Ministerstvo spravodlivosti, zastúpené predajným Johnom Dreshamom (Luke Goss), posiela najlepších žoldnierov do riskantných akcií. Tí však netušia, že podstupujú nebezpečenstvo, len aby ľudia ako on mohli zbohatnúť z diamantov a ropy... Dreshama jedného dňa navštívi obchodník Anthony Chapel (Roger Guenveur Smith) a požiada ho o najlepších ľudí, aby ich mohol nasadiť pre vlastné účely do vojny v Južnej Afrike. Okrem toho chce získať na svoju stranu aj vojaka s najväčším počtom vyznamenaní - muža menom John Seeger (Steven Seagal). Počas afrického záťahu však zahynie Seegerov dobrý priateľ Radio Jones (Zaa Nkweta) - jediný človek, ktorý ho mohol prehovoriť, aby sa k nim pridal. Pred smrťou mu ale ešte stihol prezradiť, že sa nechal zatiahnuť do špinavej hry - a jeho mal stiahnuť so sebou! Akcia nedopadne dobre, vojaci uniknú smrti len o vlások... Seeger tuší, že za všetkým stojí bezcitný Dresham, ktorý sa ho teraz dokonca pokúša zlikvidovať. Zároveň čelí vydieraniu Chapela, ktorý uniesol Radiovu vdovu Shondru (Faye Peters) a jeho syna Eddieho (Tumi Mogoje) - donúti tak Seegera, aby so skupinou vojakov vyslobodil prvorodeného syna afrického obchodníka so zbraňami Ahmeta Dasana (Peter Butler), ktorý za jeho záchranu ponúka neodolateľnú finančnú odmenu. Seeger je pritlačený k múru a nezostáva mu nič iné, ako spolupracovať... (TV Markíza)

OG_Swifty

Ač jsem velkým fandou Stevena Seagala, tohle si do své filmotéky asi nezařadím... Stárnoucí Steven pomalu vyměňuje svoje smrtelné údery za pistoli s tlumičem, ale stejně tomu chybí něco, co nechybělo třeba v Přepadení v Pacifiku. První půlku filmu jsem tak nějak prospal (doteď nechápu, jak přišla CIA na tu banku) a druhá pomalu ale jistě většinu děje vysvětlila. Nesmyslný teleport Stevena z auta agenta CIA do dodávky, nesmyslné zlikvidování policejních posil jedním kinder vajíčkem anebo tajné montování bomby na auto jednoho je záporáků. Prostě to není ono, jedna hvězda za to, že to je Seagal, druhá hvězda za celkem příjemný přestřelky v bance a letním sídle. Ačkoliv Maxine byla kočka, už to na třetí hvězdu nedotahuje - působila na mě spíš jako postavička z počítačový hry pro mladý honiče. ()

Seag

Režiser Don E. FauntLeRoy po druhý krát so seagalom skúsil štastie a podarilo sa. Jedná sa o akčný film plný akce aj ked viac je strielania. myslim ze seagal sa snazí a zacína sa vracat do starých kolají. Aj ked seagal je uz starý, trochu tučný -moze si to dovoliť , ved uz ma 55 rokov a myslim ze sa este drzí. podla mna nam este seagal ukaze nieco co bude stat za to. ()

Mouzon

Myslím si, že Stevenovi tak docela nesedí tyhle překombinované příběhy, jelikož jeho nejsilnější stránkou je, když může někomu pořádně rozlámat ruce a nakopat kušnu - a v těchto rádobysložitých historkách jeho největší filmově-fanouškovské zbraně zkrátka nemají vždycky šanci zcela vyniknout. S podivem ale je, jak se nakonec celý snímek vyvrbí, jelikož ještě při přepadení věznice jsem si říkal, že tyhle příběhové motanice tvůrci opravdu trochu přepískli. Nakonec se ale vše podaří vysvětlit a zdůvodnit a řešení všech propletenců je elegantní. Samozřejmě, že ani tento pozitivní fakt nezabránil scenáristům v tom, že některé postavy donutili jednat jako naprosté blbce, ale přesto film v druhé polovině docela dobře šlapal. K tomu všemu se do snímku navíc probojovala také téměř identická kopie Catherine Zeta-Jones, což potěší každé trochu uznalé divácké oko. Přeci jen mám ale výtku - je velká škoda, že Steven vyměnil poctivou držkovku za samopaly a bouchačku. Dle mého názoru je gró jeho kvality v jednoduchém, leč silném příběhu (nejlépe cesta za pomstou a znovunastolením spravedlnosti) a perfektně sehraných aikido-končetinách. Jinak ale hlavní záporák skončí velmi stylově a s notnou dávkou (pohříchu ne jeho) černého humoru. ()

Kaka

Vcelku koukatelný Seagal v porovnání s jeho dalšími výtvory v posledních několika letech. Alespoň ta akce je tu vcelku koukatelná. Steven nám sice moc aikida skutečně nepředvede, ale toho střílení a výbuchů je tu vcelku slušná porce. Děj je jeden velký nepřehledný bordel, takže tam klady skutečně nebudou. Není to přímo návrat k jeho zlaté éře, ale o jistém zlepšení hovořit můžeme. Hlavním lákadlem však bezesporu zůstává Jacqueline Lord. Skutečně jedna z nejpřitažlivějších (neznámých) hereček, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Steven si alespoň vcelku drží svou muskulaturu a sem tam (aby se neřeklo) někomu zlomí ruku. Avšak před deseti lety to zvládal i bez klipovitého střihu... ()

Lateef

FauntLeRoy i Seagal zde potvrzují mírný vzestup formy! I když jsem asi do poloviny filmu netušil, co se děje, proč se to děje a kdo je kdo, díky úvodní snad půlhodinové přestřelce jsem to tak nějak přežil a druhou půlku už jsem sledoval klasickou seagalovskou vybíjenou. A ačkoliv se tu většinou střílí, dočkáme se i několika aikidistických frajeřinek, dokonce i závěrečného (mého oblíbeného) hodu s výkrutem zápěstí. Konečně pěkná ženská v jedné z hlavních rolí, zatímco Luke Goss díky scénáři totálně selhal, nevymění si se Seagalem snad ani jeden výstřel, natož pak ránu pěstí. Rozhodně je toto Stevenův nejlepší filmový kousek za poslední 2 roky a mistr Seagal ho okoření i závěrečným "explozivním" vtípkem. Hodnotím 50%. ()

• V scéne na záchodoch vytiahne protivník na Johna Seegera (Steven Seagal) zbraň, ktorú drží striedavo raz v ľavej a dvakrát v pravej ruke. (johnsnow)
  • V úvodnej prestrelke sa objavujú tie isté zabitia francúzskych vojakov nasnímané len z iných uhlov. (johnsnow)
  • Natáčení probíhalo v Kapském Městě v Jihoafrické republice. (Terva)