Keď veliteľ špeciálnych jednotiek Marshall Lawson (Steven Seagal) stratí pri chladnokrvnom a zdanlivo náhodnom útoku všetkých svojich mužov, považuje za svoju svätú povinnosť osobne prešetriť pozadie týchto brutálnych jatiek. Pri svojom pátraní zakrátko narazí na vojenskú operáciu CTX Majestic, ktorá podlieha takému vysokému stupňu utajenia, že sa armáda, aby jej existenciu a priebeh uchránila aj naďalej, rozhodne Lawsona urýchlene odstrániť! On je však neúprosný, a púšťa sa do nemilosrdného a nerovného boja proti organizovanému drogovému obchodu, ktorý zrejme tajne riadi ktosi priamo zvnútra armády! (TV Markíza)

Gilmour93

Steven ráno těžce vstane, oholí všechny tři brady, na place navlékne černý kabát, i když u něj to, že černá zeštíhluje, už dávno neplatí a pohyby líného katotonika se začne plížit před kamerou.. Nejdřív ten fešák točil trháky pro kina, pak se v tichosti odstěhoval do videopůjčoven a brzy skončí nejspíš tak, že ho už jen maximálně natočí na domácí video, jak v opilosti aikido úderem přerazí červený nos klaunovi, co stoupnul dceři do narozeninového dortu. Ve srovnání s Hard to Kill byla tato směšnost o 15 let a o tři nepodařené liposukce níž a být pan Seagal v této formě již dřív, nesly by jeho filmy názvy Nemilosrdná otylost, Těžko ho oblíct a Muž s cejchou smrti.. ()

tron

„Pomsta je dvojsečná zbraň.“ Na béčkarskú seagalovku slušné. Prvá polovica Sily úderu obsahuje prekvapivo malé množstvo akcie, ale druhá je v podstate nonstop akčnou scénou, hoc nie bohvieako vydarenou. Potešia vsuvky, ktoré možno na prvý pohľad nevyzerajú dobre (Seagalov kamoš vyzerá ako tatko troch dcér, ktorý sa v nedeľu ráno zle zobudil a ako bonus zistil, že manželka zabudla kúpiť mäso na obed), ale sú realistické a Seagal sa vďaka nim zrejme niky nestane prezidentom USA (zabitie ženy). ()

Lateef

Dobře, zkusím si teď zahrát na Michaela Keusche...: "Takže, dobré ráno všem. Kvůli mé pracovní vytíženosti máme na tenhle film tři natáčecí dny, takže se to snažte neposrat, zkusíme to sjet všechno na první točení. Do úvodní scény dáme pořádnej výbuch, to ty lidi přitáhne. Co?? To nevadí, že na něj padne půlka rozpočtu, říkám, že to přitáhne lidi, tak mi věř. Co chceš Stevene?? Seš blázen, ve tmě, nikdo nemusí vidět, že máš pupek jako těhotná hrošice, uklidni se, sedni si a připrav se, jo?? Výborně, příběh omotáme kolem úplně nové drogy a budeme jí říkat CTX, musí tam bejt to X, protože to dodává na tajemnosti. Oukej a děj pořádně zašmodrcháme, ať si diváci provětrají mozkový závity. Říkals něco, ty blbečku u tý kamery?? Nemám, kde bych vzal na stativ prachy, musíš tu kameru udržet v ruce, ale běda, jestli se to pak bude třást. Super, takže to bysme měli. Co zase se tam hlásíš, Stevene?? Co?? No na to zapomeň, žádný aikido sekvence, vždyť ti pak musíme udělat kompletní transfuzi krve po každý takový scéně. Nezapomeň, už ti není třicet, takže maximálně ti dám do ruky bouchačku, jo a vlastně mám pro tebe supermoderní nože, to si připevníš na zápěstí a budeš tím pak sekat v závěrečný scéně. Jo, ale bacha, kdyby ses chtěl rejpat v rypáku, ať si nerozřežeš ksicht. Souhlas, závěrečnou scénu uděláme v tý polorozpadlý hrobce, co stojí za mnou. A vy všichni z toho komparsu poslouchejte...Chci, abyste tam chodili cik cak a dělali, že někoho hledáte, je to jednoduchý, tak to snad zvládnou i takový vemena jako vy. Ježíšmarjá, co je Stevene?? No v žádným případě, musíme říct, že jsme ty sekvence zpomalili, nikdo nemůže vědět, že se takhle pomalu hejbeš ve skutečnosti. A prosím tě, udělej něco s tou bradou, dyť ti to visí až ke kolenům. Hele, ty magore, co támhle zase hulíš tu trávu, pojď sem. Tady máš paličky, bubínek a občas do toho bouchni, potřebujem mít nějakou hudbu do toho. Jo a ve finále, Stevene, odjíždíš autem a je to. Sfoukli jsme to. Díky kluci." (Dávám 20% za výbuch, jeden Stevenův vtípek a spoře oděnou finální zápasnici) ()

Psema odpad!

Seagal je tlustej, sotva zvedne nohu do výše pasu, nehejbe se ani z poloviny tak jako za mlada a v režii Michaela Keushe ze soubojů stejně nic neuvidíte. Scénáristicky míň než bída. No vlastně je to celé jedna velká bída. Ale Steven jako Wolverine? Tohle z hlavy nedostanu hodně dlouho. ()

genetique

Pravdou je, že jediné pozitívum filmu je, že Seagalko nám pomerne slušne schudol. Inak nechápem, že vždy po dvoch-troch celkom pozerateľných filmoch spadne zase do riadnej žumpy. A ako Stevenov fanda si pozriem každý film, každú jeho novinku a aj keď sú to hovadinky dám vždy aspoň za tri, no teraz to jednoducho nejde! Naozaj totálna sračka. Jediné, na čo sa dalo kukať boli ženské a aj to iba z fyzického hľadiska. Inak akcia nulová, dva výbuchy, pár dorezaných krkov, scenárista iba menil strany, z ktorej zabiják vyskočí. A finálna akcia na katedrálu je úboho-bohová. Ale to nejdem ani komentovať. To treba jednoducho vidieť. Alebo radšej nie? Takže ďalšie sklamanie. Pokiaľ teda Seagal nepošle Keuscha a spol do prdele, na pomyslený návrat nemá šancu. 15%. ()

sniper18

Je to úplne priemerný sci-fi ladený akčný film so Steven Seagalom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má iba obyčajný príbeh o vojenskom veliteľovi, ktorý sa po vražde svojich podriadených rozhodne nájsť ich vrahov, ale zistí, že stojí proti ľuďom, ktorí po užití novej drogy získajú nadľudské schopnosti a navyše bol celý projekt financovaný vládou, ale vymklo sa im to spod kontroly a teraz hrozí katastrofa. Spracovanie je na tom dosť zle, v prvom rade podobná tématika nie je pre Seagala moc vhodná, ale ani celkovo sa to moc nevydarilo. Už od samotného začiatku to pôsobí úplne brakovo a napríklad prvá zásadná vec filmu, zoznámenie s podriadenými a ich následná smrť dopadla najtrápnejšie, ako vôbec mohla. V priebehu filmu sa síce nájde pár situácií a prvkov, ktoré sú celkom zaujímavé a mali aj nejaký potenciál, ale inak celé je to také hlúpe a amatérske, že tu vôbec nie je o čo stáť. Aspoň tá záverečná časť je celkom obstojná, aj keď iba v porovnaní s predchádzajúcim dianím. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je úplne zlá, ale ani o spokojnosti nemôže byť ani reči. Súbojov je minimum a ani tie sa moc nevydarili, prestrelky sú dosť zlé, obzvlášť tá medzi dvomi vojenskými skupinami v dome mi už prišla ako čistý výsmech a ani ten zvyšok nie je nič výnimočné. Za zmienku stojí jedine to záverečné vyvražďovanie, ktoré je aspoň svojim spôsobom zábavné a finálny súboj, v ktorom sa striedajú zábery z pohľadu Seagala, jeho protivníčky a celkový pohľad na súboj. A zaujalo ma, že tu Seagal zabije aj niekoľko žien, čo teda v jeho tvorbe nie je práve bežné, doteraz si spomínam len na jeden prípad. Herecké obsadenie je očakávane rozporuplné, Steven Seagal je tu bezpochyby hlavným kladom, v akcii tu toho moc nepredvedie, ale stále pôsobí výborne a vyžaruje z neho autorita, nesklamali ma ani ľudia okolo neho, ale inak je to bieda. Réžia a technická stránka sú úplne mizerné, Michael Keusch je skutočne hrozný režisér a tu to dokázal asi najviac, odpudivý vizuál a celkový brakový dojem. Sila úderu je opäť film, ktorý ťaží len zo Seagalovej prítomnosti, bez neho by sa to nedalo ani dopozerať, ale takto to na ten slabý priemer stačí. Objektívna kvalita filmu- 32%, film sa páči mne na 55%. ()

Hitman_47

No teda...čím je Seagal tlustší a starší, tím větší sračky točí...navíc je zajímavé, jak se to snaží uměle vykompenzovat tím, že kolem sebe má jen samá herecká polena. No dobře, asi vyžral skoro celý rozpočet filmu :) Ostatní herci jsou tu stejně jen do počtu a taky proto, aby mohli umřít (něco jako vývoj postav tu není radno hledat). Steven si v každé scéně dme břuch a trousí tvrďácké hlášky...whatever. Co mě ovšem hodně štvalo.....no jednoznačně to "bílé blikání" v závěrečných "akčních" scénách....dělalo se mi opravdu nevolno a zvažoval jsem žalobu za ublížení na zdraví....ale pak jsem si řekl, že Keusch by mi maximálně vysolil dvě kila na dřevo...tak jsem se na to vysral. Ta jedna hvězdička je za dvě skvělá auta, která Steven osedlal (Hummer H2 a Lincoln Navigator...aspoň v něčem má dobrý vkus) a za krev (když má stříkat...tak stříká...ta krev). Pan Seagal by měl místo hraní v každém béčku (teď tu máme akční scifárnu...příště to bude erotický thriller...NO WAY!) raději drapnou kytaru a zpívat country songy (slyšel jsem, že tam mu to alespoň žerou staří honáci a babičky typu lady Sue). Na tohle se fakt nedalo dívat. ()

Wacoslav1 odpad!

Název nelže. Tohle je opravdu síla. Seagal vs banda naspeedovaných magorů či co. Když jsem se pustil znova do některých snímků velkého sádelníka, tak nevím který čert mi nakukal, pustit si zrovna tento, ale aspoň můžu smazat původní 1* a dát regulérní odpad, protože tohle si nic jinýho nezaslouží. Nebudu hodnotit ani Seagala jako takovýho pouze poznamenám, že když je jeho znuděný sumo styl to nejlepší a nejprofesionálnější na celém filmu, tak je něco sakra špatně. Tohle je opravdu otřesná amatérština, počínaje zmateným střihem nesouvislým dějem no a to ultra ujetý finále? no comment... Tohle neberu ani jako vtip, fakt ne.0% ()

Xmilden odpad!

Na začátku filmu se nám ukazuje titulek s popiskem místa : Francie, Evropa. Mé vysvětlení je že ten kdo neví kde je Francie pravděpodobně neví ani kde a co je Evropa. Tohle bylo tak pro zábavu, bohužel film samotný již pak žádnou zábavu nenabízí. Jedná se o další velice nepodařený projekt dua Keusch/Seagal. Ze tří filmů, které spolu vytvořili (doufám že již další nepřibude a Keuschovi zakáží filmařinu) je těžké vybrat, který z nich je nejhorší. Steven se v tomhle filmu opět plazí po celkem solidní buchtě, na nějaký souboj s ním si musíme počkat až na úplný závěr a to ještě ten souboj stojí úplně zahovno. Řeknu jen jedno Segalovka bez mávání rukama a nějaký tím kopem do koulí není Segalovka. PS: Kdo chce o filmu vědět více a hlavně se zasmát ať si okamžitě přečte supr komentář od Lateefa. ()

LiVentura odpad!

Ach ten Seagal, kdy mu už konečně někdo řekne, že to je dobré, že se už nemusí snažit, to co natočil bude vědcům v psych.ústavech ještě dlouho trvat, než to rozkličují...! ()

mzss1

Mě osobně Síla úderu jako propadák moc nepřijde. Sice k Seagalovi moc sci-fi nesedne, ale přesto. Film měl zajímavou atmosféru, dobrou hudbu. Sice si film chvílemi dost vleče, některé scény jsou nudné, ale přesto najde se tu pár přestřelek, pár soubojů. 72% = **** ()

Smok odpad!

No tak som si so Štefanom pozrel druhý film tento týždeň, a sľubujem, že už zase nebudem dlhšiu dobu pokúšať šťastie. Pre tentokrát som naďabil na akčnú (?) megasrinu so sci-fi závanom. Už to možno vidno aj na mojom hodnotení, ale je mi naozaj smutno z toho, akým smerom sa tento kedysi fešáčisko v tomto tisícročí uberá... Števo, prosím, daj ešte aspoň jednu dobrú akcošku a potom šup užívať si dôchodok. ()

klerik

Slabá akcia, príšerný scenár, obstojná réžia, pohodový Seagal... Žoldnieri spravedlnosti sa pre mňa stali synonymom "tej pravej" béčkovej zábavy a normálne som veril, že Steven sa udrží aspoň v Snipesovej kategórii, ale majster zase padá na držku... Vlastne on ani nie, pretože on pôsobil celkom fajn, ale chcelo by to aspoň trochu súvislejší scenár a nejakého schopného choreografa, resp. pomocného režiséra... Dopozeral som to, ale len preto, že v poslednej dobe mám na tohto valibuka slabosť spôsobenú prekvapivo príjemnými pesničkami z jeho dvoch CD... ()

Nettrass odpad!

Nevím, jaká byla síla úderu, ale vím naprosto přesně, kam byla nasměrována. Na hlavu pana režiséra. A na tomhle filmu to je zcela jasně vidět. ()

SOLOM.

Tak další zářez do rakve. Seagal už dávno není tím kým býval a věk (potažmo v jeho případě váha) se nedají zastavit. Pořád patří mezi moje největší oblíbence, jenže to jen díky svým starým filmům. Z jeho novější tvorby je mi místy až na blití a pro jeho dobro bych mu radil, ať to raději zabalí dokud je ještě čas. Ty zpomalené scény byli opravdu chytrým tahem, jak zamaskovat nemohoucnost hlavního hrdiny, který už nestačí pobrat dech po jedné otočce. Máchat rukama ovšem ještě umí a sem tam přidá i nějakou tu hlášku, které se dá i zasmát. Asi nejvíc z celého filmu se mi líbil výběr ženských. ()