Zúfalé manželky

• Česko Zoufalé manželky (viac)
Ukážka z filmu 6
Dráma / Komédia / Mysteriózny
USA, (2004–2012), 128 h 53 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Steven Culp, Mark Moses, Andrea Bowen, Doug Savant, Jesse Metcalfe (viac)

Je to možné? Mary Alice Young (Brenda Strong) vyzerá tak šťastne. Nádherný dom na predmestí, spoľahlivý manžel, dieťa a mnoho ďalších vecí. Toto všetko sa rozhodla zanechať? Zdá sa, že áno, ale človek by tomu najradšej neveril. Lenže o pochybnostiach nemôže byť ani reči vo chvíli, keď táto žena ukončuje svoj na prvý pohľad šťastný život výstrelom revolvera. Lenže akokoľvek je to netradičný úvod, táto postava sa s divákmi rozhodne nelúči. Práve naopak. Bude to práve Mary Alice Young, ktorá nás bude sprevádzať po tomto malebnom predmestí a zoznámi nás nielen s jej rodinou, ale aj so susedmi a najmä s jej priateľkami. Iba vďaka jej teraz už nadprirodzenej schopnosti sa dostaneme do diskrétnych zákutí, ako sú spálne alebo toalety. A iba vďaka nej sa dozvieme veci, o ktorých nemajú tušenia ani tí, ktorých sa to najviac týka. Nazrime teda do životov jej piatich najlepších priateliek a spoznajme ich skutočné životy... Mimoriadne úspešný seriál televízie ABC získal tri zlaté Glóbusy, päť cien Emmy a mnoho ďalších cien. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Lilith03 k tomuto seriálu (14)

Pilot (2004) (S01E01)

Pilotní díl byl úžasný. Dozvěděli jsme se něco o každé z postav, příběh vypadá zajímavě a postavy také. Herečky jsou sympatické, scénář povedený a člověk se občas i zasměje. Jsem moc ráda, že jsem tento seriál objevila a pokračuji v dalších epizodách :⁠-⁠D. ()

Ale co je pod povrchem? (2004) (S01E02)

To s tou odměrkou bylo blbé, souhlasím, je to dost nepravděpodobná zápletka. Ale jinak se příběh krásně vyvíjí, baví mě to. Nejvíce jsem si oblíbila zatím Susan a Gabrielle. ()

Hezký obrázek (2004) (S01E03)

Překvapuje mě, jak si seriál zatím drží kvalitu a dokonce, že jde ještě nahoru. Tahle epizoda mě bavila z prvních třech nejvíce, hodně jsem se zasmála. Nejlepší byla společná večeře a taky Susan v keři :⁠-⁠D. ()

Kdo je ta žena? (2004) (S01E04)

Zápletka s požárem mě moc nebaví, ale zato mě baví Susan a v téhle epizodě i Lynette s dětmi... No je to fajn ukázka žen, které by děti mít neměli, tady je to aspoň vtipně pojaté. ()

Vstupte, cizinče (2004) (S01E05)

Chlap, který nechá večer ženu samotnou a ještě jí k tomu řekne takové blbé keci, ten si už kope vlastní hrob :⁠-⁠D. Manžel Bree poslední dobu dost válí. Jinak mě baví nová postava tchýně. ()

Ve slepé uličce (2004) (S01E06)

Další bezva díl! Tchýně je skvělá a líbí se mi, jak se vyvíjí její vztah s Gabrielle. To jak Lynette válčí v divadelním kroužku je super ukázka toho, jak to my ženy máme těžké v kolektivu. Chlapi si maximálně dají do držky, ale s ženskými je to těžší :⁠-⁠D. Jinak záhada s vraždou a synem v ústavu se čím dál záhadnější... Jsem zvědavá, kam se to vyvrbí. A manžel Bree je teda hrozně otravná postava, je mi jí vyloženě líto. ()

Za každou cenu (2004) (S01E07)

Tenhle díl byl úplně úžasný! Bar, tchýně a prostě všechno super. Jen teda manžel Bree už mě jen neštve, teď už je vyloženě na zabití. ()

Vinni (2004) (S01E08)

Stále mě překvapuje, jak si seriál drží kvalitu a zatím žádný díl nebyl na méně než plný počet. Příběh se krásně vyvíjí a člověk má chuť se dívat dál a dál. ()

V podezření (2004) (S01E09)

Najednou se nám z toho čím dál víc stává pořádné drama a zápletky jsou stále složitější a zapeklitější. Jsem fakt zvědavá, co z tohoto seriálu bude, protože zatím to úplně miluju. ()

Vrať se ke mně (2004) (S01E10)

Průměrnější díl, ta zápletka se Zachem mi přijde lehce nedotažená, ale uvidíme jak to půjde dál no. Jinak mě na druhou stranu baví zápletka s Gabrielle a Bree, kterou jsem si za poslední díly dost oblíbila. ()

Kdo ji najde? (2005) (S01E11)

Skvělý díl, stále mě moc baví Susan a Gabrielle, Bree jsem si za poslední díly také moc oblíbila, jen teda Lynette mě poslední dobu čím dál tím více štve... Její manžel na ni kašle, na druhou stranu po ní pořád něco chce, nejradši by ji podvedl a ona mu to jen tak sežere. Ona je povahově úplně jiná než všechny ostatní postavy, moje osobnost má něco z Gabrielle, něco ze Susan a i něco z Bree, ale prostě Lynette je můj pravý opak a vůbec ji prostě nefeeluju. ()

Bolestná přiznání (2005) (S01E12)

Jedna hvězda jen za to, že to jsou zoufalé manželky, odpad jsem dát nechtěla, ale jinak je tenhle díl absolutně příšerný! Zdůrazňuji, že doposud ode mě měl každý díl plný počet! Tenhle díl byl ovšem fakt nepovedený... Už jsem několikrát kritizovala postavu Lynette a bohužel, tady už je mi na blití. Za prvé předstírat tak vážnou nemoc.., nedokážu ani napsat její název a říct u koho to předstírala, protože mi je z toho fyzicky zle! Jako ženě, která je mateřsky založena a i jako člověku, který díky této nemoci přišel nedávno o otce a před lety i o mou milovanou babičku. Tahle část seriálu se mi neskutečně hnusila! Za druhé se mi hnusilo i to, jak lezla na jógu pozdě... Doprdele zařiď si hlídání a cvič doma jako každý normální člověk když neumíš chodit včas. Nemůžu vystát keci typu "ale já jsem matka, mám hodně dětí a nemám pak čas na to chodit včas / starat se o sebe / a další věci....". Vždycky když tohle slyším v reálném životě, tak mám chuť říct "tak si nedělej děti, byla tvoje volba si je dělat a to, že něco nestíháš z tebe nedělá zaneprázdněnou matku, ale líný prase". Nikdy to neřeknu, protože jsem dáma a není vhodné to někomu říct, ale k recenzi epizody seriálu a filmové postavě to řeknu... Na závěr mi přijde absolutně nechutné na někoho vysypat popel zesnulé osoby, né proto, že je to nechutné, ale protože je to neuctivé. V tomhle síle se mi neskutečně zhnusika i Susan, která poslední dobu myslí jen na sebe, na svou dceru kašle a k Edie se chová příšerně. Byla v tomhle díle neskutečně sobecká a zlá, myslela jen na sebe přitom je v seriálu prezentována jako matka Tereza. Přestávám ji mít ráda a daleko radši mám Edie, i přes ten popel. Není zlá a to jaká je z ní udělali těžké věci, kterými si prošla. Oceňuji zde tedy psychologii postav, tvůrci se nad tím zamýšlely, ale prostě ta Susan a Lynette, to je děs a bída. ()

Tvoje chyba (2005) (S01E13)

Sice se to od předešlého dílu zlepšilo, ale Lynette mě stále vytáčí a Susan se chová stále jako větší a větší kráva. Do toho spoustu mezer v příběhu, je to velká škoda, protože seriál vypadal zatím skvěle a teď se to dost kazí. ()

Láska visí ve vzduchu (2005) (S01E14)

Bohužel i nadále neskutečně otravná Susan a příšerná matka Lynette... Jako postava je Lynette naprosto příšerná arogantní kráva. Do toho stále průměrný příběh, já tak doufám, že se to zlepší, protože už je to třetí díl, který kritizuji, doposud jsem dávala plný počet. ()

I muži mají své dny...

I muži mají své dny...

19.04.2006

A někteří je prožívají v televizi. O čem to mluvím? O dalších řadách (6-8) seriálu 24 hodin . Koho by napadlo, že více peněz si američtí herci vydělají v televizi, že? No, je to tak a Kiefer… (viac)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006