Obchodník so smrťou

• Česko Obchodník se smrtí (viac)

Obchodník so zbraňami Yuri Orlov (Nicolas Cage) sa pohybuje v najnebezpečnejších vojnových zónach sveta, hravo prekabáti agenta Interpolu, svojich obchodných konkurentov a dokonca i zákazníkov. Jeho najväčším súperom sa však nakoniec stane jeho vlastné svedomie. Po devätnástich rokov v branži sa spovedá zo všetkého, čo skutočne videl a zažil - predaj vojenských helikoptér, ktoré sa speňažili ako záchranné, priekupníci so zbraňami, ktorí menia registračné údaje svojich lodí priamo na mori,  prepustenie známeho obchodníka z väzby za veľmi podozrivých okolností, fakty o masových krádežiach sovietskeho vojenského arzenálu po páde Sovietskeho zväzu. Všetky príbehy majú reálny základ a vychádzajú zo skutočných udalostí. (TV JOJ)

Hapretor

Niki Klec jako prodejce zbraní? Proč ne. Ušlo to, ale že bych si z toho sednul na prdel fakt ne. P.S. Jen totální vůl přibere do takového bysnysu vlastního bratra, kde hrozí, že se mu něco (velmi špatného) stane. ()

figliar

Pravdiví film o tom, ako to vo svete, kde vládne korupcia a peniaze v skutočnosti chodí. Zároveň aj posledný úžasný herecký výkon Nicolasa Cagea. ()

Iwiiik

Životopisné snímky jsou obecně oblíbené už proto, že život sám bývá nejlepší scénárista dramatických příběhů. Ovšem historie ukazuje, že životopisná dramata zločinců jsou ještě oblíbenější. Cool grázl s plnou hubou vtipných hlášek, pohádkovým bohatstvím a romantickou povahou, který je vlastně v jádru dobrý, je větším hrdinou než Superman! Andrew Niccol je pokušitel a obsazením milého Nicolase s nevinným ksichtíkem do role bezcharakterního šmejda Yuri Orlova, vytvořil skoro dojem, že na prodávání AK47miček dětem vlastně není nic špatného. Snímek je sice bravurní filmařinou, ale zdánlivý nádech dobra v srdci Yuri Orlova mě dráždil celé dvě hodiny. Krom toho kdyby měl Nicolas dlouhé blonďaté vlasy a místo samopalů pašoval koks, myslel bych, že jde o cover filmu Kokain. Proto "pouhých" 80%. ()

Colleague

Krásná ukázka jak funguje neregulovaný kapitalismus, kdysi jsem četl, že Němci jsou jediní, kteří regulují vývoz zbraní do problematických zemí, což k záchraně světa nestačí. Snad žádná zbrojařská firma nemůže mít čisté svědomí a není možné, aby tam pracovali lidé, kteří se zajímají o etiku. Zatím to nevypadá, že by se něco změnilo, a tak firmy v čele s Lockheed Martin dál podplácejí a prodávají, kde se dá. Nádherný film se spoustou zajímavostí, které by mi jinak ani nenapadly. ()

P.J.2

Nostalgické vzpomínání na Cageovy dobré role. Tento film dokazuje že stále jako herec nepatří do starého železa, jen potřebuje podobné filmy. ()

BeranSon

Nebudu zastiňovat to, že jsem čekal něco v jiném ražení, nežli jsem dostal. Ze začátku mě film příliš nechytl, ale bavil jsem se dobře. Jen to nebyl ten pravý požitkářský opus, který bych hltal každým soustem a zapijel každým douškem. Opět jeden snímek, který poukazuje na člověka, který se z úplného srabu vypracoval tak vysoko, jak si žádal. Toto filmové téma se mi zamlouvá. Některé pasáže jsou nakroucené při nejmenším úžasně, zejména ke konci se nabídne pár scén, které úplně změní pohled na předcházející dění filmu. Ovšem plné hodnocení dát nemohu, ani v případě, že by mě konec rozbrečel, rozesmál, vytočil i nadchl najednou. Protože někdy mě zase příliš nebral a při některých pasážích jsem se nudil. Ovšem průměrné hodnocení dát taktéž nemohu, poněvadž má téměř všechno co se mi na filmu líbí: odhodlání, kuráž, dobrou režii, Nicolase Cagea, Jareda Leta , pár poučení, dobrý název, sexy kočky a přiměřenou chuť akce, která nechá chutnat a samozřejmě ještě zajímavé závěrečné rozuzlení a výsledek. - 7/10 - ()

burton

Líbila se mi tahle "lidská tvář" překupníka zbraní, majícího své zásady, opravdu. Vážné téma, doprovázené deníkovým způsobem vyprávění a lehce sarkastickým tónem samotným protagonistou - skvělý Nicolas Cage. Jared Leto, věčně v rauši, je výbornej. Ethana Hawka miluju, ale tady jsem díky režisérské taktovce stranila Nikolasovi, aliaz Yuriovi. JJ, já vim, že je to podle skutečnosti, ale stejně - tohle je natočený tak, že se zdá, že takhle to doopravdy prostě nemohlo být. Dobrej biják, fakt. ()

Rathalos

Krimi thriller o obchode so zbranami podla skutocnej udalosti v hlavnej ulohe s Nicolasom Cageom,spracovanie tejto temy je vyborne,to bez pochyb,herci taktiez,no je to takmer bez akcie a trosku ma to nudilo v urcitych momentoch,ale aj tak davam styri hviezdicky...:-) ()

GMVajgl

Další zbytečný ulhaný hollywoodský velkofilm pro masy. Moralizování po americku, jak ho už dávno známe. Boj dobra proti zlu? Ne, postavy jsou bez vývoje, zápletka vlastně neexistuje a na konci ještě zjistíme, že náš Obchodník se smrtí je zákonem nedotknutelný, přestože mu je celý film na stopě agent interpolu - ztráta času. ()

Yomega

Vynikající film, vtipný, inteligentní a velmi znepokojující. Nicolas Cage se po hrůzách typu lovci pokladů zase dostal do formy. Toto je přesně film, který stojí za pozornost a měl by se dostat do podvědomí co nejvíc lidíopak je bohužel pravdou, jak ukazují jeho „úspěchy“ v Americe i když se to díky tématu dalo čekat. Jediné co mě trošičku vadilo bylo pašování samotné, které mě občas přišlo poněkud naivní, ale to nic nemění na velmi silném poselství, které tento mimořádní snímek podává. Chce to vidět znovu, zatím 90 % ()

Xatrix

Jeden z nej filmu minuleho roku. Andrew Niccol se opet predstavuje s neotrelym napadem (v tomto pripade spis kontroverznim tematem) o prekupnicich se zbranemi. Pribeh je smesici cerneho humoru (uvodni titulkova scena definuje asi cely film, aneb jaky je zivot jedne kulky? spoil: konci v hlave desetileteho kluciny) a dramatu. Nicolas Cage ve snimku pusobi velice cool a divak mu to basti i s naviakem. Lord of War neni zrovna hollywoodsky film a o to vic se ceni. ()

Cruchot

Z tohohle filmu mrazí. A to hodně. Žádná fikce. Tohle je skutečnost. Třebaže je film v některých momentech poněkud zjednodušený, nastínil mnoho otázek, na které je složité najít odpověď a už vůbec je nějak vyřešit. Otázky a problémy, o nichž se ví, ale o nichž se zas až tak často nemluví. Vše je natočeno navíc řemeslně velmi zručně, s citem a zajímavě. Tenhle film nemůže nechat chladným snad nikoho. ()

pravo

Film, ktorý ma neuveriteľne prekvapil. Vedel som totiž, že pôjde o snímku s témou pašeráka zbraní a očakával som pomerne nepresvedčivý a kulhajúci príbeh., ale film ma prekvapil pomerne zaujímavým spracovaním témy a ukázania skutočnosti v reáli bez príkras a zbytočného moralizovania. Nicolasa Cage mám ako herca v obľube od Leaving Las Vegas, ale poniektoré úlohy mu nie vždy padli, ale v roli Yuriho Orlova podáva opäť skvelý výkon. Moja obľúbená pasáž je zmiznutie lietadla. ()

salamandrr

Největší nelegální obchodník se zbraněmi je Apodivný chlápek na rohu co nabízí pistolku na vodu každému kolemjdoucímu.Bneoholený mužík s ruským přízvukem a výraznou jizvou na obličeji. CUsama bin Ládin. D USA. bohužel jse již všechny nápovědy vyplácal na otázce jak ukrást dítěti lízátko. ()

Shona

Perfektní sonda do světa ilegálního obchodu se zbraněmi. Natočená tak surově a bez servítek, že některé scény doslova vyráží dech. Nejhorší je, že film je inspirován skutečnými událostmi a my nevíme, nebo spíš nechceme vedět co je pravda. K hereckým výkonům rovněž připomínky nemám, ale myslím, že tenhle film o tom až tolik není. Ať už jste milovník zbrání, nebo pacifista myslím, že si na tomto filmu každý něco najde. Témat k zamyšlení je tu nespočet. ()

Yojimbo

Skvělý film, který mě zvláštním způsobem nechytil za srdce. Sám to nechápu. Přitom je to film, který by se mi měl líbit! Cynický hlavní hrdina, drsné téma a tvrdé reálné pozadí jsou hlavními devizami společně s vytříbenými hereckými výkony. Možná mi neseděl námět "kariérní dráha jednoho self-made mana", možná to byl neustálý monolog hlavního hrdiny, který mi bránil v hlubším prožitku děje filmu... Děje, který je poněkud roztroušený a roztříštěný na malé části, jež se scénáristé snaží slepit různými pojítky, které zrovna nepomáhají intenzivnímu diváckému zážitku. Na druhou stranu je to stále velmi kvalitní film a dost možná poslední kvalitní role Nicolase Cage. ()

asfalt

Sú filmy, v ktorých si neviem predstaviť lepšieho hlavného hrdinu, než ktorý je obsadený tvorcami a tento film medzi takéto patrí. Cage podáva skvelý výkon za čo môže ďakovať najmä Niccolovi za skvelú réžiu. P.S.: Úvod filmu rulez ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (viac)