamera. Proč to do háje natáčí kameraman s parkinsonismem??? Jak se ta kamera třepe je fakt strašný, to aby si člověk dal před každou epizodou dal kinedril nebo měl po ruce kýbl (popř. ti otrlejší otevřené dveře na balkón). Je to prostě k zblití, a to nejen kvůli kameře... ()

Ali3n

Jeden z najlepších sci-fi seriálov ktorý možete vidieť. Edit: Po poslednej časti neviem povedať nič iné, len, že sa im to podarilo pekelne dobre ukončit, a všetkým odporúčam, ktorí majú radi sci-fi ()

Joneleth

Pro mě nejlepší sci-fi seriál všech dob. Plných pět hvězd za první dvě série, těm druhým dvěma spíše 4 a půl, ale pořád extratřída. A nyní čerstvě po shlédnutí závěrečného dílu celého seriálu můžu říct: ten konec byl opravdu vymazlenej :-) ()

Hadascz

Nastane den a sjedu to celý znova. Jeden z nejlepších konců co jsem měl možnost spatřit v seriálové sféře. SO SAY WE ALL!!! ()

endymion

Tak tu po stávce scénáristů konečně máme půlsezónu 4.0 a po prvních čtyřech shlédnutých dílech je výsledný dojem poměrně uspokojující. První tři za 100%, jen ten čtvrtý byl poněkud slabší a Baltarovo směřování se mi trochu přestává líbit. Díky určitým indiciím se totiž začínám obávat o Mooreovu volbu doby příletu Galacticy k Zemi. Sezóna 1 - 100%, sezóna 2 - 100%, sezóna 3 - 90% - Razor - 100% - sezóna 4 (zatím) - 95% 19.5.2008 - právě jsem shlédl díl sedmý (4x07 - Hádej, co přijde na večeři) a co se zvratů týče = náhul nad náhul!!! Navíc ten Gaetův žalozpěv... hmm... a nakonec ... JUUUUUUUMMMPPPPPPP!!! ............... Těch pár dní do odvysílání 4x08 si asi ukoušu nehty až k lokti!!! Jednoznačně návrat 4. série na 100%!!! ()

OneOfThem

„Stargate je pro děti, dospělí koukaj na Galacticu!“ I tak by se to dalo říci. Battlestar Galactica je, alespoň pro mě, tím nejlepším scifi seriálem posledních několika let. Základní dějová linka je prostá – útěk před zlými roboty Cylony, boj o přežití a hledání bájného světa, kde by zbytky civilizace nalezly útočiště. Přidejte k tomu bohatou mytologii, dobře napsané postavy, velmi kontinuální děj, úvahy etické i náboženské, místy krásně depresivní atmosféru a skvělou hudbu Beara McCrearyho a dostanete tu pravou Galacticu. Žádné úžasňáky, kteří zatočí se superflotilou emzáků během 45 minut. Na kvalitě seriálu se odráží i skutečnost, že má pouhé 4 série., které doplňují 2 zhruba devadesátiminutové filmy Razor a The Plan. Jistě, určitě by bylo možné natahovat děj ještě několik let, ale naštěstí se tak nestalo. Po místy rozpačité třetí sérii tak seriál uzavírá dějově bohatá a téměř bezchybná čtvrtá série, po jejímž zhlédnutí se budete s Galacticou jen těžko loučit a troufám si říci, že jedno oko nezůstane suché. Osobně si myslím, že závěr mohl být vyřešen poněkud lépe – od Héry a zejména vizí z Opera House jsem čekal o něco víc. Ale to je jen drobná vada na kráse… Hodnocení: 1. série: *****, 2. série: *****, 3. série: ****, 4. série: *****. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Kultovní sci-fi seriál Battlestar Galactica se dočká pokračování. Oznámili to zástupci stanice NBC, kteří zároveň veřejnosti odhalili svoji novou chystanou streamovací službu nazvanou Peacock. Jak… (viac)

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (viac)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (viac)